Nieudany debiut van Gaala, United przegrywa ze Swansea Fabiańskiego! [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 16 sierpnia 2014
  • 90. min. + 5

Mecz podsumowuje Michał Zachodny:

Wydawało się, że wyrównujący gol Rooneya odmieni losy Manchesteru United w tym meczu, zwłaszcza, że van Gaal zmienił w przerwie ustawienie. Nic z tych rzeczy - "Czerwone Diabły" miały olbrzymie problemy z kreowaniem szans, nawet większe niż w pierwszej połowie. Tymczasem Swansea wystarczyło, że sklecili w całym meczu trzy dobre ataki. Niezbyt dobrze o obronie United świadczy to, że najlepiej i najskuteczniej interweniującym w środku defensywy był grający po prawej stronie Phil Jones. Czas na poważne transfery United, bo tu nawet powrót dziewięciu kontuzjowanych piłkarzy może van Gaalowi nie pomóc.

Koniec meczu! Manchester United przegrywa ze Swansea 1-2!

• 90. min. + 1

Zamieszanie w polu karnym Swansea, ale nic z niego nie wyszło.

Cztery minuty doliczonego czasu gry. Nic nie wskazuje na to, by "Czerwone Diabły" miały wyrównać.

• 89. min.

Środek pola Manchesteru niemal nie istnieje. Przydałby się im na przykład Arturo Vidal.

• 83. min.

United cały czas atakuje bez pomysłu na sforsowanie obrony Swansea. A zegar jest coraz bardziej bezlitosny.

• 78. min.

A Bafetimbi Gomis zmienia Wilfrieda Bony'ego. Czasu dla United na wyrównanie coraz mniej!

• 73. min.

Obrona Manchesteru United zupełnie się rozpadła, Gylfi Sigurdsson strzela na 2-1 z kilku metrów!

• 72. min.

GOL DLA SWANSEA!

• 68. min.

Marouane Fellaini wchodzi za Andera Herrerę. Wydawało się, że Fellaini nie będzie miał miejsce u van Gaala, a Herrera będzie gwiazdą. Na razie te prognozy nie sprawdzają się.

• 66. min.

Rooney z wolnego w zewnętrzną część spojenia słupka z poprzeczką!

• 64. min.

United napiera, ale nadal bez klarownych okazji. Piłkarze Manchesteru są często faulowani w okolicach pola karnego rywala.

• 57. min.

Rooney zakręcił Ashleyem Williamsem w polu karnym Swansea. Jednak Williams zemścił się i wybił piłkarzowi United piłkę spod nóg w dobrej dla niego sytuacji.

• 55. min.

Z rzutu wolnego dośrodkowywał Ashley Young, ale Fabiański bez problemu łapie piłkę. Swoją drogą, czy ktoś spodziewałby się jeszcze niedawno, że Young będzie grał na lewej obronie?!

• 53. min.

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Wayne Rooney. Gola strzelił przewrotką z najbliższej odległości, Fabiański pokonany!

• 53. min.

GOL DLA MANCHESTERU!

• 52. min.

Manchester United gra czwórką obrońców. Van Gaal porzuci 3-5-2 czy szuka wyłącznie doraźnego rozwiązania?

I zaczęliśmy drugą połowę. Nani wszedł za Javiera Hernandeza. Meksykanin nie przekonał do siebie van Gaala.

• Za to Rafał Stec zwraca uwagę na słabość składu, jakim dysponuje van Gaal: "Tak, niezły trener w Manchesterze Utd już jest. To może dosztukować do niego jeszcze kilku porównywalnie niezłych piłkarzy?"

• Michał Szadkowski z "Gazety Wyborczej" pyta na Twitterze: "A wiecie, że LVG w Bayernie zaczął od dwóch remisów i porażki w lidze?" Już wiemy!

