Roma zwycięzcą Ligi Konferencji UEFA! [ZAPIS RELACJI]

• środa, 25 maja 2022
  • PODSUMOWANIE
    Roma i Nicola Zalewski wygrywają pierwszą edycję LKE. Mourinho znowu triumfuje

Niespodzianki nie było! AS Roma ograła 1:0 Feyenoord i wygrała pierwszą edycję Ligi Konferencji UEFA. To pierwsze trofeum w karierze 20-letniego Nicoli Zalewskiego. A dla Jose Mourinho to już piąte europejskie rozgrywki, które wygrał!

• 90. min. + 2

Kontra Romy! Pusta bramka Feyenoordu! A jednak nie! Stoper Holendrów ratuje drużynę!

• 90. min. + 1

To już ten moment, w którym bramkarz Feyenoordu podłącza się do ataków

Schodzą Karsdorp i Abraham, wchodzą Vina i Szomurodow

• 86. min.

Powinno być 2:0, ale Lorenzo Pellegrini, kapitan Romy, z bliskiej odległości trafił wprost w bramkarza.

• 83. min.

Marcus Pedersen fatalnie skiksował. To miało być dośrodkowanie?

• 80. min.

Pellegrini chciał wywalczyć rzut rożny, zastawką przy linii końcowej w stylu Włodzimierza Smolarka (byłego gracza Feyenoordu), ale Włoch stracił piłkę

• 78. min.

Luis Sinisterra pogubił się w swoim dryblingu i stracił piłkę

• 75. min.

I znowu inicjatywę przejmuje Feyenoord

• 72. min.

Groźny strzał z dystansu Veretouta! Było blisko!

• 71. min.

Wśród graczy Feyenoordu wyróżnia się Orkun Kokcu, którym interesuje się Arsenal oraz... Roma.

• 69. min.

Jose Mourinho może stać się pierwszym trenerem w historii, który wygra Puchar UEFA, Ligę Europy, Ligę Mistrzów oraz Ligę Konferencji UEFA. Zostało mu niewiele ponad 20 minut.

• 66. min.

Schodzą Zalewski i Zaniolo, wchodzą Spinazzola i Veretout

• 65. min.

Pellegrini zagrywa do Zaniolo! Włoch zablokowany! Roma ma aut na wysokości pola karnego

• 63. min.

Rzut rożny dla Romy. Pierwszy w drugiej połowie

• 61. min.

Karsdorp traci piłkę! Nelson strzela! Ajajaj, niewiele brakowało.

• 59. min.

Zaniolo - wdając się w drybling z dwoma rywalami - sprytnie wywalczył rzut wolny

• 58. min.

Zalewski źle przyjął piłkę. Strata

• 57. min.

Roma rzadko bywa przy piłce, ale za to świetnie zabezpieczająca przestrzeń. Feyenoord naciska i tak

• 55. min.

Kolejna kapitalna interwencja Smallinga. Co za szef!

• 53. min.

Choć Feyenoord i AS Roma to uznane marki, to od wielu lat nie potrafiły się przebić na arenie międzynarodowej. Holendrzy ostatnie europejskie trofeum zdobyli 20 lat temu, gdy Tomasz Rząsa, obecny dyrektor sportowy Lecha Poznań, cieszył się z kolegami z Pucharu UEFA. A Roma? W zeszłym sezonie grała w półfinale Ligi Europy, ale ostatnie jej trofeum międzynarodowe, i zarazem jedyne, to... Puchar Miast Targowych z 1961 roku.

• 51. min.

Feyenoord zamknął Romę w tzw. hokejowym zamku

• 48. min.

Najpierw słupek, a potem Rui Patricio ratują Romę z opresji! Gernot Trauner zakrywa rękoma twarz. Nie może uwierzyć, że nie padła bramka

Ruszyła druga połowa

• PRZERWA

Jak gra Zalewski? Jest aktywny, ale na razie bardziej w defensywie niż w ofensywie. Polak miał jednak swój udział w bramce. Delikatny, ale jednak. Z niecierpliwością czekamy na drugą odsłonę

• PRZERWA
  • 45. min.

Koniec pierwszej połowy! AS Roma po bramce Zaniolo prowadzi 1:0, ale Feyenoord - co dla nas najważniejsze - nie wygląda na drużynę, która łatwo odpuści.

