Kolejna nietrafiona główka Paixao. Sędzia dolicza aż cztery minuty

Schodzi Frankowski, w jego miejsce Świderski. Ewidentna zagrywka na czas

Lechia wciąż atakuje, ale Jagiellonia bardzo pewnie poczyna sobie w obronie

Świetna praca w defensywie Sekulskiego. Najpierw odzyskał piłkę we własnym polu karnym, a potem wymusił faul na sobie

• 83. min.

Paixao główkuje, ale nie trafia w bramkę. Coraz mniej czasu mają gospodarze

• 79. min.

Rozkręciło się tempo gry! Obie drużyny co chwila stwarzają sobie sytuacje bramkowe i kolejna bramka wisi w powietrzu!

• 75. min.

Piękne uderzenie z rzutu wolnego Sekulskiego, ale Kuciak na posterunku!

• 73. min.

Ależ to była szansa dla Jagielloni! Trzech zawodników szło na bramkę Kuciaka, a jednak nie potrafili trafić do siatki. Trafili, ale po faulu Wlazły, który otrzymał żółtą kartkę

• 70. min.

Zmiana w Jagielloni: Novikovas za Pospisila

• 59. min.

Świetne wejście Balde! Portugalczyk zmienił Flavio i chwilę później zaliczył asystę. Przebiegł kilkadziesiąt metrów, wpadł w pole karne i podał do Marco Paixao, który tylko dostawił stopę

• 59. min.

GOOOOOL!!! Lechia nie traci nadziei! Paixao!

• Już jest! Świeżutki Przewodnik Kibica od EkstraStats i Sport.pl. Kompendium wiedzy o grze wszystkich zespołów Ekstraklasy. Polecamy ----> https://sklep.przewodnikkibica.pl/

• 54. min.

Lechia utrzymuje się przy piłce, ale Jagiellonia zdaje się w pełni kontrolować przebieg meczu

• 49. min.

Frankowski dograł w pole karne, tam odnalazł się Cernych i płaskim strzałem na dalszy słupek umieścił piłkę w siatce!

• 49. min.

GOOOOOL!!! Znakomity początek Jagielloni!

• Zaczynamy drugą połowę!

• Statystyki pierwszej połowy:

• Koniec pierwszej połowy! Jagiellonia wygrywa z Lechią Gdańsk 2:1. Wracamy za kilkanaście minut!

• 45. min.

Atomowy strzał Wlazły zza pola karnego ląduje w rękach Kuciaka

• 43. min.

Uspokoiło się tempo gry. Obie drużyny jakby pogodziły się z tym wynikiem do przerwy. Ale mieliśmy już takie zwroty akcji, że cały czas trzeba być uważnym

• 39. min.

Lechia ponownie atakuje. Próbuje Wolski, próbuje Paixao, ale to wciąż Jagiellonia na prowadzeniu

• 37. min.

Nietęgie miny kibiców Lechii. Gospodarze przez dłuższy czas przeważali na boisku, a w cztery minuty stracili dwie bramki

• 34. min.

Wolski strzelił prosto w mur, ale Lechia wciąż przy piłce

• 33. min.

Romańczuk fauluje Wolskiego przed swoim polem karnym i będzie groźny rzut wolny dla gospodarzy

• 29. min.

Piękna bramka gości, klasa światowa! Fenomenalne podanie Pospisila do wychodzącego Frankowskiego będzie kandydatem na asystę sezonu. Brawa również dla strzelca, który sprytnie przelobował Kuciaka

• 29. min.

GOOOOOOL!!! Jagiellonia na prowadzeniu!

• 25. min.

Cernych dośrodkował w pole karne, a Kuciaka uprzedził Augustyn. Obrońca skierował piłkę do własnej bramki, Sheridan nawet jej nie dotknął, choć mógł. Remis!

• 25. min.

GOOOL!!! Augustyn po raz drugi, tylko że tym razem do swojej bramki!

• 24. min.

Ładna akcja Lechii. Mitrović dośrodkował w pole karne, a piłka trafiła do Wolskiego. Pomocnik oddał mocny strzał po ziemi, jednak prosto w bramkarza

• 21. min.

Szansa na drugą bramkę dla Lechii! Wolski znakomicie dośrodkował z lewego skrzydła, ale strzał głową Paixao minimalnie minął lewy słupek

• 20. min.

Lechia ma problemy z opuszczeniem własnej połowy, goście stosują wysoki pressing

• 17. min.

Piłka w siatce, ale Sheridan na spalonym! Brawo dla Pospisila za znakomite dośrodkowanie

• 15. min.

Jagiellonia próbuje atakować, ale bez skutku. Teraz Sheridan na spalonym

• 12. min.

Błażej Augustyn świetnie odnalazł się w polu karnym, przechytrzył Wlazło i Sheridana i po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego skierował piłkę głową do bramki

• 12. min.

GOOOOOL!!! Lechia na prowadzeniu!

• 10. min.

Marco Paixao otrzymał dobre dośrodkowanie od Milosa, ale nie poradził sobie w trudnej sytuacji. Węglarz od bramki

• 9. min.

Pierwsza składna akcja Jagielloni, ale strzał Cernycha został zablokowany. I znów Lechia przy piłce

• 7. min.

Gospodarze wciąż utrzymują się przy piłce, ale brak im dokładności. Jagiellonia cofnięta do defensywy

• 5. min.

Ależ to była okazja dla Lechii! Flavio otrzymał piłkę na skrzydło, dośrodkował z pierwszej piłki, a jego brat miał przed sobą tylko bramkarza. Marco nie trafił jednak czysto, przez co wynik nie uległ zmianie

• 4. min.

Wlazło fauluje Flavio Paixao. Portugalczyk zwija się z bólu, ale chwilę później wstaje i kontynuuje grę

• 2. min.

Lechia w ataku. Paixao wywalczył rzut rożny, który nie przyniósł zamierzonego efektu

• Zaczynamy!

• Obie drużyny już na murawie, czekamy na pierwszy gwizdek!

• Tak prezentuje się natomiast skład gości:

Węglarz - Tomasik, Tomelin, Mitrović, Grzyb - Romanczuk, Wlazło - Cernych, Pospisil, Frankowski - Sheridan

• Gospodarze wystąpią dziś w składzie:

Kuciak - Wojtkowiak, Augustyn, Wawrzyniak - F. Paixao, Sławczew, Nunes, Wolski, Krasić, Milos - M. Paixao

• Ciężko wskazać wyraźnego faworyta dzisiejszej rywalizacji. Jagiellonia plasuje się wyżej w ligowej tabeli (jest 6.), lecz atutem Lechii (12.) z pewnością będzie własne boisko

• Zapraszamy na relację z ostatniego meczu dziewiątej kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk ? Jagiellonia Białystok!