• niedziela, 22 kwietnia 2018
  • 92. min.

Dziękujemy za śledzenie relacji. Już za kilka chwil początek "Derbów Polski" Wisła Kraków gra z Legia Warszawa

• 92. min.

W finale Chelsea zagra z Manchesterem United. Spotkanie odbędzie się 19 maja na stadionie Wembley.

• 92. min.

Chelsea w finale Pucharu Anglii. Zawodnicy Antonio Conte wygrali z Southampton 2:0 i zapewnili sobie awans. Kolejny dobry mecz w barwach "Świętych" zagrał Jan Bednarek

• 92. min.

Koniec meczu

• 92. min.

Mamy małe zamieszanie, bo Rudiger spiera się z Austinem.

Sędzia dolicza aż pięć minut

• 87. min.

Austin znowu blisko bramki, ale tym razem też uderza niecelnie.

• 85. min.

Ależ mecz się zrobił. Teraz McCarthy broni nieprawdopodobną piłkę.

• 82. min.

AAAAAAAAAAAJJJJ Słupek ratuje Chelsea! To musiała być bramka. Austin nie wierzy

• 82. min.

Chyba wszystko jest już rozstrzygnięte

• 80. min.

Dośrodkowanie z prawej strony a Morata pakuje piłkę głową do bramki Southampton

• 80. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOLLLL Morata

• 78. min.

Z boiska schodzi także Giroud, a pojawia się na nim Morata.

• 78. min.

Jan Bednarek schodzi z boiska. Za niego Gabbiadini.

Bardzo dobre oceny Polaka. Nasz zawodnik schodzi jako najlepszy piłkarz Świętych. WhoScored daje mu 7,5.

Lepiej oceniany jest tylko Hazard i Giroud

• 73. min.

Chelsea w opałach

• PILNE

72. min.

Caballero! Broni niesamowicie mocny strzał. Po chwili Caballero nie łapie piłki, a sedzia gwiazda faul! Ale tam nie było żadnego przewinienia! Piłka chyba była w bramce Chelsea.

• 72. min.

Kolejna dobra interwencja na wyprzedzenie i Bednarek uprzedza Girouda

• 70. min.

Co za kombinacja. Hazard raboną dośrodkowuje w pole karne, a Moses składał się do strzału przewrotką. Święci wybijają

• 66. min.

Zamieszanie w polu karnym Sot'on po rzucie rożnym. Przepychanki w polu karnym, ale będzie jeszcze jeden rożny. Atkinson nie dopatrzył się faulu

• 63. min.

Dwie zmiany także w Southampton. Schodzi Long oraz Hojbjerg, wchodzą Redmond i Tadić

• 63. min.

Willian schodzi z boiska. Jakiś zdenerwowany i idzie od razu do szatni. Chyba nie podoba mu się, że został zmieniony. Wchodzi Bakayoko

• Kolejna świetna interwencja Bednarka, który zatrzymał Hazarda. Święci ruszają z kontrą

• Tak wyglądała bramka strzelona przez Chelsea

• 58. min.

Rozgrzewa się Morata, ale Giroud chyba wróci do gry

• 57. min.

Nie wygląda to dobrze. Giroud leży na boisku i zwija się z bólu

• 55. min.

Tym razem faulowany ostro jest Hazard i Lemina ogląda żółtą kartkę.

• 53. min.

Chelsea cały czas przy piłce. Święci się bronią 30 metrów od bramki

• 51. min.

Teraz Romeu fauluje Hazarda. Żółta kartka pokazana piłkarzowi

• 48. min.

Chelsea znowu blisko, ale Hazard strzela obok bramki

• 47. min.

Piszecie w listach i pocztówkach do redakcji, czy Bednarek coś zawalił. Odpowiadamy, że troszkę tak, bo Hazard bardzo ładnie minął Polaka na linii 16 metra. Potem jednak leżała już cała obrona Świętych

CO ON ZROBIŁ! POŁOŻYŁ NA MURAWIE CAŁĄ OBRONĘ SOUTHAMPTON! Francuz pakuje piłkę do bramki!

