Messi w doliczonym czasie gry daje zwycięstwo Argentynie!

Komentarze
Od?wie?
34
Bramka Messiego na Zczuba.tv

Wielu kibiców obawiało się, że będzie to jedynie mecz pokazowy, że piłkarze skupią się na indywidualnych popisach i nie będą dążyli za wszelką cenę do prestiżowego zwycięstwa. Ich strach okazał się w pełni uzasadniony - piłkarze nie stworzyli wielkiego widowiska.

W wielkim piłkarskim klasyku zabrakło emocji, męskiej gry, porywających akcji i przede wszystkim goli. Piłkarze obu reprezentacji przesadzali z dryblingami, koronkowymi akcjami, w efekcie gra była bardzo szarpana i choć ciężko w to uwierzyć - nudna...

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Leo Messi, który w doliczonym czasie gry przedryblował trzech obrońców rywala i precyzyjnym strzałem w długi róg bramki zaskoczył Victora.

Tak relacjonowaliśmy na żywo ten mecz:

90. min. +3 Koniec meczu. W towarzyskim, lecz prestiżowym meczu, w ostatniej chwili lepsi okazali się Argentyńczycy, a raczej talent Messiego.

90. min. +1 Goooooool dla Argentyny! Messi! Dosłownie w ostatnim momencie, bo katarski arbiter doliczył do regulaminowego czasu gry dwie minuty. Argentyńczyk w swoim stylu zbiegł do środka pola, przedryblował trzech przeciwników i strzelił w długi róg obok bezradnego Victora. Argentyńczyków ratuje błysk geniuszu piłkarza Barcelony.

84. min. Szybka odpowiedź Robinho, ale piłka znów przelatuje nad poprzeczką bramki Argentyny

83. min. Wreszcie aktywna postawa graczy Argentyny. W przeciągu zaledwie dwóch minut byliśmy świadkami dwóch ciekawych akcji, nie zakończonych jednak strzałem na bramkę Victora

80. min. Mecz ma swojego bohatera. Przed momentem na boisko wbiegł kibic, który przebiegł dwa razy wokół placu gry, zanim złapały go służby porządkowe...

77. min. Kolejne 10 minut bez jakiejkolwiek akcji ofensywnej. Obie drużyny truchtem poruszają się po boisku. Żadna nie zamierza w tym meczu walczyć o trzy punkty

67. min. Wciąż bez emocji w drugiej połowie. Gra toczy się głównie w środku pola i to w bardzo wolnym tempie

62. min. Robinho strzela z ostrego kąta, ale Romero po raz kolejny nie daje się zaskoczyć

56. min. Mocny strzał Daniego Alvesa, piłka przelatuje minimalnie nad poprzeczką! Brazylijczycy po raz kolejny bliżsi otworzenia worka z bramkami

54. min. Kolejne zabawy w polu karnym rywala. Gdy już któraś z ekip zbliży się pod bramkę rywala, na siłę próbuje wymienić maksymalną liczbę podań. Przed chwilą Messi wymienił z kolegą sześć podań, zdobywając przy tym około 4-5 metrów terenu. Obaj mogli kilkukrotnie strzelać na bramkę rywala, ale wszystko wygląda tak, jakby żadna z reprezentacji nie chciała zrobić krzywdy rywalowi

50. min. O wiele spokojniejszy początek drugiej połowy. Obie ekipy jeszcze bez akcji podbramkowej

46. min. Zaczynamy drugą połowę meczu

Po pierwszych 45 minutach meczu zawodnicy zeszli do szatni w suchych i czystych koszulkach, niezbyt zmęczeni tempem spotkania. Obie drużyny grają ładny dla oka futbol, ale trudno dostrzec walkę, chęć wygrania meczu za wszelką cenę. W efekcie oglądamy wiele akcji podbramkowych, ale wszystko wygląda tak, jakby na boisku grała piłkarska drużyna Harlem Globtrotters - jesteśmy świadkami wielu efektownych sztuczek, z których jednak nic nie wynika.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy meczu

41. min. Kolejna próba Brazylijczyków - Ramires odważnie z około 30 metrów, ale piłka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką

39. min. Cudowna akcja Argentyny! Kilka szybkich podań z pierwszej piłki, wreszcie piłka trafia do Messiego, który strzela w spojenie słupka z poprzeczką!

37. min. Mocny strzał Ronaldinho z rzutu wolnego, Romero pewnie piąstkuje piłkę poza obręb pola karnego

32. min. Tempo meczu całkowicie siadło. Piłkarze obu drużyn nie walczą o piłkę, nie przeszkadzają rywalowi w konstruowaniu akcji. Kibice na trybunach ospali, z pewnością nie podoba im się ten mecz

28. min. Kapitalna parada Victora! Po kapitalnym dograniu w pole karne, głową strzelał Higuain, ale bramkarz Brazylii odbił piłkę przed siebie. Po chwili Pastore próbował dobijać, ale piłkarz Palermo znajdował się na pozycji spalonej

23. min. Jeszcze jedna próba Brazylijczyków - Ronaldinho efektownie piętą, ale Romero nie dał się zaskoczyć

22. min. Mascherano bliski strzelenia bramki samobójczej! Neymar po ziemi dośrodkował w pole karne, defensywny pomocnik Argentyny chciał wybić piłkę na rzut rożny, ale zamiast bezpiecznie wyekspediować futbolówkę poza plac gry... uderzył minimalnie obok własnej bramki

19. min. Przepiękne podanie w pole karne do Daniego Alvesa. Obrońca Barcelony nie zastanawiał się długo, huknął na bramkę Romero, ale piłka odbiła się od poprzeczki!

14. min. Obie drużyny postanowiły zaprzestać szaleńczych ataków i skupić się na defensywie. Wiele widzimy w grze obu reprezentacji popisów indywidualnych. Mecz przybrał charakter pokazowy

9. min. Kolejna akcja Brazylii, strzał Santosa jednak zbyt lekki by zaskoczyć Romero

7. min. Kapitalna akcja Ronaldinho, który uruchomił prostopadłym podaniem Neymara. Młodziutki piłkarz Canarinhos został jednak wyprzedzony przez Romero w wyścigu o piłkę

6. min. Szybka odpowiedź Argentyny. Zanetti mocno z narożnika pola karnego, ale Victor był na posterunku

5. min. Pierwsze uderzenie Brazylijczyków. Potężna bomba z około 25 metrów przelatuje minimalnie obok bramki

3. min. Pierwszy popis zespołu Argentyny. Kapitalna akcja dwójki Pastore - di Maria. Ten pierwszy zatrzymał się jednak na ostatnim defensorze rywali i ostatecznie nie oddał strzału na bramkę

1. min. Zaczynamy!

Przed meczem: Argentyna nie pokonała odwiecznego rywala od pięciu lat. Dodatkowo poniosła porażki w czterech z ostatnich pięciu spotkań. Batista chce jednak przerwać niechlubną passę. - Tak jak każdy Argentyńczyk, nie lubię przegrywać z Brazylią. Ludzie chcą, abyśmy ich pokonali - zakończył następca Diego Maradony.

Przed meczem: Na ławkach trenerskich usiądą dwaj świeżo upieczeni trenerzy - Sergio Batista, który zastąpił Diego Maradonę, oraz Mano Menezes, który przejął reprezentację Brazylii prowadzoną do niedawna przez Dungę. Mecz rozegrany zostanie w Dausze