Piłka nożna. Anglia pokonała Hiszpanię, mecz zawiódł

Komentarze
Od?wie?
45
Zobacz bramkę Lamparda na Z Czuba.tv »

Pierwszy strzał padł dopiero w 32. minucie meczu. Cała pierwsza połowa przebiegła w wolnym tempie, a na boisku nie działo się nic ciekawego. Grę Anglików mogli docenić jedynie entuzjaści defensywy, bo pod tym względem gospodarze wypadli świetnie - nie dawali Hiszpanom miejsca na rozegranie piłki, świetnie zagęszczali grę i uważnie kryli rywali.

Drużyna Vicente del Bosque nie poradziła sobie z takim stylem gry przeciwnika ani w pierwszej, ani w drugiej połowie. Zadanie było tym trudniejsze, że na samym początku drugiej części meczu Anglicy wyszli na prowadzenie po bramce Franka Lamparda i mogli bez wyrzutów sumienia kompletnie cofnąć się do defensywy.

Takie działanie przyniosło zamierzony skutek - Hiszpanie do końca meczu bili głową w mur. Kilka dobrych okazji miał Cesc Fabregas, ale każdą zmarnował. Najbliżej zdobycia bramki był David Villa, który trafił w słupek.

Del Bosque: Anglicy perfekcyjni taktycznie

- Jestem trochę rozczarowany - można powiedzieć, że prawie wściekły - z powodu tego wyniku. Ale mogę wyciągnąć z tego meczu wiele plusów. Mieliśmy inicjatywę, nie wypuszczaliśmy Anglików z ich połowy. Zabrakło nam po prostu jakiegoś przebłysku.

- Anglicy wypełniali polecenia ich trenera co do joty. Ich plan taktyczny został wykonany perfekcyjnie. Nasz styl gry jest jednak zupełnie inny.

Capello skupia się na młodzieży

- Najważniejszym aspektem tego meczu był występ Rodwella, Jonesa i Welbecka. Bardzo dobrzy, młodzi piłkarze. Nie zapominajmy też o Walkerze. Myślę, że ci gracze będą bardzo ważni na Euro 2012. Grali bez strachu, pokazali osobowość. Są gotowi psychicznie i fizycznie, by grać w seniorach.

- Nie mogliśmy pozwolić sobie na rozkojarzenie, musieliśmy odbierać piłkę przy każdej nadarzającej się okazji. Ciężko jest grać przeciwko Hiszpanii, ponieważ ich piłkarze są fantastyczni. Najtrudniej jest poradzić sobie z ich pressingiem.

- Środkowi obrońcy (Lescott i Jagielka - dop.red.) zagrali fantastycznie, bardzo dobrze. Byli świetnie ustawieni, gdy Hiszpanie próbowali podaniami przedostać się w pole karne.

- Grali z ogromną pewnością siebie. Bez tego nie da się osiągnąć dobrego wyniku z Hiszpanami.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu, zwycięstwo Anglików!

90. min. +2 Niecelne podanie Torresa, do końca meczu coraz bliżej.

90. min. +1 Trzy minuty dolicza arbiter.

89. min. Znowu strzela Fabregas. Villa idealnie wyłożył mu piłkę, ale gracz Barcelony przestrzelił będąc tuż przed Hartem.

89. min. Dobra akcja Hiszpanów: Torres podał do Fabregasa, który obrócił się i strzelił na bramkę Harta. Bramkarz Man City był jednak wzorowo ustawiony i nie miał problemów z interwencją.

88. min. Kontra Anglików zakończona kiepskim dośrodkowaniem Downinga.

86. min. Hiszpanie są zdesperowani, momentami próbują nawet zagrań nie w swoim stylu - dośrodkowują w pole karne Anglików. To nie przynosi jednak żadnych efektów.

85. min. Capello zdejmuje Parkera, za którego wejdzie młody Kyle Walker z Tottenhamu.

82. min. Wreszcie Hiszpanie wypracowali sobie świetną szansę! Fabregas był w idealnej sytuacji do oddania strzału, ale niepotrzebnie szukał Pique w polu karnym i Hiszpanie stracili piłkę. A powinno być 1:1!

81. min. Anglicy zepchnięci głęboko na własną połowę, ale Hiszpanie wciąż czekają na klarowną okazję.

79. min. Spiker podał informację, że na trybunach Wembley siedzi ponad 87 tysięcy kibiców.

76. min. I zmiana Fabio Capello - Adam Johnson za Milnera.

75. min. Kolejne zmiany: Carles Puyol za Ramosa, Santi Cazorla za Iniestę.

74. min. Napastnik Barcelony oddał techniczny strzał z powietrza. Joe Hart wyciągnął się w bramce, ale nie zdołał sięgnąć piłki, która skozłowała i odbiła się od słupka. Anglicy mieli dużo szczęścia.

