Remis w meczu Górnik Łęczna - Piast [ZAPIS RELACJI]

Sędzia dolicza cztery minuty.

• 88. min.

Dośrodkowanie w stronę Śpiączki, ale uprzedził go wychodzący z bramki Szmatuła.

• 85. min.

Jeszcze zmiany na ostatnie kilka minut. Barisić za Nespora, i Tymiński za Bogusławskiego.

• 83. min.

Żółta kartka dla Nowaka za ostry faul na Murawskim.

• 82. min.

Boisko opuszcza Szeliga, a w jego miejsce wchodzi Ipsa.

• 79. min.

Śpiączka ukarany żółtą kartką za faul na Szmatule.

• 76. min.

Bukata podał piłkę na lewą flankę do Mraza, ale ten nie popisał się przy dośrodkowaniu. Kiks i gra zostanie wznowiona od bramki. Słabsze tempo meczu w drugiej połowie. Brakuje klarownych sytuacji podbramkowych.

• 73. min.

Boisko opuszcza Świerczok, a w jego miejsce wchodzi Śpiączka.

• 70. min.

Rzut wolny dla Piasta przed polem karnym rywali. Piłkę ustawił sobie Mraz, ale uderzył w sam środek bramki. Bartkus złapał piłkę bez żadnych problemów.

• 68. min.

Boisko opuszcza Pitry, a w jego miejsce wchodzi Nowak.

• 66. min.

Pitry uderzył zza pola karnego, ale nie mogło to zaskoczyć bramkarza.

• 64. min.

Mak dostał piłkę od Nespora, ale podczas strzału źle trafił w piłkę i pewnie chwycił ją bramkarz.

• 62. min.

Zmiana w Piaście. Martin Bukata wchodzi w miejsce Macieja Jankowskiego.

• 58. min.

Bardzo ładnie prawym skrzydłem urwał się teraz Świerczok. Wpadł w pole karne, ale strzelił jednak obok słupka.

• 53. min.

Nikt nie zamierza na boisku odpuszczać. Ostre starcie Piesio z Makiem. Bez kartki.

• 50. min.

Ależ szansa dla Łęcznej po rzucie rożnym! Pruchnik dopadł do piłki i ładnie uderzył na bramkę, ale piłka odbiła się od poprzeczki i wróciła w pole bramkowe Piasta. Tam do strzału doszedł jeszcze Pitry, ale jego strzał ofiarnym wślizgiem zatrzymali obrońcy.

• 48. min.

Świerczok dostał piłkę pod polem karnym rywali i szukał sobie miejsca do oddania strzału, ale nic z tej akcji nie wyszło.

Początek drugiej połowy spotkania. Bez zmian w składach.

• 45. min.

Przerwa. Górnik Łęczna remisuje z Piastem Gliwice 0:0.

• 44. min.

Pitry ukarany żółtą kartką.

• 42. min.

Szmatuła pewnie wychodzi do dośrodkowania Jakubika i łapie piłkę zażegnując zagrożenie bod własną bramką.

• 37. min.

Bonin zepsuł kontrę swojego zespołu. Niedokładne zagranie.

• 35. min.

Nieudane dośrodkowanie Heberta. Od bramki grę wznowi bramkarz z Łęcznej.

• 33. min.

Nespor wrzucił piłkę w pole karne w stronę Maka, ale piłka do niego nie dociera, bo znów dobrze interweniują obrońcy Górnika.

• 31. min.

Nespor dostał piłkę w pole karne, ale obrońcy szybko mu ją odebrali.

• 29. min.

Teraz Świerczok poszedł na przebój, ale kiedy już znalazł się w polu karnym, to zabrakło mu siły na mocny strzał.

• 27. min.

Kontra Górnika, ale Bonin znów przegrywa pojedynek sam na sam ze Szmatułą.

• 23. min.

Ładna akcja Piasta na prawym skrzydle, piłkę wycofaną na 16. metr uderzył Mraz, a Bogusławski zablokował, efektownie się rzucając.

• 20. min.

A z rożnego nie wynika nic, bramkarz Górnik łatwo łapie dośrodkowaną piłkę.

• 19. min.

Z rzutu wolnego robi się rożny, bo obrona wybiła wrzutkę Vacka.

• 18. min.

Faul na Mrazie, Mierzejewski ma szczęście, że nie dostał żółtej kartki. Wolny dla Piasta z okolic lewego narożnika boiska.

• 14. min.

Po rożnym dla Górnika i strzale Jakubika piłka opuściła stadion. Naprawdę, poleciała nad trybuną za bramką Szmatuły.

• 12. min.

Piast rozegrał rzut rożny krótko, a później długo prowadził akcję, w której ostatecznie pogubił się Szeliga.

• 11. min.

A teraz korner dla gości.

• 10. min.

Duże zamieszanie pod bramką gości po rzucie rożnym i w efekcie jeszcze jeden korner. Po ponownym zamieszaniu strzał Bogusławskiego niecelny - piłka minęła lewy słupek o około dwa metry.

• 9. min.

Bardzo groźna kontra Górnik i strzał Bonina nogą broni Szmatuła - tylko rzut rożny dla gospodarzy.

• 7. min.

Najpierw wolny, po chwili rożny - Piast przeważa, choć jeszcze nie zagroził poważnie bramce gospodarzy.

• 5. min.

Niezła akcja Piasta z prawej strony, jednak zakończona złym, płaskim dośrodkowaniem Szeligi prosto pod nogi obrońców Górnika.

• 2. min.

Piast już próbował, ale Jankowski został złapany w pułapkę ofsajdową.

• 1. min.

Zaczęli!

• Goście są liderami tabeli po 21 kolejkach. Mają 45 pkt i 5 pkt przewagi nad Legią. Za to Górnik Łęczna zajmuje 9. miejsce z 25 pkt, choć różnice punktowe w środku tabeli oraz na dole są niewielkie.

• Skład Piasta: Jakub Szmatuła - Marcin Pietrowski, Uros Korun, Hebert Silva Santos, Patrik Mraz, Bartosz Szeliga, Kamil Vacek, Radosław Murawski, Mateusz Mak, Martin Nespor, Maciej Jankowski.

• Skład Górnika: Dziugas Barkuts - Łukasz Mierzejewski, Radosław Pruchnik, Tomislav Bożić, Damian Jakubik, Łukasz Bogusławski, Krzysztof Danielewicz, Grzegorz Bonin, Przemysław Pitry, Grzegorz Piesio, Jakub Świerczok.

• Zapraszamy na relację z meczu Górnik Łęczna - Piast Gliwice.