Ekstraklasa. Ruch - Zagłębie, czyli inauguracja na remis [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 12 lutego 2016
  • KONIEC MECZU

90. min. + 3

Koniec meczu! Inauguracja rundy na remis. Dziękujemy za to, że wspólnie z nami śledziliście to spotkanie. Spokojnego wieczoru.

• 90. min. + 3

I jeszcze na koniec okazja dla Zagłębia! Dośrodkowanie, główka, ale... pudło. To mogła być piłka meczowa.

Sędzia doliczył trzy minuty.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Ruchu. Iwańskiego zastępuje Hanzel.

• 87. min.

No i wydarzyło się! Cudowne uderzenie z dystansu Woźniaka w perfekcyjnym stylu wybronił Putnocky. Bramkarz Ruchu ma na swoim koncie już 17 udanych interwencji.

• 87. min.

Ostatnie trzy minuty plus to, co dorzuci sędzia. Czy coś się jeszcze w tym meczu wydarzy?

• 84. min.

Zmiana w Zagłębiu. Jagiełło zastąpił Starzyńskiego.

• 81. min.

Mazek przed szansą! Gracz Ruchu wpadł z lewego skrzydła w pole karne Zagłębia, ale nie umiał się zdecydować - strzelać, czy podawać. Ostatecznie podał, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• 81. min.

Grodzicki ratuje Ruch! Najpierw zablokował strzał Piątka, a potem wybił piłkę z pola bramkowego.

• 76. min.

Ależ zamieszanie! W polu bramkowym Ruchu świetnie odnalazł się Cotra, uderzył lewą nogą w długi róg, ale ten strzał wybronił Putnocky. Dobitki Piątka nie musiał, bo po drodze zablokowali ją obrońcy. To było groźne!

• 77. min.

Druga zmiana w Ruchu. Michał Efir zastąpił Stępińskiego.

• 73. min.

Putnocky w akcji a'la Manuel Neuer. Bramkarz Ruchu wyszedł przed pole karne i wybijając piłkę głową wyręczył swoich kolegów z linii obrony.

• 73. min.

Tymczasem zmiana w zespole gości. Papadopulosa zastąpił Krzysztof Piątek.

• 72. min.

Uła! Dośrodkowanie Janoszki w pole karne Ruchu, a tam Woźniak - myśląc sobie: a co mi tam! - wyskoczył do piłki szczupakiem. Tyle że uderzył wprost w ręce Putnocky'ego.

• 69. min.

Janoszka dość ostro potraktował rywala, atakując go zza pleców. Zasłużona żółta kartka.

• 68. min.

Tempo wyraźnie spadło, coraz mniej zdecydowanych ataków z obu stron. Akcji podbramkowych także jak na lekarstwo.

• 64. min.

Arkadiusz Woźniak uderzał na bramkę Ruchu, ale to był strzał bardzo, bardzo niecelny...

• 61. min.

Marek Zieńczuk musiał zejść z boiska, zastąpił go Tomasz Podgórski.

• 60. min.

Rzut karny dla Ruchu? Rafał Grodzicki zapędził się pod pole karne Zagłębie, podał w "szesnastkę" do Zieńczuka, a ten padł na murawę! Sędzia, który był w tej sytuacji świetnie ustawiony, nie zdecydował się jednak odgwizdać "wapna". Gramy dalej.

• 55. min.

"Niebiescy" postawili zasieki. Ciężko się przebić przez ekipę Ruchu, która prawie całą jedenastką broni się przed własnym polem karnym.

• 53. min.

Akcja za akcję! Tym razem z szybkim atakiem wyszedł Ruch, Zieńczuk dośrodkował w pole karne do Mazka, ten uderzył soczyście, ale trafił w Cotrę - obrońca Zagłębia zablokował strzał, ale przy okazji mocno ucierpiał.

• 53. min.

W rewanżu uderzał Janoszka, ale jego strzał z lewej nogi wybronił Putnocky.

• 50. min.

Świetne, sprytne i co najważniejsze dokładne podanie Mazka w pole karne do Stępińskiego, ale ten jakby nie spodziewał się piłki i w świetnej sytuacji dał sobie wybić piłkę.

• 50. min.

Zagłębie przechwyciło piłkę w środku pola, szybki atak wyprowadzał Janoszka, ale podał do Cotry bardzo niedokładnie, za plecy i z kontry wyszły nici.

• 50. min.

Na początku drugiej połowy to gracze Ruchu starają się przejąć inicjatywę. Brakuje im jednak nieco dokładności w rozegraniu piłki.

• 47. min.

Rzut wolny dla Ruchu, ale wrzutkę Lipskiego w pole karne wybijają obrońcy Zagłębia.

Wracamy do gry! Oba zespoły póki co bez zmian.

• 45. min.

Sędzia dolicza do pierwszej połowy spotkania 60 sekund. Opadły emocje pod sam koniec tej części gry. Oby w drugiej było ich nieco więcej - no i przede wszystkim, by padły premierowe w 2016 roku gole! Wracamy za kilka chwil.

• 38. min.

