Wielki klasyk w Pekinie. Brazylia wygrała z Argentyną [ZAPIS RELACJI]

Koniec meczu! W Pekinie Brazylia pokonała 2:0 Argentynę.

• 90. min. + 6

Ostatnia zmiana w Brazylii. Robinho wszedł za Neymara.

• 90. min. + 4

Messi nie daje za wygraną, ale nie może wstrzelić się z rzutu wolnego. Tym razem obok bramki.

Kontuzjowanego Davida Luiza zastąpił Gil.

• 87. min.

Romero spokojnie złapał strzał z rzutu wolnego Davida Luiza.

• 82. min.

Neymar przelobował Romero, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką!

• 82. min.

Bohater Brazylii Tardelli zakończył mecz. Zastąpił go Kaka.

• 79. min.

Messi był bliski szczęścia po uderzeniu z rzutu wolnego. Argentyńczyk tym razem nie trafił w mur, ale piłkę świetnie wybił Jefferson.

• 76. min.

Pereyra zszedł z boiska, w jego miejsca Perez.

• 64. min.

Drugi gol Tardelliego! Napastnik Brazylii zdobył głową bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę wcześniej futbolówki nie sięgnął David Luiz.

• 64. min.

GOOOOOOOOOOOOL! TARDELLI!

• 61. min.

Dwie zmiany w zespole Argentyny. Higuain zastąpił Aguero, za Lamelę wszedł Pastore.

• 60. min.

Neymar sfaulowany przez Demichelisa na pograniczu pola karnego. Strzał Oscara z rzutu wolnego z trudem wybił Romero.

• 57. min.

Kompletnie nieudane dośrodkowanie z prawej strony Williana.

• 50. min.

Fernandez, który sfaulował Neymara, ukarany został żółtą kartką.

• 48. min.

Neymar świetnie podał do Felipe Luisa, który w polu karnym huknął wysoko nad bramką. Brazylijczycy powinni prowadzić 2:0.

Początek drugiej połowy!

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy.

• PILNE

41. min.

STRZAŁ MESSIEGO Z RZUTU KARNEGO OBRONIŁ JEFFERSON!

• 40. min.

Danilo sfaulował szarżującego w polu karnym Di Marię. Brazylijski obrońca został ukarany żółtą kartką.

• PILNE

40. min.

RZUT KARNY DLA ARGENTYNY!

• 32. min.

Ależ indywidualna akcja Neymara, który miał przed sobą tylko Romero, ale w decydującym momencie strzelił katastrofalnie.

• 27. min.

Fatalny błąd we własnym polu karnym popełnił Fernandez. Stoper Argentyny wybił głową piłkę wprost pod nogi Tardelliego, który uderzył po długim rogu i pokonał Romero!

• 28. min.

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! TARDELLI!

• A na trybunach stadionu w Pekinie:

• 22. min.

Tym razem nad poprzeczką uderzył Aguero.

• 19. min.

Di Maria uderzył z dystansu, ale piłka poleciała nad poprzeczką. Piętką do piłkarza Manchesteru United podał Lamela.

• 18. min.

Messi ponownie trafił w mur z rzutu wolnego.

• 13. min.

Oscar miał przed sobą tylko Romero, ale był też na spalonym. Słuszna decyzja arbitra liniowego.

• 7. min.

Aguero szarżował w polu karnym i w starciu z Mirandą padł na murawę. Sędzia nie podyktował jednak rzutu karnego.

• 5. min.

Messi z rzutu wolnego trafił prosto w mur.

• 3. min.

Nieudany strzał z dystansu Di Marii.

• 1. min.

Już w pierwszej akcji Aguero mógł strzelić gola, ale został powstrzymany przez Davida Luiza. Telewizyjne powtórki pokazały jednak, że argentyński napastnik był na spalonym.

• 1. min.

Gramy!

• Mecz w Pekinie mógł nie odbyć się ze względu na zbyt wysokie stężenie smogu w stolicy Chin, ale piłkarze obu drużyn są już na murawie. Trwa oficjalna prezentacja, wybrzmiewają hymny.

• Składy:

Brazylia: Jefferson - Felipe Luis, David Luiz, Miranda, Danilo - Luiz Gustavo, Elias - Neymar, Willian, Oscar - Diego Tardelli

Argentyna: Romero - Rojo, Fernandez, Demichelis, Zabaleta - di Maria, Lamela, Mascherano, Pereyra - Aguero, Messi

• Pod wodzą Dungi, nowego selekcjonera, Brazylia odniosła już dwa zwycięstwa. "Canarinhos" wygrali po 1:0 z Kolumbią i Ekwadorem, ale obraz wokół kadry jest daleki od ideału.

Kanarkowa nędza

Mijają trzy miesiące od traumatycznej klęski na mundialu, a pogrążony w chaosie brazylijski futbol nawet nie zaczął budować lepszej przyszłości. Rozpaczliwie szuka ocalenia w przeszłości.

• Tegoroczny mecz Brazylii z Argentyną w ramach Superclasico de las Americas odbędzie się w Pekinie. Początek o 14.05. Czytaj relację w aplikacji Sport.pl Live na smartfony, Iphone'y, Windows Phone'y i inne.

Brazylia
Bramki: Tardelli (28., 64.) Kartki: Luiz, Danilo - żółta Skład: Jefferson - Danilo, Miranda, Luiz (90. Gil), Filipe Luis - Gustavo, Elias - Willian, Oscar, Neymar (90. Robinho) - Tardelli (82. Kaka)
Argentyna
Kartki: Fernandez - żółta Skład: Romero - Zabaleta, Demichelis, Fernandez, Rojo - Pereyra (76. Perez), Mascherano, Lamela (61. Pastore), Di Maria - Messi, Aguero (62. Higuain)