Liga Narodów. Włochy - Polska. Polacy remisują z Włochami. Nieodpowiedzialne zachowanie Błaszczykowskiego [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 07 września 2018

Dziękujemy za udział w relacji.

Liga Narodów. Włochy - Polska. Remis w pierwszym meczu Brzęczka

Reprezentacja Polski zremisowała swój pierwszy mecz w Lidze Narodów z Włochami (1:1). Biało-czerwoni długo prowadzili 1:0 i prezentowali się naprawdę dobrze, ale gola stracili po faulu Jakuba Błaszczykowskiego w 78. minucie.

KONIEC MECZU. Polacy w końcówce atakowali, a raczej próbowali to robić, bo Włosi bardzo dobrze się bronili. W dodatku sami niebezpiecznie atakowali. Gola też jednak nie zdołali strzelić, dzięki czemu spotkanie zakończyło się remisem.

Sędzia doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.

• 85. min.

Lewandowski próbował strzelać z dystansu, ale uderzył zbyt lekko. Donnarumma złapał piłkę bez problemów.

• GOOOOOOL

78. min.

Niestety mamy wyrównanie... Łukasz Fabiański nie wyczuł intencji Jorginho, który doprowadza do wyrównania.

• 77. min.

Rzut karny dla Włochów....Tragiczna decyzja Błaszczykowskiego, który wykonał wślizg od tyłu, podcinając Chiesę.

• 74. min.

I od razu duże zagrożenie ze strony Chiesy. Włoski napastnik uderzył na bramkę Fabiańskiego, piłka odbiła się od Glika i mogła zmylić Fabiańskiego. Bramkarz wykazał się jednak dużym refleksem i zdołał złapać futbolówkę.

• 72. min.

Kolejna zmiana w reprezentacji Włoch. Chiesa zmienia Insigne.

• 69. min.

Ależ się zagotowało pod polem karnym Fabiańskiego. Piłka znalazła się już nawet na linii bramkowej, ale Kamil Glik zdążył ją wybić na aut.

• 65. min.

Jerzy Brzęczek dokonuje kolejnej zmiany. Karol Linetty zmienia Piotra Zielińskiego.

• 65. min.

Bardzo dobra praca Bereszyńskiego, który do końca starał się o odzyskanie piłki w polu karnym Włochów, dzięki czemu wywalczył rzut rożny.

• 60. min.

Zmiana w reprezentacji Włoch. Balotelli schodzi z boiska utykając. Jego miejsce zajmuje Belotti.

• 59. min.

Kolejna bardzo dobra interwencja Fabiańskiego. Tym razem spokojnie złapał mocny strzał Balotelliego.

• 55. min.

Damian Szymański zmienia Mateusza Klicha.

• 55. min.

Szykuje się pierwsza zmiana i drugi debiut w naszej reprezentacji. Na wejście do gry czeka Damian Szymański.

• 52. min.

Pod bramką Polaków robi się groźnie. Bernardeschi zszedł do środka i mocno uderzył, ale na szczęście piłka minęła bramkę Fabiańskiego.

• 51. min.

Bonaventura zgubił balansem ciała Krychowiaka, zagrał do Biraghiego, a ten dośrodkował w pole karne do Balotelliego. Łukasz Fabiański był jednak szybszy od napastnika Włochów i złapał piłkę.

• 50. min.

Kolejna dynamiczna kontra Polaków. Szybkie wyjścia z własnej połowy mogą się podobać. Tym razem Lewandowski próbował zagrać do Zielińskiego, ale dośrodkował zbyt głęboko, przez co Donnarumma złapał piłkę.

• 47. min.

Pierwsza akcja ofensywna Polaków. Błaszczykowski popędził lewą stroną, próbował strzelić, ale został zablokowany. Piłka trafiła pod nogi Lewandowskiego, który strzelił nad bramką.

Gramy!

• 45. min.

Za chwilę początek drugiej połowy. Włosi z jedną zmianą, Bonaventura zmienia Pellegriniego.

• 45. min.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. I szkoda, bo to się naprawdę świetnie ogląda. Polacy są wyraźnie lepszy, stwarzają sobie więcej groźnych sytuacji i przeważają. Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie również będzie to tak wyglądać.

• GOOOOOOL

41. min.

