Mecz na szczycie Bundesligi! Bayern lepszy od RB Lipsk. Barcelona nie miała litości [ZAPIS MULTIRELACJI]

3 : 0
Terminarz

• środa, 21 grudnia 2016
  • KONIEC MECZU

90. min. + 2

Ostatni gwizdek! Barcelona rozgromiła trzecioligowca i melduje się w 1/8 finału Pucharu Króla.

• GOOOOOOL

89. min.

Nieprawdopodobne! Jeszcze raz Turan! Strzał w samo okienko, a bramkarz Herculesa może tylko bezradnie pokręcić głową...

• 81. min.

"Duma Katalonii" nie ma zamiaru odpuszczać. Zespół Luisa Enrique szuka szóstego gola!

• GOOOOOOL

73. min.

Alcacer strzela swojego pierwszego gola w oficjalnym meczu dla Barcelony! Ale musi podziękować sędziemu liniowemu... Ewidentny spalony.

• 68. min.

Digne podłączył się do akcji ofensywnej, ale został zablokowany przez obrońcę Herculesa. Barcelona gnębi rywala, który nie potrafi odpowiedzieć na akcje gospodarzy.

• 60. min.

Gospodarze wymieniają dużo podań w środkowej strefie boiska, Hercules próbuje odebrać piłkę, ale nie bardzo wie jak.

• GOOOOOOL

55. min.

Rozstrzelała się Barcelona! Vidal pięknie dośrodkował z prawego skrzydła do Turana i reprezentant Turcji podwyższa prowadzenie!

• Piłkarze są już na murawie. Za chwilę pierwszy gwizdek w drugiej połowie.

Saint Etienne - Nancy 0:0

• A we Francji na wszystkich boiskach mniej więcej 20 minut do końca regulaminowego czasu gry. Na boisku od kilku minut jest Grzegorz Krychowiak, który zmienił Thiago Mottę.

Bastia - Olympique Marsylia 0:1

FC Metz - Guingamp 1:1

Lille - Rennes 0:1

Lyon - Angers 1:0

Monaco - Caen 1:0

Paris Saint-Germain - Lorient 4:0

• 66. min.

Wow! To było dziesięć minut, które wstrząsnęło Mediolanem. Wstrząsnęło Lazio, które przegrywa już 0:3 po trafieniach Banegi (55.) i Icardiego (56, 65).

Zakończyły się też pozostałe mecze w Bundeslidze.

FC Ingolstadt 04 - SC Freiburg 1:2

FC Koeln - Bayer Leverkusen 1:1

Hertha Berlin - SV Darmstadt 2:0

Hoffenheim - Werder Brema 1:1

KONIEC MECZU. Sędzia nie doliczył nawet minuty. Bayern deklasuje RB Lipsk i rok 2016 kończy na pierwszym miejscu w tabeli Bundesligi.

• 88. min.

Lewandowski zagrał do Bernata - jego strzał ofiarnym wślizgiem zablokował jednak Orban.

• PILNE

87. min.

Poprzeczka! Ribery! Dobry strzał, ale piłka po odbiciu się od poprzeczki nie wpada do bramki, zostaje w boisku.

• 86. min.

A nie, jednak Costa. Świetny strzał Costy, ale jeszcze lepsza interwencja Gulacsiego!

• 85. min.

Rzut wolny dla Bayernu. Czyżby Lewandowski?!

• 84. min.

Alonso niedokładnie do Ribery'ego.

• 83. min.

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu (RB Lipsk): Burke za Sabitzera.

• Przerwa we Francji:

Dijon - Toulouse 0:0

FC Metz - Guingamp 1:0

Monaco - Caen 0:0

Paris Saint-Germain - Lorient 2:0

• 78. min.

Za długo zwlekał Bernat i rywale blokują jego strzał.

• 75. min.

Zmiana w Bayernie: Kimmich za Vidala.

• 72. min.

Bayern spokojnie, ani nie atakuje, ani nie pozwala gościom na zbyt wiele - zaraz po przekroczeniu przez nich linii środkowej, odzyskuje piłkę.

