Real i Barcelona wygrały, Napoli nie zagra w finale, hit w Anglii dla Chelsea - to jest Twój LIVE [ZAPIS RELACJI]

• środa, 05 kwietnia 2017
  • KONIEC

Ostatni gwizdek. Real wygrał na wyjeździe z Leganes i wrócił na 1. miejsce w ligowej tabeli. Nad drugą Barceloną Królewscy mają dwa punkty przewagi.

• 75. min.

Schodzi Morata, jego miejsce zajmuje Mariano. Wcześniej na boisku w miejsce Jamesa zameldował się Isco. Zidane oszczędza już piłkarzy przed sobotnimi derbami Madrytu.

• KONIEC

W drugiej połowie nie zobaczyliśmy bramek na Stamford Bridge. Chelsea pokonała Manchester City i nad drugim Tottenhamem ma wciąż 13 punktów przewagi.

• 61. min.

W meczu Realu emocje jak na grzybach obecnie. Czwarty gol dał Królewskim dużo spokoju.

• KONIEC

I po meczu. Napoli wygrało 3:2, ale do finału nie awansowało - w dwumeczu 5:4 dla Juventusu, który o puchar powalczy z Lazio.

• GOOOOOOL

49. min.

Samobójcze trafienie Mantovaniego. Ręką piłkę do własnej bramki skierował stoper Leganes. Samobój strzelony dłonią i to w samo okienko.

• 60. min.

Obywatele niby przeważają, ale nie przekłada się na to sytuacje stworzone pod bramką Courtois. Bramkarz Chelsea raczej nie jest niepokojony w drugiej połowie przez podopiecznych Pepa Guardioli.

• 45. min.

Do przerwy Leganes przegrywa z Realem 2:3, a po niecałych dwóch kwadransach wydawało się, że jest już po meczu. Królewscy prowadzili 3:0, ale po trafieniach Gabriela i Luciano gospodarze wciąż liczą się w grze o ligowe punkty.

• GOOOOOOL

61. min.

Ależ wymiana ciosów! Najpierw na 2:1 strzelił Higuain, a 120 sekund później odpowiedział Mertens! Belg na boisku pojawił się chwilę wcześniej, zmieniając Milika.

• 35. min.

Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym, piłka ląduje przed bramką pod nogami Luciano, a ten z bliska pokonuje zaskoczonego Navasa.

• 33. min.

Rico ze skrzydła podaje przed bramkę, jeszcze po drodze rykoszet i piłkę z kilku metrów do siatki pakuje Gabriel.

• 54. min.

Mocny, płaski strzał Hamsika, po którym piłka ląduje przy samym słupku. Neto nawet nie drgnął. By doprowadzić do dogrywki, Napoli potrzebuje jeszcze dwóch bramek.

• 23. min.

Kovacić podał w uliczkę do Moraty, a ten w sytuacji sam na sam podbił piłkę nad bramkarzem. Dodajmy, że Zinedine Zidane nie powołał na to spotkanie Cristiano Ronaldo, Garetha Bale'a i Toniego Krossa. Zmiennicy dziś nie zawodzą.

Zaczęła się druga połowa rewanżowego spotkania w półfinale Pucharu Włoch. Na boisku Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński.

• 19. min.

Wykorzystali świetnie rzut rożny piłkarze z Madrytu. Nacho przedłużył głową dośrodkowanie na długi słupek, gdzie akcję lobem zakończył Alvaro Morata.

• GOOOOOOL

18. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Real błyskawicznie strzela kolejnego gola!!!

• 16. min.

Cóż za rajd Asensio! Minął jednego rywala, drugiego i spod linii końcowej wycofał piłkę przed bramkę do Jamesa. Ten dopełnił jedynie formalności i umieścił ją z łatwością w siatce. Real prowadzi 1:0 od 15. minuty.

• 36. min.

Caballero obronił rzut karny strzelany przez Hazarda, ale "wypluł" piłkę przed siebie i Belg dostał drugą szansę, której już nie zmarnował.

• 45. min.

Do przerwy Napoli przegrywa z Juventusem po bramce Higuaina. W dwumeczu jest już 4:1 dla Starej Damy. Milik i Zieliński finał Pucharu Włoch oglądać będą chyba w telewizji.

• 27. min.

Fatalny błąd popełnił Courtois, który podał do Silvy. Hiszpan od razu uderzył i choć bramkarz Chelsea zdołał piłkę sparować do boku, przy dobitce Aguero nie miał szans.

• KONIEC

Ostatni gwizdek. Barcelona pokonała łatwo Sevillę 3:0 i na co najmniej dwie godziny obejmuje prowadzenie w ligowej tabeli. Za chwilę Real zmierzy się na wyjeździe z Leganes.

• 40. min.

A Hull z Kamilem Grosickim w składzie prowadzi z Middlesbrough 3:1. Przy trzecim golu asystę zanotował Kamil Grosicki!

• 30. min.

Nikt nie odstawia nogi w starciu Napoli z Juventusem. W ciągu pięciu minut pokazane zostały cztery żółte kartki. Ukarani to Cuadrado, Callejon, Koulibaly i Rincon.

• 85. min.

Nudą wieje w Barcelonie. Katalończycy kontrolują mecz, nie forsują tempa, czekają już na ostatni gwizdek.

• 20. min.

Sturaro domaga się podyktowania jedenastki po interwencji Hysaja. Powtórki pokazują jednak, że piłkarz Juventusu dodał w tej sytuacji sporo od siebie i arbiter podjął słuszną decyzję, nie wskazując na jedenasty metr.

• 11. min.

Techniczny strzał Hazarda, ale miał Belg trochę szczęścia. Kompany próbował zablokować uderzenie głową, a zamiast tego zmienił tor lotu piłki i zmylił interweniującego Caballero.

