Bramka Jana Bednarka w debiucie w Premier League. Southampton przegrało z Chelsea [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 14 kwietnia 2018
  • Oba zespoły utrzymały się na swoich miejscach w tabeli. Chelsea z dorobkiem z 60 punktów zajmuje piątą pozycję, Southampton (28 pkt) jest 18.

• KONIEC MECZU

Koniec! Chelsea wychodzi z ogromnych opresji i wygrywa z Southampton 3:2. Jedną z bramek dla przegranych zdobył Jan Bednarek - w swoim debiucie w Premier League

• 90. min. + 2

Jan Bednarek opuszcza plac gry. Słodko-gorzki występ Polaka. Bramka na 2:0 i najprawdopodobniej porażka jego drużyny 2:3. W jego miejsce Gabbiadini

Cedric dośrodkowuje w pole karne, ale piłka po rykoszecie ponownie w rękach Courtois

• 88. min.

Kompletnie niepilnowany w polu karnym Chelsea Hojbjerg oddaje strzał, ale piłka ląduje w rękach Courtois. Coraz mniej czasu na odwrócenie losów spotkania mają gospodarze

• 86. min.

Boisko opuszcza także Eden Hazard. W jego miejsce Victor Moses

• 84. min.

Zmiana: Tadicia zastępuje Sims

• 81. min.

Southampton wciąż wierzy, że może zdobyć jakieś punkty w tym meczu. Gospodarze atakują, nawet bramkarz wyszedł bardzo daleko od swojego pola karnego

• 78. min.

Hazard dośrodkował w pole karne, tam o piłkę walczyło kilku zawodników, a ta wylądowała w końcu przy Giroud. Francuz oddał strzał i trafił - to jego drugi gol w tym meczu. Chelsea zalicza kapitalny comeback - od 0:2 do 3:2! A do końca meczu jeszcze 10 minut!

• GOOOOOOL

78. min.

GOOOOOL!!! 3:2 Chelsea! Znowu Giroud!

• 78. min.

Alonso faulowany przed polem karnym rywali. Będzie szansa na strzał dla Chelsea

• 75. min.

Dramat walczącego o utrzymanie Southampton. Willian dośrodkował z lewej strony, a niepilnowany w środku pola karnego Hazard potężnie uderzył na bramkę gospodarzy. 2-2!

• GOOOOOOL

75. min.

GOL DLA CHELSEA! HAZARD!

• 71. min.

Tak Bednarek strzelił gola!

Premier League. Jan Bednarek z golem w debiucie!

Co za historia! W sobotę Jan Bednarek wyszedł w podstawowym składzie Southampton na mecz z Chelsea i strzelił gola!

• 71. min.

Przerwa w grze, Hoedt ucierpiał w starciu z Giroud.

• 70. min.

Dośrodkowanie Marcosa Alonso z lewej strony boiska i gol rezerwowego Giroud.

• GOOOOOOL

70. min.

GOL DLA CHELSEA! GIROUD!

• 61. min.

Dwie zmiany w Chelsea. Giroud i Pedro wchodzą za Moratę i Zappacostę.

• 64. min.

Żółte kartki dla Hazarda i Bertranda.

• 60. min.

Co za historia! Dośrodkowanie z rzutu wolnego, a Polak zamknął akcję z lewej strony niczym rasowy snajper! Brawo, brawo, brawo!

• GOOOOOOL

59. min.

GOL DLA SOUTHAMPTON! BEDNAREK!

• 55. min.

McCarthy nie zdołał złapać piłki po strzale Williana, ale dobitka Hazarda z ostrego kąta nieskuteczna.

• 54. min.

Znakomita kontra gospodarzy. Długa piłka do Longa, któy ledwo opanował piłkę, ale zdołał oddać groźny strzał, który zaskoczył Courtois - Irlandczyk poślizgnął się przy uderzeniu, co prawie wyszło mu na dobre.

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 3

Koniec pierwszej połowy. Southampton prowadzi 1:0 z Chelsea, jak najbardziej zasłużenie. Wracamy za kilkanaście minut!

