Eliminacje IO. Polska - Malta 2:0 [ZAPIS RELACJI LIVE]

• czwartek, 06 czerwca 2013
  • 90. min. + 2

Koniec meczu! Polacy pokonali Maltę 2:0 po golach Milika i Chrapka i rozpoczęli eliminacje do ME U-21 oraz igrzysk olimpijskich od zwycięstwa. Według oficjalnej strony UEFA oddali w sumie aż 33 strzały, a rywale tylko cztery. Na pierwszego gola musieliśmy jednak czekać aż do 85 minuty. Wcześniej m.in. dwa razy w poprzeczkę trafił Milik. - W końcu piłka wpadła i cieszę się, że udało mi się strzelić. W pierwszej połowie mieliśmy trochę problemów, dostawałem mało piłek, w drugiej już było lepiej. Fajnie, że wygraliśmy na początek eliminacji - powiedział po meczu gracz Bayeru Leverkusen.

Jeszcze raz strzelają Polacy. Tym razem Przybyłko. Bramkarz Malty broni kolejny raz. W sumie Polacy oddali już 32 strzały!

OPIS BRAMKI: No dobra. Ten mecz już wygramy. Znakomita akcja Chrapka. Piłkarz Wisły zwiódł obrońcę i technicznym strzałem w długi róg pokonał bramkarza.

• GOOOOOOL

88. min.

Gooooooooooooool! 2:0!

• 88. min.

I jeszcze jedno uderzenie. Tym razem Pawłowski, ale golkiper Malty znów czujny.

• 88. min.

Świetne uderzenie z dystansu Pawłowskiego. Golkiper Malty jednak zdołał odbić futbolówkę.

• 87. min.

Trwa obrona Częstochowy w wykonaniu Maltańczyków. Tylko Polacy już atakują.

• 85. min.

Asystę zaliczył Lewandowski.

• 85. min.

OPIS BRAMKI: No wreszcie! Milik z powietrza strzela do siatki! Wymęczyliśmy tego gola, ale zdecydowanie nam się należał.

• GOOOOOOL

84. min.

Gooooooooooooooooooooooooooool dla Polski! 1:0!

• 82. min.

I znów pech! Pawłowski po rykoszecie trafił w słupek.

• 82. min.

Znów Maltańczycy wybili piłkę z linii bramkowej. Milik nie ma szczęścia, ponownie dobrze strzelił głową, a Maltańczyk też głową wybił futbolówkę.

• 81. min.

Ależ było blisko! Żyro strzelił z pierwszej piłki, odbił ją bramkarz, ale i tak zmierzała do siatki. W ostatniej chwili jednak wykopał ją jeden z obrońców. Z samej linii.

• 79. min.

Maltańczycy wyszli akcją trzech na dwóch, ale jeden z nich zepsuł podanie.

• 76. min.

I ostatnia zmiana w zespole polskim. Kacper Przybyłko z FC Koeln wchodzi za Dąbrowskiego.

• 73. min.

No nie! Milik znów uderzył w poprzeczkę. Tym razem świetnie strzelił głową. Piłka prawie wpadła w okienko.

• 71. min.

19 minut do końca regulaminowego czasu gry. Straszne męczarnie Polaków trwają w najlepsze.

• 66. min.

Milik kropnął zza pola karnego, ale tor lotu piłki do bramki przeciął nogą jeden z obrońców.

• 64. min.

Druga zmiana w naszej kadrze. Poobijanego Wolskiego zmienia Chrapek.

• 60. min.

Powinien być karny dla Polski. Wolski był faulowany w polu karnym przez Borga. Ale sędzia nie zagwizdał.

• 56. min.

Próba Pawłowskiego. Przyjął piłkę na lewym skrzydle i od razu uderzył. Jednak zbyt lekko. Bramkarz rywali nie miał problemu ze złapaniem futbolówki.

• 56. min.

Polacy wygrywają tylko w posiadaniu piłki 56:44.

• 53. min.

Niewiele zmienił się obraz gry, choć Maltańczycy są mniej groźni w ofensywie. Nadal jednak czekamy na upragnionego gola.

• 50. min.

W przerwie mieliśmy jedną zmianę Żyro wszedł za Tadrowskiego.

• 50. min.

Furman z rzutu wolnego dośrodkował prosto w bramkarza.

• 48. min.

Świetna akcja Polaków, Wolski zagrał piętą do Pawłowskiego, a ten idealnie dośrodkował na łowę do Milika. Uderzenie gracza Bayeru jednak ciut zbyt wysokie. Piłka trafiła w siatkę nad poprzeczką.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min.

