Towarzyski hit na Wembley. Anglia kontra Niemcy NA ŻYWO

• wtorek, 19 listopada 2013
  • KONIEC

Po niezbyt ciekawym meczu Niemcy pokonują podopiecznych Roy'a Hodgsona dzięki trafieniu Pera Mertersackera. Choć przez większość czasu to Anglicy mieli inicjatywę, to nie wynikały z tego praktycznie żadne wartościowe sytuacje, Piłkarze Joachima Lowa kontynuują dobrą passe w przygotowaniach do przyszłorocznego mundialu.

• 90. min. + 4

Koniec meczu, Anglicy przegrywają na Wembley!

Kolejna próba Townsenda z dystansu. Wysoko nad bramką.

4 minuty doliczone na Wembley.

• 89. min.

Jagielka z trudem blokuje strzał Sama. Rzut rożny dla gości.

• 86. min.

Anglicy nieporadnie szukają sposobu, żeby dograć prostopadłą piłkę do Sturridge'a, ale ten też niewiele robi, by sprytnie uwolnić się spod opieki niemieckich obrońców.

• 84. min.

Dobra akcja Francuzów, piłka wybita wysoooko nad pole karne, w końcu Draxler fauluje Harta przy wyskoku do piłki

• 82. min.

Schurrle zmienia Marco Reusa.

• 79. min.

Barkley zgarnia piłkę przed polem karnym, ucieka z nią do lewej strony gdzie pilnuje go dwóch obrońców, którzy chwilę później blokują jego strzał. Z rzutu rożnego jednak nic nie wynika i wciąż mamy 1-0 dla gości.

• 77. min.

Gibbs próbuje wyprowadzić piłkę ze strefy defensywnej Anglików, ale robi to bardzo nieudolnie i od linii bocznej Niemcy.

• 76. min.

Lambert zmienia Lallane. Chwilę wcześniej brzydki faul Gibbsa.

• 73. min.

A tak Niemcy cieszyli się z gola, w tej chwili dużo bliżej kolejnego trafienia są jednak Anglicy, ale do końca meczu pozostał niewiele ponad kwadrans

• 71. min.

Z boiska schodzi Wayne Rooney, zastępuje go Ross Barkley.

• 68. min.

Dobre podanie lobem do Sama, ten próbuje przelobować Harta, ale piłka ląduje obok słupka.

• 66. min.

Howedes zmienia Hummelsa, który wszedł na boisko w przerwie, a Westermanna zmienia Draxler.

• 64. min.

Jack Wilshere zmienia Toma Cleverley'a.

• 62. min.

Anglicy budują atak, ale robią to bardzo nieporadnie. W końcu Rooney wpada w pole karne z prawej strony, podaje po ziemi do Sturridge'a, ten strzela, ale strzał zablokowany.

• 58. min.

Potężne uderzenie Townsenda z dystansu trafia w słupek. Anglicy wciąż bez celnego strzału na bramkę.

• 56. min.

Zmiany w obu ekipach. U gospodarzy Henderson zmienia Gerrarda, a w ekipie gości Sam wchodzi za Krusego

• 53. min.

Niemcy długo budują akcję, rozrzucenie na prawą stronę, Westermann dopada do piłki, ale wybija mu ją Walker

• 49. min.

Dobre dośrodkowanie idealnie na nogę Sturridge'a, temu jednak zabrakło zdecydowania i jeden z defensorów reprezentacji Niemiec wybił futbolówkę.

• 47. min.

Townsend przewracany przez Jansena w polu karnym już w pierwszej akcji, ale nie ma rzutu karnego.

Rozpoczynamy drugą połowę!

• 45. min.

Przerwa na Wembley!

• 44. min.

Gerrard kapitalnie uderza z dystansu, piłka jednak spada na górną siatkę. Dobra próba pomocnika Liverpoolu, Anglicy odzyskali wigor po bramce dla Niemców, ale mogą nie zdążyć stworzyć kolejnej groźnej akcji przed przerwą.

• 41. min.

Dobre dośrodkowanie z prawej strony, piłka przelatuje nad głową Rooneya, po chwili Smalling przegrywa pojedynek główkowy z Mertersackerem, który pakuje piłkę do siatki obok bezradnego Harta.

• GOOOOOOL

40. min.

Tym razem już nie dał rady, gol dla Niemców!

• 39. min.

Dobre dośrodkowanie i Joe Hart z najwyższym trudem ratuje gospodarzy!

• 38. min.

Bender fantastycznie utrzymał się przy piłce mimo, że Kyle Walker robił co mógł, by mu ją odebrać, ostatecznie jednak próba dośrodkowania została zatrzymana przez Jagielke, który wybił na rzut rożny.

• 33. min.

Dośrodkowanie w pole karne Anglików, Gotze dogrywa jednak wprost na głowę Smallinga.

• 31. min.

Rzut rożny Gerrarda, ale w polu karnym wyżej wyskakują defensorzy Niemiec.

• 30. min.

Na trybunach jest David Beckham, który z minuty na minutę wydaje się jednak być coraz mniej zainteresowany meczem (ciężko mu się dziwić)

• 28. min.

Sturridge zbyt agresywnie walczył o piłkę z Reusem i faulował go uderzając łokciem. Sędzia nie pokazuje jednak kartonika.

• 25. min.

Obie drużyny skupiły się na grze w środku pola i nie podejmują zbędnego ryzyka by już teraz uzyskać prowadzenie. Po pierwszych atakach Anglicy także gospodarze uspokoili się nieco i mamy dużo wolniejszy mecz niż w pierwszych minutach.

• 20. min.

Dobre dośrodkowanie na głowę Rooneya, ten próbuje przelobować bramkarza gości, ale piłka ląduje na górnej siatce. 60-40 w posiadaniu piłki dla gospodarzy.

• 18. min.

Spokojniejszy fragment gry. Póki co Anglicy z nieznaczną inicjatywą, jednak nie stworzyli jeszcze klarownej sytuacji do strzelenia bramki i stojącego w bramce Weindelfellera

• 16. min.

Niemcy próbują stworzyć szybszą akcję, ale Cleverley brzydko fauluje Reusa w środku pola

• 14. min.

Dośrodkowanie z rzutu wolnego Westermanna, w polu karnym najwyżej wyskakuje jednak Smalling i wybija piłkę.

• 12. min.

Dobra trójkowa akcja Anglików, Sturridge zgrywa do Rooney'a, ten szybko podaje do Townsenda, który chciał uderzać z dystansu, ale ostatecznie zdecydował się na prostopadłe podanie do Cole'a, które zostało jednak wcześniej przecięte.

• 10. min.

Sturridge dostaje piłkę z prawej strony pola karnego, długo ją prowadzi i nieco na siłę szuka indywidualnego rozwiązania akcji, w końcu strzela wprost w jednego z obrońców gości.

• 8. min.

Znów dobry pressing, tym razem w wykonaniu Cole'a, który wywalczył aut na połowie Niemców. Ci szybko odzyskali jednak piłkę, próbują długiego dogrania Kruse, ale Smalling zgrywa piłkę głową do bramkarza.

• 6. min.

Townsend schodzi ze skrzydła do środka, szuka możliwości strzału z dystansu, ale nic z tego, dobrze ustawieni Niemcy zmuszają go do podania do Lallany. Ten próbuje prostopadle dograć do wchodzącego w pole karne Gerrarda, ale podanie zostaje zablokowane.

• 4. min.

Anglicy bardzo ofensywnie od początku, skrzydłowi obrońcy włączają się do pressingu co nie pozwala rozwinąć skrzydeł gościom.

• 2. min.

Walker przejmuje piłkę na prawej stronie, Anglicy próbują szybszego ataku, ale Niemcy dobrze zorganizowani w środku pola za wczasu zatrzymują atak.

• Pierwszy gwizdek sędziego!

• Niektóre ekipy wciąż walczą o awans na mundial. Multirelacje z ostatnich meczów barażowych ŚLEDŹCIE TUTAJ

• Obie drużyny już się rozgrzewają. W ostatnim spotkaniu obu tych drużyn Niemcy rozgromili gospodarzy dzisiejszego spotkania wygrywając 4-1 i w ten sposób zapewniając sobie awans do ćwierćfinału mundialu w RPA.

• Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu towarzyskiego Anglia - Niemcy! Dwaj europejscy potentaci zmierzą się dziś na Wembley i sądząc po składach czeka nas bardzo ciekawe widowisko:

Anglia: Hart; Walker, Smalling, Jagielka, Cole; Townsend, Cleverley, Gerrard, Lallana; Rooney; Sturridge

Niemcy: Weidenfeller, Westermann, Mertesacker, Boateng, Schmelzer, Lars Bender, Sven Bender, Götze, Kroos, Reus, Kruse