6 : 0
Komentarze
Od?wie?
45
Przewaga Holendrów była gigantyczna i nie podlegała żadnej dyskusji. Szczególnie w pierwszej połowie, w której padła większość bramek.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 11. minucie, gdy dośrodkowanie Wesleya Sneijdera na bramkę zamienił Robin van Persie. Cztery minuty później Sneijder z asystującego zamienił się w strzelca - trafił w okienko z rzutu wolnego i podwyższył na 2:0. A kwadrans później było już 3:0, bo Van Persie wykorzystał rzut karny.

W pierwszej połowie Oranje mieli wystarczająco dużo sytuacji, by prowadzić pięcioma czy sześcioma golami, ale świetnie bronił Lee Camp. Mimo to skapitulował po raz kolejny - w 37. minucie pokonał go Ibrahim Afellay.

W drugiej części meczu Holendrzy nie mieli już tak wielkiej przewagi, ale goście i tak rzadko wychodzili z własnej połowy. W 51. minucie kolejne trafienie dołożył Afellay, a 78. minucie zaliczył asystę przy golu Rona Vlaara, który ustalił wynik na 6:0.

Na Euro 2012 Holandia zagra w grupie śmierci, w której zmierzy się z Danią (9 czerwca, 18:00), Niemcami (13 czerwca, 20:45) i Portugalią (17 czerwca, 20:45).

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

II połowa:

90. min. +2 Koniec meczu.

90. min. +1 Mogło być 7:0, ale Heitinga pudłuje w świetnej sytuacji.

89. min. Healy strzela na bramkę Holendrów. Co prawda zupełnie niegroźnie, ale to i tak wielkie wydarzenie - na trybunach ironiczne oklaski kibiców Oranje.

88. min. Bajeczne rozegranie piłki w wykonaniu Holendrów kończy się strzałem Van der Vaarta z pierwszej piłki. Carroll lekko musnął piłkę, która chyba zmierzała do siatki, i przeniósł ją nad poprzeczką.

81. min. Zmiany: w Irlandii Północnej Healy za Fergusona, w Holandii Narsingh za Robbena.

78. min. Afellay dograł z rzutu rożnego na krótki słupek, a właśnie tam nabiegał Vlaar, który potężną główką nie dał Carrollowi najmniejszych szans.

78. min. GOL! 6:0!

77. min. Zmiana w drużynie Holandii - Schaars za Willemsa.

75. min. Van der Vaart zza pola karnego w słupek!

70. min. Kuyt zmienia Sneijdera.

70. min. Carroll wyszedł daleko na przedpole i wypuścił mocne dośrodkowanie Sneijdera z rąk, ale Holendrzy nie zdołali z tego skorzystać.

68. min. Do wejścia na boisko szykuje się Dirk Kuyt.

65. min. Piękny, podkręcony strzał Sneijdera, ale piłka przeleciała tuż obok słupka.

62. min. Kontuzjowanego Duffa zmienia McArdle.

56. min. Zmiany w reprezentacji Holandii - Rafael Van der Vaart za Van Bommela (przejmuje od niego opaskę kapitańską), Klaas-Jan Huntelaar za Van Persiego. Zmiana również u gości - McGinn za Little'a.

51. min. Afellay podwyższa na 5:0... A wydawało się, że pierwsze pięć minut drugiej połowy było w wykonaniu gości całkiem przyzwoite.

51. min. GOL! Dla Holandii oczywiście.

46. min. Początek drugiej połowy. Trzy zmiany w drużynie Irlandii Północnej - w bramce Carroll zmienia Campa, w polu McGivern za Lafferty'ego, a Carson za McCanna.

I połowa:

45. min. Sędzia kończy pierwszą połowę. Naprawdę ciężko wyobrazić sobie bardziej jednostronne spotkanie - goście praktycznie nie wychodzą z własnej połowy, a Holandia nieustannie napiera. Zapraszamy na drugą część meczu, bramek raczej nie zabraknie.

44. min. Robben potężnie uderza z okolic 30. metra, Camp świetnie broni. Chwilę później bramkarz Irlandii Północnej powstrzymuje Afellay'a jeszcze lepszą interwencją.

41. min. Van Persie miał szansę na hat-tricka, ale lekko przestrzelił.

37. min. Robben podał do Van Persiego, który przedłużył podanie do biegnącego sprintem Afellay'a. Gracz Barcelony wdarł się w pole karne i uderzył mocno w długi róg. Camp musnął piłkę, ale nie zdołał wybić jej na rzut rożny. 4:0!

37. min. GOL! To już pogrom.

36. min. Van Persie znalazłby się sam na sam z Campem, ale podanie od De Jonga było za mocne i napastnik Arsenalu nie zdołał dobrze przyjąć piłki.

34. min. Świetne zagranie Afellay'a wzdłuż bramki, ale nikt nie zdołał przystawić nogi, co z pewnością wystarczyłoby do strzelenia gola.

29. min. Van Persie w prawo, bramkarz w lewo - 3:0!

28. min. Rzut karny dla Holandii za zagranie ręką jednego z obrońców gości!

23. min. Niezła próba Afellay'a, ale piłka zamiast opadać wznosiła się w górę i przeleciała nad poprzeczką.

16. min. Kolejna kartka dla Irlandii Północnej, tym razem ukarany Hodson.

15. min. Sneijder powiększa prowadzenie Oranje pięknym strzałem w okienko z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Van Bommelu.

15. min. GOL! 2:0!

14. min. Żółta kartka dla Duffa za celowe podstawienie nogi Van Bommelowi, który wychodził sam na sam.

11. min. Świetne rozegranie rzutu rożnego przez Holendrów. Czekający przy długim słupku Van Persie otrzymał dośrodkowanie od Sneijdera i z ostrego kąta uderzył głową idealnie pod poprzeczkę.

11. min. GOL! Holandia prowadzi!

7. min. Mocny strzał Sneijdera z dystansu, ale zbyt blisko środka bramki. Camp broni na raty.

5. min. Świetny wślizg 18-letniego Willemsa w polu karnym Holandii powstrzymuje Little'a przed oddaniem strzału na bramkę.

1. min. Początek meczu.

Holandia
Bramki: Van Persie 11. i 29., Sneijder 15., Afellay 37. i 52., Vlaar 78. Skład: Stekelenburg - Van der Wiel, Willems (Schaars 77.), Heitinga, Vlaar, Robben (Narsingh 82.), Afellay, van Bommel (van der Vaart 57.), Sneijder (Kuyt 70.), de Jong, van Persie (Huntelaar 57.)
Kartki: Duff, Hodson - żółta Skład: Camp (Carroll 46.) - Duff (McArdle 62.), McPake, Hodson, Lafferty (McGivern 46.), Norwood, Ferguson (Healy 81.), McCann (Carlson 46.), Clingan, Little (McGinn 56.), Grigg