73. min. Villa trafia w słupek!

64. min. Zmiana również u Hiszpanów: Fernando Torres za Busquetsa.

64. min. Danny Welbeck wchodzi za Darrena Benta.

63. min. Rzut wolny dla Hiszpanów, ale Villa trafia w mur.

60. min. Żółta kartka dla Sergio Ramosa za wejście dwoma nogami.

55. min. Hiszpania znów gra w swoim stylu, Anglicy wrócili do defensywy.

57. min. Gareth Barry zmienia zdobywcę bramki, Franka Lamparda i przejmuje opaskę kapitańską. Z kolei Jack Rodwell wchodzi za Jonesa.

52. min. Anglicy zdobyli pewność siebie, przejęli kontolę nad piłką. Teraz to oni bardziej przypominają Hiszpanię.

49. min. Milner dośrodkował z rzutu wolnego, a Bent wyskoczył wyżej od hiszpańskich obrońców i trafił głową w słupek. Piłka nabrała jednak takiej rotacji, że po odbiciu od słupka zmierzała do bramki Reiny, który nie zdążył jeszcze podnieść się z ziemi. Dla pewności dobił ją Frank Lampard, choć równie dobrze mógł zostawić tego gola Bentowi. 1:0 dla gospodarzy!

48. min. GOOL! Anglia prowadzi!

46. min. Mnóstwo zmian w przerwie. Cesc Fabregas za Xaviego, Pepe Reina za Casillasa, Juan Mata za Silvę. W drużynie Fabio Capello Stewart Downing zastąpił Theo Walcotta.

46. min. Początek drugiej połowy.

45. min. +1 Koniec kiepskiej pierwszej połowy.

45. min. Glen Johnson wbiegł w pole karne Hiszpanów i wydawało się, że Iker Casillas może być w opałach, ale dobrze wrócił się Jordi Alba.

42. min. Żółta kartka dla Milnera za ostry wślizg na Ramosie.

39. min. Silva sam na sam, ale na spalonym.

36. min. Jeszcze jeden strzał. Tym razem próbował Iniesta i został zablokowany. Ciężko oglądać to spotkanie - tempo nie porywa, Anglicy tłumnie się bronią, Hiszpanie nie wiedzą jak się z tym uporać.

32. min. Po ponad trzydziestu minutach gry kibice zgromadzeni na Wembley w końcu mogli zobaczyć strzał. Frank Lampard ładnie odwrócił się z piłką na dwudziestym metrze, ale uderzona przez niego piłka trafiła wprost w Casillasa. Chwilę później z ostrego kąta próbował David Villa.

25. min. Momentami wszyscy Anglicy na własnej połowie. Hiszpania wciąż głowi się, jak wypracować sobie dobrą okazję. Najpierw strzelać próbował David Villa, ale zablokował go Scott Parker. Potem do piłki nie doszedł David Silva.

21. min. Wciąż ani jednego strzału. Hiszpanie nie wiedzą jak przebić się przez zwartą i gęstą obronę Anglików.

15. min. Phil Jones miał dużo miejsca przed polem karnym, ale nie zdecydował się na strzał. Zamiast tego podał do Darrena Benta, który był na spalonym.

12. min. Teraz groźnie w polu karnym Anglików. David Villa świetnie przyjął piłkę, ale został zablokowany. Rzut rożny nie przyniósł Hiszpanom żadnej korzyści.

11. min. Jak na ironię to Anglicy pierwszy raz zbliżyli się do bramki Hiszpanów. Akcja Walcotta z Johnsonem przyniosła gospodarzom rzut rożny, ale kiepsko dośrodkował z niego Frank Lampard.

7. min. Niezbyt porywający początek spotkania. Hiszpanie mają przewagę jeśli chodzi o posiadanie piłki, ale na razie nie potrafią wypracować sobie sytuacji strzeleckich. Anglicy mają nie tylko czwórkę obrońców, ale też dwóch defensywnych pomocników.

3. min. Anglicy nie chcieli pozwolić Hiszpanom na grę w ich stylu, ale na razie im się nie udaje. Goście od samego początku wymieniają wiele podań.

1. min. Trwa też relacja na żywo na portalu Ciacha.net - polecamy!

1. min. Zaczęli!

W składzie Anglików największym zaskoczeniem - choć uprzedzał przed nim selekcjoner Fabio Capello - jest obecność zawodnika Manchesteru United, 19-letniego Phila Jonesa na pozycji defensywnego pomocnika. U Hiszpanów najmniej znanym nazwiskiem jest Jordi Alba, 22-letni lewy obrońca Valencii.