Liga Mistrzów. Barcelona pewnie wygrywa z Rom± [ZAPIS RELACJI]

4 : 1

• ¶roda, 04 kwietnia 2018

Dziękujemy za udział w relacji.

Liga Mistrzów. Barcelona pewnie wygrywa z Rom±

FC Barcelona wygrała swój pierwszy mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów z Rom±. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla gospodarzy.

• KONIEC MECZU

90. min.

KONIEC! Barcelona pewnie wygrywa z Rom± i niemal zapewnia sobie awans do półfinału. Spotkanie rewanżowe zostanie rozegrane we wtorek 10 kwietnia o godz. 20:45.

• GOOOOOOL

87. min.

Luis Suarez ¶wietnie odnalazł się w polu karnym i wykorzystał bł±d obrońcy go¶ci, przejmuj±c piłkę i posyłaj±c mocny strzał lew± nog±.

• GOOOOOOL

87. min.

GOOOOOL! Barcelona stawia kropkę nad "i"!

• 80. min.

Diego Perotti dograł do Edina Dzeko, a ten - w asy¶cie dwóch obrońców - uderzył płasko i nie do obrony.

• GOOOOOOL

80. min.

Ale teraz ter Stegen był już bezradny! Edin Dzeko wpisuje się na listę strzelców!

• 79. min.

Dwie fantastyczne akcje Romy. I dwie znakomite parady ter Stegena. Niemiecki bramkarz broni gospodarzy przed strat± bramki.

• 75. min.

Ładna akcja Romy. Perotti urwał się Paulinho, zagrał do Strootmana, a ten strzelił na bramkę Barcelony. Jego uderzenie zostało jednak zablokowane przez Gerarda Pique.

• 72. min.

Druga zmiana w drużynie Romy. Stephan El Shaarawy zmienia Alessandro Florenziego.

• 69. min.

Kolejna groĽna akcja Barcelony! Sergi Roberto zagrał do Leo Messiego, ten podbiegł w kierunku pola karnego i uderzył praw± nog±. Argentyńczyk strzelił jednak prosto w ręce bramkarza go¶ci.

• 67. min.

Zmiany dokonuj± również gospodarze. Sergio Busquets opuszcza boisko, a w jego miejsce wchodzi Paulinho.

• 63. min.

Roma próbowała przyspieszyć. Kevin Strootman zagrał z pierwszej piłki, ale podał w miejsce, gdzie nie było żadnego zawodnik go¶ci.

• 61. min.

Zmiana w zespole Romy. Boisko opu¶cił Lorenzo Pellegrini, a w jego miejsce wszedł Maxime Gonalons.

• 59. min.

Piłkę w pole karne zagrał Leo Messi. Luis Suarez uderzył na bramkę, piłkę prosto pod nogi Pique odbił Alisson, a obrońca Barcelony pewnie umie¶cił j± w bramce.

• 55. min.

Kolejna bramka samobójcza Romy. Rakitić zagrał w pole karne w kierunku Umtitiego, podanie chciał zablokować Manolas, który zrobił to tak niefortunnie, że skierował piłkę do własnej bramki.

• GOOOOOOL

55. min.

GOOOOOL! Barcelona podwyższa prowadzenie!

• 50. min.

Teraz groĽnie pod bramk± Barcelony. Umtiti zagubił się we własnym polu karnym, piłkę przej±ł Florenzi, który błyskawicznie uderzył na bramkę gospodarzy. Ter Stegen w ostatniej chwili zd±żył złapać piłkę, która po drodze odbiła się jeszcze od słupka.

• 47. min.

GroĽny strzał Barcelony! Jordi Alba mocno uderzał lew± nog±, a Alisson miał spore problemy z interwencj±. Dobijać próbował Suarez, ale zrobił to niecelnie.

Gramy!

Piłkarze wychodz± już na boisko. Za chwilę rozpoczniemy drug± połowę.

• 45. min.

PRZERWA. Barcelona prowadzi po pierwszej połowie 1:0.

• 41. min.

Pellegrini próbował zaskoczyć obrońców w murze, ale ci nie podskoczyli i zablokowali jego uderzenie.

• 40. min.

Rzut wolny dla Romy. Umtiti faulował Pellegriniego na skraju pola karnego.

• 38. min.

Piłkę w kierunku Leo Messiego zagrywał Andres Iniesta, wybić chciał j± Daniele De Rossi, który zrobił to tak niefortunnie, że pokonał własnego bramkarza.

