Finał Pucharu Polski. Legia wygrała po przypadkowym golu Prijovicia [ZAPIS RELACJI]

0 : 1

• poniedziałek, 02 maja 2016
  • Dziękujemy za uwagę. Zapraszamy do śledzenia Sport.pl. Zaprezentujemy Państwu wiele pomeczowych materiałów!

• LEGIA PODNOSI PUCHAR POLSKI!

• Teraz piłkarze Lecha

• Trwa dekoracja! Najpierw sędziowie

• PILNE

Święto polskiej piłki zostawiło po sobie niesmak. Legia wygrała 1:0 po przypadkowej bramce Prijovicia, jednak piłkarze obu zespołów oddali zaledwie cztery celne strzały na bramkę. W dodatku kibice Lecha Poznań rzucając race na boisko przerwali spotkanie na 14 minut

• KONIEC MECZU

90. min. + 13

KONIEC MECZU! LEGIA PO RAZ 18. ZDOBYŁA PUCHAR POLSKI

• 90. min. + 13

Jevtić "w szesnastkę" do Kamińskiego, ale ten popełnił prosty błąd techniczny i stracił piłkę

• 90. min. + 11

Gorąco pod bramką Legii! Jóźwiak był z lewej strony pola karnego, uderzał na siłę zamiast zakręcić w kierunku dalszego słupka

• 90. min. + 10

Kucharczyk ruszył lewą stroną, wpadł w pole karne i po kontakcie z Tettehem padł na ziemię. Marciniak uznał, że bez faulu

Do 12 minut sędzia doliczył jeszcze dwie!

Legia spokojnie przedłuża grę

• 90. min. + 9

Pierwszy od dawna zryw Legii. Kucharczyk wrzucał w pole karne, ale Kadar uprzedził Hamalainena i wybił piłkę na rzut rożny

• 90. min. + 8

Kolejny stały fragment gry dla Lecha. Jevtić dośrodkował za krótko, co prawda Gajos oddał strzał, ale był on zupełnie niegroźny

• 90. min. + 7

Ciekawe, jak zachowanie swoich kibiców skomentuje Jan Urban

• PILNE

90. min. + 7

Malarz trafiony racą w nogę!

• 90. min. + 6

Groźny rzut wolny dla Lecha! Jevtić w pole karne Legii, tam piłka trafiła do Kamińskiego na 11. metr, ale ten zamiast wycofać do Jóźwiaka, sam próbował strzelać. Prosto w nogi obrońców

• 90. min. + 5

Hlousek faulowany przez Kędziorę. Szarpane widowisko w Warszawie

• 90. min. + 2

Pazdan brzydko fauluje Pawłowskiego. Żółta kartka dla legionisty

• 90. min. + 1

Zmiany: Hamalainen za Prijovicia w Legii, Jóźwiak za Lovrencicsa w Lechu

Sędzia doliczył 12 minut!

• 91. min.

Rozpoczęła się 90. minuta, ale od kilkunastu nie ma żadnej gry. Race, dym, przerwa, dwie akcje, przerwa, stały fragment, race... i tak dalej

• PILNE

87. min.

Znowu race na boisku! Znowu dym! Bramkarz Legii musi oddalić się od swojej bramki

• 86. min.

Lech stara się coś rozegrać, ale nie potrafi przebić się przez drugą linię Legii

• 84. min.

Kamiński uderzał z rzutu wolnego, ale trafił w mur. Piłka wyhamowała i trafiła do Malarza

• 81. min.

Zmiana w Legii: Aleksandrow zmienił Nikolicia

• 80. min.
  • 80. min.

Gramy dalej

• 79. min.

Szymon Marciniak, sędzia, jest wściekły. Miał przed chwilą powiedzieć, że mecz zostanie wznowiony dopiero pod warunkiem, że zgasną wszystkie race

• 78. min.

Zmiana w Lechu: Gajos za Trałkę

• 77. min.

