Szlagier we Francji dla PSG. Atletico nie dogoniło Realu [ZAPIS MULTIRELACJI]

• niedziela, 09 listopada 2014
  • 90. min. + 4

Kończymy niedzielną multirelację Sport.pl. W Anglii w meczu polskich bramkarzy Swansea Łukasza Fabiańskiego pokonało 2:1 Arsenal w składzie z Wojciechem Szczęsnym. Z kolei Borussia D. odniosła dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie, pokonując 1:0 Borussię M. po kuriozalnym golu samobójczym Christopha Kramera. W ten sposób drużyna z Dortmundu awansowała na 15. miejsce w tabeli Bundesligi i wydźwignęła się ze strefy spadkowej. We Włoszech asystę zaliczył piłkarz Empoli Piotr Zieliński, powołany na najbliższe mecze kadry z Gruzją (el. Euro 2016) i Szwajcarią. W szlagierze ligi francuskiej PSG pokonało 2:0 u siebie OM. Atletico Madryt nie zbliżyło się w tabeli do prowadzącego Realu, bo piłkarze Diego Simeone przegrali 1:2 na wyjeździe z Realem Sociedad. 90 minut w Torino rozegrał Kamil Glik. Klub reprezentanta Polski przegrał 0:3 z Romą. Czytaj multirelację w aplikacji Sport.pl Live na smartfony, Iphone'y, Windows Phone'y i inne.

• 79. min.

PSG - OM 1:0. Imbula został wyrzucony z boiska po faulu Cabaye'u, ale decyzja sędziego mocno kontrowersyjna.

• KONIEC MECZU

90. min. + 4

W zakończonych meczach Serie A Roma wygrała 3:0 z Torino. 90 minut w turyńskim zespole zagrał Kamil Glik. Reprezentant Polski w 58. minucie został ukarany żółtą kartką. Inter, grający od 51. minucie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Medela, zremisował 2:2 z Veroną, tracąc gola w 89. minucie.

• 67. min.

PSG - OM 1:0. Zmiany w obu zespołach. W PSG Ibrahimović zastąpił Lavezziego, a Cabaye wszedł za Verrattiego. W OM Batshuayi zastąpił Thauvina.

• 63. min.

PSG - OM 1:0. Tym razem Pastore uderzył z woleja. Argentyńczyk niewiele pomylił się.

• 59. min.

PSG - OM 1:0. Thauvin złamał akcję z prawej strony do środka i z dystansu uderzył lewą nogą - niecelnie.

• 54. min.

PSG - OM 1:0. Lavezzi z lewej strony uderzył prosto w Mandandę.

• 54. min.

PSG - OM 1:0. Na rozgrzewkę ruszył Ibrahimović.

• 52. min.

PSG - OM 1:0. Gignac chciał przelobować Sirigu, ale napastnik OM podciął piłkę zbyt lekko.

• 50. min.

PSG - OM 1:0. Najpierw strzał Lavezziego został zablokowany, a uderzenie Auriera było z kolei niecelne.

PSG - OM 1:0. Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 1

PSG - OM 1:0. Koniec pierwszej połowy.

• 38. min.

Lucas strzelcem pierwszego gola! Zaczęło się od podania Thiago Silvy na lewą stronę do Lavezziego, który najpierw na jeden kontakt wymienił się z piłką z Cavanim, gubiąc przy tym obrońcę OM, a po chwili podał wzdłuż bramki do Lucasa. 22-letni Brazylijczyk wykorzystał jeszcze fatalne zachowanie Mendy'ego i z najbliższej odległości pokonał Mandandę!

• 30. min.

PSG - OM 0:0. Kolejna okazja marsylczyków! Tym razem Alessandrini uderzył z ok. 20 metrów, piłka jeszcze skozłowała przed Sirigu, ale bramkarz PSG zdołał sparować strzał.

• 27. min.

PSG - OM 0:0. Błąd Silvy wykorzystał Gignac, który przechwycił piłkę i podał do ustawionego przed polem karnym Payeta, a ten strzelił obok bramki Sirigu.

• 22. min.

PSG - OM 0:0. Pierwsza groźna akcja Paryżan. Po zamieszaniu po rzucie rożnym piłka dosyć przypadkowo trafiła pod nogi Pastore, który z kilku metrów uderzył, ale futbolówkę instynktownie wybił Mandanda!

• 16. min.

PSG - OM 0:0. Matuidi fatalnie dośrodkował z lewej strony. PSG na razie bez żadnej groźnej sytuacji pod marsylską bramką.

• 7. min.

PSG - OM 0:0. Alessandrini huknął z woleja minimalnie obok bramki PSG! Marsylczycy mogli, a wręcz powinni już prowadzić!

• PILNE

5. min.

