Ekstraklasa. Korona Kielca - Piast Gliwice. Sport.pl - To jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 31 lipca 2016
  • PODSUMOWANIE

Koniec! Korona przeważała i to ona była bliżej wygranej, ale ostatecznie podzieli się punktami z Piastem. Gliwiczanie w ofensywie grali nijako, ale w defensywie umiejętnie się bronili. Po trzech kolejkach Korona ma dwa punkty, a Piast cztery.

• Koniec meczu!

• 90. min. + 2

Moskwik w pole karne! Ale tam był Diaw, który wygrał główkę z zawodnikami Piasta.

Utykający Murawski zdołał nawet pomoc swojej drużynie w przerwaniu akcji Korony

Murawski doznał urazu, ale wygląda na to, że będzie mógł kontynuować grę.

Szansa dla Piasta! Dośrodkowanie w pole karne! Ale Korona się obroniła! Sędzia doliczył trzy minuty,

• 87. min.

Rzut rożny dla gospodarzy. Dośrodkowanie trafia wprost pod nogi Rymaniaka, który fatalnie skiksował. Bramkarz zacznie od bramki

• 83. min.

Mokwa popisał się świetnym dośrodkowaniem, ale żaden z jego partnerów nie zdołał tego wykorzystać.

• 79. min.

Schodzi Ziviec, wschodzi Barisić. Słoweniec mógł zdobyć bramkę przed zejściem z murawy, ale zmarnował dogodną okazję.

• 76. min.

Schodzi Mraz, wchodzi Moskwik

• GOOOOOOL

73. min.

Ależ riposta Korony! GOOOOOOL! Niemal bliźniacza sytuacja, ale Sekulski główkował z bliższej odległości. Mamy remis!

• GOOOOOOL

71. min.

Mokwa wrzucił w pole karne, a Szeliga popisał się świetnym strzałem głową z okolicy piętnastego metra! I GOOOOOL

• 69. min.

Palanca pokazał próbkę swoich umiejętności technicznych! Minął dwóch rywali zagrał na wolne pole do napastnika, który podał wzdłuż pola karnego! Obrońca Piasta zagrał ręką w polu karnym, ale sędzia nie dopatrzył się karnego

• 67. min.

Szeliga świetnie wypatrzył Pietrowskiego, ale zabrakło precyzji przy tym podaniu

• 64. min.

Schodzi Badia, wchodzi Bukata.

Zmiana także w ekipie Korony. Murawęopuścił Gabovs, a w jego miejsce zameldował się były gracz Realu Madryt Palanca

• 63. min.

Ależ riposta gości! Ziviec z ostrego kąta strzelał po długim rogu, ale piłka odbiła się od słupka

• 60. min.

Pyłypczuk zszedł z prawej flanki do środka i szukał miejsca do oddania strzału. Ale w końcu niespodziewanie odegrał piłkę piętą do Moźdzenia, który groźnie huknął z dystansu. Oczywiście niecelnie..

• 59. min.

Trwa oblężenie bramki gości, ale stoperzy Piasta blokują niemal każde uderzenie

• 57. min.

Diaw! GOOOOOOOOOOL! Obrońca Korony wpakował piłkę do siatki!

A nie.. Jednak nie.. Wcześniej piłka przekroczyła linie i wyszła na aut

• 54. min.

Ciężko cokolwiek powiedzieć o tym spotkaniu. Może wystarczy Wam informacja, że w tym meczu nie padł jeszcze żaden celny strzał.

• 52. min.

Murawski strzela z dystansu! Próba pomocnika Piasta została jednak zablokowana

• 49. min.

Mijają kolejne minuty, ale obraz gry się nie zmienia. Piłka nie opuszcza środkowej strefy boiska. Nudyyyyyyy

Zszedł Cebula, wszedł Możdżeń

Ruszyła druga połowa. Może być tylko lepiej, bo ciężko wyobrazić sobie gorszą połowę.

Korona gra lepiej. Gospodarze częściej atakują, ale pod bramką Szmatuły brakuje im precyzji. Piast? Grał tak jak w poprzednich meczach, czyli nijako.

• 45. min.