Cały czas na Narodowym trwa przerwa w grze. Nogi pewnie chłodne, ciekawe jak piłkarze Lecha mają teraz walczyć o wyrównanie?

• PILNE

73. min.

Znowu race, tym razem odpalone przez kibiców Lecha. Mecz przerwany. DUUUUŻO DYMU

• 73. min.
  • 71. min.

48 563 widzów ogląda finał Pucharu Polski

• 69. min.

Bramka z niczego! Linetty źle wybił piłkę w sytuacji stykowej z Guilherme. Futbolówka trafiła prosto do Prijovicia, który stał na 5. metrze i w nieco ekwilibrystyczny sposób pokonał Buricia

• GOOOOOOL

68. min.

Goooooooooooooooooooooool dla LEGII!!!

• 68. min.

Dobra akcja Legii! Kucharczyk przyspieszył lewą stroną i nieźle wypatrzył Prijovicia, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Kamiński

• 67. min.

Pierwsza zmiana w Legii: Guilherme za Dudę

• 66. min.

Nikolić prostopadle uruchomił Jędrzejczyka, ale ten na metrowym spalonym

• 64. min.

Oprawa kibiców Lecha:

• 61. min.

Jak wyglądała pierwsza połowa?

Puchar Polski. Lech imponuje i straszy Legię stałymi fragmentami

Stałe fragmenty były największym postrachem Legii w pierwszej połowie finału Pucharu Polski. Lech wyszedł na murawę Stadionu Narodowego w Warszawie pewny swoich możliwości. Nie przestraszył się faworyzowanej Legii i pokazał, że w ofensywie istnieje życie bez Nickiego Bille Nielsena.

• 60. min.

Długi wyrzut z autu Jędrzejczyka, ale któryś z legionistów faulował w ofensywie

• 57. min.

Druga oprawa kibiców Legii:

• 56. min.

Nieźle wykonany stały fragment gry. Kucharczk miękko do Lewczuka, ten zgrywał do środka... i spalony

• 55. min.

Żółta kartka dla Trałki za faul na Dudzie w środku pola

• 54. min.

Lovrencics ładnie ograł jednego z legionistów i dośrodkował w pole karne, ale piłka trafiła pomiędzy trzech piłkarzy Czerczesowa

• 51. min.

Dobra akcja Lecha! Linetty płasko wrzucił piłkę do Lovrencicsa, ten był już na piątym metrze, ale bardzo odważnie pod nogi rzucił mu się Malarz. Bramkarz Legii uchronił swój klub od utraty gola

• 50. min.

Zamieszanie w polu karnym Lecha, Nikolić jednak nie zgarnął piłki w polu karnym Lecha

• 49. min.

Ostre starcie pomiędzy reprezentantami - Linettym i Pazdanem. Piłkarz Lecha popchnął legionistę, który dość niebezpiecznie upadł na kolano. Nic się na szczęście nie stało

• 47. min.

Nikolić czekał na błąd Arajuuriego, ale Fin się nie pomylił i oddał piłkę Buriciowi

Legia mogła wyjść z fajną akcją, ale Borysiuk bardzo niedokładnie zagrał do wybiegającego Dudy

Gramy! Obie ekipy bez zmian

• 45. min.

Wielka atmosfera, ale widowisko już nie tak dobre. Legia częściej utrzymywała się przy piłce, częściej strzelała (7:4), ale to Lech był bliżej bramki. Drużyna Jana Urbana szczególnie może żałować sytuacji z 5. min, kiedy Szymon Pawłowski trafił w słupek. Do przerwy 0:0

• 45. min.

Przerwa!

• 44. min.
  • 42. min.

Dobra szansa dla Legii! Najpierw Borysiuk dostał piłkę na 16. metr, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Chwilę później poprawiał Prijović, ale jego strzał nad bramką

• 41. min.

Pawłowski fauluje Jędrzejczyka tuż przed polem karnym Lecha. Poznaniak dostaje za to kartkę, ale Legia ma dobrą szansę na centrę

• 40. min.