PSG - OM 0:0. Gignac trafił w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego! Napastnika OM nie upilnował w polu karnym Cavani. Piłkę dobił jeszcze Thauvin - niecelnie.

• 1. min.

PSG - OM 0:0. Pierwszy gwizdek!

• 8. min.

Torosidis otworzył wynik meczu w Rzymie! Verona prowadzi z Interem po bramce w 10. minucie Toniego.

• PSG - OM. Na ławce rezerwowej paryskiej drużyny jest Zlatan Ibrahimović. Szwedzki snajper przez siedem tygodni pauzował z powodu kontuzji. Być może w drugiej połowie pojawi się na boisku.

• Składy:

PSG: Sirigu - Aurier, Thiago Silva, David Luiz, Maxwell - Pastore, Verratti, Matuidi - Lucas, Cavani, Lavezzi.

OM: Mandanda - Dja Djedje, Fanni, N'Koulou, Mendy - Lamina, Imbula - Alessandrini, Payet, Thauvin - Gignac.

• 1. min.

Torino w składzie z kapitanem zespołu i reprezentantem Polski Kamilem Glikiem o 20.45 rozpoczęło wyjazdowe spotkanie z AS Romą. W drugim meczu Inter gra z Veroną.

• Trwa niedzielna multirelacja Sport.pl. W Anglii w meczu polskich bramkarzy Swansea Łukasza Fabiańskiego pokonało 2:1 Arsenal w składzie z Wojciechem Szczęsnym. Z kolei Borussia D. odniosła dopiero trzecie zwycięstwo w sezonie, pokonując 1:0 Borussię M. po kuriozalnym golu samobójczym Christopha Kramera. W ten sposób drużyna z Dortmundu awansowała na 15. miejsce w tabeli Bundesligi i wydźwignęła się ze strefy spadkowej. We Włoszech asystę zaliczył piłkarz Empoli Piotr Zieliński, powołany na najbliższe mecze kadry z Gruzją (el. Euro 2016) i Szwajcarią. Z kolei Tottenham niespodziewanie, ale zasłużenie przegrał 1:2 na własnym stadionie ze Stoke. Od 21 zapraszamy na szlagier ligi francuskiej PSG - OM i spotkanie Primera Division Real Sociedad - Atletico M. Czytaj multirelację w aplikacji Sport.pl Live na smartfony, Iphone'y, Windows Phone'y i inne.

• 60. min.

Borussia D. - Borussia M. 1:0. Reus huknął w poprzeczkę!

• 78. min.

Rezerwowy Gomis dał prowadzenie Swansea! Francuz wykorzystał idealne dośrodkowanie i po strzale głową pokonał bezradnego Szczęsnego.

• 63. min.

Sanchez strzelił pierwszego gola! Błyskawiczna kontra Arsenalu. Zaczęło się Cazorli, który podał do wbiegającego z prawej strony Welbecka, ten w polu karnym jeszcze oszukał stopera Swansea Williamsa i podał do Chilijczyka, który z kilku metrów strzelił nie do obrony dla Fabiańskiego!

• 61. min.

Swansea - Arsenal 0:0. Cazorla mocno uderzył zza pola karnego. Piłkę na dwa razy złapał Fabiański. To nie była łatwa interwencja polskiego bramkarza, bo w Swansea od kilku minut leje deszcz. Bardzo trudne warunki dla obu zespołów.

• 45. min.

Borussia D. - Borussia M. 0:0. Tuż przed przerwą Aubameyang był bliski bramki, ale świetnie interweniował Sommer!

• PILNE

29. min.

Borussia D. - Borussia M. 0:0. Świetną okazję zmarnował tym razem Piszczek! Borussia D. przeprowadziła szybką akcję, która rozpoczęła się od lewej strony i Aubameyanga, Gabończyk podał do ustawionego w środku przed polem karnym Mkhitaryana, a na koniec piłka trafiła do wbiegającego z prawej strony reprezentanta Polski, który fatalnie trafił w futbolówkę.

• 27. min.

Borussia D. - Borussia M. 0:0. Mkhitaryan uderzył z dystansu, ale zbyt lekko, by zaskoczyć Sommera.

• PILNE

18. min.

Borussia D. - Borussia M. 0:0. Aubameyang strzelił gola po podaniu Piszczka, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

• 45. min. + 3

Swansea - Arsenal 0:0. Tuż przed przerwą Mertesacker wygrał pojedynek w powietrzu z Bartleyem, ale strzał głową niemieckiego stopera obok bramki Swansea. Arbiter zakończył pierwszą połowę.

Swansea - Arsenal 0:0. Ramsey huknął zza pola karnego, ale piłka minimalnie przeszła obok prawego słupka bramki Fabiańskiego!

