U21. Kompromitacja Polaków. Remis z Wyspami Owczymi [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 07 września 2018
  • KONIEC MECZU

90. min.

Dziękujemy za udział w relacji.

U21. Polska - Wyspy Owcze. Kompromitacja młodzieżowej reprezentacji Polski. Tylko remis z Wyspami Owczymi

Reprezentacja Polski do lat 21 sensacyjnie zremisowała na własnym stadionie z Wyspami Owczymi (1:1) w ramach kwalifikacji młodzieżowych ME. Jedynego gola strzeliła... z rzutu karnego. To drugi remis drużyny Czesława Michniewicza z tym samym rywalem.

KONIEC. Kolejna wpadka młodzieżowej reprezentacji Polski, która zaledwie zremisowała z Wyspami Owczymi. Drużyna Czesława Michniewicza spadła

• 89. min.

Kownacki blisko! Dobre uderzenie napastnika, ale Hansen kolejny raz wykazał się świetnym refleksem i wybił piłkę na rzut rożny.

• 85. min.

Do końca spotkania pozostało tylko pięć minut. Polacy przeważają, ale nie potrafią strzelić drugiego gola. Jeśli spotkanie zakończy się remisem, biało-czerwoni spadną na drugie miejsce w tabeli 3. grupy. Duńczycy prowadzą bowiem z Finlandią 1:0. Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem dzisiejszych starć drużyna Czesława Michniewicza miała nad nimi zaledwie punkt przewagi.

• 75. min.

Kilkadziesiąt minut po zakończeniu spotkania kadry U21, swój mecz w Lidze Narodów rozpocznie dorosła reprezentacja Polski, która w Bolonii zmierzy się z Włochami. Jerzy Brzęczek podał już skład, w jakim nasz zespół rozpocznie wyjazdowe starcie. Relacja LIVE w Sport.pl.

Liga Narodów. Włochy - Polska. Z jednym napastnikiem i debiutantem na lewej obronie [SKŁADY]

Jerzy Brzęczek podał skład, w jakim reprezentacja Polski rozpocznie piątkowe spotkanie z Włochami. Biało-czerwoni zagrają w ustawieniu z jednym napastnikiem.

• 74. min.

Fenomenalny strzał Jagiełły, jeszcze lepsza interwencja Hansena. Polacy podkręcili tempo i jeżeli tak dalej pójdzie, to będą mieli duże szanse na strzelenie kolejnych goli.

• 71. min.

GOOOOOOL! Kownacki doprowadza do wyrównania! Pewny strzał polskiego napastnika, bramkarz rywali bez szans.

• 71. min.

Rzut karny dla Polski! Dawid Kownacki dynamicznie wbiegł w pole karne, gdzie został nieprzepisowo zatrzymany przez Magnussona.

• 61. min.

Żółta kartka dla Bjartalida za brzydki faul na Jagielle.

• 59. min.

Dobra akcja Jóźwiaka skrzydłem, dośrodkowanie w pole karne i... fatalne uderzenie Świderskiego. Polacy wciąż popełniają te same błędy.

• 56. min.

Miało być groźnie, a wyszło....tak jak w poprzednich sytuacjach. Szymański fatalnie dośrodkował z wolnego, przenosząc piłkę ponad bramką Hansena.

• 54. min.

Goście coraz gorzej radzą sobie z wysokim pressingiem Polaków. Tym razem Danielsen musiał faulować Kownackiego. Biało-czerwoni będą mieli rzut wolny.

• 52. min.

Tym razem sędzia rzut rożny już podyktował, a do jego wykonania podszedł Sebastian Szymański. Piłkarz Legii dobrze dograł w pole karne, ale Paweł Bochniewicz i Mateusz Wieteska nie zdołali wygrać pojedynków z obrońcami gości.

• 49. min.

Błąd arbitra prowadzącego spotkanie. Po próbie dośrodkowania, piłkę poza boisko wybił zawodnik z Wysp Owczych. Polsce należał się rzut rożny, ale sędzia nakazał wznowienie gry od bramki.

• 47. min.

