Niespodzianka w Hiszpanii! Barcelona przegrała z Deportivo [ZAPIS MULTIRELACJI]

• niedziela, 12 marca 2017
  • KONIEC

Koniec! Barcelona sensacyjnie uległa na wyjeździe Deportivo 1:2. Gospodarze grali ambitnie, z dużą intensywnością i na trzy punkty jak najbardziej zasłużyli. Duma Katalonii w niczym nie przypominała dzisiaj zespołu, który w środę dokonał historycznej remontady w Lidze Mistrzów. O godz. 20.45 Real zagra z Betisem i jeśli wygra, wróci na pozycję lidera ligi hiszpańskiej.

• 79. min.

Blisko Suarez! Świetne podanie z prawego skrzydła przed bramkę, wydawało się, że reprezentant Urugwaju musi to strzelić. Uderzył po ziemi, a na linii refleksem popisał się Lux.

• 74. min.

Deportivo najwięcej zagrożenia tworzyło dzisiaj ze stałych fragmentów gry, ale Katalończycy nie wyciągnęli z tego wniosków. Rzut rożny, centra na dalszy słupek, a tam Bergantinos wygrywa pojedynek główkowy z Albą i piłka ląduje tuż przy słupku. Bez szans ter Stegen.

• 61. min.

Ładna, składna akcja gospodarzy. Kilkoma szybkimi podaniami Deportivo przeniosło się pod pole karne Barcelony, sytuacyjne uderzenie z szesnastu metrów i na posterunku ter Stegen!

• GOOOOOOL

47. min.

GOOOOOOOOOOL!!! Co za początek drugiej połowy! Barcelona potrzebowała zaledwie 30 sekund, by wyrównać. Dośrodkowanie w pole karne, piłka odbija się od jednego z obrońców i trafia na piątym metrze do Luisa Suareza, który potężnym strzałem umieszcza futbolówkę w siatce.

• 38. min.

Ogromne zamieszanie w polu karnym Barcelony po rzucie rożnym. Mascherano nieczysto trafia w piłkę i próbując naprawić swój błąd, tylko pogarsza sytuację, zmuszając ter Stegena do interwencji na linii. Niemiec sparował futbolówkę do boku, ale prosto pod nogi Joselu, który z bliska skierował piłkę do bramki. Warto odnotować, że Joselu w przeszłości reprezentował barwy Realu Madryt.

• KONIEC

Ależ to był mecz. Inter zdemolował przed własną publicznością Atalantę 7:1. Hat-trickami popisali się Icardi i Banega.

• KONIEC

Koniec! Napoli pokonało Crotone 3:0. Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 55. minucie, a Arkadiusz Milik całe zawody przesiedział na ławce rezerwowych.

• 25. min.

Ciężkie warunki Barcelonie postawiło Deportivo. Katalończycy wcale wyraźnie nie przeważają. Oczywiście mają zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale to nie przekłada się na sytuacje bramkowe.

• GOOOOOOL

76. min.

Pogrom! Kolejne dwie bramki dla drużyny z Mediolanu dorzucili Gagliardini i Banega. Ten drugi skompletował już hat-tricka, podobnie jak wcześniej Icardi.

• 72. min.

Cóż, niestety, ale Arkadiusz Milik dzisiaj z ławki rezerwowych się nie podniesienie, przynajmniej nie w trakcie meczu. Maurizio Sarri wykorzystał ostatnią zmianę - Giaccherini za Insigne.

• GOOOOOOL

70. min.

Fantastyczne podanie z głębi pola zagrał Jorginho, Mertens przyjął piłkę na dziesiątym metrze i płaskim strzałem pokonał Cordaza.

• GOOOOOOL

66. min.

Druga bramka dla Napoli, druga z rzutu karnego. Tym razem skutecznie z jedenastu metrów strzelał Dries Mertens.

• KONIEC

W Brukseli nic się już nie zmieniło. Anderlecht pokonał Waasland-Beveren 3:0, a jedną z bramek zdobył Łukasz Teodorczyk. Dzięki tej wygranej Fiołki kończą fazę zasadniczą sezonu na 1. miejscu w tabeli z przewagą dwóch punktów nad Club Brugge.

• 56. min.

Na boisku melduje się Piotr Zieliński, który zajmuje miejsce Marko Roga. Arkadiusz Milik wciąż na ławce rezerwowych, ale Maurizio Sarri w ostatnich sześciu spotkaniach za każdym razem dawał mu szanse - przeciwko Juventusowi nawet od pierwszych minut - zatem drugi z reprezentantów Polski zapewne także pojawi się niedługo na murawie.

• Za kilka minut początek starcia Deportivo z Barceloną. Niesiona historyczną remontadą przeciwko Paris Saint-Germain w Lidze Mistrzów Duma Katalonii rozniesienie zespół z La Coruni? Gospodarze walczą o pozostanie w Primera Division (mają 5 punktów przewagi nad strefą spadkową), więc na pewno łatwo dzisiaj skóry nie sprzedadzą.

Wyjściowe jedenastki obu drużyn:

Deportivo: Lux - Juanfran, Albentosa, Arribas, Navarro - Bergantinos, Borges - Gama, Fajr, Gil - Joselu

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Pique, Mascherano, Alba - Gomes, Busquets, D.Suarez - Messi, L.Suarez, Turan

• 58. min.