GOOOOOOOL DLA POLSKI! Fenomenalna akcja Polaków. Klich zabrał piłkę Jorginho, podał do Lewandowskiego, który idealnie dograł w pole karne do Zielińskiego, a ten bardzo mocnym strzałem nie dał szans Donnarummie.

• 38. min.

Pierwsza groźna okazja Włochów. Bernardeschi otrzymał podanie prostopadłe, wbiegł między obrońców i uderzył technicznie lewą nogą. Zrobił to jednak niecelnie, ale był już zdecydowanie bliżej, niż Balotelli chwilę wcześniej.

• 37. min.

Włosi nie mogą wejść w pole karne, próbują więc strzelać zza niego. Tym razem zrobił to Mario Balotelli, ale piłkę posłał na... trybuny.

• 33. min.

Na trybunach stadionu w Bolonii coraz głośniejsze "Jesteśmy z wami, Polacy jesteśmy z wami". Kibice bez zarzutu, piłkarze jak na razie również. Goście prezentują się naprawdę dobrze, a Włosi nie mają pomysłu na przedostanie się pod bramkę Fabiańskiego.

• 30. min.

Coraz lepiej wygląda gra Zielińskiego. Pomocnik wykonał dwa szybkie zwody, przez które Jorginho musiał powstrzymać go faulem.

• 28. min.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Polaków. Strzelać próbowało kilku Włochów, ale wszystkie uderzenia został zablokowane.

• 26. min.

Bardzo groźny strzał Krychowiaka! Reca wrzucił piłkę w pole karne z autu, ta trafiła pod nogi Krychowiaka, który szybko uderzył na bramkę. Jego strzał w ostatniej chwili odbił jednak Donnarumma.

• 25. min.

Dynamiczna kontra Polaków. Piotr Zieliński błyskawicznie wyprowadził akcję gości i zagrał do Roberta Lewandowskiego. Naszego kapitana ubiegł jednak jeden z obrońców.

• 22. min.

Stały fragment wykonany jednak przez Kurzawę. Do piłki w polu karnym skakał Bednarek, ale - zdaniem sędziego - sfaulował Chielliniego.

• 22. min.

Coraz więcej przewinień po obydwu stronach. Teraz faulują Włosi, którzy zatrzymali Mateusza Klicha. Do wykonania rzutu wolnego podchodzi Zieliński, który za chwilę dośrodkuje piłkę w pole karne.

• 20. min.

Do wykonania rzutu wolnego podszedł Bernardeschi, ale strzelił wysoko ponad bramką Fabiańskiego.

• 19. min.

Bezsensowny faul Jakuba Błaszczykowskiego, za który piłkarz otrzymuje żółtą kartkę. Włosi będą mieli rzut wolny sprzed pola karnego Polaków.

• 17. min.

Kolejny ostry faul, tym razem Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik nieprzepisowo zatrzymał Balotellego, ale kartki na szczęście nie otrzymał.

• 14. min.

Kolejna żółta kartka, tym razem dla reprezentanta Polski. Mateusz Klich fauluje pomocnika rywali.

• 13. min.

Jednak nie Zieliński, a Kurzawa, dośrodkowuje na głowę Glika. Obrońca wyskoczył jednak zbyt nisko i nie zdołał dobrze uderzyć.

• 12. min.

Rzut rożny dla reprezentacji Polski. Dośrodkowanie Zielińskiego wybija jednak Pellegrini. Za chwilę pomocnik Napoli będzie miał okazję do poprawki.

• 11. min.

Chiellini znów ostro atakuje, tym razem Felix Zwayer pokazuje mu żółtą kartkę.

• 9. min.

Kolejne nieprzepisowe zagranie Włochów. Tym razem faulowany Kurzawa.

• 8. min.

Brutalny faul Giorgio Chielliniego na Robercie Lewandowskim. Sędzia faul dyktuje, ale żółtej kartki, której domagał się Jerzy Brzęczek, nie pokazuje.

• 8. min.

Teraz groźnie odpowiadają Włosi. Insigne uciekł Kurzawie, ale piłkę zmierzającą w jego kierunku, w ostatniej chwili wybił Bartosz Bereszyński.

• 7. min.

