Niemcy - Brazylia 3:2. Pierwszy triumf od 18 lat

Komentarze
Od?wie?
67
Niemcy - Brazylia 3:2. Zobacz bramki na Z czuba TV

Brazylii nie udało się zrehabilitować. Niemcy wygrali z Canarinhos po raz pierwszy od 18 lat. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, w tym aż dwie z rzutów karnych. Mimo strzelenia dwóch goli Brazylijczycy znacznie ustępowali gospodarzom. Ciężko dopatrzeć się pozytywów w grze gości - ładnie dryblowali Pato i Robinho, a Neymar zdobył kolejną bramkę, ale drużynie brakowało zgrania. Niemcy pokazali piękny futbol, taki jak na mistrzostwach świata w RPA.

90. min. +3 Koniec meczu. 0 goli w pierwszej i aż 5 w drugiej połowie. Niemcy pokonują Brazylię 3:2.

90. min. +2 GOL! 3:2. Mocny, niski strzał Neymara zza pola karnego trafia w róg bramki Neuera.

90. min. +1 Niemcy podają do siebie na własnej połowie, Brazylijczycy próbują naciskać.

88. min. I więcej zmian: Cacau za Goetze, Boateng za Hummelsa.

87. min. W obozie Brazylii też zmiana: Renato Augusto za Robinho.

86. min. Rolfes zmienia Schweinsteigera.

85. min. Kiepska wrzutka Robinho i Niemcy kontratakują.

82. min. Przepiękna akcja Robinho, który na małej przestrzeni okiwał czterech Niemców.

80. min. Schweinsteiger zabrał piłkę Andre Santosowi w polu karnym i wyłożył piłkę Schuerrle, a ten mocnym strzałem nie dał szans Cesarowi.

80. min. 3:1! Schuerrle!

79. min. Klose fauluje Lucio.

77. min. Fred zmienia Pato.

76. min. Rożny dla Niemców, piłka wylatuje na aut.

73. min. Mógł być kolejny karny, tym razem dla Niemców. Klose popchnięty w polu karnym przez Thiago Silvę, ale sędzia jest niewzruszony.

71. min. Gol! Robinho trafia na 2:1.

71. min. Karny dla Brazylii! Lahm faulował Daniego Alvesa.

69. min. Ganso zmienił Fernandinho.

66. min. 2:0! Goetze mija Cesara i z ostrego kąta umieszcza piłkę w siatce.

64. min. Strata Fernandesa pozwoliła Niemcom na kontratak.

61. min. Cesar rzucił się w lewy róg, Schweinsteiger strzelił w prawy. Kroosa faulował Lucio.

60. min. GOL! Schweinsteiger pewnie wykorzystuje jedenastkę podyktowaną za faul na Kroosie.

59. min. Karny dla Niemców!

58. min. Schuerrle z zaskakującą łatwością minął Alvesa, ale Brazylijczycy zablokowali strzał.

56. min. Niemcy bombardują pole karne Canarinhos dośrodkowaniami, ale żadne z nich nie jest precyzyjne.

53. min. Przeciętny strzał Lahma sprawił sporo problemów Cesarowi, bo piłka skozłowała tuż przed nim. Niemcy mieli rzut rożny, ale nie udało im się stworzyć zagrożenia.

53. min. Z kornera nic nie wyszło. Niemcy groźnie kontratakowali, ale Julio Cesar wyszedł z bramki i wybił piłkę.

52. min. Rzut rożny dla Brazylijczyków po wybiciu Badstubera.

50. min. Strzał Schweinsteigera przelatuje wysoko nad bramką Brazylii.

47. min. Mogło być 1:0 dla Brazylii! Piękny lob Pato przelatuje centymetry obok słupka Neuera.

46. min. W przerwie Schuerrle zmienił Podolskiego, a Klose Muellera.

46. min. Rozpoczęła się druga połowa spotkania.

45. min. +1 Koniec pierwszej połowy.

