Mnchester City bliżej Ligi Mistrzów, Grosicki dalej od utrzymania, Lewandowski tym razem bez gola [ZAPIS MULTIRELACJI]

• sobota, 06 maja 2017
  • 90. min. + 1

Dziękujemy za śledzenie naszej multirelacji. Nie rozstajemy się jednak z wami. Już za chwilę zapraszamy na relacje na żywo z meczów Wisła Kraków - Lechia Gdańsk i Granada - Real Madryt. Jeśli już teraz wam mało, to zaglądajcie do relacji ze starcia Barcelony z Villarreal!

Więcej goli w Lublinie też nie będzie. Górnik Łęczna przegrał 2:3 z Wisłą Płock, która jednocześnie zapewniła sobie utrzymanie w ekstraklasie.

Farias strzelił honorowego gola dla Cagliari, a chwilę później sędzia zakończył mecz.

• 29. min.

Fernando Llorente! Hiszpański napastnik daje nieprawdopodobnie ważne prowadzenie drużynie Łukasza Fabiańskiego!

• 1. min.

Bardzo ważny mecz w kontekście utrzymania w Premier League zaczęło właśnie Swansea z Łukaszem Fabiańskim w składzie.

• 3. min.

GOOOL!!! Już w trzeciej minucie Dries Mertens daje prowadzenie Napoli. Belg wykorzystał świetnie podanie z lewej strony od Ghoulama i Napoli prowadzi 1:0.

Koniec meczów w Anglii. Wyniki:

Hull 0:2 Sunderland

Leicester 3:0 Watford

Burnley 2:2 West Bromwich

Bournemouth 2:2 Stoke

O 18.30 Swansea podejmie Everton.

• 69. min.

Jones daje prowadzenie drużynie, która spadła już z ligi! Wynik ten cieszy Swansea, które zmierzy się dziś z Evertonem i Watford oraz Crystal Palace, które utrzymania nie są jeszcze pewne.

• Nie rozpieszczają nas piłkarze w Europie. W Anglii bez goli, w Niemczech mało ich jak na lekarstwo. Może po przerwie będzie lepiej... Właśnie zaczynają się drugie połowy.

• 14. min.

Od pierwszych minut meczu na KC Stadium bardzo aktywny jest Kamil Grosicki. Polak szarpie lewą stroną, stwarza problemy obrońcom Sunderlandu.

• 38. min.

Europa, Europą. Ekstraklasa też jednak ważną ligą jest. Piast Gliwice obejmuje prowadzenie w bardzo ważnym meczu ze Śląskiem Wrocław. Gola strzelił Radosław Murawski.

• 23. min.

Już za chwilę początek czterech meczów Premier League: Bournemouth Artura Boruca zagra ze Stoke, Hull Kamila Grosickiego z Sunderlandem, Burnley z West Bromwich i Leicester z Watford. Polacy są w podstawowych składach swoich drużyn poza dwójką z Leicester: czyli Bartoszem Kapustką i Marcinem Wasilewskim.

• 23. min.

Jak już wspominaliśmy, sędzia w Dortmundzie nie spisuje się najlepiej. A to bardzo ważny mecz o 3. miejsce w tabeli - przy zwycięstwie BVB prześcignie Hoffenheim. 3. miejsce daje pewny awans do Ligi Mistrzów, 4. oznacza konieczność grania w kwalifikacjach.

• 13. min.

Rzut karny dla BVB! Ręka obrońcy Hoffenheim - raczej niesłusznie podyktowana - choć przed dośrodkowaniem Reus sam przyjął piłkę ręką! Sędziowanie w Dortmundzie nie stoi dziś na najwyższym poziomie.

• 8. min.

Darmstadt jest od początku bardzo zmotywowany. Tylko zwycięstwo przedłuży szanse "Lilii" na utrzymanie się w Bundeslidze. Goście wygrali trzy ostatnie spotkania, ale i tak ich szanse na uniknięcie spadku są niewielkie...

• 4. min.

Marco Reus i Borussia prowadzi z Hoffenheim już w 4. minucie! To bardzo ważny mecz dla układu miejsc 2-4. Całej sytuacji towarzyszyło spore zamieszanie, bo piłkarze gości protestowali uważając, że Reus znajdował się na spalonym - i mieli rację, bo spalony był naprawdę duży. Ale sędziowie go nie dostrzegli.

• 1. min.

Zaczynamy mecze Bundesligi!