Lech miał dobrą sytuację, ale Kędziora za mocno wyrzucił Linetty'ego pod linię końcową, a ten nie miał jak precyzyjnie dośrodkować

• 37. min.

Prijović mocno sponiewierał Tetteha i dostał za to żółtą kartkę

• 36. min.

Nikolić uderzał z dużej odległości, ale bardzo niecelnie. To jedyne na co stać Legię w ataku

• 33. min.

Pawłowski stracił piłkę, a Legia szybko wyszła z kontrą. Hlousek pędził lewym skrzydłem, ale w sytuacji stykowej tym razem lepszy Arajuuri. Fin, gdyby spóźnił się o ułamek sekundy, to pewnie dostałby czerwoną kartkę

• 32. min.

Stały fragment gry dla Legii i... natychmiastowa kontra dla Lecha. Kownacki szedł sam na sam z bramkarzem, ale dał się dogonić Pazdanowi, który przerwał akcję

• 31. min.

Hlousek wywalczył kolejny rzut rożny dla Legii

• 28. min.

Lech za mało zaś uruchamia dziś Pawłowskiego

• 27. min.

Kucharczyk dośrodkował w pole karne Lecha, tam skiksował Kamiński. Rzut rożny dla Legii

• 24. min.

Legia ma sporo problemów w drugiej linii. Kreować starają się Duda i Jodłowiec, ale nie potrafią przebić się przez drugą linię Lecha. W tej nieźle w defensywie gra Tetteh

• 22. min.

Straszne dośrodkowanie Dudy z rzutu rożnego. Aut dla Lecha

• 20. min.

Legia przed chwilą na dużym ryzyku w środku pola. Tym razem nie straciła piłki, ale gdyby tak było, to Lech ruszyłby z akcją w przewadze

• 18. min.

Ładny drybling Nikolicia po lewej stronie boiska, ale jego dośrodkowanie wpadło prosto pod nogi Arajuuriego

• 16. min.

Legia gra wyżej, nieco agresywniej, ale to Lech miał już trzy dobre sytuacje

• 14. min.

Zamieszanie w polu karnym Legii po rzucie rożnym, Kamiński uderzył lewą nogą, ale nad bramką Malarza

• 14. min.

Fantastyczne podanie Pawłowskiego do Lovrencicsa, ten wpadł w pole karne, ale zamiast oddać piłkę do tyłu, to uderzył na siłę. Nad bramką

• 13. min.

Lech ma problemy z wyjściem spod pressingu, ale kiedy już to zrobi, to ma dużo miejsca

• 12. min.

Ładne uderzenie Nikolicia z 22. metra! Burić nie dał się zaskoczyć i wybił piłkę na rzut rożny

• 10. min.

Tetteh ładnie rozciągnął grę do Kędziory, ale prawy obrońca Lecha przegrał pojedynek z Pazdanem

• 9. min.

Legia stara się zaatakować Lecha wysokim pressingiem

• 8. min.

Tak prezentowała się oprawa Legii:

• 7. min.

Kucharczyk zdecydował się na strzał z podobnego miejsca, jak w meczu z Cracovią. Wtedy po rykoszecie pokonał bramkarza, dziś posłał piłkę jakieś 8 metrów od bramki

• 6. min.

Teraz w ataku Legia, ale uderzenie Jędrzejczyka z 16. metra zostało zablokowane

• PILNE

5. min.

Ależ blisko bramki był Lech! Malarz wypiąstkował piłkę prosto pod nogi Pawłowskiego, a jego techniczne uderzenie trafiło w słupek

• 3. min.

Zadymienie jest naprawdę duże

• 2. min.

Pierwszy stały fragment gry dla Legii - niezłe dośrodkowanie w kierunku Lewczuka, ale ten został uprzedzony przez któregoś z piłkarzy Lecha. Korner dla Wojskowych

• 1. min.

