Euro U21. Polska - Słowacja. Polacy przegrali ze Słowacją 1:2 [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 16 czerwca 2017
  • Polska przegrała pierwszy mecz na Euro 2017 ze Słowacją 1:2. Mecz zaczął się dla Polaków fantastycznie. W 54. sekundzie spotkania Patryk Lipski wyprowadził Polskę na prowadzenie po dokładnym dośrodkowaniu Kędziory. Słowacy po starconej bramce od razu się podnieśli i zaczęli atakować. W 20. minucie w pole karne wpadł prawy obrońca Valjent i wyrównał wynik spotkania. Do końca pierwszej połowy to Słowacy mieli przewagę, ale nie zdołali udokumentować jej golem. Na początku drugiej połowy świetną okazję do zdobycia gola miał Przemysław Frankowski, który w sytuacji sam na sam strzelił w środek bramki, a bramkarz Chovan instynktownie nogą wybił piłkę na rzut rożny. W 76. minucie przed szansą stanął Karol Linetty, ale piłka po jego strzale o metr minęła słupek słowackiego bramkarza. Dwie minuty później przegrywaliśmy 1:2. Z kontrą wyszli goście. Przed Wrąblem został sam Bendarek, który niefortunnie wybił piłkę Rusnakowi prosto pod nogi Safranki, który bez problemów pokonał polskiego bramkarza. Dwie minuty później mogliśmy wyrównać, ale piłkę po strzale głową Dawidowicza sparował na poprzeczkę Chovan. Do końca meczu wynik się nie zmienił i Polska przegrała ze Słowacją 1:2 i zajmuje ostatnią pozycję w tabeli grupy A. W pierwszy meczu tej grupy Anglia zremisowała bezbramkowo ze Szwecją. Następny mecz Polacy grają 19 czerwca ze Szwedami, a Anglicy podejmą Słowaków.

• KONIEC MECZU

KONIEC

Koniec spotkania! Polacy w pierwszym meczu Euro przegrywają ze Słowacją 1:2. Po pierwszej kolejce zajmujemy ostatnie miejsce w grupie A.

• 90. min. + 2

Ostatnia zmiana w Słowacji. Benes wchodzi za Bero.

Sędzia Gozubuyuk doliczył 4 minuty.

• 89. min.

Teraz próbował Niezgoda i mamy rzut rożny.

• 89. min.

Rusnak chciał teraz sprytnie pokonać Wrąbla bezpośrednio z rzutu wolnego wykonywanego z lewej strony boiska, ale na szczęście trafił tylko w bandy za bramką.

• 87. min.

Polacy próbują stwarzać sytuacje, ale są bezradni wobec dobrze zorganizowanej obrony Słowacji. Muszą jeszcze w końcówce zaatakować, bo nie mają przecież nic do stracenia.

• 84. min.

I Piątek za Stępińskiego.

• 83. min.

Niezgoda wszedł na boisko za Lipskiego.

• 82. min.

Haraslin wchodzi za Mihalika.

• 81. min.

Żółtą kartką ukarany strzelec drugiej bramki, Safranko.

• PILNE

80. min.

Co tam się stało. Mogliśmy szybko wyrównać. Z rzutu wolnego dośrodkował Lipski, w polu karny świetnie znalazł się Dawidowicz, który mocnym strzałem głową uderzył na bramkę. Chovan jednak kapitalnie obronił strącając piłkę na poprzeczkę.

• GOOOOOOL

78. min.

Jach wybił piłkę prosto pod nogi Safranki, a ten w sytuacji sam na sam z Wrąblem nie dał najmniejszych szans polskiemu bramkarzowi. Polska - Słowacja 1:2.

• GOOOOOOL

78. min.

No i niestety przegrywamy 1:2.

• 76. min.

Ależ blisko był Karol Linetty! Znakomicie przejął piłkę w środku boiska i pognał z nią pod pole karne. Zagrał do Monety na lewą stronę, który od razu dośrodkował. Piłka odbiła się od obrońcy i wpadła pod nogi Linettego, który nie zastanawiając się huknął na bramkę, ale piłka minęła słupek o metr.

• 73. min.

Za Zrelaka wchodzi Safranko.

• 71. min.

Pierwsza kartka na turnieju. Otrzymuje ją Skriniar za faul na Lipskim.

• 70. min.

Ależ mogliśmy skontrować Słowaków. Świetnie w środku boiska przejął piłkę Stępiński i zagrał na prawe skrzydło do Frankowskiego. Ten popędził na bramkę, ale szybko wrócili słowaccy obrońcy i zdusili akcję Polaków.