Borussia Dortmund - Hoffenheim

Bayern - Darmstadt

Eintracht - Wolfsburg

Ingolstadt - Bayer

Borussia M. - Augsburg

• Przed nami mecz Bayern - Darmstadt! Gospodarze mają zapewnione mistrzostwo Niemiec, natomiast goście są o krok spadku.

Skład Bayernu: Starke - Rafinha, Boateng, Alaba, Bernat - Kimmich, Sanches - Costa, Mueller, Ribery - Lewandowski

Skład Darmstadt: Esser - Sirigu, Banggaard, Sulu, Holland - Kamavuaka, Altintop - Heller, Gondorf, Vrancić - Platte

• 90. min. + 3

Manchester City pokonał Crystal Palace aż 5-0 po golach Silvy, Kompany'ego, de Bruyne'a, Sterlinga oraz Otamendiego. Goście spisali się fatalnie, jedynie w końcówce pierwszej połowy stwarzali jakiekolwiek okazje. City awansowało na 3. miejsce - ma 69 pkt, tyle samo co 4. Liverpool. Za plecami obu drużyn czai się jeszcze Manchester United - ma 65 pkt i jutrzejszy mecz z Arsenalem.

5-0 dla City! Tym razem Otamendi trafił do bramki i nie faulował rywala! Wykorzystał znakomite dośrodkowanie De Bruyne'a z rzutu wolnego.

Otamendi niecelnie uderzył głową, a do tego jeszcze faulował rywala.

Trzy minuty doliczone.

• 88. min.

Spokojne, niespieszne tempo obu drużyn, które czekają już na końcowy gwizdek sędziego.

• 84. min.

Dwie zmiany w City - Kelechi Iheanacho i Jesus Navas wchodzą za Gabriela Jesusa i Leroya Sane.

• GOOOOOOL

82. min.

4-0 dla City! Sterling! Ładne zgranie Zabalety głową do środka, gdzie Sterling uderzył z pierwszej piłki tuż przy słupku. Zawodnik City był zupełnie niepilnowany, obrona gości jest zupełnie bezradna.

• 80. min.

Sane faulował Warda, który przy okazji ma poturbowany nos, być może złamany. Ale goście już nie mają zmian, więc niewykluczone, że Ward dokończy to spotkanie.

• 77. min.

Damien Delaney zmienił Martina Kelly'ego.

• 75. min.

City nieco spuściło z tonu, co wykorzystują piłkarze Palace - ale ich ataki nie są zbyt groźne.

• 71. min.

Zamieszanie w polu karnym City, do piłki przed polem karnym dopadł Flamini i uderzył z pierwszej piłki - po rykoszecie nieco zaskoczyła Caballero, który dla pewności wolał ją wybić na rzut rożny.

• 67. min.

Spokojniejszy fragment meczu. Mathieu Flamini zmienia Lukę Milivojevicia, a Pablo Zabaleta wchodzi za Davida Silvę.

• GOOOOOOL

60. min.

3-0 dla City! Ładne uderzenie De Bruyne'a sprzed pola karnego, piłka wylądowała niedaleko słupka, choć Hennessey nie zachował się najlepiej w tej sytuacji. Chyba jest już po meczu.

• 59. min.

Crystal Palace miało okazję na znakomitą kontrę, ale dwa złe wybory sprawiły, że obrona City poradziła sobie z zagrożeniem.

• 57. min.

Lee Chung-yong zmienił Androsa Townsenda, który tym razem nawet nie "zrobił wiatru" na swoim skrzydle. Występ do zapomnienia.

• 53. min.

Znakomite uderzenie De Bruyne z rzutu wolnego, ale... trafił w poprzeczkę! Było bardzo blisko.

• 49. min.

Znowu piorunujący początek połowy w wykonaniu City. De Bruyne dośrodkował po ziemi w pole karne, a zupełnie niepilnowany Kompany potężnie uderzył pod poprzeczkę bramki gości. Bramkarz bez szans na skuteczną interwencję, 2-0 dla City.

• 48. min.

2-0 dla City!

Zaczynamy drugą połowę.

• 45. min. + 1

Dużo się działo w pierwszej połowie! Manchester City strzelił gola już w 2. minucie za sprawą Davida Silvy, a potem miał mnóstwo okazji. Gospodarze jednak je wszystkie zmarnowali, a bardzo blisko wyrównania po jednym z nielicznych kontrataków był Christian Benteke.

• 42. min.

Po pierwszych 15 minutach wydawało się, że to spotkanie zakończy się pogromem, ale Crystal Palace zaczęło być coraz groźniejsze.

