Ekstraklasa. Korona - Piast. Goście grają o fotel lidera [NA ŻYWO]

• piątek, 18 marca 2016
  • KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu! Remis w meczu Korony z Piastem. Dziękujemy za to, że wspólnie z nami śledzili Państwo to spotkanie. Spokojnej nocy.

• 90. min. + 2

Co za zamieszanie w polu karnym Korony! Barisić wbiegł z piłką w pole bramkowe, kopnął futbolówkę, która gdzieś zabłądziła między nogami obrońców i bramkarza kielczan, a ostatecznie uderzyła w słupek i wyszła za boisko. Uf!

Sędzia doliczył trzy minuty.

Jovanović uderzył z powietrza, ale nieczysto. Aż złapał się za głowę gracz Korony, gdy piłka minimalnie minęła bramkę Szmatuły. Dzisiaj rozgrywa dobry mecz, ale gola strzelić nie może.

• 87. min.

Ostatnia zmiana w Piaście. Martin Bukata za Martina Nespora.

• 85. min.

Jovanović uderzył z dystansu, mocno i celnie, ale odległość była zbyt duża, by zaskoczyć Szmatułę. Bramkarz Piasta złapał tę futbolówkę bez kłopotu.

• 82. min.

Żółta kartka dla Rymaniaka. Bardzo ostro potraktował Zivca. Dziwi się gracz Korony, ale sędzia Musiał się nie pomylił.

• 77. min.

Szykowana zmiana. Bartosz Rymaniak za kontuzjowanego Aankoura - ostatnia dziś w zespole Korony.

• 75. min.

Groźny strzał Nespora! Z trudem, ale broni Trela. A za chwilę poprawia Mraz! To były druga i trzecia dobra okazja Piasta w ostatnich dziesięciu minutach. Rozkręciło się to spotkanie.

• 72. min.

Podwójna zmiana w Koronie. Łukasz Sekulski w miejsce Łukasza Sierpiny oraz Marcin Cebula za Bartłomieja Pawłowskiego.

• 70. min.

Znakomite, crossowe podanie Vacka do Maka, ten będąc już w polu karnym w prosty sposób zwiódł Sylwestrzaka, przełożył piłkę na lewą nogę i uderzył pod poprzeczkę. Celnie!

• GOOOOOOL

69. min.

Gol! W 69. minucie wyrównał Mateusz Mak.

• 66. min.

Znakomite wejście Barisicia w pole karne, mądre dośrodkowanie w okolice jedenastego metra, ale stojący tam Mraz fatalnie przestrzelił.

• 65. min.

Dobry strzał Pietrowskiego zza pola karnego. Mocny, soczysty. Trela jednak na posterunku. Z kłopotami, ale złapał piłkę.

• 62. min.

Tymczasem kolejna zmiana w Piaście. Sasa Zivec za Gerarda Badię.

• 61. min.

Pawłowski dostał od Cabrery dokładne podanie w pole karne, ale nie miał wsparcia od kolegów. Obrońcy Piasta osaczyli go i zmusili do straty.

• 60. min.

Groźne zagranie Badii, który ostro potraktował Dejmka. Żółta kartka.

• 56. min.

Strona Piasta pisała przed meczem, że Josip Barisić będzie w tym spotkaniu jokerem. Trener Radoslav Latal musiał sięgnął po swojego asa nieco wcześniej niż planował. Barisić zastąpił na boisku Mokwę.

• 52. min.

Piast miał rzut rożny, do piłki podszedł Vacek, ale kopnął tak źle, że futbolówka nawet nie doleciała do pola karnego. Aż sam się do siebie uśmiechnął.

• 49. min.

Żółta kartka dla Nespora, który w niegroźnej sytuacji, daleko od własnej bramki ostro potraktował Diawa.

• 49. min.

Dośrodkowanie Mateusza Maka zamieniło się w strzał. Trela minął się z piłką, ale i piłka minęła jego bramkę - choć minimalnie.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy! Korona, po golu Cabrery z 44. minuty, prowadzi z Piastem 1:0.

• 44. min.