• 67. min.

W opałach teraz Polacy. Po rzucie wolnym poradziliśmy sobie wybijając piłkę, ale ta wracała jak bumerang kilka razy w pole karne. Wrąbel dwukrotnie nie popisał się przy interwencjach w powietrzu.

• 67. min.

Rzut wolny dla Słowaków. Będzie groźnie pod bramką Wrąbla.

• 62. min.

Wreszcie dobra akcja Polaków. Najpierw piłkę rozgrywali Lipski ze Stępińskim. Ten ostatni podał do Dawidowicza przed pole karne, który huknął jak z armaty dwa metry nad poprzeczką.

• 61. min.

Dobre dośrodkowanie Kędziory, ale w ostatniej chwili słowacki obrońca zdjął piłkę z głowy Dawidowicza.

• 60. min.

Rusnak kolejny raz chciał zaskoczyć Wrąbla mocnym strzałem. Tym razem jednak wysoko w trybuny.

• 59. min.

Pierwsza zmiana w meczu. Za Bartosza Kapustkę wszedł Łukasz Moneta.

• 58. min.

Rusnak groźnie dośrodkował, ale bez większym problemów piłkę łapie Wrąbel.

• 54. min.

Za chwilę z boiska zejdzie Bartosz Kapustka, który narzeka na uraz mięśniowy. Pokazuje trenerowi Dornie, żeby dał mu jeszcze 2 minuty na murawie.

• 53. min.

Spiker podał, że na stadionie w Lublinie mecz ogląda 14911 kibiców.

• 52. min.

Do rozgrzewki przygotowują się rezerwowi reprezentacji Polski.

• 50. min.

Kędziora wypuścił prawym skrzydłem Frankowskiego. Pomocnik dośrodkował w pole karne i z problemami wybijają piłkę Słowacy.

• 47. min.

Frankowski powinien strzelić na 2:1. Pomocnik Jagiellonii wyprzedził dwóch Słowaków i wyszedł sam na sam z Chovanem. Strzelił jednak w środek i bramkarz Słowaków zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

Po przerwie bez zmian w składach obu drużyn.

Gramy!

• Przerwa

Piłkarze powoli pojawiają się na boisku. Za chwilę rozpocznie się druga połowa.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy spotkania. Polska remisuje ze Słowacją 1:1, ale to goście zdecydowanie przeważają. Czekamy na drugą połowę z nadzieją na lepszą grę Polaków.

• 45. min.

Teraz Frankowski strzelał zza pola karnego, piłka jeszcze się odbiła od nogi Słowaka i mamy rzut rożny.

• 42. min.

Karol Linetty próbował teraz uderzać z trzydziestu metrów, ale piłka poszybowała w trybuny.

• 41. min.

Spostrzeżenia naszego korespondenta.

• 38. min.

Kolejny raz jesteśmy bezradni. Bardzo dobre uderzenie Rusnaka tym razem świetnie broni Wrąbel, ale musimy się obudzić, bo zaraz stracimy kolejną bramkę.

• 37. min.

Dobre i mocne uderzenie z dystansu Mihalika, ale piłka po strzale pomocnika Cracovii przelatuje metr obok prawego słupka Wrąbla.

• 36. min.

Polacy zupełnie bez pomysłu. Zamiast kreować akcje podaniami, oddajemy piłkę Słowakom dalekim podaniem.

• 34. min.

Skriniar ostro fauluje Stępińskiego. Tym razem obejdzie się bez kartki.

• 32. min.

Statystyka strzałów:

Polska - Słowacja 2 - 7

• 32. min.

Jach próbował strzelać z dystansu, ale powinien chyba się dwa razy zastanowić. Piłka poszybowała 20 metrów od bramki Chovana.

• 29. min.

Kapustka z lewej strony pola karnego wywalczył rzut rożny.

• 28. min.

Słowacy są w gazie. Wyrównująca bramka wyraźnie dała im dodatkowe siły. Polacy trochę mniej pewni w swoich poczynaniach. Próbują uspokoić sytuację na boisku.

• 25. min.

Co za akcja! Powinno być 2:1 dla Słowacji. Najpierw zza pola karnego strzelał w środek bramki Mihalik. Piłka dostała takiej rotacji, że ogromne problemy miał Wrąbel, który "wypluł" piłkę przed siebie. Dobijał piłkę Zrelak, ale tym razem fantastycznie interweniował Wrąbel i piłka wyszła na róg.