Ależ było blisko! Świetny odbiór Polaków w środku pola, błyskawiczne podanie do Lewandowskiego, który odegrał do Zielińskiego. 24-latek wbiegł dynamicznie w pole karne, znalazł się w sytuacji sam na sam z Donnarummą, ale strzelił prosto w niego.

• 5. min.

Polacy na razie mają niestety problemy z utrzymaniem piłki. Włosi grają bardzo wysokim pressingiem, nie pozwalając im na spokojne konstruowanie akcji. Przed chwilą Łukasz Fabiański nie miał do kogo dograć, przez co wybił piłkę na aut.

• 3. min.

Polacy próbowali zaskoczyć obrońców reprezentacji Włoch. Krychowiak posłał długie podanie w kierunku Lewandowskiego, ale zrobił to niecelnie.

• 2. min.

Przypomnijmy, że Jerzy Brzęczek debiutuje dziś w roli selekcjonera. Kiedy debiutował w kadrze jako piłkarz, biało-czerwoni grali z Austrią, która - podobnie jak dziś Włochy - była zdecydowanym faworytem meczu, a z Polakami przegrała 2:4. Podobny scenariusz w Bolonii? Czemu nie!

• 1. min.

Zagęszczony środek pola, Grzegorz Krychowiak odpowiedzialny za pomoc obrońcom, Piotr Zieliński i Mateusz Klich odpowiedzialni za kreowanie akcji. Jerzy Brzęczek, zgodnie z zapowiedziami, nie chce się bronić, chce zdominować Włochów.

• PILNE

1. min.

GRAMY!

• Mazurek Dąbrowskiego rozbrzmiał na Stadio DallAra. Przed nami hymn Włoch. Do pierwszego gwizdka sędziego DWIE MINUTY!

• Przed nami hymn Polski!

• Wychodzą na boisko! Na trybunach stadionu w Bolonii około 1500 kibiców z Polski.

• Miejmy nadzieję, że trener wie co robi.

• Szatnia przygotowana na najwyższym poziomie. Miejmy nadzieję, że równie dobrze będzie wyglądać gra naszej kadry.

• Kamil Grosicki dziś na boisku się nie pojawi, ale swoim kolegom życzy powodzenia.

• Piłkarze niedługo wyjdą na murawę, przypomnijmy więc skład naszego zespołu. "Przyjechaliśmy do Bolonii kreować i prowadzić grę" - mówił Jerzy Brzęczek przed dzisiejszym spotkaniem. Miejmy nadzieję, że poniższa jedenastka będzie w stanie to zrobić.

false
  • Do rozpoczęcia spotkania 12 minut!

• Polacy w tej chwili kończą rozgrzewkę. Do rozpoczęcia spotkania pozostało 20 minut.

• "I dla Polski i dla Włoch dzisiejsze spotkanie to nowe otwarcie. Oba zespoły zaczynają nowy etap pod wodzą świeżo zatrudnionych selekcjonerów. Nasi reprezentanci spróbują przy tym poprawić atmosferę po słabym występie na Mistrzostwach Świata. Włosi z kolei na tę imprezę nawet się nie zakwalifikowali. Dziś więc zapewne postarają się udowodnić, że było to wypadek przy pracy. W jaki sposób możemy im w tym przeszkodzić?" - specjalnie dla Sport.pl analizuje Andrzej Gomołysek.

Liga Narodów. Włochy - Polska. Jak pokonać Włochów?

• Nowy selekcjoner kadry zaskoczył ustawieniem i składem. Na boisko posłał bowiem tylko jednego napastnika, Roberta Lewandowskiego. Na lewej obronie wystawił debiutanta. Zamieszał również w środku polak. Poniżej cały skład Polaków na piątkowe spotkanie w Bolonii, które rozpocznie się o 20:45.

Liga Narodów. Włochy - Polska. Z jednym napastnikiem i debiutantem na lewej obronie [SKŁADY]

Jerzy Brzęczek podał skład, w jakim reprezentacja Polski rozpocznie piątkowe spotkanie z Włochami. Biało-czerwoni zagrają w ustawieniu z jednym napastnikiem.

• Dobry wieczór! Witamy w relacji pierwszego meczu reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Biało-czerwoni zmierzą się na wyjeździe z Włochami. W roli selekcjonera zadebiutuje Jerzy Brzęczek.