Euro U21. Szwecja - Anglia. Bezbramkowy remis na inaugurację [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 16 czerwca 2017
  • KONIEC MECZU

90. min. + 5

Po pierwszej bezbarwnej połowie w drugiej mieliśmy emocje. Poprzeczka Cibickiego, poprzeczka Chilwella i obroniony rzut karny przez Pickforda to najważniejsze wydarzenia w tym spotkaniu. Wynik 0:0 to bardzo dobra informacja dla reprezentacji Polski. Teraz w grupie A prowadzą Szwecja i Anglia z punktem na koncie, ale Polacy swój mecz ze Słowacją zagrają dziś o 20:45. Zapraszamy na relacje na żywo w Sport.pl i aplikacji Sport.pl LIVE.

• 90. min. + 5

KONIEC MECZU. SZWECJA - ANGLIA 0:0

• 90. min. + 3

W szwedzkim polu karny leży Cajtoft, który zderzył się głową z Abrahamem. Za chwilę sędzia powinien odgwizdać koniec meczu.

• 90. min. + 2

Cibicki widząc, że nikt do niego nie podbiega, próbował szczęścia strzałem z dystansu. Znowu jednak niedokładnie ułożył nogę i piłka poszybowała nad poprzeczką.

Sędzia dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

• 88. min.

Tym razem błąd Pickforda. Anglik wypuścił piłkę przy łatwym dośrodkowaniu z prawej strony. Na szczęście dla "Wyspiarzy" nie było w polu karnym Szweda, który mógłby wykorzystać tę pomyłkę.

• 85. min.

Za Tibblinga wchodzi Tanković.

• PILNE

81. min.

PICKFORD BRONI RZUT KARNY! Do "jedenastki" podszedł Wahlqvist, czyli sam poszkodowany. Uderzył lekko w środek, a Pickford rzucając się na bok zostawił prawą rękę i wybił piłkę przed siebie. Bramkarz Anglików zdołał jeszcze obronić dobitkę Strandberga. Cały czas wynik 0:0.

• PILNE

80. min.

Rzut karny dla Szwecji! Chilwell fauluje Wahlqvista.

• 74. min.

Mrabti za Franssona w reprezentacji Szwecji.

• 72. min.

Pierwszy celny strzał w tym meczu. Ward-Prowse świetnie wykonał rzut wolny, ale jeszcze lepiej zachował się w bramce Cajtoft, który wybił piłkę lecącą przy słupku na rzut rożny.

• 71. min.

Pierwsza zmiana w drużynie Anglii. Za Murphy'ego wszedł Gray.

• 70. min.

Za nieco ponad godzinę rozpocznie się mecz Polska - Słowacja w grupie A. Zobaczcie o co i jak zagra nasza reprezentacja.

MME. Jak i o co zagra nasza reprezentacja?

Jeszcze kilka tygodni temu Polacy byli wymieniani wśród kandydatów do medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Kiedy jednak się okazało, że Marcin Dorna będzie musiał zrezygnować z największych gwiazd, oczekiwania mocno się zmniejszyły. Na co więc stać gospodarzy tego turnieju?

• 68. min.

Na stadionie w Kielcach zasiadło 11672 kibiców.

• 67. min.

Zaczyna nam się mecz! Chilwell uderza zza pola karnego, piłka odbija się od kolana jednego ze Szwedów, trafia w poprzeczkę i ostatecznie wychodzi na rzut rożny.

• 65. min.

GOOOLAAAJ NIE MA! Strandberg dostał prostopadłe podanie i od razu oddał strzał na bramkę Pickforda. Wszyscy myśleli, że piłka wpadła do siatki, ale Szwed trafił tylko w boczną siatkę.

• 61. min.

Blisko zdobycia bramki Anglicy. Z rzutu rożnego po ziemi dośrodkował Ward-Prowse, a z pierwszej piłki mocnym uderzeniem próbował pokonać Cajtofta Baker. Piłka kolejny raz przeszła nad bramką.

• 59. min.

Pierwsza zmiana w meczu. W reprezentacji Szwecji za Engvalla wchodzi Strandberg.

• PILNE

57. min.

Piękny, techniczny strzał zza pola karnego Pawła Cibickiego, po którym piłka trafia w poprzeczkę bramki Pickforda. Było blisko niespodzianki. Nadal jednak nie widzieliśmy celnego strzału.

• 53. min.

Dobra akcja Cibickiego po lewej stronie boiska, sprytnie minął dwóch zawodników, ale dośrodkowanie pozostawiało wiele do życzenia. Widać jednak, że technika to mocna strona Szweda z polskim paszportem.

• 48. min.

Tak wyglądały statystyki po pierwszej połowie spotkania.

Rozpoczynamy drugą połowę. Obie ekipy bez zmian w składach.