Teodorczyk schodzi z boiska! Zmienił go Thelin. Trener oszczędza również Tielemansa, swojego innego kluczowego zawodnika - zmienił go Trebel.

• 22. min.

Łukasz Skorupski pokonany! Chievo prowadzi z Empoli po golu Roberto Inglese. Za to Pescara przegrywa z Udinese po trafieniu Duvana Zapaty.

• 45. min.

Przerwa! Anderlecht prowadzi z Beveren 3-0 i chwilowo jest liderem ligi belgijskiej. Jednego gola strzelił Łukasz Teodorczyk.

• 42. min.

Zamieszanie w polu karnym Beveren po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do piłki dopadł Kara i wpakował piłkę do siatki z najbliższej odległości. Szykuje się pogrom!

• 41. min.

3-0 Anderlecht! Kara Mbodji!

• 41. min.

Kolejna ważna informacja dla Anderlechtu jest taka, że Club Brugge niespodziewanie przegrywa u siebie 0-1 z St. Truiden! To daje "Fiołkom" tymczasową pozycję lidera z 3 pkt przewagi nad drugim Brugge.

• 36. min.

Teodorczyk dostał prostopadłe podanie od Hanniego, który strzałem po ziemi pokonał bramkarzy rywali. 20. gol w lidze! To najlepszy strzelec ligi belgijskiej, ma pięć trafień przewagi nad drugim Jelle Vossenem.

• 36. min.

TEODORCZYK! 2-0 dla Anderlechtu!

• 35. min.

Teodorczyk zatrzymany przez Koetelesa - uderzał z ostrego kąta z pola karnego.

• 5. min.

Zaczęły się już mecze Serie A! Napoli gra z Crotone, a na ławce gospodarzy siedzą Arkadiusz Milik oraz Piotr Zieliński. Poza tym gra Łukasz Skorupski i jego Empoli na wyjeździe z Chievo oraz Fiorentina - Cagliari, Inter - Atalanta i Pescara - Udinese. Wieczorem Palermo (Thiago Cionek) kontra Roma (Wojciech Szczęsny).

• 23. min.

Teodorczyk faulowany w środku pola, Anderlecht szybko wznowił grę, ale Koeteles obronił strzał sprzed pola karnego.

• 23. min.

Piłka po dośrodkowaniu leciała w kierunku Teodorczyka, ale bramkarz Beveren złapał piłkę.

• 13. min.

A w Szkocji Celtic zremisował w derbach z Rangersami 1-1. Gola dla gospodarzy strzelił Stuart Armstrong (35. minuta), a na trzy minuty przed końcem wyrównał Clint Hill. Celtic jest liderem z 80 pkt po 28 kolejkach - to był dopiero drugi remis Celtiku w tym sezonie, jeszcze nie przegrał! Rangersi są trzeci z 47 pkt - tracą 8 pkt do drugiego Aberdeen.

• 13. min.

Zdecydowana przewaga Anderlechtu w pierwszych 20 minutach, goście jeszcze nie mieli groźnej okazji.

• 13. min.

Zamieszanie w polu karnym gości, do piłki dopadł Bruno, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

• 12. min.

Teodorczyk wbiegł z piłką w pole karne, ale został zatrzymany przez rywala. Polak jest niewidoczny do tej pory.

• 5. min.

Znany z gry w Legii Langil bardzo niecelnie podawał do kolegi, przez co Beveren straciło piłkę.

• 5. min.

W innym meczu Genk prowadzi z Westerlo po golu Samaty. Genk nadal zajmuje jednak dopiero 7. miejsce - pierwsze poza grupą mistrzowską. Goście muszą liczyć na dobre wyniki w innych meczach.

• 5. min.

Rzut wolny pośredni dla Anderlechtu z pola karnego gości, ale piłka po uderzeniu trafiła prosto w mur.

• 3. min.

Gol dla Anderlechtu! Massimo Bruno oddał strzał po ziemi z linii pola karnego i 1-0 dla gospodarzy!

• Liderem jest Club Brugge, które wyprzedza drugi Anderlecht jedynie bilansem bezpośrednich spotkań. Obie drużyny mają po 58 pkt, aż o siedem więcej od trzeciego Waregem. Te trzy zespoły są pewne gry w grupie mistrzowskiej.

• Pierwsze sześć drużyn awansuje do grupy mistrzowskiej, natomiast kolejnych dziewięć powalczy w grupie spadkowej. Ostatnia drużyna spadnie do niższej ligi - będzie to Mouscron (21 pkt) lub Westerlo (23 pkt).

• Rozpoczynamy ostatnią kolejkę fazy zasadniczej ligi belgijskiej! To 30. kolejka, ostatnia przed podziałem ligi.

• Skład Beveren: Koeteles - Jans, Camacho, Buatu, Demir - Cools, Cerigioni, Michel - Myny, Gano, Langil

• Skład Anderlechtu: Boeckx - Appiah, Spajić, Kara Mbodji, Obradović - Dendoncker, Stanciu, Tielemans - Bruno, Teodorczyk, Hanni

• O 15.00 z Crotone zagra Napoli. Niestety, wbrew wcześniejszym doniesieniom medialnym Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński usiądą na ławce rezerwowych.

• Dzień dobry! Zapraszamy na multirelację piłkarską. Już o 14:30 Anderlecht Łukasza Teodorczyka zagra z Beveren. Polak oczywiście znalazł się w podstawowym składzie gospodarzy.