Finał Pucharu Polski: Lech Poznań - Legia Warszawa. Czas na koniec koszmarów

Finał Pucharu Polski, w którym Lech Poznań zagra dziś z Legią Warszawa, może stać się alternatywą dla koszmarów obecnego sezonu. Gorzej, jeśli jego koszmary potwierdzi...

• Tak finał Pucharu Polski zapowiada oddział warszawski:

Legia zaczyna od bitwy z Lechem w Pucharze Polski. Potem musi wygrać wojnę

Najważniejsze dla Legii Warszawa jest mistrzostwo. Ale najpierw czeka ją finał Pucharu Polski z Lechem Poznań. Spotkanie rozegrane na Stadionie Nardowym rozpocznie się w poniedziałek o godz. 16. Relacja na żywo znajdziecie na Legia.sport.pl.

• Tak było rok temu:

• Obie ekipy wyszły już na rozgrzewkę

• A tak Lecha:

• Tak prezentuje się strona Legii:

• Co się działo przed meczem? Kibice Legii przeszli mostem Łazienkowskim i Wałem Międzeszyńskim pod Stadion Narodowy. Kibice Lecha przyjechali do Warszawy siedmioma pociągami specjalnymi. Wysiedli na stacji PKP Stadion

• Skład Legii: Malarz - Jędrzejczyk, Lewczuk, Pazdan, Hlousek - Duda, Borysiuk, Jodłowiec, Kucharczyk - Prijović, Nikolić.

Rezerwowi Legii: Cierzniak, Bereszyński, Brzyski, Vranjes, Guilherme, Aleksandrow, Hamalainen

Finał Pucharu Polski. Tomasz Jodłowiec wraca do pierwszego składu

Najbardziej wyczekiwany powrót stał się faktem. W finałowym meczu Pucharu Polski w pierwszym składzie Legii w środku pola pojawi się Tomasz Jodłowiec. Początek meczu o godz. 16.

• Skład Lecha: Burić - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar - Gergo Lovrencsics, Tetteh, Trałka, Linetty, Pawłowski - Kownacki

Rezerwowi Lecha: Kotorowski, Volkov, Jevtić, Gajos, Ceesay, Wilusz, Jóźwiak.

Lech Poznań - Legia Warszawa. Kolejorz w finale Pucharu Polski bez Nickiego Bille!

Najlepszy napastnik Lecha Poznań, Duńczyk Nicki Bille w ogóle nie znalazł się w kadrze Lecha Poznań na mecz z Legią Warszawa w finale Pucharu Polski. Początek meczu na Stadionie Narodowym o godz. 16

• Na trybunach zasiądzie 48 tys. kibiców (w tym ok. 13 tys. z Poznania). Jak Warszawa szykowała się do tego dnia? Odpowiedź poniżej:

Lech - Legia na Stadionie Narodowym. Jak Warszawa szykuje się na finał Pucharu Polski?

48 tys. kibiców obejrzy 2 maja finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym. Na trybunach zasiądzie po 10 tys. kibiców obu klubów w zorganizowanych grupach, ci z Poznania przyjadą do Warszawy siedmioma pociągami specjalnymi. Jak stolica przygotowuje się do organizacji tego spotkania?

• Dzień dobry! O godz. 16 rozpocznie się finał Pucharu Polski, w którym zmierzą się Lech i Legia. Zapraszamy do śledzenia relacji. Sport.pl - to jest Twój live!

Lech Poznań
Kartki: Pawłowski, Trałka - żółta Skład: Burić - Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar - Tetteh, Trałka (79. Gajos) - Lovrencsics (90. Jóźwiak), Linetty, Pawłowski - Kownacki (88. Jevtić)
Bramki: Prijović (69.) Kartki: Prijović, Pazdan, Guilherme - żółta Skład: Malarz - Jędrzejczyk, Lewczuk, Pazdan, Hlousek - Duda (67. Guilherme), Borysiuk, Jodłowiec, Kucharczyk - Prijović (90. Hamalainen), Nikolić (84. Aleksandrow)