Arka Gdynia wygrywa z Legią Warszawa. Mistrzowie Polski bezradni [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 31 marca 2018

Dziękujemy za udział w relacji.

Ekstraklasa. Niespodzianka w Gdyni. Arka wygrywa z bezradną Legią

W ostatnim sobotnim spotkaniu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy Arka Gdynia, po raz pierwszy od niemal 40 lat, pokonała Legię Warszawa na własnym boisku (1:0). Mistrzowie Polski byli bezradni i kompletnie nie potrafili przeciwstawić się grającej pressingiem drużynie Leszka Ojrzyńskiego. Kibice mistrzów Polski w trakcie meczu skandowali nazwisko Michała Kucharczyka, który kilka dni temu został przesunięty do rezerw.

• KONIEC MECZU

90. min.

KONIEC. Arka Gdynia po raz pierwszy od niemal 40 lat wygrywa z Legią Warszawa na własnym boisku!

Groźny kontratak Arki. Zarandia zszedł do środka z prawej strony i uderzył lewą nogą. Zrobił to jednak bardzo niecelnie.

• 89. min.

Spotkanie powoli dobiega końca, i nic nie wskazuje na to, by goście mogli doprowadzić do wyrównania. Wciąż nie potrafią stworzyć sobie dogodnej sytuacji, a groźniejsza ataki cały czas wyprowadzają gospodarze.

• 79. min.

Kolejna dobra akcja ofensywna Arki. Grzegorz Piesio dośrodkował ze skrzydła, ale z bramki dobrze wyszedł Arkadiusz Malarz.

• 74. min.

Mateusz Szwoch wykonywał rzut wolny z bardzo dobrej pozycji. Pomocnik gospodarzy strzelił mocno, ale prostu w ustawionego w murze Artura Jędrzejczyka.

• 72. min.

Legia znowu wygląda bardzo nieporadnie. Arka wróciła do wysokiego pressingu i ponownie atakuje bardzo odważnie.

• 71. min.

Legioniści próbują gry długimi podaniami. Cristian Pasquato dośrodkował w pole karne, ale piłkę bez problemu wybił Jankowski.

• 67. min.

67. minuta spotkania. Legia Warszawa wciąż bez celnego strzału, to doskonale pokazuje, jak prezentują się dziś mistrzowie Polski.

• 66. min.

Arka miała szansę na groźną kontrę, Siemaszko przejął piłkę na lewym skrzydle i szybko zagrał do Szwocha. Tego wyprzedził jednak Adam Hlousek. Czech nie dał się ograć i oddalił niebezpieczeństwo.

• 64. min.

Zmiana w Arce Gdynia. Frederik Helstrup po jednym ze starć z rywalem opuścił plac gry na noszach. Zastąpił go Dawid Sołdecki.

• 60. min.

Godzina gry za nami. Goście w drugiej połowie przeważają, ale swojej przewagi nie potrafią udokumentować bramką. Arka cały czas prowadzi.

• 56. min.

Świetnie w obronie spisuje się William Remy - dziś najlepszy piłkarz Legii. Francuz po zmianie stron całkowicie wyłączył z gry Rafała Siemaszko, w pierwszej połowie sprawiającego gościom najwięcej kłopotów.

• 54. min.

Dobra akcja Legii prawym skrzydłem. Vesović minął rywala i próbował dośrodkować, ale obrońca Arki zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• 49. min.

Legia dużo lepiej rozpoczęła drugą połowę spotkania. Goście grają odważniej, stosują wyższy pressing i przeprowadzają szybsze akcje.

Zmiana w zespole gości. Adam Hlousek wchodzi w miejsce Cafu.

Gramy!

• 45. min.

Za chwilę początek drugiej połowy. Przed przerwą z sektora kibiców Legii słychać było głośne "Michał Kucharczyk, Michał Kucharczyk". Fani mistrzów Polski wyraźnie nie są zadowoleni z tego, że skrzydłowy został przesunięty do rezerw.

• 45. min.

PRZERWA. Arka jak na razie prezentuje się zdecydowanie lepiej, stosuje wysoki pressing i świetnie radzi sobie w defensywie.

• 43. min.

Spore zamieszanie w polu karnym Legii. Antolić dotknął piłkę ręką, a gospodarze domagali się rzutu karnego. Sędzia Tomasz Musiał pozostał jednak niewzruszony i nakazał kontynuowanie gry.

• 40. min.

Sprytne rozegranie rzutu rożnego. Bogdanov zagrał w pole karne do Mateusza Szwocha, a ten uderzył z pierwszej piłki. Strzał zdołał zablokować jednak jeden z obrońców.

