Premier League. Manchester United rozbił Liverpool! Kapitalny mecz de Gei [ZAPIS RELACJI]

3 : 0
Terminarz

• niedziela, 14 grudnia 2014
  • KONIEC MECZU

90. min. + 3

Manchester United pokonał na Old Trafford Liverpool 3:0 w hicie 16. kolejki Premier League. Gole dla "Czerwonych Diabłów" strzelili Rooney, Mata i van Persie. Czytaj relację w aplikacji Sport.pl Live na smartfony, Iphone'y, Windows Phone'y i inne.

Arbiter doliczył trzy minuty.

• 89. min.

Ostatnia zmiana w Manchesterze. McNair zastąpił Jonesa.

• 85. min.

de Gea ponownie ratuje Manchester United! Hiszpan zatrzymał Balotellego!

• 82. min.

Kolejna szansa Balotellego! Włoch z kilku metrów nie był w stanie pokonać de Gei!

• 81. min.

Van Persie uderzył z dystansu, ale piłkę pewnie złapał Jones.

• 77. min.

Zmiana w Manchesterze. Rooney zszedł z boiska, w jego miejsce Falcao.

• 73. min.

Balotelli ukarany żółtą kartką po faulu na Jonesie.

• 72. min.

Błąd popełnił Lovren, który wybił piłkę wprost pod nogi Maty, a Hiszpan zamiast strzelać, podał do jeszcze lepiej ustawionego van Persiego. Holenderski napastnik wbił piłkę do pustej bramki.

• 72. min.

VAN PERSIE! 3:0!

• 69. min.

Ostatnia zmiana w Liverpoolu. Marković zastąpił Moreno.

• 68. min.

Balotelli jeszcze spróbował zaskoczyć de Geę przewrotką i niewiele brakowało, aby Włoch zdobył bramkę!

• 67. min.

Ależ okazja Balotellego! Włoch, po podaniu Sterlinga, z kilku metrów strzelił bardzo mocno, a piłka po rękach hiszpańskiego bramkarza odbiła się jeszcze od poprzeczki!

• 64. min.

Kolejne dośrodkowanie Valencii z prawej strony, tym razem płaskie i celne. Piłka trafiła do van Persiego, który z bliska pomylił się dosłownie o centymetry!

• 57. min.

Balotelli strzelił prosto w mur z rzutu wolnego.

• A tak z gola (niesłusznie uznanego) cieszył się Mata:

• 51. min.

Tak Sterling zaprzepaścił najlepszą okazję. Kolejna doskonała interwencja hiszpańskiego bramkarza ManU:

• 51. min.

Sterling po raz trzeci przegrał pojedynek sam na sam z de Geą, ale tym razem to była najlepsza sytuacja! Co za nieskuteczność napastnika Liverpoolu!

• 47. min.

Z animuszem zaczął Liverpool. Z lewej strony przedarł się Sterling, który zdołał dośrodkować na głowę Hendersona, ale piłka poleciała nad poprzeczką.

Drugą połowę zacznie Balotelli, który zastąpił Lallanę.

Wracamy po przerwie!

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy. Manchester United prowadzi 2:0 po golach Rooneya i Maty, choć bramka Hiszpana, który był na spalonym, nie powinna być uznana. Goście zmarnowali dwie świetne okazje. Nieskuteczny był Sterling, który w obu przypadkach przegrał pojedynki z de Geą.

• 43. min.

Rooney i z golem, i od teraz z żółtą kartką. Napastnik ManU sfaulował Coutinho.

• 40. min.

Ale Hiszpan, który uderzył głową, był na spalonym. Z lewej strony piłkę idealnie dośrodkował Young, a z futbolówką zdążył jeszcze minąć się van Persie. Duży błąd arbitra liniowego.

• 40. min.

GOOOOOOOOOL MATY! 2:0!

• 38. min.

Valencia dośrodkował z prawej strony, ale piłkę zgarnął bramkarz gości Jones, wyprzedzając w ten sposób van Persiego i Wilsona.

• 37. min.

Trzeci piłkarz ManU z żółtą kartką. Evans ukarany przez sędziego po faulu na Coutinho.

• Tak cieszyli się z gola piłkarze Manchesteru i sam zainteresowany, czyli Rooney:

• 34. min.

Gdyby Moreno lepiej przyjął podanie od Gerrarda, miałby przed sobą tylko de Geę, ale pomocnik Liverpoolu popełnił błąd.

• Sterling już raz zdążył oszukać Jonesa:

• 29. min.

Tym razem żółtą kartką ukarany Allen, który sfaulował Valencię.

• 26. min.

Pierwsza zmiana w Liverpoolu, choć wymuszona. Kontuzjowanego Johnsona zastąpił Toure.

• 23. min.

Sterling ponownie przegrał pojedynek z de Geą! Napastnik Liverpoolu minął Jonesa i błyskawicznie uderzył po krótkim rogu bramki, ale Hiszpan nie dał się zaskoczyć!

• 21. min.

Phil Jones zobaczył żółtą kartkę po faulu na Coutinho.

• 12. min.

Valencia ruszył prawą stroną, ośmieszając po drodze Moreno i wycofał piłkę w okolice pola karnego do Rooneya, który technicznym strzałem pokonał Jonesa! Chwilę wcześniej sytuację sam na sam zmarnował Sterling! Strzał napastnika Liverpoolu świetnie obronił de Gea.

• 12. min.

GOOOOOL MANCHESTERU! ROONEY! 1:0!

• 9. min.

Valencia dośrodkował z prawej strony, ale piłkę wybił obrońca gości. Manchester United jeszcze bez groźnej sytuacji w meczu.

• 4. min.

Fellaini słusznie ukarany żółtą kartką po ostrym wślizgu na Lallanie.

• 2. min.

Od razu zrobiło się groźnie w polu karnym Manchesteru. Po rzucie rożnym uderzył Skrtel, na linii piłkę wybił jeden z obrońców "Czerwonych Diabłów".

• 1. min.

Zaczynamy!

• Składy:

Manchester United: de Gea - Young, Evans, Jones, Valencia - Fellaini, Carrick, Mata - Rooney - van Persie, Wilson.

Liverpool: Jones - Moreno, Lovren, Skrtel, Johnson - Allen, Gerrard, Henderson - Lallana, Sterling, Coutinho.

• O 14.30 rozpocznie się najciekawszy mecz 16. kolejki Premier League. Na Old Trafford trzeci w tabeli Manchester United zmierzy się z dopiero dziewiątym Liverpoolem. Czytaj relację w aplikacji Sport.pl Live na smartfony, Iphone'y, Windows Phone'y i inne.

0
Bramki: Rooney (12.), Mata (40.), Van Persie (71.) Kartki: Fellaini, Jones, Evans, Rooney - żółta Skład: De Gea - Valencia, Jones (89. McNair), Evans, Young - Fellaini, Carrick, Mata - Rooney (78. Falcao) - Van Persie, Wilson (71. Herrera)
Liverpool
Kartki: Allen, Balotelli, Gerrard - żółta Skład: Jones - Johnson (26. Toure), Skrtel, Lovren, Moreno (68. Marković) - Henderson, Gerrard, Allen - Coutinho, Sterling, Lallana (46. Balotelli)