Wisła Płock rozbiła Górnik Zabrze. Zwycięstwo pomimo kuriozalnych błędów bramkarza [ZAPIS RELACJI]

4 : 2
Terminarz

• piątek, 09 lutego 2018
  • KONIEC MECZU

90. min. + 5

KONIEC MECZU. Ekstraklasa kolejny raz zaskoczyła nas bardzo pozytywnie. Świetny mecz na początek zmagań w 2018 roku. Wisła Płock pokonuje Górnik Zabrze 4:2. Dziękujemy za udział w relacji.

• 90. min. + 2

Grę Wisły Płock ogląda się naprawdę przyjemnie.

• 90. min. + 1

Kompletnie rozsypała się obrona Górnika. Stefańczyk faulowany przez Wolsztyńskiego. Będzie rzut wolny dla Wisły.

Wznawiamy grę, a arbiter dolicza 5 minut do regulaminowego czasu gry.

• 89. min.

Sędzia Tomasz Musiał przerywa grę, ponieważ kibice gospodarzy odpalili race.

• 88. min.

Znowu groźna akcja Wisły. Merebaszwili dośrodkował w pole karne, Zawada przedłużył piłkę głową, a bardzo mocny strzał oddał Nico Varela. Urugwajczyk posłał jednak piłkę zbyt wysoko.

• 86. min.

Mamy kolejny debiut w dzisiejszym meczu. Tym razem po stronie Wisły Płock. Oskar Zawada zmienia Semira Stilicia.

• 85. min.

Bardzo blisko piątego gola dla Wisły! Najpierw technicznie lewą nogą uderzał Merebaszwili, ale jego strzał obronił Loska, później jeden z zawodników gospodarzy próbował dobić, ale strzelił w poprzeczkę.

• 82. min.

Tym golem Wisła chyba przypieczętowała swoje zwycięstwo w pierwszym meczu w tym roku.

• GOOOOOOL

82. min.

JOSE KANTE NA 4:2! Fenomenalna akcja Merebaszwilego, który popędził lewym skrzydłem, zagrał piłkę w pole karne, a tam świetnie odnalazł się Kante, który mocnym strzałem nie dał szans Losce.

• 77. min.

Tak wyglądała trzecia bramka zdobyta przez Wisłę Płock.

• 76. min.

Była szansa na groźną kontrę, ale poważny błąd w przyjęciu piłki popełnił Konrad Michalak.

• 75. min.

4367 kibiców ogląda mecz na stadionie Wisły Płock.

• 74. min.

Mecz rozgrzał kibiców. I wcale się nie dziwimy. Bardzo ciekawe spotkanie na początek.

• 72. min.

Wisła wciąż w ofensywie. Stefańczyk wycofał piłkę do Furmana, ten przerzucił ją do Merebaszwilego, który zagrał na prawe skrzydło. Tam znów pomknął Konrad Michalak, ale ostatecznie został zatrzymany przez obrońców Górnika.

• 68. min.

Nafciarze rozkręcili się na dobre. Dwa potężne uderzenie w kierunku bramki Tomasza Loski. Pierwszy Merebaszwiliego - zablokowany, drugi Szymańskiego - niecelny. Gospodarze mają coraz większą przewagę.

• GOOOOOOL

66. min.

3:2 dla Wisły Płock! Idealne, mierzone uderzenie Szymańskiego, który zmieścił piłkę w samym rogu bramki Loski.

• 65. min.

W grze obydwu zespołów znowu sporo chaosu. Dodatkowo coraz więcej nieprzepisowych zagrań.

• 64. min.

Brzydki faul Bochniewicza. Nowy obrońca Górnika nieprzepisowo zatrzymał Semira Stilicia w środku pola.

• 59. min.

Kolejny bardzo brzydki faul Dominika Furmana. Pomocnik Wisły ma na swoim koncie jedną żółtą kartkę, ale jak tak dalej pójdzie, to kwestią czasu będzie otrzymanie drugiej. Za ostro gra dzisiaj 25-latek.

• 57. min.

Z takim wzmocnieniem na drugą połowę Górnik może nieźle odjechać.

• 55. min.

To zdecydowanie nie jest dzień Thomasa Dahne.

• 55. min.

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Marcina Urynowicza zastąpił Rafał Kurzawa.

• GOOOOOOL

52. min.

I już mamy remis! Gospodarzy znowu błyskawicznie odpowiadają. Fatalnie zachowali się obrońcy Górnika, którzy nie potrafili wybić piłki z własnego pola karnego, ostatecznie przejął ją Jose Kante, który płaskim strzałem pokonał Tomasza Loskę.

• GOOOOOOL

51. min.