• 44. min.

Swansea - Arsenal 0:0. Kapitalna interwencja Fabiańskiego po strzale z kilku metrów Welbecka! Przy tym świetna akcja piłkarzy Arsenalu, którzy wymienili kilka błyskawicznych podań.

• 10. min.

Borussia D. - Borussia M. 0:0. Kolejna świetna okazja Reusa! Tym razem były piłkarz Borussii M. trafił w słupek!

• 41. min.

Swansea - Arsenal 0:0. Ki ukarany żółtą kartką po tym, jak nieprzepisowo zatrzymał Chamberlaina, choć powtórki pokazały, że Koreańczyk trafił w piłkę.

• 36. min.

Swansea - Arsenal 0:0. Emnes, będący w polu karnym, uderzył z kilku metrów, ale w środek bramki. Piłkę wybił Szczęsny.

• 2. min.

Borussia D. - Borussia M. 0:0. Reus już w 2. minucie mógł dać prowadzenie Borussii D., ale jego strzał nogami obronił Sommer.

• 1. min.

Borussia D. - Borussia M. 0:0. Pierwszy gwizdek!

• 26. min.

Swansea - Arsenal 0:0. Motero strzelił z woleja, ale piłka poleciała daleko obok bramki Szczęsnego.

• Składy:

Borussia D.: Weidenfeller - Piszczek, Subotić, Papastathopoulos, Durm - Bender, Kehl - Mkhitaryan, Kagawa, Reus - Aubameyang.

Borussia M.: Sommer - Korb, Stranzl, Jantschke, Dominguez - Herrmann, Kramer, Nordtveit, Hahn - Raffael, Kruse.

• 10. min.

Swansea - Arsenal 0:0. Sigurdsson groźnie dośrodkował z rzutu wolnego, ale żaden z piłkarzy Swansea nie zdołał dojść do piłki.

• 1. min.

Swansea - Arsenal 0:0. Pierwszy gwizdek!

90. min. + 1

Juventus zdemolował u siebie Parmę. Wyniki pozostałych meczów Serie A:

Chievo - Cesena 2:1

Empoli - Lazio 2:1 (asysta Piotra Zielińskiego)

Palermo - Udinese 1:1

• Składy:

Swansea: Fabiański - Rangel, Bartley, Williams, Taylor - Ki, Carroll - Emnes, Sigurdsson, Montero - Bony.

Arsenal: Szczęsny - Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs - Ramsey, Flamini - Oxlade-Chamberlain, Sanchez, Cazorla - Welbeck.

90. min. + 6

Tottenham niespodziewanie, ale zasłużenie przegrał ze Stoke! W pozostałych spotkaniach Sunderland zremisował 1:1 z Evertonem, a West Brom przegrał u siebie 0:2 z Newcastle.

• PILNE

56. min.

Piotr Zieliński, piłkarz Empoli, asystował przy bramce Maccarone! 20-letni pomocnik otrzymał powołanie od Adama Nawałki na mecze reprezentacji z Gruzją (el. Euro 2016) i ze Szwajcarią (spotkanie towarzyskie).

• 36. min.

Juventus w Serie A - w dodatku na własnym stadionie - to jakiś zupełnie inny poziom. Llorente z drugą bramką w tym spotkaniu.

• 24. min.

Juventus wygra w lidze na własnym boisku po raz 24. z rzędu? Po golu Fernando Llorente to możliwe.

• 45. min.

Tuż przed przerwą na prowadzenie wyszło Newcastle. Gola strzelił Ayoze Perez. To już jego trzecie trafienie w Premier League w tym sezonie - to dużo biorąc pod uwagę, że jak do tej pory grał przez niecałe 270 minut.

• A w Primera Division Sevilla tylko zremisowała z Levante. Cały mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak. W serwisie WhoScored.com dostał notę 8. Taką samą ma tylko jego kolega Alejandro Arribas.

• 48. min.

W rozegranym wcześniej meczu Serie A Cagliari zremisowało z Genoą. Gospodarze mogli nawet wygrać, ale Danilo Avelar nie wykorzystał rzutu karnego.

• 34. min.

Tottenham przegrywa na własnym boisku ze Stoke już 0-2! Najpierw gola po solowym rajdzie strzelił Bojan, a przed chwilą wynik podwyższył Jonathan Walters.

• Zapraszamy na niedzielną multirelację piłkarską. O 17.00 Swansea zmierzy się z Arsenalem, a bramek obu drużyn będą strzec Polacy - Łukasz Fabiański oraz Wojciech Szczęsny. Za to pół godziny później Borussia Dortmund postara się podjąć pierwszy krok w kierunku wyjścia z bundesligowego kryzysu. Ale jej rywalem jest trzecia Borussia Moenchengladbach.