Z dystansu uderzył Vlastimir Jovanović, piłkę odbił przed siebie interweniujący Jakub Szmatuła, a Cabrera dopadł do niej jako pierwszy. 11 bramek - to jego bilans z ostatnich dziewięciu meczach. Wow! To się nazywa statystyka.

• GOOOOOOL

44. min.

Gol dla Korony! Autorem trafienia Airam Cabrera!

• 40. min.

Zamieszanie przed polem karnym Korony, ale goście nie zdołali oddać celnego strzału.

• 38. min.

Jedno podanie sprawiło, że Pawłowski znalazł się z piłką w polu karnym Piasta. Uderzył bez namysłu. A szkoda. Może gdyby bardziej powściągliwie podszedł do sprawy, uderzyłby celniej. A tak wykonał uderzenie szybko i niechlujnie, prosto w trybuny.

• 36. min.

Dośrodkowanie Mokwy przecięte, będziemy mieć rzut rożny - jednak bez pożądanego przez Piasta efektu.

• 35. min.

Cabrera strzelił, ale, cóż, nie było to groźne uderzenie. Świetnie nazwał tę nieudaną próbę gracza Korony próbę komentator Canal+, co na Twitterze wychwycił dziennikarz "Gazety Wyborczej" i Sport.pl Rafał Stec:

• 31. min.

Cóż teraz zrobił Badia... Dostał dobrą piłkę w pole karne, miał mnóstwo miejsca, ale uderzył z woleja hen w trybuny. Strzelał? Podawał? Chyba on sam do końca nie wie.

• 30. min.

Pół godziny gry za nami. Gospodarze bliżej objęcia prowadzenia, głównie za sprawą przebojowego Pawłowskiego. Kibice śpiewają: "my chcemy gola!" Gliwiczanie póki co bez klarownej sytuacji bramkowej.

• 25. min.

Cudowna akcja Pawłowskiego! Pomocnik Korony wbiegł w pole karne, błyskotliwym dryblingiem minął dwóch rywali, a będąc przy linii bramkowej podał wzdłuż bramki. Nie było jednak komu dołożyć nogi! Mogą żałować kielczanie. A Szmatuła ma słuszne pretensje do swoich kolegów z obrony.

• 21. min.

Dośrodkowanie Łukasza Sierpiny w pole karne Piasta, ale bardzo niecelne. Gliwiczanie poradzili sobie z nim bez kłopotu i już atakują.

• 17. min.

Znów w ataku gospodarze! Tym razem Pawłowski zdecydował się na strzał i postąpił słusznie. Uderzył bardzo groźnie, ale Szmatuła zdołał wybić futbolówkę na rzut rożny.

• 15. min.

Szansa dla Korony! Pawłowski wbiegł z piłką w pole karne, podał na raty do Cabrery, ale ten zbyt długo i zbyt nerwowo przymierzał się do strzału. W końcu uderzył lewą nogą w długi róg, ale niecelnie.

• 12. min.

Dośrodkowanie Badii z prawego skrzydła zamykał Mraz, ale z około pięciu metrów uderzył nieczysto i nawet nie trafił w bramkę. Niemniej widać, że Słowaka ciągnie pod bramkę Treli.

• 10. min.

Sporo chaosu w tych pierwszych dziesięciu minutach.

• 5. min.

Tymczasem odnotowujemy pierwszy strzał. Bartłomiej Pawłowski uderzył lewą nogą z woleja, ale chyba nie trafił czysto w piłkę. Szmatuła złapał ją bez kłopotu.

• 1. min.

Wszyscy gotowi? Można zaczynać? :-)

• Korona + Piast = widowisko? Oby! Tekst o tym, dlaczego kielczanie marzą o trzech punktach:

"Oba zespoły grają na tak"

To będzie zdecydowanie najciekawiej zapowiadający się, w kontekście stricte sportowym, tegoroczny pojedynek kieleckiego zespołu na Kolporter Arenie. - Powinien wywołać duże emocje - mówi trener Korony Marcin Brosz.

• Gliwiczanie też grają o pełną pulę. Jeśli wygrają, przynajmniej do jutra będą liderami. Do jutra, czyli do meczu Lech - Legia.