Portugalia - Włochy. Portugalia gra z Włochami w Lidze Narodów! Co pokażą nasi niedawni rywale? - to jest Twój LIVE [RELACJA]

• poniedziałek, 10 września 2018
  • KONIEC

Podsumowanie tego, co działo się w poniedziałkowy wieczór na Estadio da Luz w Lizbonie.

Liga Narodów UEFA. Portugalia - Włochy. Mistrzowie Europy nie dali Włochom szans

W drugim meczu polskiej grupy w Lidze Narodów UEFA Portugalia pokonała w poniedziałek przed własną publicznością Włochy 1:0. Mistrzowie Europy zagrali bardzo dobry mecz, prezentując się o klasę lepiej od zespołu Roberto Manciniego.

• 90. min. + 4

Koniec!

• 90. min. + 2

Wejście nakładką Pepe skutkuje kartką. Ma Portugalczyk szczęście, że tylko żółtą.

• 89. min.

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry,

• 86. min.

Zaostrzył nam się mecz. Faul za faulem.

• 83. min.

Nadziali się na kontrę Włosi. Silva podaje do Martinsa, który zderza się z jednym z rywali. Piłka trafia zatem do Sanchesa, którego płaski strzał odbija przed siebie Donnarumma.

• 80. min.

Przycisnęli troszkę Włosi. Seria stałych fragmentów gry, jednak dobrze bronią się gospodarze.

• 76. min.

Zmiana w Portugalii:

Gelson Martins za Brumę.

• 73. min.

Zmiana Włochów:

Palmieri za Criscito.

• 72. min.

Sanches za Pizziego.

• 69. min.

Blado na tle Portugalczyków wyglądają Włosi. Bez tempa, bez pomysłu.

• 66. min.

Dużo walki, ale mało gry w piłkę w ostatnich minutach.

• 63. min.

Berardi podciął uciekającego mu Brumę. Trzecia w tym meczu kartka dla piłkarza ekipy gości.

• 60. min.

Zamiana w zespole Włoch:

Berardi za Immobile.

• 57. min.

Brzydki faul Chiesy na Brumie. Żółta kartka i rzut wolny dla Portugalii z około 25 metrów od bramki. Bez większego zagrożenia pod bramką Donnarummy tym razem.

• 54. min.

Mogło być 2:0! Huknął Bernardo Silva i z najwyższym trudem piłkę na rzut rożny sparował Donnarumma.

• 52. min.

W pierwszej połowie meczu Włosi wymienili między 167 podań. Po raz ostatni gorszy wynik zanotowali w październiku 2016 roku w spotkaniu z Hiszpanią.

• 49. min.

Popędził z piłką lewą stroną Bruma i dograł na dziesiąty metr, tam piłka odbiła się jeszcze od jednego z rywali i powędrowała pod nogi Andre Silvy. Napastnik Sevilli przymierzył i boczną częścią stopy posłał futbolówkę przy samym słupku bramki.

• GOOOOOOL

48. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 1:0 dla Portugalii!!!

Zaczynamy drugą połowę!

• PRZERWA

Po 45 minutach Portugalia remisuje bezbramkowo z Włochami w meczu Ligi Narodów UEFA. W bezpośrednim starciu grupowych rywali Polaków o wiele lepiej prezentują się mistrzowie Europy. Zdecydowanie przeważają i to mimo braku Cristiano Ronaldo.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy meczu.

• 42. min.

Kontra Włochów skasowana czystym wślizgiem Cancelo. Nic się dzisiaj nie udaje piłkarzom Manciniego.

• 39. min.

Zablokowany w polu karnym Zaza. Bezproduktywni Włosi w ofensywie.

• 36. min.

Żółte kartki dla Criscito i Nevesa.

• 33. min.

Trwa napór Portugalczyków. Carvalho z dystansu myli się doprawdy niewiele. Mocny, płaski strzał, centymetry obok bramki.

• 30. min.

Ajjjj! Piłka odbija się od Cristante, a potem od poprzeczki bramki Donnarummy.

• 27. min.

Szybka kontra Portugalczyków. Na lewą stronę piłkę do Brumy zagrywa Silva. Wykończenie atakującego pozostawiło sporo do życzenia.

• 24. min.

Jak to nie wpadło?! Bruma zgrywa głową piłkę na dalszy słupek, gdzie trącą ją ręką Donnarumma. Golkiper czyni to jednak za lekko, w zasadzie wystawiając futbolówkę do strzału Andre Silvie. Ten uderza z bliska, a na linii bramkowej interweniuje ofiarnie Jorginho. Mnóstwo szczęścia mieli Włosi!

• 21. min.

Ładnie zrobił to Zaza, minął w polu karnym dwóch rywali i odegrał na pamięć piętą za siebie. Żaden z kolegów nie zdążył jednak do tej piłki.

• 18. min.

Taktyczny faul Zazy na Pepe. Włoch musi uważać, arbiter ostrzega, że jeszcze jedno takie przewinienie i będzie kartka.

• 15. min.

Brakuje klarownych sytuacji po obu stronach. Optycznie przeważają wciąż podopieczni Fernando Santosa.

• 12. min.

Włosi odpowiedzieli strzałem z dystansu Chiesy. Niezbyt mocno, w sam środek bramki. Rui Patricio nie jest pod wrażeniem tej próby.

• 9. min.

Fatalny błąd Włochów. Strata pod własną bramką, ale pogubili się troszkę Portugalczycy. W kluczowym momencie Bernardo Silva zagrał za plecy Andre Silvy i uratowali się dalekim wybiciem Włosi.

• 6. min.

Włosi z problemami wyprowadzają piłkę. Rozpoczął kontratak Chiesa, jednak zabrakło mu wsparcia partnerów i futbolówka wraca do Portugalczyków.

• 3. min.

Dominują gospodarze w pierwszych minutach spotkania. Groźny strzał po centrze z bocznego sektora boiska, ale piłka przelatuje nad bramką Donnarummy.

• 1. min.

Gramy!

• Składy obu ekip:

Portugalia: Patricio - Cancelo, Pepe, Dias, Rui - Pizzi, Neves, Carvalho - Bruma, A. Silga, B. Silva

Włochy: Donnarumma - Lazzari, Caldara, Romagnoli, Criscito - Cristante, Jorginho, Bonaventura - Zaza, Immobile, Chiesa

• Mistrzowie Europy muszą sobie radzić bez swojej największej gwiazdy. Cristiano Ronaldo zrezygnował z uczestnictwa w zgrupowaniu drużyny narodowej, by wykorzystać przerwę reprezentacyjną na ciężki trening w klubie. Portugalczyk zdaje sobie sprawę, że w pierwszych tygodniach sezonu nie spełnia on pokładanych w nim przez Juventus oczekiwań - Ronaldo wciąż czeka na swojego debiutanckiego gola w barwach Starej Damy.

Serie A. Włosi tracą cierpliwość do Cristiano Ronaldo. "Juventus nie zachwyca Ronaldo"

Cristiano Ronaldo wciąż czeka w Juventusie na swojego pierwszego gola w meczu o stawkę. Po trzecim kolejnym ligowym spotkaniu Starej Damy, w którym Portugalczyk nie trafił do siatki, włoskie media kończą z taryfą ulgową dla najdroższego piłkarza w historii Serie A.

• W poniedziałkowy wieczór na Estadio da Luz w Lizbonie Portugalia zmierzy się z Włochami w meczu Ligi Narodów UEFA. W pierwszym spotkaniu tej grupy Polska zremisowała z ekipą z Półwyspu Apenińskiego 1:1.