Portugalia - Polska. Pierwszy koszyk uratowany [ZAPIS RELACJI]

1 : 1

• wtorek, 20 listopada 2018
    R Remis w Guimaraes. Polska w pierwszym koszyku eliminacji Euro 2020

Reprezentacja Polski zremisowała z Portugalią 1:1 w ostatnim meczu Ligi Narodów. Zespół Jerzego Brzęczka już wcześniej spadł do niższej dywizji rozgrywek, jednak w Guimaraes zapewnił sobie miejsce w pierwszym koszyku podczas losowania grup eliminacji Euro 2020.

Koniec meczu. Remis 1:1 oznacza, że polska przed losowaniem eliminacji Euro 2020 pozostanie w pierwszym koszyku.

Sędzia doliczył cztery minuty.

• 89. min.

Kolejna próba Kądziora, znów nieudana.

• 87. min.

Eder za zdobywcę bramki Andre Silvę.

• 80. min.

Świetny strzał Zielińskiego, kapitalna interwencja Beto.

• 78. min.

Kądzior zmienia Grosickiego. Opaskę kapitańską przejął Krychowiak.

• 75. min.

Frankowski z kartką, bo uderzył łokciem portugalskiego obrońcę.

• 75. min.

Pierwsza zmiana Brzęczka. Klich schodzi, w jego miejsce Góralski.

• 69. min.

Szansa dla Polski. Znów dośrodkowanie Grosickiego z rzutu rożnego, nadbiegający Krychowiak nie zdołał dobrze uderzyć w piłkę.

• 66. min.

Gooool!!!! Tym razem uznany. Arkadiusz MIlik przymierzył w to samo miejsce i znów się nie pomyli. Arbiter nie miał tym razem wątpliwości.

• 64. min.

Goooool!!! Arkadiusz Milik pewnie przy prawym słupku. Ale karny będzie powtórzony. Bo piłkarze wbiegli zbyt szybko w pole karne.

• 62. min.

Czerwona kartka dla Danilo, który powalił Milika na 11 metrze.

• 62. min.

Rzut karny dla Polski po faulu dla Miliku!

• 61. min.

Guerreiro schodzi w jego miejsce Joao Mario.

• 60. min.
  • 58. min.

Ruben Dias wybił piłkę sprzed bramki po akcji Frankowskiego i rykoszecie od blokującego obrońcy. Piłka spadła pod nogi Milika, ale ten tylko zdołał wywalczyć rzut rożny.

• 55. min.
  • 53. min.

Dobra piłka do Andre Silvy, ten wstrzelił ja wzdłuż bramki, ale Cancelo nie zdołał do niej dobiec.

• 50. min.

Grosicki dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale nisko i do nikogo.

Wracamy do gry. Czas na drugą połowę. Na razie bez zmian.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Portugalia prowadzi z Polską 1:0.

• 43. min.

Dośrodkowanie Grosickiego z rzutu rożnego wybijają obrońcy. Piłka spada pod nogi Frankowskiego, a ten huknął tak mono, że rywale przynajmniej nie wyprowadzą kontry.

• 39. min.

Kolejna szansa dla Polski. Tym razem świetna prostopadła do Frankowskiego, ale Beto nie dał się zaskoczyć.

• 37. min.

Aaaaaaajjjj! Dośrodkowanie Grosickiego, świetnie do piłki doszedł Kędziora, strzelił głową w poprzeczkę. A po chwili faul Milika na bramkarzu.

• 34. min.
  • 34. min.

Tak straciliśmy bramkę. Rzut rożny. Dośrodkowanie Sanchesa, zza pleców wybiega Andre Silva i pięknym uderzeniem pokonał Wojciecha Szczęsnego.

• 34. min.

No i klops! Portugalia prowadzi 1:0.

• 32. min.

Mecz bez sytuacji bramkowych, dużo gry w środku pola, sporo błędów z obu stron.

• 28. min.

Jan Bednarek ukarany za przerwanie kontry. A to oznacza, że obaj nasi stoperzy mają po kartce.