• 38. min.

Van Aanholt przestrzelił z lewej strony pola karnego. Benteke jest niezadowolony z decyzji kolegi, chyba lepiej by było, gdyby Belg otrzymał podanie.

• 36. min.

Co za okazja Crystal Palace! Benteke groźnie uderzył głową, ale świetnym refleksem wykazał się Willy Caballero. Dobitka okazała się niecelna.

• 32. min.

Dwie okazje dla City w jednej akcji! Kontra gospodarzy, Hennessey obronił strzał Sane, ale odbił piłkę w kierunku Sterlinga - ten od razu uderzył, ale piłka została wybita przez obrońcę tuż sprzed linii bramkowej!

• 30. min.

City stwarza sobie kolejne okazje, obrona Crystal Palace spisuje się dzisiaj bardzo słabo.

• 25. min.

De Bruyne dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale Kompany nie zdołał dobrze uderzyć piłki.

• 22. min.

Znakomite podanie Silvy do Sterlinga, który powinien sam kończyć akcję, ale zdecydował się na podanie do Gabriela Jesusa. Niepotrzebnie, stracona piłka.

• 18. min.

Gabriel Jesus zatrzymany przez Kelly'ego.

• 15. min.

Manchester spokojnie przygotowuje swoje kolejne akcje, bez większego pośpiechu. Piłkarze gości mogą jedynie biegać za piłką.

• 10. min.

Mocne uderzenie Fernandinho z ponad 20 metrów, ale prosto w ręce bramkarza.

• 9. min.

Bardzo ładne zagranie Toure do De Bruyne'a, który od razu uderzył piłkę z powietrza - ale niecelnie.

• 7. min.

City spokojnie rozgrywało akcję, aż straciło piłkę. Lewym skrzydłem popędził van Aanholt, który znalazł Zahę w polu karnym, który domagał się podyktowania rzutu karnego - ale nie był faulowany przez Yayę Toure.

• 4. min.

Guardiola i piłkarze Manchesteru City są źli na sędziego, który zastopował akcję gospodarzy nie stosując przywileju korzyści. Dziwna decyzja arbitra.

• 3. min.

Znakomity początek City. Silva pięknie podał w pole karne, Sterling odegrał piłkę, którą za krótko wybił Martin Kelly - jako pierwszy dopadł do niej David Silva i jest już 1-0!

• GOOOOOOL

2. min.

1-0 DLA CITY! DAVID SILVA!

• 1. min.

Zaczynamy!

• Skład Crystal Palace: Hennessey; Ward, Kelly, van Aanholt, Schlupp; Milivojevic, Puncheon, McArthur; Zaha, Townsend, Benteke

• Skład Manchesteru City: Caballero; Fernandinho, Kompany, Otamendi, Clichy; Toure; Sterling, De Bruyne, Silva, Sane; Gabriel Jesus

• Za to Liverpool zagra u siebie z Southampton i Middlesbrough oraz na wyjeździe z West Hamem. Najmniejsze szanse na "czwórkę" ma Arsenal - zagra w Londynie z Manchesterem United, Sunderlandem oraz Evertonem i na wyjazdach z Southampton oraz Stoke.

• Manchester United ma dużo trudniejszy terminarz. Zagra aż trzy wyjazdowe mecze - z Arsenalem, Tottenhamem i Southampton oraz z Crystal Palace u siebie w ostatniej kolejce. "Czerwone Diabły" mogą dostać się do Ligi Mistrzów również poprzez wygranie Ligi Europy. Są blisko finału, wygrali pierwsze starcie półfinałowe 1-0 z Celtą Vigo w Hiszpanii.

• Niebywały ścisk w tabeli sprawia, że każdy punkt jest na wagę złota. Manchester City najbliższe trzy mecze rozegra u siebie - dzisiaj z Crystal Palace, a następnie z Leicester i West Bromwich. W ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Watford.

• Podopieczni Pepa Guardioli walczą o miejsca dające prawo gry w Lidze Mistrzów - 3. oraz 4. (to niższe oznacza konieczność przebijania się przez eliminacje). Obecnie sytuacja wygląda następująco:

3. Liverpool 69 pkt 35 meczów

4. M. City 66 pkt 34 m

5. M. United 65 pkt 34 m

6. Arsenal 60 pkt 33 m

• Dzień dobry! Zaczynamy prawdziwie piłkarską sobotę, już o 13.30 Manchester City zagra w niezwykle ważnym meczu z Crystal Palace.