Ekstraklasa. Lech wygrał z Jagiellonią i jest tuż za Legią [ZAPIS RELACJI]

• poniedziałek, 29 kwietnia 2013
  • KONIEC MECZU

90. min. + 6

Lech w pierwszej połowie pokazał bardzo ładną grę i zasłużenie prowadził. W drugiej połowie, zwłaszcza pod koniec, dał się zupełnie zdominować gospodarzom i do końca drżał o trzy punkty.

• 90. min. + 6

KONIEC MECZU

Po rzucie rożnym minął się z piłką Kotorowski ale minął się też Gajos. Żółta kartka dla Kotorowskiego, chyba za jakieś niecenzuralne okrzyki.

• 90. min. + 3

Żółta kartka dla Henriqueza za opóźnianie gry. Lech broni się z lekka dramatycznie.

Znów Quintana! Zagrał prosto na głowę Kowalskiego, ale ten się myli. Sędzia doliczył aż 6 minut.

• 88. min.

Smolarek zastępuję Norambuenę. A Tomasz Hajto wyrzucony na trybuny!

• 86. min.

Żółta kartka dla Quintany.

• 84. min.

Możdżeń w miejsce Ślusarskiego. Lech stara się zwalniać grę, a Jagiellonia dramatycznie stara się wyrównać.

• 81. min.

Kowalski w miejsce Kupisza.

• 81. min.

Ślusarski ucierpiał w starciu z Ukahem. Chwila przerwy w grze.

• 78. min.

Quintana świetnie dośrodkował, Plizga uderzył głową, ale nie trafił w bramkę. Napór Jagiellonii wzrasta.

• 78. min.

Teodorczyk wszedł w miejsce Tonewa.

• 73. min.

W pole karne wbiegał Kupisz, próbował go powstrzymać Ceesay, a w kierunku piłki wyszedł Kotorowski. Po zderzeniu obaj Lechici dłuższą chwilę nie podnosili się z boiska. Obaj jednak grają dalej.

• 71. min.

Dobre uderzenie rozgrywającego niezłe spotkanie Gajosa, ale Kotorowski efektownie obronił.

• 70. min.

Hamalainen w polu karnym zagrywał do Ślusarskiego, ale na miejscu był Grzyb i wybił piłkę na róg. Po dośrodkowaniu piłka wybita w kierunku środka boiska.

• 69. min.

Plizga w kierunku Kima, ale Koreańczyk nie doszedł do podania.

• 63. min.

Kim Min Kyun w miejsce Frankowskiego.

• 63. min.

Ukah bez pardonu fauluje Hamalainena i ogląda żółty kartonik.

• 60. min.

Kupisz ładnie do Grzyba, ale skuteczny w defensywie Wołąkiewicz.

• 58. min.

Norambuena nie opanował gniewu, bez pardonu wszedł biodrem w rywala i obejrzał żółtą kartkę.

• 54. min.

Tonew huknął z dystansu, ładnie, płasko, ale jednak ponad poprzeczką.

• 50. min.

Wciąż przeważa Lech, ale Jagiellonia stara się wysoko atakować rywali, szybko odbierać im piłkę.

Zaczęła się druga połowa.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 44. min.

Lovrencsics trafia w czwartym meczu z rzędu! Zaatakował prawą stroną, minął Norambuenę, który właściwie sam się przed nim położył i mimo asysty Pazdana uderzył z prawej strony na długi słupek. Piłka odbiła się od niego i wpadła do siatki.

• GOOOOOOL

44. min.

GOL DLA LECHA! Lovrencsics!

• 40. min.

Kotorowski w miejsce kontuzjowanego Buricia.

• 38. min.

Burić broni strzał Grzyba, ale przy tym wybił sobie palec. W jego miejsce wejdzie Kotorowski.

• 34. min.

Znów Lech! Ślusarski zgrał piłkę Tonewowi, ten zdecydował się na strzał, ale bardzo niecelny. Może lepiej było podać?

