Ekstraklasa. Zagłębie Lubin rozgromiło Koronę Kielce! [ZAPIS RELACJI]

• niedziela, 17 lipca 2016
  • PODSUMOWANIE

Byliśmy świadkami dwóch kompletnie odmiennych połów. W pierwszej odsłonie - Zagłębie dominowało od 1. do ostatniej minuty. Zdobyło cztery bramki, a ich gra momentami była niezwykle efektowna. W drugiej części - gospodarze zdecydowanie spuścili z tonu. Korona tego jednak nie wykorzystała. Goście zaczęli "grać w piłkę" dopiero w ostatnim kwadransie.

Zagłębie stało się najskuteczniejszą ligową ekipą w 2016 roku. Lubinianie zdobyli w tym roku 37 goli, za nimi jest Legia z trzema trafieniami mniej.

• 90. min. + 2

Koniec meczu!

Kolejna szansa gości! Dłuuuuuga piłka w kierunku bramki Polacka, ale napastników Korony uprzedził Dąbrowski.

• 89. min.

Korona znowu naciska! Nawet Diaw powędrował pod pole karne Polacka, ale ostatecznie nic groźnego z tego nie wynikło.

• 87. min.

Korona nagle przypomniała sobie, że senegalski inwestor zapewne ogląda ten mecz i może za chwile się rozmyślić i wycofać z chęci zakupu klubu, więc zaczęli dobrze grać. Zdecydowanie za późno...

• 84. min.

Korona była bliska zdobycia honorowego trafienia, ale Polacek fantastycznie obronił silny strzał głową. Trzeba jednak dodać, że to on sprowokował całą sytuację niecelnym wybiciem piłki.

• 80. min.

Korona wreszcie zaczęła kreować ofensywne akcje. Wciąż brakuje konkretów - precyzyjnego ostatniego podania czy celnych strzałów, ale grają coraz lepiej. Szkoda, że tak późno...

• 78. min.

Może jednak nie... Polacek zacznie od bramki.

• 76. min.

Może teraz? Korona wywalczyła rzut wolny z bardzo dogodnej pozycji (26. metr od bramki).

• 73. min.

W tym miejscu miał być opis jakiejś akcji, ale jej nie było. Zagłębie utrzymuje się przy piłce, ale nic z tego nie wynika.

• 70. min.

Zagłębie przed rewanżowym starciem z Partizanem Belgrad wydaje się być w naprawdę dobrej formie. Serbowie to jednak znacznie mocniejszy zespół niż Korona.

• 68. min.

Kolejna zmiana w Zagłębiu. Papadopulos za K. Piątka.

• 66. min.

Korona po 66 minutach meczu nadal bez celnego strzału...

• 62. min.

Korona nawet nie stara się atakować. Goście jedynie przeszkadzają gospodarzom przerywając ich akcje głupimi faulami. Tym razem żółtą kartkę zgarnął Rymaniak.

• 58. min.

Tempo spotkania znacznie spadło. Zagłębie niezbyt się śpieszy, gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie. Natomiast zawodnicy Korony już chcą, aby ten mecz się skończył.

• 55. min.

Druga zmiana w Koronie. Vanja Marković w miejsce Serhija Pyłypczuka

• 53. min.

Szansa na kolejnego gola dla Zagłębia, jednak świetną interwencją popisał się Diaw, który pojawił się na murawie na początku drugiej połowy. Gospodarze również dokonali zmiany - Rakowski za Łukasza Piątka.

• 51. min.

Kontratak Korony! Goście ruszyli pod bramkę Polacka, ale Woźniak przerwał akcję faulem taktycznym. Sędzia słusznie pokazał mu żółtą kartkę.

• 48. min.

Najwięcej goli w lidze w 2016 roku?

Zagłębie Lubin - 37

Legia Warszawa - 34

Czas na drugą połowę. Czy Korona strzeli honorowego gola?

• PRZERWA

Najlepsza akcja pierwszej połowy! Palce lizać!

• PRZERWA

Każdy z nas wie, że Ekstraklasa często bywa nieprzewidywalna, ale aż tak? Zagłębie nie jest dzisiaj zbyt gościnne i bez litości traktuje przyjezdnych. Pierwszy gol padł już w czterdziestej sekundzie. Ale największa słowa uznania należą się Zagłębiu za bramkę Dąbrowskiego. Tak świetnie wykonanego stałego fragmentu gry, dawno tu nie widziano.

• 45. min.

Jeszcze jedna akcja Zagłębia! Strzał z dystansu! Piłka mija jednak bramkę, a sędzia kończy pierwszą połowę

• 44. min.

Tomasza Wilmana czeka teraz bardzo ciężkie zadanie. Jak zmotywować swoich piłkarzy w przerwie, skoro już przegrywają czterema golami?

• 43. min.

Dośrodkowanie w pole karne! Kubicki wślizgiem rzucił się na piłkę, ale zabrakło dosłownie kilku centymetrów.

• 42. min.

Słowak nie jest ostatnio w najlepszej formie.

• 39. min.

Faul w środku pola. K.Piątek zobaczył, że Pesković był znacznie wysunięty, więc zdecydował się na strzał z połowy boiska! Nie będzie jednak "Fojuta". Piłka powędrowała nad poprzeczką.

• 36. min.

Riposta Korony! Rymaniak urwał się obrońcom na prawym skrzydle i zagrał wzdłuż pola karnego, ale nikt nie zamykał jego akcji.

• 33. min.

Co tu się dzieje!? Krzysztof Piątek miał szansę na kolejnego gola, ale wreszcie dobrą interwencją popisał się Pesković.

• GOOOOOOL

31. min.

Zagłębie nie jest dziś zbyt gościnne. KOLEJNY GOL! Rzut rożny dla Zagłębia - dośrodkowanie w pole karne, a tam celnym strzałem głową popisał się Krzysztof Piątek.

• GOOOOOOL

24. min.

Jak padł gol?

Jednym słowem? Majstersztyk! Piotr Stokowiec może być dumny ze swojej ekipy. Zagłębie w kapitalny sposób rozegrało rzut wolny. Obrona Korony spodziewała się bezpośredniego dośrodkowania w pole karne, tymczasem gospodarze nieoczekiwanie rozegrali stały fragment gry "na krótko" i po kilku podaniach z pierwszej piłki, dośrodkowano w pole karne, a akcję wykończył Dąbrowski.

• GOOOOOOL

24. min.

GOOOOL! ZAGŁĘBIE!

• 18. min.

Sekulski był bliski wywalczenia sobie pozycji. Minął jednego zawodnika, ale za długo zwlekał z oddaniem strzału.

• 15. min.

Wierchowcow ukarany żółtą kartką.

• GOOOOOOL

14. min.

Krzysztof Janus zdobywa bramkę! Bardzo ładny strzał!

• 12. min.

Rzut karny dla gospodarzy!! Znów w roli głównej Łukasz Piątek, który został sfaulowany.

• 2. min.

Piłka odbiła się od jednego z zawodników Korony i szczęśliwie wpadła pod nogi Łukasza Piątka, który z łatwością pokonał bramkarza.