Juventus - Real. Kapitalna bramka z przewrotki Ronaldo, dramat Juventusu w drugiej połowie - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

• wtorek, 03 kwietnia 2018
  • KONIEC

Podsumowanie tego, co we wtorkowy wieczór kibice zobaczyli w Turynie.

Real Madryt pokonał w Turynie Juventus 3:0 w pierwszym ćwierćfinałowym starciu w Lidze Mistrzów. Dwa gole dla Królewskich strzelił Cristiano Ronaldo, którego owacją nagrodzili nawet fani Starej Damy.

• KONIEC MECZU

90. min.

Koniec! Real pokonuje Juventus 3:0 i jest bardzo blisko awansu do półfinału Ligi Mistrzów! Rewanż 11 kwietnia w Madrycie.

• 88. min.

Kovacić fauluje ostro Higuaina w środku pola. Żółta kartka dla Chorwata.

• 87. min.

Znowu poprzeczka ratuje Buffona!

• 84. min.

Błąd popełnia w obronie Barzagli, ale na jego szczęście nie wykorzystuje tego Ronaldo.

• 82. min.

Modrić strzela nad bramką. To był jego ostatni akcent w tym meczu. Chorwata zmienia jego rodak - Kovacić.

• 79. min.

Ostatnie wskazówki od trenera otrzymuje przy linii bocznej Mateo Kovacić. Cisza w Turynie, kibice wiedzą, że ten dwumecz w ciągu zaledwie 180 sekund skomplikował się ich piłkarzom tak bardzo, że awans do półfinału byłby chyba sensacją.

• 76. min.

Tak to wyglądało. Jedna z najpiękniejszych bramek w historii Ligi Mistrzów.

Liga Mistrzów. Fenomenalna bramka Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo znów zaprezentował swoje ogromne umiejętności. W spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów z Juventusem Portugalczyk zdobył bramkę, popisując się fenomenalnym uderzeniem przewrotką, za które otrzymał brawa od kibiców rywali.

• 74. min.

Powracający po kontuzji Juan Cuadrado zmienia Samiego Khedirę. Zmiana także w Realu: Asensio za Isco.

• 71. min.

Marcelo w sytuacji sam na sam z Buffonem podbija piłkę nad Włochem i ze spokojem umieszcza ją w pustej bramce.

• GOOOOOOL

70. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! 3:0!!! Juventus na deskach.

• 67. min.

Reaguje Allegri. Podwójna zmiana Juventusu:

Matuidi za Costę, Mandżukić za Asamoah.

• PILNE

64. min.

Druga żółta kartka dla Dybali! Argentyńczyk wysoko wyprostowaną nogą wpadł w Carvajala. Juventus gra w dziesiątkę. Fatalny moment gospodarzy.

• 62. min.

Brawo biją nawet kibice Juventusu. Jeden z najpiękniejszych goli Cristiano Ronaldo w Lidze Mistrzów. Portugalczyk dostał podanie na dziesiąty metr i perfekcyjnie złożył się do przewrotki. Niesamowite.

• GOOOOOOL

62. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Real prowadzi 2:0!!!

• 60. min.

Pressing Realu momentami wygląda lepiej niż w pierwszej połowie.

• 58. min.

Dokonuje pierwszej zmiany Zidane. Benzemę zastępuje na boisku Vazquez.

• 56. min.

Uderza z rzutu wolnego Dybala, futbolówka odbija się od muru i kompletnie zmienia kierunek lotu. Zaskoczony Navas odprowadza ją wzrokiem i oddycha z ulgą, gdy piłka minimalnie mija bramkę.

• 54. min.

Ramos fauluje Dybalę blisko pola karnego, a na dodatek zostaje ukarany żółtą kartką. Nie zobaczymy Hiszpana w rewanżu. Ta absencja może mocno skomplikować sprawę Zidane'owi, biorąc pod uwagę, że kontuzjowany jest Nacho.

• 52. min.

Piąstkuje piłkę Navas, ta trafia pod nogi jednego z graczy Juventusu. Ogromne zamieszanie w szesnastce Realu, ostatecznie piłka ląduje obok bramki madrytczyków.

• 50. min.

Benzema do Ronaldo, Portugalczyk uderza z ostrego kąta i myli się tylko o kilka centymetrów!

• 48. min.

Druga połowa wygląda póki co podobnie jak pierwsza. Przeważa Juventus.

