Polska przegrała z Portugalią w pierwszym meczu barażowym o MME 2019 [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 16 listopada 2018

Koniec meczu. Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała 0:1 z Portugalią w Zabrzu w pierwszym meczu barażowym o awans do młodzieżowych mistrzostw Europy. Rewanż we wtorek w Chaves.

Bielik leży w polu karnym, źle postawił prawą stopę. Polska wyczerpała już limit zmian, więc musi wytrwać do końca meczu na murawie.

Kapitalne dogranie Jagiełly, ale Kapustka nie sięgnął piłki, by móc dobrze uderzyć głową.

• 88. min.

Dobre minuty Polaków, którzy wreszcie przejęli inicjatywę i szukają okazji do strzelenia bramki.

• 78. min.

Tym razem popis portugalskiego bramkarza. Pereiera instynktownie odbił piłkę.

• 77. min.

Kownacki zmieniony przez Świderskiego. Kapitan kadry był kompletnie niewidoczny przez te 77 minut.

• 76. min.

Grabara uratował zespół przed utratą drugiej bramki.

• 73. min.

Ładna akcja biało-czerwonych, groźne uderzenie Jagiełly wybija w ostatniej chwili Pereira.

• 72. min.

Jagiełło za Szymańskiego. Druga zmiana Michniewicza.

• 71. min.

Kolejny strzał Żurkowskiego, tym razem po ziemi. Portugalski bramkarz łapie piłkę na raty.

• 68. min.

Ciekawe rozegranie rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym Portugalczyków, ale strzał Dziczka został zablokowany.

• 67. min.

Jóźwiak w miejsce Michalaka. To pierwsza zmiana trenera Czesława Michniewicza.

• 65. min.

Zmiana w portugalskiej drużynie. Strzelec gola Jota schodzi, wchodzi Tavares.

• 62. min.

Rzut rożny dla Polski kończy się dośrodkowaniem w ręce portugalskiego bramkarza.

• 57. min.

Gumny powalił rywala zapaśniczym chwytem i dostał za to żółtą kartkę

• 56. min.

Żurkowski strzelał zza pola karnego. Zbyt mocny, zbyt wysoko, zbyt niecelnie.

• 55. min.

Portugalia kontroluje grę, długo utrzymuje się przy piłce. Gdy nie może rozegrać akcji lewą stroną, próbuje prawą.

• 49. min.

Kapustka ukarany za kopnięcie rywala w piszczel.

• 47. min.

Felix ucierpiał w starciu z Bielikiem, długo nie podnosił się z murawy, sędzia przerwał grę, ale obyło się bez poważnej kontuzji. Portugalczyk już jest na murawie.

Gramy! Druga połowa. Polacy przegrywają 0:1 z Portugalczykami w pierwszym meczu barażowym o MME 2019.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Polska przegrywa z Portugalią 0:1.

• 44. min.

Odważne wejście Żurkowskiego w pole karne i groźny strzał. Portugalski bramkarz ledwo odbił piłkę.

• 40. min.

Felix znów groźny w polu karny. Dwa zwody i strzał. Garbara przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• 34. min.

Portugalczycy strzelili gola i nadal utrzymują się przy piłce w poszukiwaniu kolejnej bramki.