2:1 dla Górnika Zabrze! Goście dośrodkowali piłkę w pole karne, a ta zmierzała prosto w ręce Thomasa Dahne, bramkarz Wisły ponownie popełnił jednak fatalny błąd i wypuścił piłkę pod nogi Wolsztyńskiego, ten błyskawicznie uderzył na bramkę i podwyższył prowadzenie gości.

• 48. min.

I od razu bardzo groźnie pod bramką Górnika! Piłka przerzucona do Kante, ten zgrał ją do Stilicia, który mocno uderzył z woleja i sprawił Losce bardzo duże problemy. Ostatecznie młody bramkarz Górnika zdołał odbić piłkę do boku

Zaczynamy drugą połowę!

• 45. min. + 1

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Jak na pierwszy mecz w Ekstraklasie po zimowej przerwie jest naprawdę całkiem nieźle. Są szybkie akcje, strzały i przede wszystkim bramki. Liczymy na więcej!

• 45. min.

Doskonałą okazję marnuje Angulo! Do hiszpańskiego napastnika piłkę zagrał Damian Kądzior, Angulo pozwolił futbolówce odbić się od ziemi i uderzył z woleja, ale zrobił to zbyt lekko, przez co Dahne obronił strzał bez problemu.

• 45. min.

Sędzia przedłuża regulaminowy czas gry w pierwszej połowie o jedną minutę.

• 43. min.

Groźnie pod bramką Górnika. Merebaszwili przyjął piłkę w polu karnym, został przewrócony przez Wolniewicza, szybko wstał i spróbował przechwycić futbolówkę, ale przy swojej próbie faulował.

• 41. min.

Świetnie zachował się Wolsztyński w środku pola. Pomocnik Górnika zatrzymał groźny kontratak Wisły i szybko posłał prostopadłe podanie do Angulo. Hiszpan został jednak uprzedzony przez obrońcę gospodarzy.

• 38. min.

Teraz swoją niesamowitą szybkość udowodnił Arkadiusz Reca. Młody skrzydłowy popędził lewą stroną, ale nie zdążył przejąć piłki, którą na aut wybił Tomasz Loska.

• 36. min.

Wisła konstruuje niemal wszystkie akcje swoją prawą stroną, na której szaleje Konrad Michalak. Tym razem to jednak Furman zagrywał z prawego sektora boiska, ale Jose Kante przegrał pojedynek główkowy z Pawłem Bochniewiczem.

• 32. min.

Kolejna bardzo dobra interwencja Gryszkiewicza. Młody obrońca Górnika znowu powstrzymał Konrada Michalaka.

• 30. min.

TurboGrosik chwali Turbo Michalaka.

• 30. min.
  • 30. min.

Ależ teraz mogło być groźnie. Pomocnik gospodarzy zagrał prostopadle do Konrada Michalaka, który błyskawicznie ruszył w kierunku bramki Górnika. Gryszkiewicz przerwał akcję w ostatniej chwili.

• 28. min.

Coraz więcej chaosu w ostatnich minutach. Gra toczy się głównie w środku pola, a sytuacji bramkowych brak.

• 25. min.

Jak na razie spotkanie jest bardzo wyrównane. Obydwie drużyny próbują atakować skrzydłami, ale jak na razie bardzo dobrze spisują się linie defensywne gospodarzy i gości.

• 24. min.

Dobra akcja Górnika. Żurkowski przejął piłkę w środku pola, zagrał Wolsztyńskiego, a ten uderzył zza pola karnego, jednak Dahne poradził sobie z jego strzałem.

• 22. min.

Michalak nieźle odpalił.

• 20. min.

Rozkręciło nam się spotkanie. Wisła chce iść za ciosem i szybko zdobyć kolejną bramką. Piłkarze Jerzego Brzęczka stosują coraz wyższy pressing.

• GOOOOOOL

18. min.

MAMY REMIS! Świetne zagranie Szymańskiego do Michalaka, skrzydłowy Wisły bez problemu wyprzedził obrońcę Górnika, wpadł w pole karne i pokonał Tomasza Loskę precyzyjnym strzałem.

• GOOOOOOL

11. min.

Bramka dla Górnika! Fatalny błąd popełnił nowy bramkarz Wisły Płock - Thomas Dahne. Niemiec za daleko wyszedł z bramki przy rzucie wolnym wykonywanym przez Damiana Kądziora. Młody zawodnik Górnika uderzył lewą nogą i przelobował debiutującego w Ekstraklasie golkipera.

• 11. min.

Kante za wysoko uniósł stopę i trafił nią w twarz rywala. Sędzia przerwał grę i podyktował rzut wolny.