Wracamy na boisko i zaczynamy druga połowę!

• przerwa

Po 45 minutach Real Madryt prowadzi z Juventusem 1:0 po golu Cristiano Ronaldo. Piłkarze Starej Damy przeważali w pierwszej połowie, ale nie potrafili pokonać Keylora Navasa.

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy.

• 44. min.

Dybala przewraca się w szesnastce. Zamiast karnego, dostaje żółtą kartkę za próbę jego wymuszenia.

• 43. min.

Piłka odbija się od ręki Casemiro, a że akcja miała miejsce w polu karnym, piłkarze Juventusu domagają się jedenastki. Arbitrer pokazuje, że było to przypadkowe zagranie, zatem gramy dalej.

• 42. min.

Dybala podchodzi do piłki i... prosto w mur.

• 41. min.

Juventus nie pozwala wyjść teraz Królewskim ze swojej połowy. Dybala wywalczył rzut wolny bardzo blisko pola karnego. Szansa dla gospodarzy.

• 39. min.

Z dystansu uderzył Bentancur, aczkolwiek bardzo niecelnie.

• 37. min.

Zagotowało się w szesnastce Realu. Piłkarski bilard, ostatecznie piłka obok bramki.

• 35. min.

Co za bomba! Huknął sprzed pola karnego Kroos i trafił w poprzeczkę. Cóż to byłaby za bramka. Uśmiechnęło się teraz szczęście do Gianluigiego Buffona.

• 33. min.

Znowu niebezpiecznie pod bramką Navasa. Piłkę w pole karne wstrzelił De Sciglio, ale na nieszczęście dla gospodarzy żaden z zawodników w czarno-białych strojach nie zdołał zamknąć akcji.

• 31. min.

Hiszpan żyje, chodzi o własnych siłach, można wznowić rywalizację.

• 30. min.

Carvajal leży w polu karnym po zderzeniu z Asamoah. Krótka przerwa w grze.

• 28. min.

Rzut rożny dla Realu. Dośrodkowanie Kroosa i pan Cakir przerywa grę gwizdkiem. Faulował Ramos. Ponoć, bo powtórka nie wyjaśniam nam, dlaczego arbiter zdecydował się na interwencję.

• 26. min.

Casemiro popędził sam z piłką środkiem boiska. Zatrzymał go dopiero Bentancur, wycinając Brazylijczyka równo z trawą. Żółta kartka dla pomocnika Juventusu, co oznacza, że nie zagra on w rewanżu.

• 24. min.

Lepszy w drugim kwadransie jest Juventus. Groźnie atakują piłkarze Starej Damy, grają szybko, na jeden kontakt. Real się gubi i nie potrafi odzyskać kontroli nad meczem.

• 23. min.

Centra w pole karne, ogromny tłok, w którym Higuain ucieka Carvajalowi i uderza z bliska w światło bramki! Kapitalna parada Navasa, ale trzeba też przyznać, że piłka leciała prosto w niego.

• 22. min.

Carvajal tak uwiesił się na Higuainie, że o mało nie ściągnął mu spodenek. Rzut wolny dla Juve.

• 21. min.

Ratuje teraz Królewskich Varane, powstrzymując Dybalę. Ryzykowna, ale czysta interwencja w polu karnym.

• 19. min.

Ronaldo ruszył z piłką, minął rywala i podał do Benzemy. Francuz miał jednak wokół siebie zbyt wielu piłkarzy Juventusu, żeby z tej akcji mogło wyjść coś godnego uwagi.

• 17. min.

Real cierpliwie rozgrywa piłkę w poprzek boiska, próbując wciągnąć rywali na swoją połowę i zyskać przestrzeń.

• 16. min.

Juventus atakuje głównie lewym skrzydłem, gdzie często zbiega Higuain. Mają problemy na tej flance madrytczycy.

• 15. min.

Goście starają się uspokoić nieco sytuację na boisku, pograć dłużej piłką.

• 14. min.

Bardzo intensywny pierwszy kwadrans. Klasyk Ligi Mistrzów póki co nie zawodzi.

• 13. min.

Znowu szybki atak Juventusu. Higuain do Bentancura, ten uderza z pierwszej piłki, ale za lekko i defensorzy Realu oddalają zagrożenie od własnej bramki dalekim wybiciem.

• 11. min.