Spodziewaliśmy się gradu bramek, a do przerwy nie padła żadna. Co więcej, na oko jest to wyrównany mecz, choć Polacy oddali w sumie trzy razy więcej strzałów od rywali. Najbliżej strzelenia gola był Arkadiusz Milik, ale trafił w poprzeczkę. - Brakuje nam skuteczności, musimy to poprawić - powiedział po gwizdku wyraźnie zaniepokojony Furman.

• 45. min.

Mocny strzał Pawłowskiego w... kolegę z zespołu.

• 42. min.

Milik strzela kolejny raz i kolejny raz niecelnie. Tym razem płasko po ziemi, ok. metra obok słupka.

• 39. min.

Ależ było groźnie. Camenzuli uderzył celnie na bramkę, a piłka po rykoszecie mogła zaskoczyć Szumskiego. Na szczęście polski golkiper końcami palców wybił piłkę na rzut rożny.

• 39. min.

Fatalnie rozegrany rzut wolny przez Furmana. Zagrał sprytnie, płasko pod pole karne, tyle że nikt nie zrozumiał jego intencji.

• 37. min.

Mateusz Lewandowski z Pogoni uderza obok bramki.

• 36. min.

Pisani kolejny raz sprawdził formę Szumskiego. Bramkarz Piasta Gliwice tym razem obronił strzał głową Pisaniego.

• 33. min.

Wolski jest najczęściej faulowanym piłkarzem na boisku. Tym razem za faul na nim żółtą kartkę otrzymał C. Borg.

• 30. min.

A teraz Wolski uderzył głową nad bramką. Coś ruszyło się w grze Polaków.

• 27. min.

Ależ była okazja! Świetnie do Milika zagrał Furman, ale gracz Bayeru Leverkusen uderzył z 10 metrów w poprzeczkę. Piłka odbiła się jesszcze od pleców bramkarza, ale nie wtoczyła się do bramki.

• 25. min.

Ulalala.... Milik złożył się do strzału i strzelił prosto w trybuny. Kiepsko, naprawdę kiepsko to wygląda.

• 22. min.

I kolejna żółta kartka dla Polaka, tym razem Tadrowski za ostre wejście na stopę rywala. To mogła być nawet "czerwień"!

• 20. min.

Kapitan Maltańczyków Muscat też otrzymuje żółtą kartkę za faul na Wolskim.

• 16. min.

Chwilę wcześniej żółtą kartkę otrzymał Furman.

• 16. min.

Malta prawie nam strzeliła gola! Camenzuli wygrał pojedynek z Kamińskim i uderzył mocno z dystansu. Szumski popisał się fektowną paradą i odbił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę.

• 11. min.

Pierwsza groźna akcja Maltańczyków. Szumski po wrzutce musiał piąstkować piłkę, potem jeden z rywali oddał strzał, na szczęście został on zablokowany przez naszych piłkarzy.

• 10. min.

Wolski źle zagrywa z rzutu rożnego. Na razie nie wychodzą mu wrzutki.

• 7. min.

Na razie przeciętny początek Polaków. A pierwsza jedenastka wygląda następująco: Szumski - Janicki, Pazio, Kamiński, Lewandowski, Tedrowski, Furman, Wolski, Dąbrowski, Milik - Pawłowski

• 5. min.

I mamy pierwszy strzał. Furman, który jest kapitanem, uderza parę metrów nad bramką.

• 1. min.

Rafał Wolski popisał się pierwszym efektownym rajdem, ale nic z niego nie wynikło.

• 1. min.

Zaczęli!

• Oj, lepiej, żeby Malta nie wygrała...

Kadra U-21. Jeśli Malta wygra dziś z Polską, to selekcjoner rywali będzie miał kłopoty w domu

- Od 37 lat jestem żonaty z Polką. Powiedziała mi, że jeśli pokonam waszą reprezentację, to lepiej żebym nie wracał, więc mam spory problem - śmieje się Ray Farrugia, selekcjoner reprezentacji Malty U-21 przed meczem z reprezentacją Polski U-21, który zostanie rozegrany na stadionie Cracovii (początek godz. 20.45).

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu eliminacji do igrzysk olimpijskich w Rio między reprezentacją Polski i kadrą Malty na stadionie Cracovii. Jednocześnie jest to pierwszy mecz eliminacji mistrzostw Europy U-21, które odbędą się w 2015 roku. Oprócz Malty w grupie z Polską są także Turcja, Szwecja i Grecja. Do dalszego etapu awansują mistrzowie 10 grup i cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc.