Chelsea wygrywa z Sunderlandem i stawia kolejny krok na drodze do TOP4 [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

2 : 1
Terminarz

• niedziela, 07 kwietnia 2013
  • KONIEC MECZU

90. min. + 4

Koniec meczu! Chelsea zgarnia bardzo ważne trzy punkty

Sędzia doliczył cztery minuty

• 89. min.

Mata schodzi, zastępuje go Lampard

• 88. min.

Szansa na wyrównanie dla Sunderland, rzut rożny, ale pewnie interweniuje Benayoun

• 84. min.

Kolejna zmiana w Chelsea, Banayoun zmienia Hazarda

• 80. min.

Kolejna próba Chelsea, ale dośrodkowanie Bertranda pewnie wyłapane przez Mignoleta

• 77. min.

Wciąż 2:1 dla gospodarzy, od kiedy Chelsea strzeliła drugą bramkę żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do strzelenia bramki. Taki stan rzeczy z pewnością satysfakcjonuje gospodarzy.

• 73. min.

Juan Mata nie ma dziś łatwego życia

• 71. min.

Kolejny pojedynek Rose'a i Azpilicuety na lewej stronie, ale górą znów defensor Chelsea. Goście nie mogą znaleźć sposobu na wyrównanie.

• 68. min.

Luiz nie będzie w stanie kontynuować gry. Terry wchodzi za brazylijskiego defensora.

• 66. min.

David Luiz wyraźnie ucierpiał w starciu z jednym piłkarzy gości. Leży na boisku już od jakiegoś czasu, Terry znów się rozgrzewa.

• 64. min.

Na boisku wciąż bardzo spokojnie, Chelsea wyraźnie wycofała się na własną połowę próbując wyciągnąć tam jak najwięcej piłkarzy Sunderlandu, ale ci konsekwentnie się bronią.

• 61. min.

W pierwszej połowie Di Canio wyglądał na zadowolonego ze swojego debiutu

• 59. min.

Chelsea zadowolona z prowadzenia wyraźnie uspokoiła tempo gry i czeka na błędy obrońców Sunderlandu. Jeśli goście chcą wywalczyć w tym meczu choćby punkt z czasem będą musieli spróbować przejąć inicjatywę.

• 55. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, piłka wybita przed polem karnym gdzie na piłkę czychał David Luiz. Jego strzał z dystansu trafił jednak prosto w Ivanovicia, piłka drastycznie zmieniła kierunek loty, zmyliła bramkarza gości i wpadła do siatki.

• GOOOOOOL

53. min.

Jest prowadzenie Chelsea! Ivanović!!

• 50. min.

Pojedynek biegowy Rose'a z Ivanoviciem wygrany przez defensora Chelsea. wyraźnie żywsza Chelsea od początku drugiej części gry.

• 48. min.

Zaznaczmy, że w przerwie Torres zmienił Ba.

• 47. min.

Jest wyrównanie! Fantastyczne wejście Torresa, który na lewej stronie ograł dwóch rywali, podał do Oscara, ten uderzył tak, że piłka odbiła się od jednego z obrońców i powoli wtoczyła się do siatki.

Rozpoczynamy drugą połowę!

• PILNE

45. min. + 1

Koniec pierwszej połowy. Sensacyjne prowadzenie gości do przerwy.

• 45. min. + 1

Trzy minuty doliczone do pierwszej części gry

• GOOOOOOL

45. min.

A jednak mamy bramkę! Azpilicueta w ostatniej minucie pierwszej połowy niefortunnie interweniuje po rzucie rożnym i wbija piłkę do pustej bramki! Goście prowadzą 1-0!

• 43. min.

Składna, kombinacyjna akcja Chelsea zakończona dośrodkowaniem Oscara wprost na głowę Hazarda, ale ten uderza w bramkarza.

• 41. min.

Goście próbują od czasu do czasu kontrataków, ale każde kolejne dośrodkowanie N'Diaye jest coraz gorsze. Wyląda na to, że do przerwy nie zobaczymy bramek na Stamford Bridge.

• 38. min.

Uraz Luiza może okazać się poważniejszy. Rozgrzewa się już John Terry.

• 36. min.

Rzut wolny dla Chelsea, David Luiz wyskakuje do główki, ale zamiast stworzyć zagrożenie bramkowe, stworzył zagrożenie dla dwóch defensorów gości, którzy wraz z Brazylijczykiem leżą teraz w polu karnym Sunderlandu.

• 32. min.

W końcu dobra akcja Chelsea, Mata dobrze dośrodkował pod nogi Demba Ba, jednak po jego przyjęciu piłka tak skozłowała, że napastnik uderzył z przewrotki - niecelnie.

• 28. min.

Znacznie nudniejszy okres spotkania na Stamford Bridge. Gospodarze nie mogą się przebić przez szczelny środek ekipy Sunderlandu, a kontrataki gości są bez większych problemów zatrzymywane przez dwójkę Luiz - Ivanović

• 22. min.

Do piłki najszybciej dopadł Mata, ale znów bez zagrożenia dla bramki gości

• 21. min.

Kolejny rzut rożny dla "The Blues"...

• 19. min.

Chelsea w natłoku ataków kompletnie zapomniała o defensywie i mało brakowało, a nadziałaby się na kontrę gości. W ostatniej chwili strzał Johnsona zablokował głową David Luiz.

• 16. min.

Kapitalne dośrodkowanie Hazarda do Ba, ale napastnik niecelnie strzela głową. Gospodarze wyraźnie przejmują inicjatywę.

• 14. min.

Długa piłka Luiza do Maty, ale ten na minimalnym spalonym.

• 13. min.

Rzut rożny dla Chelsea, piłka ląduje jednak przed polem karnym, gdzie po krótkim rozegraniu trafia do Ba. Ten uderza z dystansu, ale piłka po rykoszecie trafia pod nogi jednego z obrońców Sunderlandu.

• 10. min.

Piłkarze Sunderlandu próbują długich piłek na ustawionych z przodu Wickhama i Johnsona, ale nie przynosi to spodziewanych skutków.

• 8. min.

Jest odpowiedź Chelsea w postaci strzału Oscara z dystansu. Bramkarz gości odprowadził jednak tylko piłkę wzrokiem.

• 5. min.

Liga angielska. Trener Di Canio odśnieżał boisko wraz z kibicami

Paolo Di Canio, trener Swindon Town, a wcześniej piłkarz m.in. West Ham United, wraz z kibicami odśnieżał boisko, aby przygotować je do meczu z Shrewsbury w trzeciej lidze angielskiej. Po zakończeniu pracy Włoch zaprosił pomocników na pizzę.

Na ławce trenerskiej Sunderlandu debiutuje dziś Paolo Di Canio, który jeszcze niedawno odśnieżał boisko z kibicami swojej byłej drużyny - Swindon.

• 3. min.

Niespodziewanie pierwszą groźną akcje przeprowadzili goście, ale piłka po strzale Sessegnona z ostrego kąta wylądowała w bocznej siatce

• 1. min.

Rozpoczynamy!

• Obie drużyny są już na placu gry. Za chwilę zaczynamy. Jeśli masz jednak nie zamierzasz spędzać niedzielnego popołudnia przed ekranem komputera naszą relację możesz też śledzić dzięki aplikacji Sport.pl LIVE

• Już za chwilę rozpocznie się kolejny mecz 32. kolejki Premier League. Walcząca o czołową czwórkę Chelsea na własnym stadionie podejmie Sunderland.