• 45. min.

Niech za komentarz pierwszej połowy posłuży ten obrazek.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bez goli w inauguracyjnym meczu Euro 2017.

• 43. min.

Ajjj. Mogło być 1:0 dla Anglików. Abraham w ekwilibrystyczny sposób półprzewrotką próbował pokonać Cajtofta, ale nie trafił czysto w piłkę i od bramki rozpocznie szwedzki bramkarz.

• 39. min.

Olsson stanął przed dobra okazją do zdobycia gola. Szwed uderzył sprzed pola karnego, ale nie trafił czysto w piłkę i nadal nie oglądaliśmy w tym meczu celnego strzału.

• 34. min.

Bomba Murphy'ego zza pola karnego przeszła kilka centymetrów nad poprzeczką. Chyba piłka zahaczyła jeszcze o palce Caljtofta, ale sędzia pokazuje na piąty metr bramki Szwedów.

• PILNE

27. min.

Ależ akcja Cibickiego. Najpierw minął dwóch zawodników jednym zwodem, następnie kapitalnie na jeden kontakt zagrał z Tibblingiem by na koniec oddać strzał minimalnie nad poprzeczką.

• 26. min.

Holgate fauluje Cibickiego na wysokości pola karnego Anglików. Szansa dla Szwecji.

• 25. min.

Szwedzi przyjmują Anglików pod swoim polem karnym, by co jakiś czas wyjść z kontratakiem. Do tej pory jednak nie udało im się stworzyć poważnego zagrożenia pod polem karnym Pickforda.

• 23. min.

Dobra wrzutka z prawej strony Murphy'ego, ale dobrze ustawiony Cajtoft i niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

• 18. min.

Cibicki w polu karnym Anglików podał do środka, ale dobrze interweniuje w obronie Chambers i wybiła piłkę daleko a aut.

• 16. min.

Tammy Abraham wpadł w pole karne Cajtofta, ale szwedzki bramkarz dobrze wyszedł i pięścią wybił piłkę spod nóg Anglika.

• 15. min.

Anglicy świetnie rozgrywają piłkę od dobrych dwóch minut pod polem karnym Szwedów. Brakuje jednak strzału, bo dobrze w obronie ustawieni są piłkarze "Trzech koron".

• 10. min.

Spora przewaga Anglików. Już trzeci rzut rożny w ciągu trzech minut. Tym razem po dośrodkowaniu z lewej strony strzelał Abraham, ale nie trafił czysto w piłkę, która przeleciała wysoko nad poprzeczką.

• 9. min.

Znów okazja dla Wyspiarzy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i z problemami wybija piłkę na róg szwedzki obrońca.

• 8. min.

Szansa dla Anglii. Z prawej strony dośrodkował Murphy, ale Szwedzi skutecznie wybijają piłkę na rzut rożny.

• 7. min.

Początek meczu spokojny. Przewagę mają Anglicy.

• 2. min.

W bramce reprezentacji Anglii stoi Jordan Pickford, którego Everton wczoraj kupił z Sunderlandu za 28,5 miliona euro. Anglik kontrakt podpisał już w Kielcach.

• 1. min.

Pierwszy gwizdek sędziego i rozpoczynają Szwedzi.

• Do Kielc przyjechało aż cztery tysiące kibiców ze Szwecji.

Młodzieżowe mistrzostwa Europy. Szwedzi opanowali Kielce i dają poczuć, że w mieście zaczyna się turniej

Jedni w pubach, przy piwie, toczą dyskusje. Inni zgromadzili się na rynku i śpiewają. Ale są też tacy, którzy z ogromnym głośnikiem na plecach tańczą w rytm ABBY. Kibice reprezentacji Szwecji opanowali centrum Kielc i w doskonałych nastrojach oczekują na pierwszy mecz młodzieżowych mistrzostw Europy.

• Murawa i stadion w Kielcach doskonale przygotowane do Euro.

• W pierwszym składzie Szwedów znalazł się Paweł Cibicki, który w przeszłości rozegrał 2 mecze w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Ostatecznie wybrał jednak grę dla reprezentacji Szwecji.

• Składy na dzisiejszy mecz:

Szwecja: Cajtoft - Wahlqvist, Larsson, Dagerstal, Lundqvist - Tibbling, Hallberg, Fransson - Olsson - Cibicki, Engvall

Anglia: Pickford - Holgate, Mawson, Chambers, Chilwell - Ward-Prowse, Baker, Chalobah, Murphy - Redmond, Abraham

• Obie drużyny grają w grupie A, w której również jest reprezentacja Polski, a także Słowacja.

• Zapraszamy na mecz otwarcia Młodzieżowych Mistrzostw Europy 2017 rozgrywanych w Polsce. W meczu otwarcia zmierzą się drużyny Szwecji i Anglii.