• 75. min.

Zagraniem piętą minął rywala Neymar. Camp Nou reaguje błyskawicznie, głośno oklaskując Brazylijczyka.

• 13. min.

Napoli mogło prowadzić, ale kapitalną interwencją popisał się Neto. Callejon dostał piłkę tuż przed bramką i wydawało się, że musi to strzelić. Golkiper Starej Damy skrócił jednak kąt i obronił to uderzenie.

• 10. min.

Imponuje Juventus w pierwszych minutach. Gdy tylko zawodnicy Starej Damy tracą piłkę, od razu ruszają do wysokiego pressingu.

• 67. min.

Był bliski szczęścia przed chwilą Iniesta! Messi długo utrzymywał się przy piłce, biegnąc z nią wzdłuż linii szesnastego metra. Argentyńczyk wypatrzył Hiszpana i uruchomił go prostopadłym podaniem, do którego Iniesta ostatecznie nie doszedł. Gdyby opanował piłkę, byłby w sytuacji jeden na jeden z Rico.

• 64. min.

Brawami pożegnany przez Camp Nou schodzący z murawy Luis Suarez. Jego miejsce na murawie zajmie Paco Alcacer.

• 56. min.

Sevilla w drugiej połowie dokonała dwóch zmian w składzie: Sarabia za Nasriego i Kranevitter za Mercado.

• 55. min.

Grymas bólu na twarzy Neymara po starciu z jednym z rywali. Wszystko jest chyba jednak w porządku, bo Brazylijczyk podniósł się w końcu z murawy i kontynuuje grę.

• 51. min.

Iniesta zmarnował obiecująco zapowiadający się atak Barcelony, podając za plecy do Roberto.

• 48. min.

Neymar poczekał, aż Messi wbiegnie w pole karne, podał do Argentyńczyka, a ten z rywalem na plecach uderzył w boczną siatkę.

• Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński w wyjściowym składzie Napoli na rewanżowy mecz półfinałowy Pucharu Włoch przeciwko Juventusowi! W pierwszym spotkaniu neapolitańczycy ulegli Starej Damie 1:3.

• 45. min.

Nie przedłużył nawet o minutę pierwszej połowy prowadzący to spotkanie Clos Gomez. Do przerwy 3:0 dla Barcelony.

• 39. min.

Sevilla została przez Barcelonę stłamszona. Co prawda do końca jeszcze wiele czasu, ale wygląda na to, że jest po meczu.

• 33. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, ustawiony na bliższym słupku Pareja wybija futbolówkę, do której dopada Messi i uderzeniem z pierwszej piłki umieszcza ją obok bezradnego Rico.

• 28. min.

Neymar holował piłkę aż do linii końcowej, aż w końcu wycofał ją na piąty metr, Suarez jeszcze odegrał do Messiego, który z najbliższej odległości pokonuje Rico! Co za akcja!

• 24. min.

Messi popędził prawym skrzydłem i podał płasko do Suareza. Jeden z rywali podbił piłkę, próbując ją wybić, a Urugwajczyk uderzył z przewrotki nie do obrony! Cudo!

• 20. min.

Piłka z głębi pola do Roberto, który natychmiast odgrywa z powietrza na piąty metr. Tam futbolówka odbija się od jednego z rywali i mija wbiegających zawodników Barcelony. Było groźnie.

• 17. min.

Żółtą kartką ukarany za faul w środkowej strefie boiska Busquets. Ewidentny faul piłkarza Barcelony.

• 14. min.

Powinno być 1:0 dla Sevilli! Iborra odegrał piętą do wbiegającego z głębi pola N'Zonziego. Pomocnik Sevilli miał przed sobą tylko ter Stegena, ale Niemiec świetnie wybronił strzał nogami.

• 7. min.

Messi pada w polu karnym po starciu z Mercado. Gwizdek arbitra milczy, faulu nie było.

• 5. min.

Ależ bomba Messiego z około dwudziestu metrów. Piłka odbiła się od poprzeczki, a Rico tylko odprowadził futbolówkę wzrokiem.

• 3. min.

Barcelona zamknęła rywali na ich połowie. Rozgrywają piłkę na trzydziestym metrze od bramki Sevilli gospodarze.

• Duma Katalonii może natomiast wskoczyć po tym meczu na pozycję lidera rozgrywek. Czy ją utrzyma, to zależeć będzie od starcia Leganes z Realem Madryt, który ma przed dzisiejszymi spotkaniami dwa punkty przewagi nad Katalończykami.

• Sevilla w tym sezonie zachwyca, ale w ostatnich tygodniach wpadła w mały dołek. W czterech poprzednich kolejkach La Ligi Andaluzyjczycy zanotowali trzy remisy i porażkę. Aktualnie plasują się na czwartym miejscu w tabeli i do trzeciego Atletico Madryt tracą trzy punkty.

• Składy Barcelony i Sevilli:

Barcelona: Ter Stegen - Mascherano, Pique, Umtiti - Rakitić, Busquets, Messi, Iniesta - Roberto, Suarez, Neymar

Sevilla: Rico - Mariano, Mercado, Pareja, Lenglet, Escudero - Nasri, Iborra, N'Zonzi, Vitolo - Correa

• Rozkład jazdy:

19:30 - Barcelona - Sevilla

20:45 - Napoli - Juventus

21:00 - Chelsea - Manchester City

21:30 - Leganes - Real

• Piłkarska środa pełna będzie emocji. W lidze hiszpańskiej o punkty zagrają Barcelona i Real Madryt, we Włoszech o finał krajowego pucharu powalczą Napoli z Juventusem, a w Anglii dojdzie do hitowego starcia pomiędzy Chelsea a Manchesterem City.