Komentarze
Od?wie?
29
Włochy - Hiszpania 2:1. Zobacz bramki na Zczuba.tv

Torres nagle źle się poczuł. Nie stracił przytomności, ale miał problemy z zachowaniem równowagi. Trenerzy zdecydowali się nie ryzykować i szybko ściągnęli go z boiska. W jego miejsce wszedł Llorente. To nie jedyny problem Hiszpanów. Tuż przed przerwą z kontuzją uda boisko musiał opuścić Gerard Pique.

Włosi od początku częściej atakowali. Pierwszą bramkę zdobyli już w 11. minucie po bramce Montolivo. Hiszpanie jeszcze przed przerwą wyrównali - po faulu Chielliniego na Llorente w polu karnym, jedenastkę wykorzystał Xabi Alonso.

Po strzelonym golu to Hiszpanie częściej i groźniej atakowali. Włosi nastawili się na grę z kontry. Buffona co i rusz nękali Villa, Silva i Llorente, żaden jednak nie był w stanie pokonać włoskiego golkipera. Na sześć minut przed końcem gospodarze zaatakowali. Piłkę przed polem karnym trafiła do Aquilaniego, ten długo się nie zastanawiał i płasko po ziemi huknął. Piłka odbiła się jeszcze od nogi Albiola i wpadła do bramki obok bezradnego Valdesa.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

Włosi zwyciężyli w Bari z Hiszpanią 2:1.

92. min. Koniec meczu.

90. min. Balotelli wyszedł sam na sam z Valdesem, ale bramkarz Barcelony zdołał zatrzymać włoskiego napastnika.

86. min. Villa bliski wyrównania, Buffon znów górą.

84. min. Gol!!! Włosi prowadzą 2:1 Wprowadzony po przerwie Aquilani uderzył zza pola karnego, piłka odbiła się jeszcze od stopy Albiola i wpadła obok zdezorientowanego Valdesa.

78. min. Silva bliski pokonania Buffona. Wszedł dynamicznie w pole karne, uderzył płasko po ziemi, ale włoski bramkarz intuicyjnie zatrzymał strzał nogami.

76. min. Villa i Silva wspólnie rozmontowują obronę Włochów, brakuje jednak ostatniego dokładnego podania lub celnego strzału.

69. min. Balotelli po szybkiej, indywidualnej akcji zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale uderzył bardzo niecelnie.

65. min. Hiszpanie coraz śmielej atakują Włochów. Akcja prawą stroną, Arbeloa odgrywa przed pole karne do Villi, ale temu źle trafił w piłkę i uderzył daleko od bramki Buffona.

59. min. Llorente miał dobrą okazję do strzelenia bramki, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował jeden z obrońców.

52. min. Villa znów zagroził bramce Buffona. Z lewej strony pola karnego zszedł do linii końcowej, próbował wstrzelić do środka, ale jego zagranie przeciął włoski golkiper.

49. min. David Villa próbował zaskoczyć Buffona strzałem z daleka, ale uderzył odrobinę za mocno i piłka przeleciała nad poprzeczką.

46. min. Gramy! Rozpoczęła się druga połowa

Przerwa

45. min. Kontuzja Gerarda Pique. Obrońca Barcelony utykając schodzi z boiska. W jego miejsce Sergio Busquets.

40. min. Casillas wspaniałą paradą zatrzymuje strzał Cassano.

38. min. Gol dla Hiszpanii. Xabi Alonso pewnie wykorzystuje karnego.

37. min. Rzut karny dla Hiszpanii po faulu Chiellini na Llorente.

34. min. Niemal natychmiastowa odpowiedź Hiszpanów. Iniesta do Cazorli, ale ten uderzył ponad bramką Buffona.

32. min. Włosi byli bliscy podwyższenia na 2:0. Znów dobra akcja Criscito, który dograł do Rossiego, ale ten nie poradził sobie w sytuacji sam na sam z Casillasem.

20. min. Hiszpanie zabrali się do odrabiania strat. Strzelał Silva, ale jego uderzenie z łatwością zatrzymał Buffon.

14. min. Fernando Torres kontuzjowany. Na razie nie wiadomo, co mu się stało. Piłkarz został odesłany do szatni. W jego miejsce wszedł Llorente.

11. min. Gol! Fantastyczne podanie do Montolivo, który nie miał problemów z pokonaniem Casillasa. Włosi prowadzą od 11 minuty 1:0.

4. min. Ach, jak niewiele brakowało Włochom Strzał Criscito otarł się o prawy słupek.

3. min. Pierwsze piłki Hiszpanie zagrywają w kierunku Fernando Torresa. Na razie nieudanie. Włoska obrona funkcjonuje na razie bez zarzutu.