Świetna akcja Korony! Aankour zagrał wzdłuż pola karnego, ale Sekulski minął się z piłką. Minutę później Korona przeprowadziła identyczną akcję, ale znowu Sekulski nie trafił w futbolówkę..

• 42. min.

Sekulski walczyło pozycję z Sedlarem. Przepchnął obrońcę i był już sam na sam z bramkarzem, ale arbiter odgwizdał przewinienie Sekulskiego.

• 39. min.

Kontratak Piasta! Badia wypuścił sobie piłkę i próbuje się rozpędzić. Osiągnął naprawdę przyzwoitą prędkość, problem w tym, że futbolówka dawno temu wyszła na aut.

• 37. min.

Tyle o poziomie tego spotkania:

• 34. min.

Sekulski stanął oko w oko z bramkarzem! Ale stop! Gra jest przerwana, był spalony. Minimalny, ale jednak. Swoją drogą Sekulski otrzymał świetne podanie, ale przyjęcie piłki przez zawodnika Korony trwało tyle czasu, że bramkarz spokojnie zdążyłby wypić kawę jeszcze przed interwencją.

• 30. min.

Szansa gości! Murawski odgegrał do obiegającego go Mraza. Ten od razu centruje w szesnastkę, ale znów w defensywie świetnie interweniował Dejmek!

• 28. min.

Murawski popełnił faul taktyczny i zgarnął żółtą kartkę

• 25. min.

Ziviec znów miał szansę na bramkę, ale kolejny raz przegrał pojedynek z obrońcami.

• 23. min.

Pyłypczuk pada w polu karnym! Zawodnicy Korony domagają się karnego, ale arbiter olewa ich naciski. Słusznie.

• 20. min.

Cebula strzelał efektownym wolejem z dystansu, ale piłka minimalnie minęła bramkę. Mamy dla Was dobrą wiadomość, spotkanie się rozkręciło!

• 17. min.

Riposta Korony! Kilku zawodników gospodarzy wtargnęło w pole karne Piasta, ale Pyłypczuk fatalnie dośrodkował i piłka nie dotarła do żadnego adresata. Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź gości. Mraz strzelał z dystansu, ale golkiper nie miał żadnych kłopotów z obroną

• 15. min.

Wreszcie szansa gości! Murawski poczęstował Zivca wspaniałym prostopadłym podaniem, ale Słoweniec źle przyjął piłkę i Pesković przejął futbolówkę.

• 13. min.

Piast ma kłopoty z opuszczeniem własnej połowy. Korona przeważa, ale brakuje w ich akcjach precyzji i chłodnej głowy.

• 11. min.

Aankour zagrał ładną piłkę na wolne pole, ale Gabovs nie zdołał jej opanować.

• 8. min.

Piast został kompletnie zdominowany! Tym razem na strzał z dystansu zdecydował się Gabovs. Decyzja może i dobra, ale wykonanie fatalne. Piłka poleciała jakieś pięć metrów nad bramką.

• 5. min.

Kolejna okazja Korony! Cebula popędził prawym skrzydłem i starał się wycofać piłkę do kolegi z zespołu, ale nikogo tam nie było. Cebula zagrał na pamięć, a Piast miał szansę na kontratak, jednak z niej nie skorzystał.

• 3. min.

Nabil Aankour nie jest Andeą Pirlo, a nawet Filipem Starzyńskim. Marokańczyk fatalnie wykonał stały fragment gry, piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką. A właściwie to jeszcze wyżej niż "wysoko".

• 2. min.

Pierwsza szansa Korony. Gospodarze wywalczyli rzut wolny z około dwudziestego metra od bramki.

• 1. min.

GRAMY!

• Osiem straconych bramek, tylko jedna zdobyta. Dwie dotkliwe porażki. Pożegnanie z trenerem i chaos na murawie - tak wicemistrz Polski Piast Gliwice rozpoczął nowy sezon

Ekstraklasa w Sport.pl. Co się stało z Piastem Gliwice? "Otoczka nie pomaga"

• W 3. kolejce Lotto Ekstraklasy - Piast Gliwice zagra na wyjeździe z Koroną Kielce. Goście uzbierali trzy punkty, a Korona zaledwie jeden.