Niemcy rozmontowali Holandię - gol i dwie asysty Klosego

Komentarze
Od?wie?
31
Zobacz jak Niemcy rozmontowali Holandię - na Z Czuba.tv »

Gospodarze zagrali bardzo dobre spotkanie i przez 90 minut pewnie kontrolowali sytuację na boisku. Przy każdej z bramek, Niemcy popisywali się fantastycznym rozegraniem piłki, dokładnością i efektownymi wykończeniami.

Wynik otworzył się już w 15. minucie, gdy po wrzutce z lewego skrzydła, Klose z pierwszej piłki zagrał do nadbiegającego Mullera. Temu nie pozostało już nic innego, jak wpakować piłkę do siatki.

Po jedenastu minutach było już 2:0, gdy tym razem Klose idealnie celnym strzałem głową wykończył dośrodkowanie Mesuta Ozila. On także ustalił wynik spotkania, gdy w 66. minucie efektownie wymienił piłkę z Klosem i wbiegając w pole karne, strzelił nie do obrony dla Maartena Stekelenburga.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. Sędzia nie przedłużył zbyt długo tego meczu, w którym Niemcy świetnie wykorzystali swoje najgroźniejsze sytuacje. Po 90. minutach w pełni zasłużenie wygrali 3:0

88. min. Dwie zmiany jednocześnie przeprowadza także Bert Van Maarwijk - za Kuyta pojawia się Wijnaldum, a w miejsce Sneijdera wchodzi Luuk de Jong

82. min. Podwójna zmiana w reprezentacji Niemiec - Za Klosego wszedł Reus, a w miejsce Kroosa na boisku pojawił się Rolfes

74. min. Van der Wiel drybluje w polu karnym Niemców i zdołał oddać strzał na bramkę. Neuer był jednak na posterunku i pewnie łapie piłkę

66. min. Niemcy podwyższają na 3:0!! Kolejna kombinacyjna akcja gospodarzy, Ozil wbiegając w pole karne fantastycznie wymienia piłkę z Klosem, a po strzale piłkarza Realu z najbliższej odległości, Stekelnburg po raz kolejny był bez szans

62. min. Niemcy postawili na strzały z dystansu. Piłka wycofana spod prawie samej linii końcowej, trafia do Klosego, którego uderzenie znów wyłapane przez bramkarza Holandii

59. min. Kontratak Holendrów, po którym mocno z dystansu uderza Ryan Babel. Piłka leci w światło bramki, ale Manuel Neuer pewnie łapie futbolówkę

57. min. Trochę przypadkowo piłka trafia przed polem karnym do Klosego, który decyduje się na niezbyt mocny strzał. Piłka bez żadnych problemów wyłapana przez Stekelenburga

54. min. Druga połowa jak na razie bez groźnych sytuacji. Na strzał zza pola karnego decyduje się w końcu Sneijder, ale piłka po jego uderzeniu przelatuje obok słupka bramki Neuera

46. min. Rozpoczęła się już druga część spotkania. W ekipie gospodarzy jedna zmiana - Matts Hummels zmienia Holgera Badstubera

I połowa:

45. min. Rzut wolny dla Holendrów po faulu na Heitindze, za który Klose ogląda żółtą kartkę. Z wolnego strzela Sneijder, ale przenosi piłkę wysoko nad poprzeczką

40. min. Holendrzy bardzo leniwie atakują, a Niemcy po odbiorze piłki przeprowadzają błyskawiczny kontratak. Ozil ucieka prawym skrzydłem, płasko wrzuca piłkę w pole karne, a tam Klose nie sięga piłki

39. min. Pozycyjny atak Niemców i na strzał z daleka decyduje się Dennis Aogo. Piłka przelatuje jednak wysoko nad poprzeczką

36. min. Kolejna groźna okazja dla gospodarzy! Wrzutka z lewego skrzydła, a Muller stojący tuż przed bramką uderza głową. Strzał jednak bardzo niecelny

34. min.
Tymczasem bramkarz Niemców Manuel Neuer dowiedział się niedawno o niezbyt sympatycznym wydarzeniu. Otóż okradzione zostało jego mieszkanie w Monachium. Zniknęły tysiące euro i wartościowe przedmioty.

Złodzieje, którzy dostali się do mieszkania wykorzystując niezamknięty system wentylacji, ukradli - oprócz pieniędzy - biżuterię należącą do przyjaciółki 25-letniego bramkarza Bayernu Monachium oraz ekskluzywne zegarki.

28. min. Strzał Klosego wszedł idealnie przy słupku, a Stekelenburg po raz drugi nawet nie drgnął. Tymczasem napastnikowi Lazio brakuje już tylko pięciu goli do dogonienia w klasyfikacji najskuteczniejszych Niemców Gerda Mullera

26. min. Niemcy podwyższają na 2:0!!! Błyskawiczna akcja gospodarzy - Muller zagrywa na prawe skrzydło do Ozila, ten pięknie dośrodkowuje w pole karne, a tam niekryty Klose głową kieruje piłkę do bramki. Perfekcyjna gra Niemców!

25. min. Groźnie pod bramką Manuela Neuera - po rzucie rożnym z pierwszej piłki uderza Dirk Kuyt, ale piłka przechodzi minimalnie obok słupka

15. min. Fantastyczny gol Mullera!! Piłka wrzucona z lewego skrzydła prosto na nogę Klosego, który jest po prawej stronie pola karnego. Piłkarz Lazio bez przyjęcia dośrodkowuje do wbiegającego Mullera, a ten atomowym uderzeniem z pierwszej piłki nie daje szans Stekelenburgowi

11. min. Szczęścia po drugiej stronie boiska próbował Wesley Sneijder, ale piłka po jego uderzeniu przelatuje nad poprzeczką

9. min. Ładna kombinacyjna akcja gospodarzy, ale Muller źle podaje w pole karne i piłka pada łupem bramkarza

6. min. Akcja za akcją na stadionie HSV! Tym razem groźnie atakują Niemcy, jednak uderzenie Khediry z linii pola karnego zablokowane przez obrońców

5. min. Znów okazja dla gości - wrzutka z prawego skrzydła w pole karne, ale Huntelaar nie sięga piłki. Nawet jednak, gdyby mu się to udało, to sędzia odgwizdał spalonego

4. min. Okazja tym razem dla Holendrów! Błąd Mertesackera, który przepuszcza piłkę z głębi pola. W efekcie Huntelaar wbiega z piłką w pole karne, ale kąt był zbyt ostry i futbolówka po strzale przechodzi wzdłuż linii końcowej

1. min. Pierwszy gwizdek już za nami, od początku szturm przypuścili Niemcy, Klose pędzi na bramkę, jednak jego strzał zza pola karnego obok słupka

20:47 Na stadionie w Hamburgu odśpiewano już oba hymny, kapitanowie - Miroslav Klose i Mark van Bommel wymieniają właśnie okolicznościowe proporczyki

Przed meczem:

Dotychczas Niemcy mierzyli się z Holendrami 37 razy. Trzynaście zwycięstw odnieśli dzisiejsi gospodarze, dziesięć razy lepsi okazali się finaliści ostatnich Mistrzostw Świata. Padło także czternaście remisów.

Ostatni raz obie drużyny mierzyły się na portugalskim Euro 2004, gdy w meczu grupowym padł remis 1:1.