• Pierwszą połowę dla Sport.pl podsumowuje Michał Zachodny, bloger, współpracownik m.in. Goal.com, scout i analityk InStat Football:

Dobre dwadzieścia osiem minut wydawało się, że ze Swansea zdolnej do długiego rozgrywania piłki zostały tylko wspomnienia - potem wreszcie ich podania się posklejały, Sigurdsson przebił się prawym skrzydłem, Bony wyblokował Jonesa i Old Trafford ucichło. Sensacja? Niekoniecznie. Wyjściowa jedenastka Manchesteru United aż przerażała przeciętnością (o czym częściowo mówił van Gaal), a ich styl niewiele się zmienił od poprzedniego sezonu, choć grają w innym ustawieniu. Najbardziej brakuje w grze "Czerwonych Diabłów" wpływu Juana Maty, którego świetnie pilnuje Jonjo Shelvey. Co jeszcze? Ach, Fabiański - bardzo pewnie, dobre decyzje przy dośrodkowaniach.

• 45. min. + 3

Do przerwy nic się nie zmieniło.

• 42. min.

Dobrze zorganizowana obrona Swansea nie pozwala Manchesterowi United na rozwinięcie skrzydeł. "Czerwone Diabły" jak do tej pory bez dobrej okazji do strzelenia bramki.

• 40. min.

Fabiański po raz kolejny pewnie wyłapuje dośrodkowanie. Strzałów bronić nie musi, piłkarze Manchesteru nie dają mu szans do wykazania się.

• 33. min.

Kibicom Swansea wystarczyły 33 minuty, by zaśpiewać van Gaalowi "zostaniesz zwolniony o poranku". Premier League nie oszczędza nikogo.

• 30. min.

Swoją drogą chyba nie jest przypadkiem to, że mecz się rozkręcił po tym, jak skrytykowałem jego poziom.

• 28. min.

Koreańczyk Ki Sung-Yueng technicznym strzałem z linii pola karnego pokonał Davida de Geę, strzelając w jego lewy róg.

• 27. min.

• 26. min.

Nathan Dyer jako pierwszy dostaje żółtą kartkę w tym sezonie! Faulował Andera Herrerę.

• 26. min.

A teraz Polak obronił strzał Juana Maty z rzutu wolnego ze skraju pola karnego. Przy okazji na angielskich boiskach zadebiutował magiczny, znikający spray! Kibice ten debiut przyjęli entuzjastycznie.

• 25. min.

Phil Jones wykonał popularny w polskiej Ekstraklasie "centrostrzał". Fabiański jednak nie dał się zaskoczyć.

• 24. min.

Jesse Lingard jednak musi zejść z boiska. Zastąpił go Adnan Januzaj.

• 21. min.

Jak na razie mecz nie porywa. Nie na taką Premier League czekaliśmy!

• 21. min.

Wydawało się, że Jesse Lingard będzie musiał zejść po starciu z jednym z zawodników Swansea, ale zmiana jednak nie jest konieczna. Wrócił na boisko.

• 18. min.

Ofensywa "Czerwonych Diabłów" jak na razie bezzębna.

• 12. min.

Gylfi Sigurdsson oddał strzał na bramkę de Gei z dystansu, ale uderzenie było zbyt słabe, by wyrządzić mu jakąkolwiek krzywdę.

• 9. min.

Słabe dośrodkowanie Lingarda, Fabiański pewnie łapie piłkę. Trochę chaosu na boisku.

• 7. min.

A teraz problemy z przyjęciem miał Wayne Routledge. Gdyby jednak udało mu się dobrze przyjąć piłkę, stanąłby oko w oko z Davidem de Geą. Kapitalne podanie posłał Jonjo Shelvey.

• 4. min.

Ashley Young zagrał ładną, prostopadłą piłkę do Rooneya, ale ten nie zdołał się z nią zabrać.

• 3. min.

Pierwsza interwencja Fabiańskiego, spokojnie złapał bezpańską piłkę.