• 70. min.

Gulacsi łapie piłkę przy słupku, strzelał Thiago.

• 67. min.

Zmiana w Bayernie: schodzi Alaba, wchodzi Bernat.

• PILNE

65. min.

Aaaj! Ribery do Lewandowskiego, ale ten w sytuacji sam na sam trafia w bramkarza - rzut rożny dla Bayernu!

• 64. min.

A teraz zmiana, na spalonym: Ribery.

• 62. min.

Na spalonym Martinez.

• We Francji pół godziny za nami, oto komplet wyników:

Paris Saint-Germain - Lorient 1:0

• 59. min.

Druga zmiana w RB Lipsk. Selke za Wernera.

• 58. min.

Żółta kartka dla Sabitzera.

• 57. min.

Sabitzer sprzed pola karnego chciał zaskoczyć Neuera - dobry strzał, ale rykoszet i tylko rzut rożny.

• 56. min.

Żółta kartka dla Vidala.

• 54. min.

Thiago zagrał z rzutu wolnego Coście na woleja, ale ten nie trafił czysto w piłkę.

• PILNE

52. min.

Aaaj! Costa do Lewandowskiego, ale ten w sytuacji sam na sam trafia w nogę Gulacsiego.

• 50. min.

Alonso naciskany na własnej połowie, co się opłaca - goście wywalczyli aut.

• 48. min.

Lewandowski wywalczył rzut rożny.

Zmiany na drugą połowę. W Bayernie - Ribery zastąpił Robbena. W Lipsku - Kaiser zmienił Keitę.

• W Niemczech przerwa, ale rusza liga francuska, na boisku trzech Polaków: Glik (Monaco), Lewczuk (Bordeaux), Stępiński (Nantes), na ławce Rybus (Lyon) i Krychowiak (PSG).

Hoffenheim - Werder Brema 1:0

• 45. min. + 1

PRZERWA. To jest nokaut. Bayern prowadzi z RB Lipsk 3:0.

Sędzia przedłuża pierwszą połowę o minutę, a Lewy się nie zatrzymuje, znowu próbuje zaatakować bramkę Lipska.

• 45. min.

GOOOLLL!!! LEWANDOWSKI!!! Polski napastnik pewnie wykonuje rzut karny! Bayern - RB Lipsk 3:0.

• 44. min.

Rzut karny dla Bayernu! Gulacsi staranował Costę i sędzia bez zawahania wskazał na "wapno".

• PILNE

43. min.

RZUT KARNY DLA BAYERNU!

• 42. min.

Lewandowski, ale... piłka przelatuje obok bramki, Gulacsi nie musiał interweniować.

• 40. min.

Lahm - jedno kółeczko, drugie i... wycofuje piłkę do środkowej linii.

• 38. min.

Gulacsi na raty łapie piłkę po dośrodkowaniu Costy.

• 37. min.

Werner próbuje zaatakować Bayern prawym skrzydłem, ale zatrzymuje się jakieś 30 metrów od bramki Neuera. Bawarczycy znowu przy piłce, nie spieszą się - spokojnie ją rozgrywają.

• 36. min.

Statystyka strzałów - Bayern: 7 (4), RB Lipsk: 3 (2).

• 33. min.

A tymczasem w pozostałych meczach Bundesligi:

FC Ingolstadt 04 - SC Freiburg 0:0

FC Koeln - Bayer Leverkusen 1:0

• 31. min.

Czerwoną kartkę zobaczył Forsberg. Pomocnik Lipska został ukarany za niebezpieczny atak wślizgiem.

• 30. min.

Zakotłowało się na boisku po faulu Forsberga na Lahmie. Piłkarze obu drużyn doskoczyli do siebie. Awantura!

• PILNE

29. min.

Neuer! Co za refleks! Na bliższy słupek nabiegał Orban - strzelił, ale z linii bramkowej wybił piłkę bramkarz Bayernu.

• 29. min.