• 31. min.

Plizga wbiegał w pole karne Lecha, gonił go Wołąkiewicz. Obaj się wywrócili, czy był faul? A jeśli tak to w polu karnym czy przed? Sędzia nakazał grać dalej. Lech ruszył z kontrą. Prawą stroną pognał Tonew, dośrodkował w pole karne i na strzał w woleja zdecydował się Lovrencsics. Piłka przeleciała wzdłuż bramki.

• 29. min.

Kolejny róg dla gospodarzy. Z lewej strony świetnie wrzucił Plizga, Gajos wyszedł w górę ale uderzył ponad poprzeczką. Ma czego żałować, sytuacja była przednia!

• 27. min.

Korner dla Jagiellonii, ale obrońcy Lecha uniemożliwili rywalom na oddanie celnego strzału.

• 26. min.

Hamalainen miał świetną sytuację, ale chyba lekko poślizgnął się przy strzale i piłka poleciała prosto w Słowika.

• 23. min.

Frankowski ruszył przebojem, ale za daleko wypuścił sobie piłkę i Burić ją wyłapał.

• 21. min.

Frankowski idealnie do Plizgi, ale ten niedokładnie do znajdującego się tuż przed bramką Quintany.

• 18. min.

Jagiellonia wyszła z kontrą, dośrodkowywał Kupisz i Burić wyłapał piłkę spod nóg nadbiegającego Frankowskiego w ostatnim momencie.

• 17. min.

Kolejne uderzenie Tonewa, ale piłka po nodze obrońcy wychodzi poza boisko. Dośrodkowanie z rogu zbyt silne, a akcję kończy faul Ceesaya na Ukahu.

• 15. min.

Dwa celne strzały gości z dystansu. Najpierw z prawej strony Murawskiego, a chwilę później z lewej Tonewa. Oba z łatwością obronione przez Słowika.

• 11. min.

Jagiellonia atakuje, ale niemrawo. Lech groźnie kontruje, ale zbyt krótkie podanie Murawskiego kończy dobrze zapowiadającą się akcję.

• 9. min.

W odpowiedzi szybka kontra Lecha. Prawą stroną pomknął Ceesay, chciał podać Tonewowi, ale w ostatniej chwili piłkę wybił Grzyb.

• 8. min.

Rzut wolny Quintany, ale Hiszpan trafił prosto w mur.

• 7. min.

Ładna akcja Lecha. Murawski zmylił obrońcę przed polem karnym i podał do Lovrencsicsa. Nie wiadomo dokładnie, czy Węgier chciał oddać strzał czy podać do kolegi - tak czy inaczej zupełnie mu to nie wyszło.

• 4. min.

Ślusarski dostał długie podanie w pole karne, ale w przyjęciu piłki pomagał sobie ręką i sędzia przerwał akcję.

• 2. min.

Pierwsza akcja Lovrencsicsa prawą stroną, ale Pazdan wyjaśnia sytuację.

• 1. min.

Początek meczu.

• Składy:

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Ugo Ukah, Adam Dźwigała, Michał Pazdan, Alexis Norambuena - Rafał Grzyb, Maciej Gajos - Tomasz Kupisz, Dawid Plizga, Dani Quintana - Tomasz Frankowski

Lech Poznań: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Hubert Wołąkiewicz, Marcin Kamiński, Luis Henriquez - Szymon Drewniak, Rafał Murawski - Gergo Lovrencsics, Kasper Hamalainen, Aleksandar Tonew - Bartosz Ślusarski

• Za dwie minuty początek meczu.

• Lech cały czas patrzy w kierunku Legii, która w sobotę straciła punkty w Gliwicach. W przypadku zwycięstwa, Kolejorz ma szansę dojście do Legii na odległość dwóch punktów. Z kolei w przypadku zwycięstwa Jagiellonii, ta będzie miała tylko punkt straty do trzeciego Górnika.