• 1. min.

Zaczęliśmy!

• W ataku Manchesteru zagra Javier Hernandez, który według angielskich mediów miał się pożegnać z Old Trafford. W poprzednim sezonie wyszedł w pierwszym składzie tylko sześć razy, wchodząc z ławki aż osiemnastokrotnie. Strzelił cztery bramki i zaliczył trzy asysty.

• W poprzednim sezonie Blackett wypożyczony był do Blackpool, ale od listopada do stycznia zagrał zaledwie w pięciu spotkaniach. Wobec tego zimą wypożyczono go do Birmingham, ale tam już w debiucie sprokurował rzut karny i jego pobytu w Championship nie można uznać za udany. Ale pomimo to przekonał do siebie van Gaala.

• Taylor Blackett w Manchesterze United gra już od ósmego roku życia! Jest młodzieżowym reprezentantem Anglii, ale wcale nie musi zagrać w dorosłej kadrze tego kraju - może reprezentować również Jamajkę oraz Barbados.

• Paul Carr z ESPN podał ciekawą statystykę - Manchester United nie przegrał meczu w pierwszej kolejce na Old Trafford od 1972 roku.

• A oto skład Swansea: Fabianski, Rangel, Amat, Williams (C), Taylor, Ki, Shelvey, Dyer, Sigurdsson, Routledge, Bony.

• - Dwa debiuty i jedenastu piłkarzy wychowanych w kraju w osiemnastce meczowej. Wszyscy wiemy, że United musi się wzmocnić, a dla młodych zawsze znajdzie się miejsce - napisał również na Twitterze Gary Neville.

• To, że United wyjdzie w ustawieniu 3-4-1-2 było wiadome od dawna. Ale kto by się spodziewał, że dzisiaj zadebiutuje aż dwóch wychowanków? Chodzi o Tylera Blacketta oraz Jessego Lingarda. O tym pierwszym parę słów na Twitterze napisał nasz współpracownik, Michał Zachodny:

"Lingard miał na dwóch wypożyczeniach świetny sezon w Championship, ale jako ofensywny pomocnik. U LvG jest cofniętym skrzydłowym."

• W przypadku Manchesteru United użycie słowa "rewolucja" jest wskazane. Oto piłkarze, jacy mają zamiar wygrać ze Swansea: De Gea; Jones, Smalling, Blackett; Lingard, Fletcher, Herrera, Young; Mata; Rooney, Hernandez

• Czy to, że o Louisie van Gaalu czy Jose Mourinho mówi się więcej niż o kluczowych piłkarzach Manchesteru United czy Chelsea, jest początkiem nowego trendu? Zdaniem Michała Zachodnego - tak.

Koniec z kultem piłkarzy, w Anglii inni są gwiazdami

Są nienawidzeni i uwielbiani zarazem, a ich cotygodniowe, transmitowane na żywo występy oglądają tysiące. Każdy ich ruch jest śledzony i szeroko dyskutowany. Piłkarzy? Nie - menedżerów, bo to oni są prawdziwymi gwiazdami rozpoczynającego się dzisiaj sezonu angielskiej Premier League.

• Niektórzy już zdołali podsumować sezon, który jeszcze się nie rozpoczął.

Premier League. Mourinho przejmie władze, a Pardew ugryzie Ben Arfę, taki to będzie sezon

Nie chcieliśmy po raz kolejny odpowiadać seryjnie na pytania z cyklu "Kto zdobędzie mistrzostwo Anglii?", albo "Kto zostanie Królem strzelców?" postanowiliśmy więc zapowiedzieć dla Was ligę w nieco inny sposób. Mianowicie - podsumowując ją. Zapraszamy do przeczytania czterech podsumowań sezonu, który dopiero się rozpoczyna.

• Już tylko 35 minut dzieli nas od rozpoczęcia kolejnego sezonu angielskiej Premier League!