Euro U-21. Niemcy pokonali Hiszpanię [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 30 czerwca 2017
  • To już wszystko na dziś. Dzięki, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje LIVE!

• Niemcy się radują, Hiszpanie płaczą. Za chwilę zwycięzcy otrzymają medale, a Arnold wzniesie puchar

• Hiszpanie wymienili dużo więcej podań, ale to Niemcy zdobyli jedną bramkę i to wystarczyło. Bardzo dobry mecz rozegrali szczególnie Gnabry i Meyer, bohater Hiszpanów, Saul Niguez, rozegrał najsłabsze spotkanie w turnieju.

• KONIEC!!! NIEMCY ZDOBYWAJĄ MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWO EUROPY!

• 93. min.

Arrizabalaga wybija na wiwat do przodu. Minuta do końca!

• 92. min.

Kolejne dośrodkowanie ląduje w rękach Pollersbecka. Dwie minuty do końca!

Sędzia dolicza aż cztery minuty! Hiszpanie muszą iść na całość

• 89. min.

Ależ walka! Williams przepycha się Gerhardtem, a za chwilę Vallejo otrzymuje żółtą kartkę za faul na Weiserze

• 87. min.

Oztunali za Philippa

• 86. min.

Niemcy zaczynają grać na czas. Gwizdy w Krakowie

• 84. min.

Niemcy stosują wysoki pressing, Hiszpanie znowu nie mogą wyjść z własnej połowy

• 83. min.

Mayoral wchodzi za Llorente

• 81. min.

Zmiana u Niemców: Amiri za Gnabry'ego

• 79. min.

Asensio spróbował strzału, ale trafił w mur. Niemcy wychodzą z kontrą

• 78. min.

Gnabry fauluje Ceballosa. Kolejna szansa dla Hiszpanów

• 77. min.

Hiszpanie wiedzą, że zostało im niewiele czasu i rzucają się do ataku. Tworzą coraz groźniejsze akcje, ale strzałów wciąż niewiele

• 75. min.

Bellerin przebiegł pół boiska, dograł do Williamsa, ale ten mu nie odegrał piłki

• 73. min.

Bardzo ładne wejście Ceballosa, ale strzał choć mocny to minimalnie niecelny

• 72. min.

Inaki Williams zmienia Mere

• 70. min.

Hiszpanie wciąż utrzymują się przy piłce, ale nic z tego nie wynika. Niemcy czekają zaś na zabójczą kontrę i kilka razy byli bliscy podwyższenia wyniku

• 68. min.

Toljan próbował prawą flanką wbiec w pole karne Hiszpanii, ale powstrzymał go jeden z defensorów

• 66. min.

Wielkie zamieszanie w polu karnym Hiszpanów! Kilka zablokowanych strzałów, ale ostatecznie Arrizabalaga od bramki

• 65. min.

Prostopadłe podanie Gnabry'ego nie dochodzi do Meyera. Ale pomysł genialny

• 64. min.

Ładna akcja Niemców, ale Gnabry oddał daleki od ideału strzał. Piłka o mało co nie opuściła stadionu

• 62. min.

Kapitalna obrona Arrizabalagi! Gnabry wszedł z lewego skrzydła w pole karne, oddał strzał, a hiszpański bramkarz obronił nogą. Rzut rożny

• 60. min.

Strzał Meyera blokowany, dobitkę marnuje Arnold

• 59. min.

Saul! Bardzo dobry strzał zza pola karnego, ale Pollersbeck broni z największym trudem. Pierwszy celny strzał Hiszpanów...

• 57. min.

Asensio dośrodkowuje w pole karne, ale Stark na posterunku. Rzut rożny

• 55. min.

Llorente otrzymuje żółtą kartkę za dyskusję z sędzią. W pierwszej połowie żadnej kartki, a przez ostatnie dziesięć minut aż cztery

• 54. min.

Hiszpanie od początku drugiej części gry atakują - tak samo jak na początku meczu. Wciąż jednak nie mogą oddać strzału

• 52. min.

Niemcy kolekcjonują kartki. Teraz Stark... szybko im to idzie. Kto następny?

• 50. min.

Teraz Haberer otrzymuje żółtą kartkę za niebezpieczny faul. Dwóch środkowych obrońców z kartkami, może być problem

• 49. min.

Rzut wolny dla Niemców. Sandro faulował w ataku

• 47. min.

Agresywny faul Arnolda na Sandro. Żółta kartka

• Zaczynamy druga połowę!

• Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Niemców. Dłużej utrzymywali się przy piłce i to poskutkowało golem Weisera. Hiszpania prezentuje się natomiast bardzo słabo - nie oddała żadnego celnego strzału. Wracamy za kilkanaście minut!

• 45. min.

Koniec pierwszej połowy! Sędzia nic nie doliczył

• 44. min.

Deulofeu stracił piłkę na lewym skrzydle i denerwuje się na bocznego arbitra

• 43. min.

Saul w końcu dał o sobie znać. Otrzymał żółtą kartkę

• 40. min.

Ależ przedziwny strzał Weisera. Był dość daleko od bramki, odbił głową piłkę dośrodkowaną przez Gnabry'ego, a ta niespodziewanie przelobowała Arrizabalagę. Niemcy prowadzą!

• 40. min.

GOOOOOOOOOOOL! 1:0 Niemcy!

• 39. min.

Gnabry miał przed sobą tylko Bellerina, próbował go minąć, ale się poślizgnął. Nietęgie miny hiszpańskich zawodników

• 37. min.

Niemcom też nie wyszedł rzut rożny, ale wciąż utrzymują się przy piłce. Hiszpanie głęboko cofnięci czekają na kontrę

• 35. min.

Kolejny rzut rożny dla Hiszpanów i znowu nic z tego. Tym razem kończy się niecelnym strzałem Mere

• 33. min.

Piłka po strzale Saula zmierzała w kierunku dalszego słupka, ale na jej drodze stanął Stark. Za chwilę Asensio fauluje Arnolda

• 31. min.

Saul strzela wysoko nad bramką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Hiszpania wciąż bez celnego strzału

• 30. min.

Delofeu chciał minąć trzech obrońców na raz i totalnie się pogubił.

• 29. min.

Gerhardt dośrodkowuje w pole karne, a Hiszpanie wybijają piłkę jak najdalej

• 26. min.

Znowu niedokładnie Hiszpanie. Sandro denerwuje się na Vallejo, a Niemcy dalej grają swoje

• 25. min.

Asensio wyruszył z kontrą, ale nie miał komu dograć. Musiał zatrzymać grę i poczekać na wsparcie

• 23. min.

Niedokładne podanie Arnolda. Hiszpania rozpocznie od autu. Ale Jonny ucierpiał i opuścił na chwilę plac gry

• 21. min.

Znowu Gnabry! Piłka nagle trafiła pod jego nogi, a on odruchowo oddał strzał. Prosto w Arrizabalagę

• 20. min.

Gnabry nieprzepisowo zatrzymany przez Llorente. Rzut wolny i kolejna okazja na strzał

• 18. min.

Hiszpanie mieli rzut rożny, ale fatalnie go wykorzystali. Niemcy znów przy piłce, szanują ją i cierpliwie czekają na swoją szansę

• 16. min.

Atomowy strzał Gnabry'ego! Na szczęście Hiszpanów - w boczną siatkę

• 15. min.

Nieudane dośrodkowane w pole karne Hiszpanów, ale Niemcy wciąż przy piłce

• 13. min.

Ale blisko był Bellerin! Zamieszanie w polu karnym Niemców, Ceballos dośrodkowuje, do piłki doskakuje Bellerin, ale minimalnie uderza głową obok słupka

• 12. min.

Gnabry odebrał piłkę Bellerinowi, ale nie udało się stworzyć kolejnej akcji. Arrizabalaga od bramki

• 10. min.

Odważny strzał Arnolda z dystansu. Bardzo daleka odległość od bramki i piłka minimalnie minęła słupek

• 8. min.

I znowu Max Meyer! Dośrodkował do Gerhardta, ten uderzył głową, a piłka trafiła w słupek. Mieli szczęście Hiszpanie.

• 7. min.

Pierwszy strzał w meczu - Max Meyer sprawdził Arrizabalagę, ale hiszpański golkiper wybija piłkę ponad poprzeczką

• 6. min.

Piłka wciąż na połowie Niemców. Próbują wchodzić w pole karne Asensio i Jonny, ale defensywa niemiecka póki co nie do przejścia

• 4. min.

Hiszpanie rozegrali go krótko i cierpliwie budują akcję

• 3. min.

Pierwszy rzut rożny w spotkaniu. Arnold wybił piłkę spod nóg Asensio.

• 2. min.

Niemcy spokojnie wymieniają podania na swojej połowie. Hiszpanie stosują wysoki pressing.

• Zaczynamy!

• Za chwilę pierwszy gwizdek

• Zawodnicy właśnie wychodzą na murawę. Za chwilę hymny. Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Francuz Benoit Bastien.

• Znamy już składy obu drużyn! Oto one:

Hiszpania: Arrizabalaga, Bellerin, Mere, Vallejo, Ceballos, Deulofeu, Saul Niguez, Asensio, Sandro Ramirez, Jonny, Llorente

Niemcy: Pollersbeck, Toljan, Gerhardt, Stark, Meyer, Arnold, Gnabry, Kempf, Weiser, Haberer, Philipp

• W drodze do finału Hiszpania pokonała kolejno Macedonię 5:0, Portugalię 3:1 i Serbię 1:0. Półfinał zakończył się zwycięstwem 3:1 nad Włochami i popisem niesamowitego Saula Nigueza, który ustrzelił hat-tricka.

Niemcy pokonali zaś Czechy 2:0, Danię 3:0, ulegli 0:1 Włochom, a w półfinale dopiero po rzutach karnych wyeliminowali Anglików.

• Zapraszamy na relację Live z finału mistrzostw Europy U-21! W dzisiejszym spotkaniu Hiszpania zmierzy się z Niemcami, zapowiada się więc wspaniały spektakl. Początek meczu o godzinie 20:45.