• 24. min.

Portugalczycy prowadzą grę, Polacy cofnięci, skupieni na przerywaniu ataków rywali i czekaniu na ich błąd.

• 20. min.

Milik napędził atak, ale Frankowski zepsuł ostatnie podanie i z kontry nici.

• 15. min.

Frankowski strzelał na raty, ale wcześniej zagrał piłkę ręką, co nie umknęło uwadze arbitra.

• 14. min.

Cancelo huknął z 40 metrów, ale obok bramki.

• 11. min.

Cionek już z żółtą kartką. Uderzył łokciem w głowę Andre Silvę.

• 9. min.

Milik o mały włos nie przejął piłki zagranej do portugalskiego bramkarza. Beto w ostatniej chwili zagrał do obrońcy.

• 7. min.

Kolejna akcja Portugalczyków po prawej stronie. Bereszyński faulował, a rywale mają szansę na groźne dośrodkowanie. Zagranie Sanchesa wybite.

• 4. min.

Polska ofensywna na początku, ale potem inicjatywę przejmują Portugalczycy. Na razie dużo gry w środku pola.

• 1. min.

Gramy!

• Za chwilę początek meczu. Portugalia oczywiście bez Cristiano Ronaldo.

• Czas na hymny obu państw.

• Dzisiejszy mecz jest ważny w kontekście eliminacji Euro 2020. 2 grudnia reprezentacja Polski pozna rywali, z którymi będzie walczyć w kwalifikacjach do mistrzostw Europy 2020. Wiemy już, że Polakom wystarczy we wtorek remis z Portugalią w Guimaraes, by znaleźć się wśród drużyn rozstawionych w losowaniu eliminacji Euro 2020.

Co da Polsce rozstawienie w el. Euro 2020?

• Jak zagrać z Portugalią?

Jak zagrać z Portugalią?

Los nie rozpieszcza Jerzego Brzęczka, okazało się bowiem, że nieoczekiwanie także i to starcie ma swoją stawkę (pierwszy koszyk w losowaniu eliminacji EURO) i ponownie trener nie będzie mógł bezstresowo przećwiczyć swoich planów taktycznych. Co więc musimy zrobić, aby przywieźć punkty z Guimaraes?

• Roberta Lewandowskiego nie ma z kadrą, ale już trenuje z Bayernem. Na razie indywidualnie.

Robert Lewandowski trenuje indywidualnie. Nowe informacje o stanie zdrowia kapitana reprezentacji Polski

Robert Lewandowski opuścił zgrupowanie reprezentacji Polski i nie zagra we wtorkowym meczu kadry Jerzego Brzęczka z Portugalią. Polak wrócił do Monachium i już wznowił treningi. Na razie indywidualne - poinformował Bayern na oficjalnej stronie.

• Jest już skład reprezentacji Polski na mecz z Portugalią:

Skład reprezentacji Polski. Milik za Lewandowskiego

Jest skład reprezentacji Polski na mecz z Portugalią! Selekcjoner Jerzy Brzęczek przeprowadził trzy zmiany w porównaniu do meczu z Czechami. Kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego zastąpił Arkadiusz Milik.

• Bez Roberta Lewandowskiego, z niezbyt dobrą passą, choć po przyzwoitej drugiej połowie meczu z Czechami, Polacy przystępują do kończącego zmagania w Lidze Narodów starcia z Portugalią.

Portugalia
Bramki: A.Silva (34.) Kartki: Dias, Mario - żółta; Danilo - czerwona Skład: Beto - Cancelo, Pepe, Dias, Rodrigues - Sanches, Danilo, Carvalho, Guerreiro (61. Mario) - A.Silva (87. Eder), R.Silva (70. Bruma)
Polska
Bramki: Milik (66. - karny) Kartki: Cionek, Bednarek, Frankowski - żółta Skład: Szczęsny - Kędziora, Cionek, Bednarek, Bereszyński - Klich (75. Góralski), Krychowiak - Grosicki (79. Kądzior), Zieliński (90. Szymański), Frankowski - Milik