• 45. min.

Tym razem kartką ukarany Ward-Prouse. Czy zasłużenie? Trudno ocenić. Spotkanie nieco wymknęło się arbitrowi spod kontroli, wcześniej nie zobaczył brutalnego wejścia Marcosa Alonso, za które Hiszpan powinien otrzymać czerwoną kartkę

• 43. min.

Żółta kartka dla Hojbjerga. Zasłużona. Obrońca Southampton bardzo ostro sfaulował od tyłu Zappacostę

• 39. min.

Ward-Prouse strzela - Courtois broni. Tadić dobija - Courtois broni. Brawa dla bramkarza Chelsea, choć w międzyczasie sędzia podnosi chorągiewkę

• 36. min.

Long zbiegł z lewego skrzydła do środka i oddał strzał zza pola karnego. Piłka przeleciała kilka metrów od bramki Courtois. Chyba mógł się zachować lepiej napastnik Southampton

• 32. min.

Dobra interwencja Benarka! Polak wybija piłkę sprzed nosa Marcosa Alonso. Chwilę później Morata fauluje Yoshidę i bramkarz rozpocznie z rzutu wolnego

• 29. min.

Niebywale podkręcił piłkę z rzutu rożnego William. Dobrze, że McCarthy jest czujny, bo Brazylijczyk strzeliłby gola z samego narożnika boiska

• 25. min.

Southampton wciąż w natarciu. Long dośrodkowuje w pole karne, ale Courtois minimalnie wyprzedza Cedrica

• 22. min.

Fantastycznym rajdem popisał się Bertrand. Pomocnik Southamptonu wbiegł w pole karne Chelsea i na wślizgu dograł do Tadicia. Ten nie miał najmniejszych problemów, by z najbliższej odległości pokonać Courtois

• GOOOOOOL

22. min.

GOOOOL! Niespodzianka! Southampton na prowadzeniu!

• 19. min.

Willian dośrodkowuje w pole karne gospodarzy z rzutu wolnego. Morata i Hazard nie zdołali sięgnąć piłki, która ląduje ponownie w rękach McCarthy'ego

• 16. min.

Willian próbował dośrodkowywać, ale wyszedł z tego strzał. McCarthy na posterunku.

• 13. min.

Chelsea coraz częściej pojawia się w okolicach pola karnego Southamptonu. Teraz jedno z dośrodkowań wyłapał bramkarz gospodarzy.

• 8. min.

Bednarek kilka razy skutecznie asekurował kolegów. Na razie gwiazdy mistrzów Anglii jeszcze nie sprawiły mu problemów.

• 4. min.

Chelsea cały czas przy piłce, ale konkretów na razie brak.

• PILNE

Grają!

• Piłkarze już na murawie, czekamy na pierwszy gwizdek sędziego

• Pierwsze spotkanie w podstawowym składzie i od razu wielkie wyzwanie dla 22-letniego Bednarka. Londyńska Chelsea zajmuje w ligowej tabeli piąte miejsce. Southampton w ostatnich pięciu meczach zdobył zaledwie... dwa punkty i jest w dopiero 18., trzeci od końca.

• A tak prezentują się pełne składy na dzisiejszy mecz:

Southampton: McCarthy - Hoedt, Yoshida, Bednarek - Bertrand, Hojbjerg, Romeu, Soares - Tadic, Ward-Prowse - Long

Chelsea: Courtois - Christensen, Cahill, Azpilicueta - Alonso, Kante, Fabregas, Zappacosta - Hazard, Willian - Morata

• Polski obrońca zagra po prawej stronie, w jednej linii z Maya Yoshidą i Wesleyem Hoedtem.

• Dzisiejszy mecz jest szczególnie interesujący dla polskich kibiców. Debiut w drużynie gospodarzy zaliczy bowiem Jan Bednarek.

• Zapraszamy na relację z meczu 33. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy Southampton a Chelsea Londyn!