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOLLL GIROUD

Zaczynamy drugą połowę

• 45. min.
  • 45. min.

Według branżowego portalu WhoScored.com Jan Bednarek jest najlepszy na boisku. Ocena - 7,4.

Bardzo dużo interwencji, zwykle się nie patyczkuje i są to proste zagrania, ale skuteczne.

• 45. min.

Duża przewaga Chealsea, ale Southamton umiejętnie się broni. Dużo dobrych interwencji po stronie Jana Bednarka

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 42. min.

Bednarek znowu ściąga piłkę z głowy Giroud, a po chwili blokuje strzał. Widoczny jest Polak

• 40. min.

Yoshida ukarany żółtą kartką za faul

• 39. min.

Lemina próbował wykorzystać błąd rywali, ale kopnął prosto w... kolegę z drużyny

• 35. min.

Bertrand zatrzymuje Mosesa. Kolejny rozbity atak Chelsea

• 32. min.

Jan Bednarek tym razem interweniuje wykopując przed siebie, ale nie wykorzystał tego Long

• 30. min.

Kolejna dobra interwencja Bednarka, Polak znowu wybija na aut

• PILNE

25. min.

Po chwili piękne długie podanie Bednarka do Leminy. Ten strzala, ale broni Caballero. Polak miałby piękną asystę!

• 24. min.

Pierwszy raz w tym meczu Święci wymienili wiele podań i poszła długa piłka do Bertranda. Niecelnie

• 21. min.

Antonio Conte zachęca swoich piłkarzy do zmasowanych ataków, ale Southampton jakby dłużej przy piłce

• 19. min.

Znowu Bednarek popisuje się dobrą interwencją i wybija piłkę na aut. Polak widoczny, ale wiadomo. Stary, angielski styl, przerwać, wybić na aut. Mimo to Polak prezentuje się przyzwoicie.

• 16. min.

Święci totalnie nie mają pomysłu na grę. Chelsea dominuje na boisku.

• 14. min.

Willian decyduje się na strzał z wolnego. PEEETARDA, ale tuż nad bramką.

• 12. min.

Ależ groźna akcja Chealsea. Ale Bednarek powstrzymuje Kante. Będzie rzut wolny.

• PILNE

9. min.

Szybka kontra Chelsea! Willian strzela kropnął w poprzeczkę! Pytanie, gdzie był Bednarek? Teoretycznie znowu to była jego strefa

• PILNE

5. min.

Tym razem Hazard ucieka Polakowi i uderza kapitalnie. Tuż nad poprzeczką

• 3. min.

Bednarek cały czas stara się pilnować Edena Hazarda.

• 3. min.

Giroud faulowany przez Yoshidę

• 1. min.

Chelsea rozgrywa piłkę od linii obrony, a Southampton atakuje agresywnie, ale nie dają rady odebrać piłki

• 1. min.

GRAMY!

• Southampton w ustawieniu 5-3-2. Bednarek jako lewy środkowy obrońca

• Tak wyglądają składy:

Chelsea: Caballero - Azpilicueta, Cahill, Rudiger - Moses, Kante, Fabregas, Emerson - Willian, Giroud, Hazard

Southampton: McCarthy - Cedric, Hoedt, Yoshida, Bednarek, Bertrand - Romeu, Hojbjerg, Lemina - C.Austin, Long

• Przypomnijmy, że o awansie do półfinału decyduje jedno spotkanie, dlatego już dzisiaj poznamy drugiego półfinalistę

• W sobotnim półfinale Manchester United pokonał Tottenham 2-1.

• Chelsea i Southampton zmierzą się ze sobą w półfinałach Pucharu Anglii. Po poprzednim meczu tych zespołów to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 3:2. Wówczas jedną z bramek dla Świętych zdobył Jan Bednarek.