Świetne dośrodkowanie w pole karne Zagłębia, ale Stępiński źle złożył się do strzału głową. A do tego w powietrznym pojedynku uderzył (przypadkowo) Todorowskiego, którym zając musiała się opieka medyczna.

• 35. min.

Starzyński wpadł z piłką w pole karne Ruchu, uderzył, ale został zablokowany. Będzie rzut rożny.

• 33. min.

Świetna kombinacyjna akcja Zagłębia. Dzięki kilku podaniom z pierwszej piłki Woźniak znalazł się sam na sam z Putnockym, ale ten go minimalnie wyprzedził i wygarnął mu piłkę spod butów.

• 30. min.

Pół godziny gry za nami. Sporo emocji, okazje z obu stron, niezłe tempo. Tak to sobie właśnie wyobrażaliśmy.

• 29. min.

Ależ było gorąco pod bramką Zagłębia! Najpierw uderzał Stępiński, ale został zablokowany, a po chwili poprawił Iwański. Mocno, zaskakująco, zza pola karnego, ale minimalnie niecelnie. Lubinianie mogą wziąć głęboki oddech.

• 25. min.

Akcja przeniosła się pod drugie pole karne, Patryk Lipski wywalczył kolejny rzut rożny dla Ruchu.

• 25. min.

Jak blisko gola był teraz Starzyński! Zagłębie przedarło się pod bramkę Ruchu, dwukrotnie piłkę z prawego skrzydła dośrodkowywał Todorovski, a za drugim razem - celnie. Piłka trafiła do Starzyńskiego, a ten przymierzył pod samą poprzeczkę. Bramkarz Ruchu wybronił końcówkami palców!

• 23. min.

Uspokoiła się nieco gra. Zagłębie rozgrywa atak pozycyjny, a Ruch - schowany za podwójną gardą.

• 20. min.

Marek Zieńczuk był bardzo bliski strzelenia gola! Pomocnik Ruchu uderzył z dystansu i to prawą, czyli swoją teoretycznie słabszą nogą. Polacek wyciągnął się z całych sił, ale nie musiał interweniować - piłka minimalnie minęła słupek.

• 17. min.

Tymczasem żółta karta dla Papadopulosa, co oznacza, że nie zobaczymy go w kolejnym meczu Zagłębia z Legią.

• 17. min.

Świetna prostopadła piłka Iwańskiego do Stępińskiego, ale napastnik Ruchu pogubił się pod bramką gości.

• 15. min.

Żółta kartka dla Macieja Dąbrowskiego. Gracz Zagłębia dość ostro powstrzymał kontratak Ruchu. Wydaje się, że to słuszna decyzja arbitra, choć Dąbrowski oczywiście protestuje.

• 13. min.

Drobny uraz Macieja Iwańskiego. Pomocnik Ruchu musiał zejść z murawy, ale nic mu nie jest i już pali się do wejścia.

• 13. min.

Ostra i mocna piłka Cotry w pole karne, ale to płaskie dośrodkowanie z lewej strony bez kłopotu wyłapał Putnocky. "Niebiescy" zepchnięci nieco na własną połowę.

• 9. min.

Kolejne uderzenie, tym razem Papadopulosa, ale wprost w bramkarza Ruchu.

• 8. min.

Strzał Zagłębia! Adrian Rakowski podał w pole karne do Janoszki, ten ładnie obrócił się z piłką, uderzył technicznie lewą nogą, ale podkręcił minimalnie za słabo.

• 6. min.

Szansa Kamila Mazka! Gracz Ruchu ruszył z piłką przy nodze, nawet uderzył, ale nie był to groźny strzał. Polacek wyłapał futbolówkę bez problemu.

• 4. min.

Ładna akcja Zagłębia. Prostopadłe podanie Starzyńskiego w pole karne, futbolówka trafiła w końcu do Woźniaka, ale napastnik z Lubina ani strzelał, ani dośrodkowywał. Mogą goście żałować tej sytuacji.

• 2. min.

Ładna akcja Ruchu Chorzów. Groźnie dośrodkowywał Patryk Lipski i choć nikt jego wrzutki nie wykończył, to i tak gospodarze zyskali rzut rożny.

• 1. min.

Zaczynamy! Pierwsza piłka dla "Niebieskich".

• Piłkarze obu zespołów wyszli już na murawę stadionu w Chorzowie. Głównym arbitrem spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec.

• A tutaj, w sam raz na szybka lekturę przed początkiem meczu, tekst Jacka Staszaka o tym, co może czekać Zagłębie w rundzie rewanżowej. Zdecydowanie polecamy.

Zagłębie. Klub w szerszym kontekście

Jeśli Zagłębie Lubin awansuje do pierwszej ósemki, może potraktować zmagania w grupie mistrzowskiej jak poligon dla młodzieży. Dlatego zimą ściągnięto dwóch doświadczonych piłkarzy na ledwie półroczne kontrakty.

• Dobry wieczór. Gotowi na emocje związane z ekstraklasą? My na pewno! Oby piłkarze także. Czy tak rzeczywiście jest, przekonamy się lada moment. Zapraszamy do wspólnego śledzenia meczu Ruchu z Zagłębiem, bądźcie z nami.