• 45. min.

Na bardzo niewiele Smalling pozwala dziś napastnikom holenderskiego zespołu

• 43. min.

Ożywiło się nam to spotkanie w ostatnich minutach. A to dobry zwiastun przed drugą połową

• 40. min.

Orkun Kokcu zdecydował się na strzał z dystansu! Rui Patricio z problemami, ale broni. Ależ dziwna rotacja piłki

• 37. min.

Zalewski dośrodkował z lewego skrzydła, ale stoperzy Feyenoordu oddalili zagrożenie

• 34. min.

Abraham chciał ograć Senesiego, ale obrońca Feyenoordu wygrał pojedynek

• 32. min.

Mancini posłał długą piłkę Zaniolo, a Włoch przyjął piłkę klatką piersiową i strzałem z bliska pokonał bramkarza

• GOOOOOOL

31. min.

GOOOOOOOOOOOOL! ZANIOLO! ROMA OBEJMUJE PROWADZENIE!

• 27. min.

Cristante znowu traci piłkę w środku pola

• 25. min.

Ładna interwencja Smallinga w obronie. Anglik wybił piłkę i już uruchomił atak.

• 24. min.

Błyskotliwa próba Pellegriniego, ale bramkarz Feyenoordu łapie piłkę

• 22. min.

Gdzie jest Tammy Abraham, napastnik Romy? Czy ktoś go widział?

• 20. min.

Dobre zachowanie Zalewskiego w defensywie

• 18. min.

Zalewski faulowany przy linii. Mourinho wściekły, że nie ma żółtej kartki

• 17. min.

No i zmiana. Wchodzi Oliveira. Piłkarz grający głębiej niż Mkhitaryan, ale także przydatny w ofensywie. Potrafi uderzyć z dystansu czy posłać dokładną, długą piłkę

• 15. min.

Mourinho podjął ryzyko i wystawił do gry Mkhitaryana, który leczył uraz. Ormianin nie będzie w stanie kontynuować gry, więc zastąpi go Sergio Oliveira

• 13. min.

Ani jedna, ani druga drużyna nie stworzyła jeszcze groźnej akcji. Zaczynamy się niecierpliwić.

• 10. min.

Roma spokojnie buduje atak środkiem boiska. Ale to chyba zły pomysł. Wydaje się, że powinni uaktywnić skrzydła (Karsdorpa i Zalewskiego)

• 8. min.

Powoli budzi się Roma. Karsdorp szukał Zaniolo w polu karnym, ale zagrywał niecelnie

• 7. min.

Długa piłka do Zalewskiego, ale Polak nie mógł jej dobrze przyjąć. Błąd podającego

• 5. min.

Roma zepchnięta na własną połowę

• 4. min.

Roma ma kłopot, aby utrzymać się przy piłce

• 2. min.

Energetyczny początek meczu w wykonaniu Holendrów

• 1. min.

GRAMY

• Obie drużyny już na murawie, zaraz zaczynamy

• Ceremonia już się rozpoczęła. Na razie swoimi umiejętnościami popisuje się DJ

• Nicolę Zalewskiego mieliśmy podziwiać za świetne podania i piękne gole. Jose Mourinho przekwalifikował go jednak na piłkarza defensywnego, a 20-latek świetnie wywiązuje się z nowych zadań. Beneficjentem nieoczekiwanego zwrotu akcji może zostać Czesław Michniewicz. Ale na razie skupmy się na finale w Tiranie, stolicy Albanii.

Liczymy na trochę magii Zalewskiego.

• FEYENOORD:

Bijlow; Geertruida, Trauner, Senesi, Malacia, Aursnes, Til, Kökçü, Sinisterra, Dessers, Nelson

• ROMA:

Rui Patrício; Karsdorp, Mancini, Smalling, Iba?ez, Nicola Zalewski, Karsdorp, Cristante, Mkhitaryan, Pellegrini, Zaniolo, Abraham.

• Dobry wieczór!

Już o godz. 21:00 odbędzie się pierwszy, historyczny finał Ligi Konferencji UEFA. Faworytem jest Roma, ale Feyenoord, trzecia siła ligi holenderskiej, to rewelacja tego sezonu, więc nie można ich przekreślać.