Klęska Napoli, Wenger przegrał ostatnie starcie z Mourinho - to jest Twój LIVE! [ZAPIS MULTIRELACJI]

• niedziela, 29 kwietnia 2018
  • 90. min. + 3

Koniec! Napoli przegrało z Fiorentiną 0:3. Juventus ucieka neapolitańczykom w tabeli i ma cztery punkty przewagi.

• 78. min.

Napoli wygląda na pogodzone ze swoim losem. W Turynie rozpoczyna się świętowanie, choć matematyczne szanse na tytuł neapolitańczycy wciąż mieć będą.

• GOOOOOOL

63. min.

Simeone katem Napoli. 2:0 dla Fiorentiny. Reina broni strzał po rykoszecie, ale na jego nieszczęście do piłki dopada Simeone i z bliska wpakowuje ją do bramki.

• 62. min.

Albiol zagrał ręką na linii pola karnego, ale nie dostrzegł tego sędzia. Mają szczęście goście.

• 56. min.

Drugi z Polaków, Piotr Zieliński, również melduje się na murawie, zmieniając Hamsika. Dalej, panowie!

• 56. min.

Chiesa! Z najwyżej trudem broni Reina. Nie wygląda to dobrze dla Napoli, mistrzostwo oddala się z każdą minutą.

• GOOOOOOL

90. min. + 2

Fergie time! 92. minuta, dośrodkowanie Younga, najwyżej wyskakuje Fellaini i Manchester tuż przed końcem strzela gola na wagę trzech punktów! Arsene Wenger przegrywa swój ostatni w karierze pojedynek z Jose Mourinho.

• 49. min.

Napoli mogło świetnie zacząć drugą połowę! Z powietrza uderzył Mertens, ale prosto w Sportiello.

• 45. min. + 2

Do przerwy Napoli przegrywa z Fiorentiną 0:1, a na dodatek od 6. minuty gra w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę zobaczył Koulibaly. Jeśli neapolitańczycy w drugiej połowie diametralnie nie zmienią swojej gry, losy mistrzostwa Włoch mogą się praktycznie rozstrzygnąć jeszcze dzisiaj.

• 44. min.

Staranowany przez rywala Pepe Reina. Długo Hiszpana opatrywał zespół medyczny, ale wygląda na to, że bramkarz Napoli będzie mógł kontynuować grę.

• GOOOOOOL

52. min.

Mchitarjan przypomniał się kibicom Manchesteru! Strzał z około dwudziestu metrów po ziemi, de Gea tylko bezradnie odprowadził wzrokiem wpadającą do bramki piłkę.

• GOOOOOOL

32. min.

GOL! Długa piłka do Simeone, który wpada z nią w pole karne i płaskim strzałem między nogami Reiny otwiera wynik meczu. Kłopoty Napoli.

• 24. min.

Niewiele się dzieje we Florencji. Brzydki mecz obfitujący w ostre faule i mało piłkarskiej jakości.

• 14. min.

Dużo męskiej walki, trzeszczą kości. Napoli, mimo gry w osłabieniu, utrzymuje się długo przy piłce, ale gra głównie w poprzek boiska.

• 8. min.

Strzał z rzutu wolnego, piłka odbija się od muru, myląc Reinę. Hiszpan zdołał jeszcze jednak odbić futbolówkę nogami.

• 6. min.

Po analizie VAR Koulibaly wyrzucony z boiska! Zatem czerwona, a nie żółta kartka. A to nie jedyna zmiana decyzji! Nie ma karnego dla Fiorentiny, faul miał miejsce minimalnie przed szesnastką Napoli. Ależ zwrot akcji!

• 4. min.

Fatalnie zaczyna się ten mecz dla neapolitańczyków. Koulibaly, bohater meczu z Juventusem, fauluje w polu karnym Simeone. Żółta kartka dla stopera Napoli i karny dla gospodarzy.

• 1. min.

Zaczęli! Napoli musi wygrać, jeśli chce utrzymać się w walce o scudetto. Juventus po ogromnych emocjach pokonał wczoraj Inter 3:2 i na pewno po tej kolejce wciąż będzie liderem Serie A. Pytanie, ile punktów nad Napoli będzie miała Stara Dama. Przed tym spotkaniem różnica wynosi cztery "oczka".

• 1. min.

Zaczynamy ostatnie starcie pomiędzy Jose Mourinho a Arsenem Wengerem. Francuz po sezonie opuści stanowisko menedżera Kanonierów, na którym znajduje się nieprzerwanie od 1996 roku.

• GOOOOOOL

Ależ końcówka gospodarzy. 4:2! Piątek kompletuje hat-tricka. Zamieszanie w polu karnym, piłka trafia do Piątka, a ten uderzeniem z pierwszej piłki trafia do siatki. Na boisku pojawił się w 60. minucie i całkowicie odmienił losy spotkania. Chwilę później sędzia kończy zawody. Fatalna sytuacja Bruk-Betu Termaliki, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli grupy spadkowej i traci do miejsca gwarantującego utrzymanie już pięć punktów.

Koniec! Sampdoria rozniosła Cagliari, a popis dał polski tercet. Bereszeński i Linetty zaliczyli po asyście, a Kownacki dołożył swoją cegiełkę do sukcesu w postaci gola.

W samej końcówce trzecią bramkę dla SPAL zdobywa Kurtić, a dosłownie kilkadziesiąt sekund później mecz zostaje zakończony. Ważne trzy punkty dla walczącej o utrzymanie drużyny Thiago Cionka. Po 35. kolejce SPAL ma jeden punkt przewagi nad strefą spadkową.

• GOOOOOOL

71. min.

Rzut rożny, centra na krótki słupek, tam przebitka i piłka trafia do Felipe, który z najbliższej odległości strzela gola. SPAL z Thiago Cionkiem w składzie prowadzi z Veroną 2:1.

• GOOOOOOL

45. min. + 5

Ekipa Thiago Cionka doprowadziła do remisu w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Samobójcze trafienie zanotował Fares.

• GOOOOOOL

49. min.

Farago wstrzelił piłkę w pole karne, a praktycznie z linii bramkowej do siatki wpakował ją Pavoletti. Cagliari w końcu odpowiada.

• We Włoszech przerwa, oto komplet wyników:

Atalanta - Genoa 2:0

Benevento - Udinese 1:1

Bologna - Milan 0:2

Sampdoria - Cagliari 3:0

Verona - SPAL 1:1

• 13. min.

Mattia Valoti trafia, asystuje mu Bruno Petkovic. Drużyna Thiago Cionka (jest na boisku) przegrywa.

• 8. min.

Pragniemy też odnotować, że chwilę wcześniej strzelał też Dawid Kownacki. Polak nie trafił jednak w bramkę.