Świderski już z pierwszym uderzeniem. Jego strzał spokojnie broni jednak Hansen.

Dwie zmiany dokonane w przerwie, jedna tuż przed zakończeniem pierwszej połowy ze względu na kontuzję. Na boisku nie ma już Dziczka, Dankowskiego i Tomczyka. W ich miejsce pojawili się Szymański, Jóźwiak i Świderski.

• 45. min. + 4

Rozpoczynamy drugą połowę!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. I chyba dobrze, bo na grę Polaków chwilami trudno się patrzy. Poza kilkoma groźnymi sytuacjami, szczególnie z końcówki pierwszej połowy, biało-czerwoni mieli problemy z konstruowaniem akcji, skupiając się głównie na rozgrywaniu piłki na własnej części boiska. Miejmy nadzieję, że po zmianie stron obraz gry się zmieni.

• 43. min.

Potężne uderzenie Jagiełło zza pola karnego. Skrzydłowy przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzelił zewnętrzną częścią stopy. Futbolówka nabrała rotacji, ale przeleciała minimalnie obok słupka.

• 36. min.

Znakomita okazja Polaków! Gospodarze rozegrali szybką akcję kombinacyjną, po której w doskonałej sytuacji znalazł się Kownacki, ale strzelił prosto w bramkarza gości.

• 30. min.

Polacy blisko wyrównania! Kownacki świetnie uderzył z rzutu wolnego, ale bramkarz gości w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• 26. min.

Pierwsza dynamiczna akcja biało-czerwonych od kilkunastu minut. Paweł Tomczyk świetnie zagrał z pierwszej piłki do Dawida Kownackiego, ale ten nie zdołał oddać strzału i przegrał pojedynek o piłkę z obrońcą rywali.

• 21. min.

Goście ponownie groźnie atakują. Tym razem zamieszanie pod bramką Grabary stworzyli po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Wieteska zdołał wybić piłkę.

• GOOOOOOL

16. min.

Duża niespodzianka! Wyspy Owcze obejmują prowadzenie! Jakup Thomsen bardzo dobrym, technicznym uderzeniem wykorzystuje podanie prostopadłe kolegi i pokonuje Kamila Grabarę.

• 12. min.

Dużo nieprzepisowej gry, jeszcze więcej niecelnych długich podań i dośrodkowań. Na razie nie wygląda to imponująco, ale miejmy nadzieję, że z czasem będzie lepiej.

• 10. min.

Dużo, chwilami za dużo gry w środku pola. Polacy mają przewagę, ale na razie nie potrafią zamienić jej na groźne okazje.

• 7. min.

Dwa nieudane dośrodkowania Polaków. Pierwsze mija bramkę Hansena, a po drugim Tomczyk znajduje się na spalonym.

• 5. min.

Polacy próbują zepchnąć przeciwników do defensywy, ale piłkarze z Wysp Owczych nie dają się zaskoczyć.

• 2. min.

Znowu ofensywnie Dankowski, który zagrał do Jagiełło. Ten próbował wbiec w pole karne, ale został skutecznie zatrzymany przez obrońcę rywali.

• 1. min.

Polacy od razu bardzo ofensywnie. Długa piłka na prawe skrzydło do Dankowskiego, który zwodem próbował minąć rywala. W ostateczności wywalczył aut.

• PILNE

1. min.

Zaczynamy!

• Przed nami hymny. Zaczynamy spotkanie za kilka minut!

• Skład Polaków:

• W piątek Polacy będą mieli okazję do rewanżu. W listopadzie, grając z Wyspami Owczymi, zaliczyli bowiem niespodziewany remis. Ubiegłoroczne spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

• To siódmy mecz Polaków w eliminacjach do ME U21. Do tej pory drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza nie poniosła ani jednej porażki, a w tabeli swojej grupy zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 14 punktów. Tuż za nią znajdują się Duńczycy, którzy mają na swoim koncie jeden pkt. mniej.

• Dzień dobry! Witamy w relacji z kolejnego meczu młodzieżowej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni w piątek na stadionie w Lubinie zmierzą się z Wyspami Owczymi.