Ależ szansę zmarnował teraz Varane. Francuz niepilnowany przy rzucie rożnym dostał perfekcyjne podanie na dziesiąty metr, jednak uderzył bardzo niedokładnie. Wściekły jest na siebie obrońca Królewskich.

• 10. min.

Długa piłka za linię obrony do Higuaina, ale szybko osaczają go obrońcy Realu i nie ma zagrożenia pod bramką Navasa.

• 8. min.

Chiellini podłączył się do akcji ofensywnej. Wpadł w pole karne i zderzył się z Carvajalem. Nie ma mowy o rzucie karnym, czego domagają się kibice gospodarzy.

• 7. min.

Juventus ewidentnie podrażniony szybko straconym golem. Real zepchnięty na swoją połowę.

• 6. min.

Piękna dwójkowa akcja Dybali i Khediry zakończona strzałem tego pierwszego. W ostatniej chwili Argentyńczyka wślizgiem powstrzymał Ramos!

• 5. min.

Juventus próbuje szybko przenieść piłkę na połowę Realu, ale dobrze kryją Królewscy.

• 4. min.

Wymarzony początek Królewskich. Isco podał płasko na piąty metr, gdzie Ronaldo wyprzedził obrońców i strzałem z pierwszej piłki pokonał Buffona. Świetnie w tej sytuacji zachował się Benzema, który zablokował Chielliniego, uniemożliwiając mu interwencję.

• GOOOOOOL

3. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Real wychodzi na prowadzenie!!!

• 3. min.

Real utrzymuje się długo przy piłce.

• 3. min.

Ronaldo szukał dośrodkowaniem w polu karnym Benzemy, ale sytuację wyjaśnił wybiciem głową Chiellini.

• 2. min.

Wysoki pressing jednych i drugich po stracie piłki. Próba sił.

• 1. min.

Gramy!

• Kapitanowie się przywitali, strony boiska wybrane, wszystko gotowe. Czas zaczynać. Cuneyt Cakir patrzy na zegarek.

• Hymn Ligi Mistrzów jak zwykle przepiękny. Kaszanka! Jedziemy!

• Oba zespoły gotowe do wejścia na murawę.

• W pierwszym składzie Królewskich, zgodnie z przewidywaniami "Asa", znalazł się Isco. Wokół Andaluzyjczyka zrobiło się głośno po ostatnim meczu reprezentacji Hiszpanii, w którym La Furia Roja rozgromiła Argentynę 6:1, a pomocnik Realu zdobył trzy bramki, zaliczając kapitalne zawody. Na pytanie, dlaczego nie prezentuje ostatnio równie wysokiej dyspozycji w klubie, piłkarz odpowiedział dziennikarzom, że w Realu nie ma ciągłości takiej jak w reprezentacji, gdzie cieszy się bezgranicznym zaufaniem Julena Lopeteguiego. Dodał jednak, że to prawdopodobnie on sam ponosi odpowiedzialność za to, że w Madrycie nie otrzymuje większej liczby minut. Madrycka prasa szeroko komentowała wypowiedź zawodnika, doszukując się w niej zarzewia konfliktu w szatni Realu. Zinedine Zidane zakończył chyba jednak jakąkolwiek debatę na ten temat, stawiając dziś na Andaluzyjczyka od pierwszych minut.

• A tak prezentują się wyjściowe jedenastki obu drużyn. Real dokładnie w takim samym zestawieniu personalnym jak w zeszłorocznym finale w Cardiff.

Real: Navas, Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo, Casemiro, Kroos, Modric, Isco, Benzema, Cristiano.

Juventus: Buffon, De Sciglio, Barzagli, Chiellini, Asamoah, Costa, Bentancur, Khedira, Sandro, Dybala, Higuain.

• Starcia Realu Madryt z Juventusem to klasyki Ligi Mistrzów. Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad Królewscy mierzyli się ze Starą Damą w tych najbardziej elitarnych klubowych rozgrywkach dwunastokrotnie, z czego dwa razy w finale - zarówno w 1998, jak i 2017 roku górą była drużyna z Madrytu.

• Czas na ćwierćfinały Ligi Mistrzów! We wtorkowy wieczór w Turynie Juventus podejmie Real Madryt. Włosi w poprzedniej rundzie wyeliminowali Tottenham, natomiast Hiszpanie wyrzucili z rozgrywek Paris Saint-Germain. Początek spotkania o godz. 20.45.