45. min. Kontra Canarinhos kończy się groźnym, ale niecelnym uderzeniem Neymara.

44. min. Piekielnie mocny strzał Traescha przelatuje tuż obok bramki. Po drodze piłka musnęła jednego z Brazylijczyków, ale Niemcy nie wykorzystali rzutu rożnego.

43. min. Kiepska wrzutka Goetze, tempo meczu zwolniło. Piłkarze czekają chyba na gwizdek.

42. min. Mocny strzał Podolskiego zablokowany.

40. min. Bardzo słabe dośrodkowanie i Brazylijczycy znów w posiadaniu piłki.

40. min. Teraz odpowiedź Niemców, którzy wywalczyli rzut rożny.

39. min. Fenomenalny drybling Pato. Brazylijczyk okiwał trzech Niemców, ale nie udało mu się zakończyć akcji dobrym uderzeniem.

38. min. Strzał Kroosa przelatuje nad poprzeczką.

38. min. Brzydki faul Luisa Fernandinho na Muellerze. Rzut wolny dla Niemców, ok. 20 metrów do bramki.

37. min. Korner nie sprawił Niemcom żadnego problemu, ale nie udało im się wyjść z kontrą.

36. min. Dobra akcja Brazylii, będzie rzut rożny.

35. min. Ładny przerzut Neymara, ale Pato nie doszedł do piłki.

33. min. Potężny strzał Daniego Alvesa z rzutu wolnego. Piłka leciała wprost w Neuera, ale bramkarz Bayernu Monachium miał problemy i odbił ją na aut.

29. min. Najciekawsze dotychczas wydarzenie meczu: Loew żongluje piłką przy linii bocznej...

28. min. Piłkarze Joachima Loewa znów przycisnęli, ale Brazylijczycy bronią wzorowo.

26. min. Niemcy próbują uspokoić grę. Na trybunach meksykańska fala.

24. min. Zbyt głęboka wrzutka Neymara ląduje u Neuera.

23. min. Rzut wolny na wysokości pola karnego Niemców po faulu na Ramiresie.

22. min. Piękna akcja Niemców zakończona strzałem Kroosa. Do bramki zabrakło mu 1-2 metrów.

21. min. Gospodarze nie mają już takiej przewagi jak wcześniej, bo Brazylijczycy podeszli wyżej z pressingiem. Dzięki temu Niemcy mają trochę więcej miejsca z przodu, gdy już przejdą na połowę przeciwnika.

20. min. Uderzenie Toniego Kroosa bez problemów broni Cesar. Piłka leciała w sam środek bramki.

20. min. Niemcy uporali się z kornerem, choć przez chwilę w ich polu karnym porządnie się zagotowało.

19. min. Pierwsza dobra akcja Brazylijczyków. Piłkę dośrodkowywał Neymar, ale została wybita. Będzie rzut rożny.

17. min. Goetze próbował zagrać za plecy obrońców, ale Brazylijczycy w porę się zorientowali.

15. min. Dobrze bronią się przyjezdni, zabarykadowali się na 30. metrze.

13. min. Brazylia wyszła z kontrą, która zapowiadała się całkiem nieźle, ale źle podawał Ramires.

11. min. Goście w końcu doszli do głosu, ale znów tylko na chwilę. Niemcy kontrolują grę, choć nie stworzyli sobie drugiej tak dobrej okazji, jak w 6. minucie.

8. min. Brazylijczycy nie potrafią na dłużej utrzymać się przy piłce. Kiepski występ na Copa America nie był przypadkowy...

6. min. Świetna okazja Niemców! Strzał Goetze końcami palców broni Cesar. Powinno być 1:0, zdenerwowany Lucio pokrzykuje na swoich kolegów.

4. min. Autorem pierwszego strzału w meczu jest Bastian Schweinsteiger. Piłka mija bramkę Julio Cesara.

3. min. Dwa rzuty rożne zmarnowane przez Niemców.

1. min. Początek meczu.

Początek meczu o 20:45.