• 10. min.

Niedokładne zagranie Arkadiusza Recy, który dogrywał z lewej strony boiska w kierunku Jose Kante.

• 9. min.

Tak wyglądała pierwsza interwencja w Lotto Ekstraklasie w tym roku. Jej autorem Thomas Dahne.

• 8. min.

Górnik jak Manchester? Ekstraklasa jak Premier League? Wchodzimy w to.

• 7. min.

Chwila spokojniejszej gry. Górnik próbuje uzyskać inicjatywę poprzez budowanie ataku pozycyjnego. Akcja kończy się jednak na niedokładnym zagraniu Pawła Bochniewicza.

• 6. min.

Znowu dynamicznie Wisła Płock. Prawym skrzydłem pomknął Konrad Michalak, ale jego płaskie dośrodkowanie zostało zablokowane. Jak na razie gospodarze prezentują się nieco lepiej, niż goście.

• 5. min.

Piękne uderzenie Merebaszwiliego! Gruzin otrzymał piłkę przed polem karnym Górnika i szybko huknął lewą nogą, ale Tomasz Loska był dobrze ustawiony i zdołał odbić piłkę na rzut rożny.

• 4. min.

W Płocku atmosfera powrotu Ekstraklasy jak widać nie udzieliła się wszystkim.

• 3. min.

I pierwsza akcja gości. Długa piłka w kierunku Igora Angulo, ale ten zostaje wyprzedzony przez Thomasa Dahne. Niemiec debiutuje w Ekstraklasie i zastępuje krytykowanego jesienią Seweryna Kiełpina.

• 2. min.

Furman posyła wysokie dośrodkowanie w pole karne Górnika, ale tam bardzo dobrze radzą sobie defensorzy gości.

• 1. min.

No i ruszyli. Rozpoczęła Wisła Płock, która od razu aktywnie ruszyła lewą stroną. Reca podał do Merebaszwiliego, a ten został sfaulowany przez obrońcę Górnika.

• PILNE

ZACZYNAMY!

• Wychodzą!

• My też tęskniliśmy!

• Skład Górnika Zabrze:

• Skład Wisły Płock:

• W powstrzymaniu Wisły Płock drużynie Górnika ma pomóc Paweł Bochniewicz, który dołączył do beniaminka Ekstraklasy na zasadzie wypożyczenia z Udinese.- Dysponujemy bardzo mocną kadrą, którą wspiera fantastyczna grupa kibiców. Po złożeniu tego wszystkiego w całość, wychodzi całkiem ciekawa układanka, która może powalczyć o najwyższe cele w lidze - powiedział młody obrońca w rozmowie ze Sport.pl

Paweł Bochniewicz dla Sport.pl: Nie chciałem siedzieć na ławce przez kolejne pół roku. Mogłem grać w Serie B, ale Ekstraklasa jest lepszym oknem wystawowym

Do Włoch wyjechał w wieku 16 lat. W seniorskiej piłce nie rozegrał zbyt wielu spotkań, ale swojej decyzji nie żałuje. Chciała go Legia, Deportivo i Ascoli, niedawno zadebiutował w Udinese, ale ostatecznie i tak zdecydował się na wypożyczenie do Górnika Zabrze. - Nie widziałem sensu w tym, żeby pozostać we Włoszech na rundę wiosenną. Nie chciałem siedzieć na ławce przez kolejne pół roku. Mogłem grać w Serie B, ale Ekstraklasa jest lepszym oknem wystawowym - mówi młodzieżowy reprezentant Polski, Paweł Bochniewicz, w rozmowie ze Sport.pl.

• Dobry wieczór! Kilkadziesiąt dni czekaliśmy na dzisiejszy wieczór. Po zimowej przerwie na boiska wraca Lotto Ekstraklasa. Nasza liga przywita nas spotkaniem w Płocku, gdzie miejscowa Wisła podejmie Górnik Zabrze.

Wisła Płock
Bramki: Michalak (18.), Kante (52., 82.), Szymański (66.) Kartki: Furman - żółta Skład: Daehne - Stefańczyk, Łasicki, Dźwigała, Reca - Szymański, Furman - Michalak (81. Varela), Stilić (86. Zawada), Merebaszwili - Kante (90. Biliński)
Bramki: Kądzior (12.), Ł.Wolsztyński (50.) Kartki: Żurkowski, Angulo - żółta Skład: Loska - Wolniewicz, Matuszek, Bochniewicz, Gryszkiewicz - Kądzior (79. Ledecky), Ambriosiewicz (70. Grendel), Żurkowski, Ł.Wolsztyński - Urynowicz (55. Kurzawa), Angulo