• 22. min.

Matus Bero przez chwilę poza boiskiem. Powodem zejścia Słowaka jest problem ze spodenkami. Skąd my to znamy...

• GOOOOOOL

20. min.

Strzelcem gola prawy obrońca Valjent strzelcem gola. Polska - Słowacja 1:1. Kapitalną asystę zaliczył Chrien, który najpierw piętka podbił piłkę tak, że zmylił polskiego obrońcę, a potem wyłożył piłkę na wyjście Valjentowi. Za zdobywcą bramki nie zdążył Bartosz Kapustka.

• GOOOOOOL

20. min.

Niestety tracimy gola. Mamy 1:1.

• 17. min.

Wysoka piłka do Stępińskiego. Napastnik Nantes powinien zgrywać głową piłkę do środka, ale oddał lekki strzał i bez problemów piłkę złapał Chovan.

• 16. min.

Polacy wracają do gry. Świetne teraz rozegranie Kapustki z Frankowskim i Linettym. Po dośrodkowaniu tego ostatniego mamy rzut rożny.

• 12. min.

Decyzja o tym, że w dzisiejszym meczu zagra strzelec bramki, Patryk Lipski, zapadła w czwartek. Początkowo mecz w pierwszym składzie rozpocząć miał Krzysztof Piątek.

• 11. min.

Wreszcie po dziesięciu minutach chwila oddechu dla Polaków. Szanujemy piłkę i nie popełniamy błędów.

• 9. min.

Słowacy w ataku. Długo wymieniają podania przed naszym polem karnym. My trochę osłabliśmy po tym świetnym początku.

• 6. min.

Ależ widowisko od pierwszych minut. Słowacy wyraźnie podrażnieni tym straconym golem w 57. sekundzie. Teraz oni przejęli inicjatywę starając się uprzykrzyć życie Polakom.

• 4. min.

Rusnak strzela płasko po ziemi na krótki słupek i Wrąbel świetnie interweniuje wybijając piłkę na rzut rożny.

• GOOOOOOL

1. min.

W PIERWSZEJ MINUCIE LIPSKI STRZELA NA 1:0! KAPITALNE DOŚRODKOWANIE KĘDZIORY Z PRAWEJ STRONY I FANTASTYCZNA GŁÓWKA LIPSKIEGO! POLACY PROWADZĄ ZE SŁOWACJĄ 1:0!

• GOOOOOOL

1. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!

• Pierwszy gwizdek sędziego i od środka rozpoczynają Polacy.

• Jeszcze zdjęcia drużynowe i za chwilę rozpoczniemy pierwszy mecz reprezentacji na polskim Euro!

• Na stadionie panuje fantastyczna atmosfera. Komplet kibiców na trybunach odśpiewał hymn Polski.

• Czas na hymny obu reprezentacji.

• Obie ekipy wychodzą z tunelu na murawę.

• Ceremonia otwarcia Euro

• Na stadionie w Lublinie oglądamy ceremonię otwarcia turnieju młodzieżowych mistrzostw Europy 2017 w Polsce.

• Ustawienie reprezentacji Polski:

• Na ławce rezerwowych Słowaków zasiądą Lukas Haraslin z Lechii Gdańsk i Tomas Vestenicky z Cracovii.

• W reprezentacji Słowacji jest klika polskich akcentów. Trenerem Słowaków jest Pavel Hapal, który kiedyś prowadził Zagłębie Lubin. W pierwszym składzie w dzisiejszym meczu na lewej obronie będzie grał Robert Mazan mający za sobą dwa występy w ekstraklasie w barwach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Przed nim, na lewej obronie zagra piłkarz Cracovii Jaroslav Mihalik.

• Składy meczowe:

Polska: Wrąbel - Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński - Dawidowicz, Linetty - Frankowski, Lipski, Kapustka - Stępiński

Słowacja: Chovan - Valjent, Ninaj, Skriniar, Mazan - Lobotka - Rusnak, Bero, Chrien, Mihalik - Zrelak

• W pierwszym meczu grupy A Szwecja bezbramkowo zremisowała z Anglią. Szwedzi mogli ten mecz wygrać, ale w 80. minucie spotkania zmarnowali rzut karny. Remis na inaugurację turnieju najbardziej powinien cieszyć, marzących o awansie do półfinału, Polaków.

• O 20:45 rozpocznie się mecz Polska - Słowacja na Euro U21. Arbitrem spotkania będzie Serdar Gozubuyuk.