Hummels przerywa akcję, rzut rożny dla gości.

• 28. min.

Costa lewym skrzydłem, ale radzi sobie z nim Bernardo.

• 26. min.

Perfekcyjnie rozegrana kontra przez Bayern - Lewandowski do Thiago, ten od razu do Alonso, który pewnym strzałem pokonał Gulacsiego!

• 25. min.

GOOOLLL!!! Co tutaj się dzieje! 2:0 dla Bayernu! Alonso! Lewandowski z asystą drugiego stopnia!

• 24. min.

Bayern wciąga Lipsk na własną połowę, ale robi to bardzo mądrze, bo od kilkudziesięciu sekund nie traci piłki - mimo wysokiego pressingu - dość swobodnie ją rozgrywa.

• 22. min.

Rzut rożny dla Bayernu - niezła wrzutka, ale sędzia dopatrzył się faulu na Gulacsim, który wyskoczył, by wypiąstkować piłkę.

• 21. min.

Odpowiedź gości - Demme, ale w sam środek bramki, pewnie Neuer.

• 20. min.
  • PILNE

19. min.

Aaaaj! Słupek! Costa! Mogło być już 2:0!

• 18. min.

Jak padł gol? Thiago Alcantara dobił piłkę do siatki po strzale Lewandowskiego, który trafił w słupek!

• 17. min.

GOOOLLL!!! Bayern prowadzi! Thiago!

• 15. min.

Robben, dlaczego?! Holender minął rywali, ale nie zdecydował się na podanie do niepilnowanego Costy, czym spowolnił akcję Bayernu.

• 14. min.

Costa! Dogrywa z prawej strony, błąd Gulacsiego, ale czujni obrońcy Lipska, którzy uprzedzają biegnącego do piłki Lewandowskiego - tylko rzut rożny dla Bayernu.

• 13. min.

Niecelne zagranie Robbena, od bramki wznowi grę Gulacsi.

• 12. min.

Posiadanie piłki na korzyść Bayernu (65 proc.), ale na razie niewiele z tego wynika, a w zasadzie to nic.

• 10. min.

Rzut rożny dla Bayernu, do piłki podchodzi Alonso.

• 8. min.

Demme próbował zapaśniczym chwytem obalić Lewandowskiego - Polak rozkłada ręce.

• 7. min.

Alonso do Costy, ale ten traci piłkę. To znaczy źle ją dogrywa w pole karne.

• 6. min.

I znowu Lipsk! Keita wbiegł w pole karne, ale tam zabrakło zrozumienia w rozegraniu z partnerami.

• PILNE

5. min.

Ależ akcja Lipska! Werner zagrał wzdłuż bramki - do Poulsena, który chciał zaatakować piłkę wślizgiem, ale na szczęście dla Bayernu nie zdążył tego zrobić.

• 4. min.

Strata Lewandowskiego i kontra... a nie, jednak nie - zwolnienie akcji przez RB Lipsk.

• 3. min.

Robben macha rękami, domaga się odgwizdania faulu, ale sędzia jest innego zdania - gramy dalej!

• 2. min.

Bayern długo utrzymuje się przy piłce, aż w końcu przed polem karnym gości traci ją Alaba.

• 1. min.

GRAMY! Od środka RB Lipsk.

• Jeszcze minuta ciszy dla ofiar tragedii w Berlinie i za chwilę zaczynamy.

• I na koniec, crem de la crem, czyli (o godz. 22): Barcelona kontra Hercules.

0
Bramki: Thiago 17', Alonso 25', Lewandowski 45' Skład: Neuer - Lahm, Martinez, Hummels, Alaba (Bernat 67') - Vidal (Kimmich 75'), Alonso - Robben (Ribery 46'), Thiago, Costa - Lewandowski
RB Leipzig
Skład: Gulacsi - Bernardo, Ilsanker, Orban, Halstenberg - Sabitzer (Burke 82'), Keita (Kaiser 46'), Demme, Forsberg - Poulsen, Werner (Selke 59') Czerwona kartka: Forsberg 30'