Komentarze
Od?wie?
33
Norwegia - Francja na Z czuba.tv

Spotkanie było toczone w dobrym tempie. Grę prowadzili Francuzi, ale właśnie oni popełnili dwa błędy, które dla losów meczu okazały się kluczowe. Kilka ostrych słów powinno paść pod adresem Lassa, który zamiast uspokoić grę w środku pola, popełnił fatalny błąd po którym padła decydująca bramka.
Trójkolorowym nie można odmówić chęci, zaangażowania i woli walki. Norwegowie grali momentami monotonnie, jednak nie brakowało im cierpliwości i konsekwencji, z jaką przeprowadzali swoje kontry. Przede wszystkim mieli jednak w swoich szeregach Husekleppa, który dwukrotnie znalazł drogę do bramki rywali.

90. min. +3 Arbiter zakończył spotkanie. Norwegia pokonała Francję 2:1.

90. min. Arbiter doliczył 3 minuty do regulaminowych 90.

90. min. Rzut wolny dla Norwegii. Riise uderzył wzdłuż linii bramkowej. Żaden z jego kolegów nie zdołał jednak wbić piłki do bramki.

85. min. Piłka ląduje w siatce Knudsena. Wcześniej jednak arbiter odgwizdał faul Meneza. Wynik pozostaje bez zmian.

84. min. Jeremy Menez przebiegł z piłką kilkanaście metrów. Jego uderzenie z dwudziestu pięciu metrów, nie bez problemów, obronił Knudsen.

81. min. Ben Arfa minął trzech rywali, wpadł w pole karne i...wywalczył rzut rożny.

78. min. Huseklepp pada w polu karnym. Ku złości Norwegów, Carlos Velasco Carballo, który sędziuje dzisiejsze spotkanie, pozostaje niewzruszony.

77. min. Trójkolorowi dążą do wyrównania. Piłka uderzona głową przez Ramiego przelatuje jednak metr nad poprzeczką bramki Knudsena.

74. min. John Arne Riise uderza w swoim stylu. Mocne uderzenie lewą nogą zostało jednak sparowane przez Ruffiera na rzut rożny.

72. min. Druga bramka dla Norwegii! Riise przechwycił piłkę w środku pola i prostopadłym podaniem wypuścił w bój Husekleppa. Ten nie miał problemów z minięciem bramkarza i wpakowaniem piłki do siatki. Norwegia prowadzi 2:1

68. min. Francja zamyka gospodarzy na ich połowie. Kilkuminutowy atak pozycyjny nie daje jednak oczekiwanego rezultatu.

60. min. Kolejna zmiana w drużynie Francji. Laurent Blanc posłał do boju Karima Benzemę.

58. min. Francja w natarciu. Kolejny groźny strzał Jeremyego Meneza. Piłka o kilkadziesiąt centymetrów mija spojenie bramki Norwegii.

55. min. Francja oddaje kolejne strzały. Tym razem niecelnie uderzył MVila.

50. min. Gol dla Norwegii! 1-1 Błyskawiczna odpowiedź gospodarzy. Erik Huseklepp uderzył z woleja i Ruffier wyciąga piłkę z siatki.

47. min. Bramka dla Francji! Atomowym strzałem lewą nogą z 30 metrów popisał się Hatem Ben Arfa. Knudsen bez szans.

46. min. Rozpoczęli po przerwie.

45. min. Koniec pierwszej połowy spotkania.

41. min. Spotkanie nadal toczone jest w dobrym tempie. Nie zmienia się także ilość sytuacji bramkowych.

35. min. Pierwsza kartka w tym meczu. Żółty kartonik obejrzał prawy obrońca Francji Rod Fanni.

34. min. Koronkowa akcja "Wikingów". Do szczęścia zabrakło dwudziestu centymetrów.

30. min. Kapitalnym uderzeniem popisał się Sissoko. Piłka uderzona z woleja zmierzała w samo okienko bramki Knudsena. Ten jednak znakomicie interweniował.

27. min. Chwila oddechu dla obu drużyn. Z pomocy medycznej korzysta jedyny napastnik Skandynawów - Mohammed Abdellaoue.

22. min. Dobrą partię rozgrywa kapitan Trójkolorowych Philippe Mexes. Po raz kolejny jego interwencja uchroniła Francuzów przed utratą gola.

17. min. N'Zogbia szarżuje z lewej strony boiska. Dokładnie dośrodkował a groźnym strzałem głową z 6 metrów popisał się Remy. Popisał się również bramkarz Norwegii Knudsen.

12. min. Pierwsza okazja Norwegów. Po błędzie obrony Francji groźnie z 30 metrów strzela Mohammed Abdellaoue. Ruffier z problemami odbija piłkę.

11. min. Dwa rzuty rożne dla Francji w krótkim odstępie czasu. Efekt: dwa niecelne strzały.

8. min. Pierwszy celny strzał. Jego autorem napastnik Trójkolorowych Guillaume Hoarau. Knudsen łapie futbolówkę w dwie ręce.

5. min. Odnowiona Francja ma wielką ochotę do gry. Nie widać jednak by miała na nią pomysł.

1. min. Zaczęli.

21:10 Pięć minut do rozpoczęcia spotkania. Mecz z Norwegią będzie pierwszym spotkaniem Laurenta Blanca w roli selekcjonera Trójkolorowych.

Francuska federacja piłkarska rozpoczęła postępowanie dyscyplinarne wobec pięciu piłkarzy, którzy podczas mundialu w RPA ogłosili strajk. Nicolas Anelka, Franck Ribery, Eric Abidal, Jeremy Toulalan oraz kapitan Patrice Evra będą przesłuchiwani przez komisję pod koniec sierpnia. Więcej o tym czytaj tutaj.