Porażka drużyny Michniewicza! Polsce będzie trudniej o awans na mistrzostwa Europy U21 [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 09 października 2020
  • 90. min. + 5

KONIEC. Reprezentacja Polski U21 przegrywa z Serbią 0:1 po bramce Veljko Nikolicia. Biało-czerwoni wciąż zajmują 2. miejsce w grupie 5, ale komplikują swoją sytuację.

Sędzia dodaje pięć minut do podstawowego czasu gry. Pięć minut nadziei Polaków. Serbowie tę nadzieję skutecznie jednak gaszą akcjami takimi jak ta, którą przed chwilą przeprowadził Nikolić. Strzelec gola zabawił się z polskimi obrońcami, mijając ich z łatwością balansem ciała. Ostatecznie stracił jednak piłkę.

• 80. min.

10 minut do końca. Polacy mają coraz mniej argumentów na boisku. Gospodarze spokojnie kontrolują grę.

• 72. min.

Ależ blisko było teraz wyrównania! Gumny popędził prawą stroną boiska, wbiegł w pole karne i prawie wpakował piłkę do bramki. Prawie, bo zablokował ją jeden z obrońców. Piłka przeleciała wzdłuż bramki i spadła pod nogi wprowadzonego z ławki Białka. Napastnik Wolfsburga doskonałej okazji jednak nie wykorzystał, bo nieczysto trafił w piłkę.

• 63. min.

Wreszcie składna akcja Polaków. Slisz zagrał do Listkowskiego, a ten wyłożył piłkę Boguszowi, który uderzył na bramkę Serbów. Zrobił to jednak zbyt lekko.

• 52. min.

Kolejna dynamiczna akcja oskrzydlająca Serbów. Stevanović dośrodkował dokładnie do Nikolicia, ale Grabara popisał się bardzo dobrą interwencją.

• 47. min.

Serbowie szybko przeprowadzają pierwszy atak, po którym strzał na bramkę oddaje Tedić. Jego uderzenie jest jednak bardzo niecelne.

Piłkarze wrócili na murawę. Zaczynamy drugą połowę!

• 45. min.

PRZERWA. Polacy po pierwszej połowie przegrywają 0:1. I nie można się dziwić, bo Serbowie prezentują się zdecydowanie lepiej. Pozostaje mieć nadzieję, że w drugiej połowie się to zmieni.

• 40. min.

Raz za krótko, raz za długo. Gdy trzeba dołem, jest górą, gdy trzeba górą, jest dołem. Na razie Polakom rozgrywanie akcji kompletnie nie wychodzi. Ale wychodzić nie może, bo zawodnicy Michniewicza nie wychodzą na pozycje.

• 36. min.

Dobrze przymierzył z rzutu wolnego Puchacz, ale uderzył zbyt lekko, przez co bramkarz gospodarzy nie miał problemu ze złapaniem piłki.

• 35. min.

Polacy próbowali dośrodkowania z lewej strony boiska, ale serbscy obrońcy sobie z nim bez problemu poradzili. Choć chwilę po wybiciu sfaulowali przed polem karnym Kamińskiego. Będzie rzut wolny.

• 30. min.

Kwadrans do końca pierwszej połowy spotkania. Polacy wciąż bez dogodnej sytuacji.

• 25. min.

Coraz więcej prostych strat po stronie Polaków. Najpierw Mateusz Bogusz, teraz Robert Gumny. Gra się Polakom po prostu na razie nie układa.

• 20. min.

Serbowie cały czas kontrolują grę. Polacy mają problem z dłuższym utrzymaniem się przy piłce.

• GOOOOOOL

11. min.

Ależ nas zaskoczyli Serbowie! Gospodarze przeprowadzili dynamiczną akcję lewym skrzydłem, z którego dośrodkowali piłkę w pole karne. Po dośrodkowaniu fatalne wybicie zaliczył Puchacz Puchacz, posyłając futbolówkę prosto pod nogi Nikolicia. Serb uderzył mocno na bramkę, piłka odbiła się od Puchacza i zmyliła bezradnego Grabarę.

• 5. min.

Za nami spokojne pięć minut. Gospodarze próbują prowadzić grę, ale na razie mają problemy z przebiciem się przez drugą linię Polaków.

• ZACZYNAMY!

• Piłkarze już na boisku. Za chwilę zaczynamy!

• Początek meczu o godz. 18:00.

• Tak prezentuje się skład Polaków na dzisiejsze spotkanie:

• Ostatni raz obydwa zespoły grały ze sobą w październiku ubiegłego roku. Wówczas Polacy wygrali 1:0 po golu Mateusza Bogusza.

• Polacy są aktualnie wiceliderem grupy i tracą 4 punkty do liderującej Rosji (mając od niej dwa rozegrane mecze mniej). Serbowie zajmują 4. pozycję w tabeli grupy 5, mając 8 punktów mniej od Biało-czerwonych.

• Dobry wieczór! Witamy w relacji meczu kwalifikacji mistrzostw Europy U21, w którym Polska zmierzy się na wyjeździe z Serbią.