Bundesliga. FC Koeln - Borussia Dortmund 1:6. Mistrz Niemiec znowu polski

Komentarze
Terminarz
Od?wie?
43
Początek nie zapowiadał takiego pogromu. W pierwszym kwadransie wyraźnie lepiej prezentowali się gospodarze, co udokumentowali, obejmując prowadzenie po golu Novakovicia w 13. min.

13 min. później wyrównał Piszczek, który uderzył głową po wrzutce Schmelzera z rzutu wolnego.

Borussia wyszła na prowadzenie dwie minuty po przerwie. Piszczek kapitalnie zgrał głową do Kagawy, który pięknym strzałem z woleja odbił piłkę od poprzeczki i trafił do bramki.

Pięć minut później po świetnej akcji Borussii Błaszczykowski wystawił Lewandowskiemu piłkę na pustą bramkę. Kapitanowi reprezentacji Polski przepięknie odegrał Kagawa, który po raz kolejny rozegrał naprawdę wyśmienite spotkanie.

W 78. min. Kagawa wystawił Gundoganowi na pustą bramkę, a dwie minuty później Piszczek asystował przy golu Kagawy. Cztery minuty później wynik ustalił Perisić.

Mistrzowie Niemiec mają pięć punktów przewagi nad Bayernem. Do końca pozostało siedem kolejek. Koeln spadło o jedno oczko - na 14. pozycję.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +1 Koniec meczu.

87. min. A teraz groźna kontra Koeln, Borussia chyba nieco zbyt rozluźniona. Podolski był jednak na spalonym.

84. min. GOL! 1:6! Perisić! Koeln zniszczone, mistrzowie Niemiec robią w polu karnym, co chcą. Gundogan podaje, Perisić strzela.

82. min. Ostatnia zmiana w Koeln. Pezzoni za Laniga.

81. min. Ostatnia zmiana w Borussii. Leitner za Kagawę.

80. min. GOL 1:5! Kagawa! Koeln znowu rozklepane, Piszczek zagrywa z prawej strony w środek i zalicza asystę przy bramce Kagawy.

78. min. GOL! 1:4! Gundogan! Borussia ruszyła z kontrą, Koeln było bez obrony, jej resztka została całkowicie rozklepana, Kagawa wystawił Gundoganowi na pustą bramkę, a ten trafił.

77. min. Zmiana w Koeln. Ishak za Peszkę.

73. min. Zmiana w Borussii. Perisić za Grosskreutza.

70. min. Długa piłka do Lewandowskiego. Sereno wygrał jednak pojedynek o piłkę z Polakiem.

67. min. Ładna akcja Koeln, ale obrońcy Borussii dają sobie radę w polu karnym.

64. min. Nudniejszy fragment spotkania. Gra w środku pola, dortmundczycy przetrzymują piłkę.

61. min. Zmiana w Borussii. Kehl za Bendera.

58. min. Wynik jest już chyba rozstrzygnięty. Piłkarze Koeln raczej nie wierzą już w obronienie chociaż punktu.

55. min. Borussia cały czas ciśnie. Koeln broni się coraz bardziej rozpaczliwie.

52. min. GOL! 1:3! Lewandowski! Świetna akcja Borussii. Piękne odegranie Kagawy w pole karne do Błaszczykowskiego, który wystawił Lewandowskiemu na pustą bramkę. Napastnik musiał tylko dostawić nogę.

50. min. Podolski wyrywa do przodu, ale nic z tego. Podanie było za mocne.

47. min. GOL! 1:2! Kagawa! Głęboki przerzut z prawej strony, Piszczek kapitalnie zgrywa z powrotem na prawo do nadbiegającego Kagawy, a Japończyk kapitalnym wolejem od poprzeczki nie daje szans Rensingowi.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

44. min. Borussia opanowała pole karne gospodarzy i miała kilka świetnych okazji w jednej akcji. Wreszcie, na samym końcu, dwóch graczy przeszkodziło sobie w oddaniu strzału głową.

42. min. Gra Borussii wygląda coraz lepiej. Kolejna śliczna klepka, Lewandowski technicznie zagrywa między obrońcami w pole karne, ale była to jednak trudna piłka do przyjęcia.

40. min. Piłka w pole karne, Piszczek świetnie przedłuża i Bender szczupakiem pakuje piłkę do siatki! Byłby piękny gol, ale Bender był na małym spalonym.

37. min. Kontra Koeln. Szybko poszli prawą stroną, przerzut na lewą do zupełnie niepilnowanego Podolskiego, który wpadł w pole karne, szybko zleciało się czterech graczy Borussii i Podolski próbował jeszcze ładnie dryblować, ale już się im nie wyrwał.

35. min. Rensing odważnie wychodzi z bramki i wybija mocno głową.

32. min. Borussia nadal atakuje. Teraz jednak Koeln broni trochę szczelniej.

29. min. I znowu Piszczek! Dostał świetną piłkę, przerzuconą z drugiej strony na prawą część pola karnego, był niepilnowany, wbiegł na dużej szybkości i uderzył z woleja. Dość wysoko nad poprzeczką.

26. min. GOL! 1:1! Piszczek! Schmelzer wrzuca z rzutu wolnego z boku pola karnego, a stojący przy bliższym słupku Piszczek wyskakuje w powietrze i ładną główką pakuje piłkę do siatki!

23. min. Grosskreutz strzelał z 25 m. Został zablokowany.

20. min. Borussia powoli przejmuje inicjatywę, ale gospodarze nie rezygnują z atakowania. Mistrzowie Niemiec z kolei nie za bardzo jeszcze wiedzą, jak zabrać się za odrabianie straty.

17. min. Zamieszanie w polu karnym Koeln. Obrońcy długo nie potrafili wybić piłki. W końcu jednak zagrożenie zostało zażegnane.

15. min. I nadal to Koeln atakuje. Chyba nikt nie spodziewał się takiego pierwszego kwadransa.

13. min. GOL! 1:0! Novaković! Świetny kros z prawego skrzydła trafia na głowę Novakovicia, którego nie upilnował Subotić, a Piszczek nie kwapił się za bardzo z asekuracją. Największy błąd popełnił jednak Weidenfeller, który wyszedł z bramki, a po chwili chciał się cofnąć. Nie zdążył przed piłką.

11. min. Kolejny niezły atak gospodarzy. Obrona nieco się zagubiła, ale w porę, we czwórkę, gracze Borussii zdołali pozbawić rywala piłki.

9. min. I kolejne, niemal takie samo dośrodkowanie.

8. min. Piszczek biegnie prawą stroną i wrzuca w pole karne. Ale do nikogo.

6. min. Do szybszego ataku rzucili się gospodarze. Zostali jednak spokojnie powstrzymani przed polem karnym.

4. min. Bardzo spokojny początek meczu.

1. min. Zaczęli.

17:35 Piłkarze zaczynają wychodzić na murawę.

17:30 Borussia prowadzi w tabeli z dwoma punktami przewagi nad Bayernem i meczem zaległym. Koeln zajmuje 13. pozycję - zaledwie jednak punkt nad strefą spadkową.

Kartki:Podolski - żółta
Skład:Rensing - Brecko, Geromel, Sereno, Eichner (46. Jemal) - Clemens, Lanig (82. Pezzoni), Riether, Peszko (77. Ishak) - Novaković, Podolski
Bramki:Piszczek (26.), Kagawa (47., 80.), Lewandowski (52.), Gundogan (79.), Perisić (84.)
Skład:Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender (61. Kehl), Gundogan - Błaszczykowski, Kagawa (81. Leitner), Grosskreutz (73. Perisić) - Lewandowski