• GOOOOOOL

38. min.

GOOOOOOL! Barcelona obejmuje prowadzenie!

• 36. min.

Piłkarze Ernesto Valverde nie maj± pomysłu na pokonanie szczelnej obrony go¶ci. Roma broni się niemal cał± drużyn±, a na wybijane piłki z przodu czeka jedynie Edin Dzeko.

• 32. min.

Natomiast w Barcelonie gospodarze nie mog± znaleĽć sposobu na sforsowanie rzymskiej defensywy.

• 29. min.

Indywidualna akcja Andresa Iniesty. Pomocnik Barcelony wpadł z piłk± w pole karne Romy, ale stracił równowagę.. i futbolówkę.

• 28. min.

Suarez! Ależ było blisko! Urugwajczyk uderzał z ostrego k±ta w kierunku dalszego słupka, ale Alisson poradził sobie z jego uderzeniem.

• 26. min.

Roma zaatakowała prawym skrzydłem. Peres do¶rodkował w pole karne, ale piłkę na aut wybił Gerard Pique.

• 25. min.

Barcelona strzela, strzela.. i nie może trafić. Pięć uderzeń na bramkę Alissona, żadnego celnego.

• 21. min.

A w Barcelonie coraz większe oblężenie bramki Romy. Tym razem zza pola karnego ponownie uderzał Rakitić, ale tym razem zrobił to bardzo niecelnie.

• 17. min.

Ależ blisko bramki była teraz Barcelona! Piłka po strzale Rakiticia trafiła w słupek, następnie dopadł do niej Luis Suarez. Urugwajczyk próbował dobijać, ale strzelił jednak wysoko ponad bramk±.

• 13. min.

A my wracamy do Barcelony, gdzie gospodarze atakuj± coraz groĽniej. Jordi Alba pomkn±ł lew± stron±, a obrońcy go¶ci w ostatniej chwili wybili piłkę na rzut rożny.

• 11. min.

Messi rzuca pierwsze wyzwanie bramkarzowi Romy. Argentyńczyk hukn±ł lew± nog±, ale Alisson stan±ł na wysoko¶ci zadania i zdołał odbić piłkę.

• 10. min.

Ale teraz Rzymianie zaatakowali już na poważnie. ¦wietne podanie prostopadłe w polu karnym otrzymał Edin Dzeko. Napastnik go¶ci przyj±ł piłkę i... padł na murawę, po lekkim kontakcie z Nelsonem Semedo. Sędzia nakazał jednak kontynuowanie gry.

• 9. min.

I z pierwsz± składn± akcj± wyszła próbowała wyj¶ć AS Roma. Ale skończyło się na wymianie kilku podań i stracie piłki.

• 7. min.

GOOOOOL Luis Suarez wykorzystuje znakomite podanie prostopadłe Andresa Iniesty, ale sędzie odgwizduje pozycję spalon±.

• 6. min.

Barcelona coraz odważniej. Katalończycy stosuj± coraz wyższy pressing.

• 4. min.

Gospodarze spokojnie rozgrywaj± piłkę w ¶rodku pola, czekaj±c na bł±d obrońców Romy.

• 3. min.

Próba szybkiej kontry w wykonaniu AS Romy. Perez zagrał prostopadle do Dzeko, ale ten został zatrzymany przez Umtitiego.

• 2. min.

Barcelona od pocz±tku spotkania wysokim pressingiem. Leo Messi spróbował pierwszej indywidualnej akcji, ale zatrzymał się na Bruno Perezie.

• 1. min.

Gramy!

• Piłkarze obydwu zespołów wychodz± na boisko. Za chwilę zaczynamy!

• Dobry wieczór! Witamy w relacji spotkania 1/4 finału Ligi Mistrzów, w którym FC Barcelona podejmie na własnym boisku AS Romę.

1
Skład: ter Stegen - Semedo, Piqué, Umtiti, Alba - Roberto (83. A. Gomes), Rakitić, Busquets (67. Paulinho), Iniesta (C) (85. Denis Suárez) - Messi, L. Suárez Bramki: 38. De Rossi (sam.), 55. Manolas (sam.), 59. Pique, 87. Suarez
Roma
Skład: Alisson - Peres, Fazio, Manolas, Kolarov - Pellegrini (61. Maxime Gonalons), De Rossi (C) (78. Defrel) , Strootman - Florenzi (72. El Shaarawy), Dzeko, Perotti Bramki:80. Dzeko Żółte kartki:44. Kolarov, 86. Strootman