Ekstraklasa. Nieudany powrót Arki. Przegrała z Termalicą [ZAPIS RELACJI]

• poniedziałek, 18 lipca 2016

Koniec meczu! Termalica pokonała Arkę 2:0. Nie był to zły mecz beniaminka, ale przed kolejnymi meczami musi zdecydowanie popracować nad siłą rażenia w ofensywie. Niby okazje Arka miała, ale mało klarowne.

Mogło być 3:0! Pleva strzelił wprost w Jałochę, a Stefanik nie zdołał dobić piłki do pustej bramki.

Jeszcze dwie żółte kartki - dla Szwocha i Jovanovicia.

• 78. min.

GOL DLA TERMALIKI. 2:0! Gutkovskis wślizgiem dograł przed bramkę do wbiegającego Stefanika i ten z bliskiej odległości pokonał Jałochę.

• 76. min.

Yussuff zmienia Kakoko.

• 76. min.

Arka gra ładnie, ale nie potrafi stworzyć sobie dobrej sytuacji. Trzeba więc pochwalić mądrą grę obronną gospodarzy.

• 74. min.

I kolejna zmiana. Guba schodzi, Kedziora wchodzi.

• 69. min.

Zmiana w Arce. Bożok schodzi, Błąd wchodzi.

• 68. min.

Dość chłodny ten poniedziałek z ekstraklasą, niewiele się dzieje, tajfunem emocji tego meczu nazwać nie można. Piłkarze robią, co mogą, ale jakoś niewiele mogą. Zaostrzyło się spotkanie. Osyra i Bozok dostali żółte kartki.

• 62. min.

Siemaszko zmienia Zjawińskiego. Czy to odmieni grę Arki?

• 54. min.

Najbardziej aktywny Warcholak dwoi się i troi, ale wynik wciąż bez zmian.

• 50. min.

Gutkovskis ucierpiał w jednym ze starć i potrzebował pomocy medycznej.

• 47. min.

Kakoko blisko wyrównania! Kakoko kropnął z dystansu tuż obok słupka.

Dwie zmiany w Termalice. Ziajka za Juhara i Stefanik za Misaka.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Gospodarze prowadzą z beniaminkiem 1:0 po sprytnym uderzeniu głową Gutkovskisa. W sumie Arka prowadzi w każdej statystyce (strzelała już siedem razy!) oprócz tej najważniejszej - bramkowej.

• 41. min.

Groźnie pod obiema bramkami. Najpierw Babiarz uderzał nad bramką, a potem akcja przeniosła się na drugą stronę, gdzie bramkę Treli szturmowali piłkarze Arki. Zjawiński w doskonałej okazji nie zdołał trafić w piłkę, a Szwoch nie zdołał trafić w bramkę.

• 32. min.

Najlepsza okazja dla Arki! Warcholak wrzucił piłkę w pole karne do Da Silvy, a ten strzelił bez przyjęcia. Trela wyciągnął się jak struna i odbił piłkę, która chciała wlecieć do bramki tuż przy słupku.

• 30. min.

Dwa strzały Kakoko - pierwszy niecelny, drugi w nogi obrońców. Będzie rzut rożny.

• 24. min.

Juhar dostał żółtą kartkę za faul na Warcholaku. Taktyczny faul.

• 68. min.

Mecz nie porywa. Tajfunem emocji nie można go raczej nazwać. Piłkarze robią, co mogą, ale jakiś taki chłodny ten poniedziałek z ekstraklasą. Gra się trochę zaostrzyła. Żółte kartki otrzymali Bozok i Osyra.

• 20. min.

Arka stara się atakować, ale różnica miedzy staraniem się i atakowaniem jest spora. Termalica nastawiona na kontry ma swoje szanse. Przed chwilą celnie strzelał jednak Da Silva.

• 16. min.

Kolejna próba Arki. Lukasiewicz kropnął z całej siły z dystansu, ale za bardzo się odchylił. Futbolówka miast do bramki poleciała w trybuny.

• 13. min.

W końcu pokazał się Zjawiński, na którego w Gdyni mocno liczą. Uderzył na bramkę, celnie, ale bardzo lekko.

• 10. min.

Kolejna szansa dla Termaliki, Misak szarżował na bramkę Jałochy, a Jałocha wybiegł z bramki jak sprinter i ubiegł Misaka.

• GOOOOOOL

8. min.

GOL DLA TERMALIKI. Zamieszanie pod bramką Arki, niezdecydowanie obrońców, uderzenie głową Gutkovskisa i gol gotowy! Trochę przypadkowa sytuacja i sprytne uderzenie głową, po którym Jałocha musi wyciągać piłkę z sieci.

• 6. min.

A teraz próbowała Termalica. Trochę gry powietrznej, z której niewiele wynikło. Bramkarz łapie piłkę, która chwilkę wcześniej delikatnie ześlizgnęła się z czoła Misaka.

• 3. min.

Pierwsza szansa dla Arki. Szwoch przebiegł z piłką pięć metrów i uderzył z dystansu. Piłka odbiła się od nóg jednego z obrońców i prawie spadła za kołnierz bramkarzowi. Trela z trudem łapie piłkę.

• GRAMY!

• Składy:

Termalica: Trela - Pleva, Osyra, Putiwcew, Fryc - Babiarz, Jovanović - Juhar, Misak, Guba - Gutkovskis

Arka: Jałocha - Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak - Kakoko, Łukasiewicz - Vinicius, Szwoch, Bożok - Zjawiński

• Przed nami ostatni mecz 1. kolejki ekstraklasy. Zmierzą się w nim Termalica i powracająca do najwyższej ligi polskiej Arka Gdynia. Innemu beniaminkowi - Wiśle Płock - powrót się udał, wygrała z Lechią. Czy Arka też wygra na dzień dobry? Niebawem się przekonamy.