• 39. min.

Arka chce iść za ciosem. A cały czas bardzo aktywnie Siemaszko. Teraz popędził prawym skrzydłem, minął jednego rywala, i dopiero drugi zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• GOOOOOOL

34. min.

GOOOOOOL! Arka prowadzi 1:0!

Andriy Bogdanov świetnie wykonał rzut wolny podyktowany za faul na jednym z zawodników Arki. Zawodnik gospodarzy uderzył płasko, pod murem, a piłka przeleciała jeszcze między nogami Siemaszko i zaskoczyła Malarza.

• 32. min.

Legia zepchnięta do defensywy. Mistrzowie Polski kompletnie nie radzą sobie z bardzo wysokim pressingiem Arki, a najbardziej aktywny na boisku jak na razie jest Rafał Siemaszko.

• 31. min.

Rozkręca się Rafał Siemaszko. Napastnik Arki wbiegł dynamicznie pomiędzy obrońców Legii i próbował strzelać. Williamy Remy wybił mu piłkę w ostatniej chwili.

• 30. min.

Fantastyczne zagranie Damiana Zbozienia, w polu karnym Legii szybko znalazł się Siemaszko, który próbował strzelać głową, w ostatniej chwili z interwencją zdążył jednak Malarz.

• 25. min.

Gramy dalej, Vesović już biega, a Cafu próbuje strzelać. Portugalczyk uderzył zza pola karnego, ale piłka minęła bramkę Steinborsa. Goście uzyskują coraz większą przewagę - w tej chwili mają 62 proc. posiadania piłki.

• 23. min.

Chwila przerwy w grze. Marko Vesović upadł na murawę po pojedynku główkowym z Grzegorzem Piesio.

• 20. min.

Tempo gry zdecydowanie spadło. Legia próbuje dłużej utrzymać się przy piłce i przeprowadzić atak pozycyjny, ale gospodarze dobrze ustawiają się w obronie i spokojnie przerywają akcje gości.

• 18. min.

Kapitalne podanie Rafała Siemaszko. Maciej Jankowski wyszedł do idealnie zagranej piłki, przyjął i uderzył z powietrza, ale piłka po jego strzale poszybowała wysoko nad poprzeczką.

• 16. min.

Pierwsza żółta kartka w dzisiejszym spotkaniu. Rafał Siemaszko ukarany za faul na Miroslavie Radoviciu.

• 16. min.

Bardzo groźnie pod bramką Legii. Damian Zbozień wszedł dynamicznie w pole karne i wyskoczył i próbował uderzał głową, ale Malarz zdołał go wyprzedzić i złapać piłkę.

• 14. min.

Bardzo niedokładne zagranie Miroslava Radovicia, i kolejna kontra Arki. Szwoch zagrywał do Jankowskiego, ale William Remy zdołał wybić piłkę na rzut rożny.

• 9. min.

Arka jest w tej chwili stroną dominującą. Gospodarze spokojnie rozbijają próby kontrataków gości, i wyprowadzają groźne akcje ofensywne. Kolejna z nich zakończyła się faulem obrońcy mistrzów Polski, ale Mateusz Szwoch z rzutu wolnego posłał piłkę ponad bramką.

• 6. min.

Gospodarze wyglądają jak na razie bardzo dobrze. Po akcji kombinacyjnej wywalczyli kolejny rzut wolny. Po strzale ze stałego fragmentu gry Malarz nie dał się jednak zaskoczyć.

• 5. min.

Kolejny faul gości. Tym razem rywala nieprzepisowo zatrzymywał Cristian Pasquato, który wrócił do podstawowego składu mistrzów Polski po przerwie.

• 4. min.

Dwa groźne ataki Arki Gdynia. Vesović fauluje jednego z rywali, a sędzia dyktuje rzut wolny. Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry piłka trafia jednak prosto w ręce Arkadiusza Malarza.

• 2. min.

Goście ofensywnie od samego początku. Po akcji skrzydłem wywalczyli rzut rożny, ale nie stworzyli po nim zagrożenia.

• Zaczynamy!

• Romeo Jozak dokonał wielu zmian w porównaniu do poprzednich spotkań. W pierwszym składzie nie znaleźli się m.in. Adam Hlousek, Krzysztof Mączyński, Eduardo i zesłany do rezerw Michał Kucharczyk.

• Dobry wieczór! Witamy w relacji z meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy pomiędzy Arką Gdynia i Legią Warszawa.