Ekstraklasa. Ruch Chorzów wygrywa z Górnikiem Łęczna w poierwszym meczu w sezonie [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

• sobota, 16 lipca 2016
  • 90. min. + 4

KONIEC! Ruch Chorzów wygrywa z Górnikiem Łęczna w pierwszym sobotnim meczu Lotto Ekstraklasy.

• 90. min. + 3

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, najwyżej wyskakuje Mariusz Stępiński i strzałem głową pokonuje bramkarza gości. Co za mecz!

GOOOOL!!!! 2:1!!! Stępiński!!! SZALEŃSTWO!!!

Rzut wolny dla gospodarzy po faulu na Stępińskim. Dośrodkowanie w pole karne, zamieszanie i rzut rożny!

• 88. min.

Bonin podaje w pole karne, Śpiączka uprzedza obrońców Ruchu, lekko podbija piłkę, która odbija się jeszcze od słupka i mija zdezorientowanego Skabę!

• 88. min.

GOOOOL! Goście wyrównali! Śpiączka! 1:1!

• 85. min.

Bonin znowu z poświęceniem walczy o piłkę w polu karnym, przewracając się na plecy wycofał do Piesia, który postanowił strzelić lekko wprost w ręce Skaby. Tak, strzelił lekko jakby chciał podać do małego korpulentnego chłopca na festynie z okazji Dnia Ziemniaka. Kibice gości nie są pocieszeni.

• 85. min.

Górnik mógł wyrównać! Dośrodkowanie Bonina w pole karne, Jurisa strzela głową, ale Skaba wyjaśnia sytuację.

• 80. min.

Roszada w zespole gości. Z boiska schodzi zmęczony Pitry, a w jego miejsce na boisku melduje się Slaven Jurisa.

• 80. min.

Rzut wolny dla Ruchu i... NIE MA GOLA! Hanzel huknął jak z armaty, ale piłka zdrowo minęła bramkę gości.

• 77. min.

Kolejna zmiana w zespole Ruchu. Do dymisji podaje się kontuzjowany Grodzicki, a w jego miejscu pojawia się Cichocki.

• 74. min.

Przenajświętsza Panienko z Gwadelupy! Łukasz Surma w głupi sposób traci piłkę, którą przejmuje Grzegorz Bonin. Zawodnik gości decyduje się na strzał z dystansu, ale piłka ląduje na poprzeczce bramki strzeżonej przez Wojciecha Skabę!

• 71. min.

Zmiana w zespole gospodarzy. Boisko opuszcza strzelec gola Jakub Arak, a na murawie melduje się Mariusz Stępiński.

• 69. min.

Chcemy znów usłyszeć z głośników piosenkę niemieckiej formacji Scooter - Maria (I Like It Loud), która uroczyście ogłasza gola. Rozsmakowaliśmy się już w emocjach pierwszej kolejki Lotto Ekstraklasy!

• 65. min.

Wspaniała akcja gospodarzy! Jakub Arak, po kapitalnej akcji strzela gola w debiucie. Co ten Ruch!! Wspaniała "klepka", Lipski w pole karne, piłka trafia do Surmy, który z pierwszej piłki oddaje na skrzydło, a potem już tylko idealne podanie do Araka i GOL!

• 64. min.

GOOOOOL!!!! Jakub Arak!!! 1:0!

• 62. min.

Oleksy dostaje piłkę w polu karnym, ale nie pokusił się o skuteczny strzał. Zawodnik Ruchu trafił piłką w nogi obrońcę gości. Emocje, wróćcie!

• 59. min.

Znowu Górnik! Piesio decyduje się na kąśliwy strzał z dystansu, ale Skaba wspiął się na wyżyny swoich możliwości i odbił piłkę na rzut rożny. Niestety goście stałego fragmentu gry nie wykorzystali, dośrodkowanie było po prostu złe.

• 58. min.

Rzut wolny dla gospodarzy. Dośrodkowanie Patryka Lipskiego, ale blok obronny Górnika wyjaśnia sytuację.

• 55. min.

Cieszymy się z takiego przebiegu gry! Po kilku żywszych akcjach Górnika Łęczna kibice zgromadzeni na stadionie przy ulicy Cichej chyba skończyli grać w Pokemon Go i zajęli się dopingiem. Lubimy to!

• 53. min.

SĄ EMOCJE! Najpierw na murawie leży Grzegorz Bonin po starciu z Hanzelem. Z rzutu wolnego dośrodkowuje Leandro, piłka mija wszystkich zawodników w polu karnym i... ląduje na słupku!

• 47. min.

NIEMAGOLA!!! Ciekawie zapowiadała się akcja Górnika! Pitry prostopadle podaje do Bonina, a ten mocnym strzałem testuje Wojciecha Skabę. Były golkiper Legii Warszawa popisał się kapitalną interwencją.

Zaczynamy drugą połowę! Liczymy na emocje. Bardzo liczymy!

• PRZERWA

Koniec pierwszej połowy. Miejmy nadzieję, że w drugiej odsłonie mecz nabierze tempa i rozbudzi kibiców zgromadzonych na stadionie Ruchu Chorzów.

• 40. min.

W Chorzowie iście wakacyjna atmosfera. Na murawie niewiele się dzieje, na trybunach również.

• 31. min.

Żółta kartka dla Leandro.

• 24. min.

Piesio długo się nie zastanawiał i spróbował przelobować Skabę. Bramkarz chorzowian z trudem złapał piłkę. Było blisko.

• 21. min.

Górnik broni się przed atakami gospodarzy całą jedenastką. Z kolei ich niezgrabne kontry są szybko kasowane.

• 17. min.

Powtórka z rozrywki. Znów z rożnego wrzucał Lipski i znów dobrze ustawieni byli obrońcy. Zero zagrożenia pod bramką Prusaka.

• 11. min.

Ruch wywalczył rzut rożny, ale dośrodkowanie Lipskiego nie doszło do żadnego zawodnika w niebieskiej koszulce.

• 9. min.

Od pierwszych minut aktywny jest Moneta. Zaatakował lewym skrzydłem i wrzucił piłkę do Araka. Ten skiksował.

• 5. min.

Gospodarze rozpoczęli mecz zdecydowanie odważniej. To oni dyktują tempo tego spotkania. Mieli nawet jedną okazję, ale w dobrej sytuacji Moneta trafił w boczną siatkę.