Derby Zagłębia Ruhry. Borussia pokonała Schalke. Gol Lewandowskiego

Terminarz
Od?wie?
44
Po meczu:

Borussia od początku meczu była w natarciu. W 3. minucie mieliśmy dobry strzał Schmlezera z rzutu wolnego, piłka minęła jednak bramkę. W 16. minucie gospodarze już prowadzili. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Schmelzera trafiło prosto na głowę Lewandowskiego, który niepilnowany w polu karnym łatwo zdobył gola. Kolejny gol mógł paść w 29. minucie. Błaszczykowski bardzo dobrze na prawym skrzydle zmylił dwóch obrońców, dośrodkował do Goetzego, ten minął jednego rywala, ale nie dał rady w sytuacji sam na sam z Unnerstallem.

Na początku drugiej połowy lekka przewaga Schalke, szybko jednak Borussia odzyskała inicjatywę. W 61. minucie było już 2:0. Hummels w polu karnym zgrał piłkę głową do Barriosa, jego strzał obronił w znakomity sposób Unnerstall, przy dobitce Santany był jednak bezradny. Cztery minuty później Lewandowski mógł zdobyć swoją drugą bramkę. Uderzył z 18. metrów, Unerstall z problemami, ale dał sobie radę z tym strzałem. Reprezentant Polski mógł zdobyć gola jeszcze w doliczonym czasie gry, ale po raz kolejny bramkarz Schalke popisał się świetnym refleksem.

90. min. +3 Koniec meczu!

90. min. +2 Lewandowski po dośrodkowaniu z prawej strony uderzył z pierwszej piłki, ale Unnerstall świetnie broni!

90. min. Sędzia dolicza dwie minuty.

89. min. Schodzi Błaszczykowski, za niego Grosskreutz.

88. min. Jurado potężnie z 20 metrów. Bramkarz dobrze piąstkuje.

86. min. Błaszczykowski próbuje dośrodkować na głowę Kagawy. Piłkę wybija jeden z obrońców.

83. min. Przerwa nie trwała długo. Gra wznowiona.

82. min. Na trybunach race. Sędzia przerywa spotkanie.

78. min. Schodzi nieskuteczny dzisiaj Barrios, za niego Kagawa.

73. min. Świetna akcja Lewandowskiego po prawej stronie, wpadł w pole karne i wycofał do Barriosa, jego strzał zablokowany.

70. min. Schalke jest dzisiaj bezradne. Borussia nadal ma przewagę.

65. min. Teraz Lewandowski mógł zdobyć swoją drugą bramkę. Uderzył z 18. metrów, Unnerstall z problemami, ale broni.

61. min. Gol dla Borussii! Hummels w polu karnym zgrywa głową do Barriosa, jego strzał broni w znakomity sposób Unnerstall, przy dobitce Santany był jednak bezradny.

61. min. Goetze genialnie minął dwóch zawodników Schalke, uderzył z ostrego kąta, ale broni bramkarz.

59. min. W dobrej sytuacji był Błaszczykowski. Uderzył ze skraju pola karnego, ale bardzo niecelnie.

57. min. Goetze i Błaszczykowski zamienili się stronami. Polak teraz biega po lewym skrzydle.

54. min. Schodzi Draxler, za niego Pukki.

53. min. Bardzo dobre prostopadłe podanie do Holtby'ego, ten w polu karnym uderzył bardzo mocno, ale w boczną siatkę.

52. min. Od początku drugiej połowy to Schalke lepiej się prezentuje. Szczególnie aktywny na prawym skrzydle jest Baumjohann.

48. min. Baumjohann ruszył prawym skrzydłem, próbował dośrodkować, ale piłka po jego zagraniu wylądowała za bramką.

46. min. Druga połowa rozpoczęta.

I połowa:

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Sędzia dolicza minutę.

44. min. Schmelzer zdecydował się na uderzenie z dystansu prawą nogą. Bardzo niecelnie.

42. min. Papadopoulos fauluje Goetzego. Żółta kartka.

40. min. Obraz gry się nie zmienia. Cały czas przy inicjatywie Borussia. Groźnych sytuacji jednak jak na lekarstwo.

36. min. Kehl i Leitner grają bardzo pewnie i agresywnie w środku pola. Szybko odbierają piłki i Schalke nie ma nawet szans na przeprowadzenie żadnej składnej akcji.

33. min. Baumjohann dośrodkowuje, Weidenfeller pewnie chwyta.

29. min. Ależ Borussia była blisko! Błaszczykowski bardzo dobrze na prawym skrzydle, zmylił dwóch rywali, dośrodkował do Goetzego, ten minął jednego rywala, ale nie dał rady w sytuacji sam na sam z Unnerstallem.

25. min. Słabym punktem Borussii jest dzisiaj Barrios. Kolejne jego nieudane zagranie. A mógł ładnie wypuścić prawym skrzydłem Piszczka.

23. min. Leitner ładnie prostopadle do Goetzego, ale sędzia odgwizduje spalonego.

21. min. Borussia nadal przeważa. Szczególnie aktywny jest Goetze.

16. min. Bramka dla Borussii! Lewandowski! Dośrodkowanie Schmelzera prosto na głowę polskiego napastnika, który niepilnowany w polu karnym łatwo zdobywa bramkę. Błąd w kryciu obrony Schalke.

11. min. Szybka kontra BVB, ale Barrios po świetnym podaniu Goetze nie zdołał oddać strzału. Za chwilę świetnie dośrodkował jednak przed pole karne na nogę Błaszczykowskiego, ale ten nieczysto trafił w piłkę. Ma ją bramkarz Schalke.

9. min. Lewandowski próbował świetnie wypuścić Goetze. Minimalnie za mocne podanie polskiego napastnika. Polacy widoczni od początku meczu.

7. min. Polska akcja na prawej flance. Piszczek do Błaszczykowskiego i pierwsza próba Kuby - jego strzał przeleciał jednak nad bramką Unnerstalla.

5. min. Błaszczykowski faulowany na prawym skrzydle. Obrońcy Schalke wyjaśniają jednak sytuację.

3. min. Dobry strzał Schmlezera z rzutu wolnego, piłka minęła jednak bramkę. Borussia od początku meczu w natarciu.

2. min. Lewandowski wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym.

1. min. Pierwszy gwizdek arbitra. Przy piłce Borussia.

Przed meczem: Piłkarski Dortmund wybacza porażki z Bayernem Monachium, wybacza też brak mistrzostwa Niemiec. Ale przegranej w derbach Zagłębia Ruhry z Schalke Gelsenkirchen nie zaakceptuje.

Wynik jednego z najbardziej prestiżowych w Europie meczów będzie specjalnie zależeć od naszych piłkarzy. I to nie polskiego duetu - jak w środowym wieczorze Ligi Mistrzów z Arsenalem - lecz tercetu. Juergen Klopp przez braki kadrowe zdecydował się postawić na Jakuba Błaszczykowskiego. Czytaj o sytuacji w Borussii