Bundesliga. Borussia Dortmund ogrywa Augsburg 3:2 [ZAPIS RELACJI]

• piątek, 29 sierpnia 2014
  • KONIEC MECZU

90. min. + 3

Borussia Dortmund wygrywa w meczu wyjazdowym z Augsburgiem 3:2. Bramki dla BVB zdobywali Reus, Sokratis i Ramos, a dla gospodarzy z Augsburga Babadilla i Matavz.

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

Matavz pokonuje bramkarza BVB uderzeniem głową.

• GOOOOOOL

90. min.

GOOOOOL! Matavz!

• 89. min.

Mkhitaryan pada w polu karnym ale arbiter tego spotkania nakazuje grać dalej.

• 87. min.

Ostatnia zmiana w składzie BVB. Boisko opuszcza Reus, w jego miejsce wchodzi Hofmann.

• 84. min.

Baba dośrodkował w pole karne, a Babadilla pokonał bramkarza BVB.

• GOOOOOOL

83. min.

GOOOOOL! Babadilla!

• 82. min.

Boisko opuszcza Djurdjić, w jego miejsce wchodzi Kohr.

• 79. min.

Hitz zdołał obronić strzał Mkhitaryana, ale przy dobitce Ramosa był już bezradny.

• GOOOOOOL

78. min.

GOOOOOL! Ramos!

• 76. min.

Aubameyang miał wyśmienita okazję do zmiany wyniku, ale trafił prosto w bramkarza.

• 74. min.

Bobadilla uderzył z rzutu wolnego tuż obok bramki Borussii. Weidenfeller nawet nie interweniował.

• 73. min.

Druga zmiana w składzie BVB. Boisko opuszcza Grosskreutz, w jego miejsce wchodzi Ramos.

• 72. min.

Bender nie cofnął nogi i w starciu z zawodnikiem BVB ucierpiał Altintop, który potrzebuje pomocy medycznej.

• 69. min.

Druga zmiana w składzie Augsburga. Boisko opuszcza Feulner, w jego miejsce wchodzi Matavz.

• 66. min.

Piszczek wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę wzdłuż bramki. Dwóch jego kolegów z drużyny minęło się jednak z piłką.

• 64. min.

Teraz zmiana w składzie BVB. Boisko opuszcza Jojić, w jego miejsce wchodzi Bender.

• 61. min.

Boisko opuszcza Parker, w jego miejsce wchodzi Bobadilla.

• 60. min.

Piszczek uderzył lewą nogą na bramkę Augsburga, ale zablokowali go obrońcy.

• 58. min.

Piłkarze BVB zamknęli rywali we własnym polu karnym i szybko rozgrywali piłkę. Wreszcie Jojić dośrodkował w pole karne, ale Aubameyang nie sięgnął piłki. Był na spalonym.

• 56. min.

Taktyczny faul Jojicia. Zawodnik BVB ukarany żółtą kartką.

• 54. min.

Grosskreutz próbował uderzyć z woleja ale nie trafił czysto w piłkę.

• 52. min.

Altintop zszedł z piłką do środka i uderzył z 16. metrów na bramkę Borussii. Wysoko nad bramką.

• 50. min.

Feulner uderzył z dalszej odległości, ale wysoko nad bramką.

• 48. min.

Kontratak BVB. Reus poczekał na partnerów z zespołu i idealnie podął w pole karne myląc obrońców Augsburga. Grosskreutz jednak źle przyjął piłkę i zmarnował wyśmienitą okazję na podwyższenie wyniku.

Początek drugiej połowy spotkania.

• PRZERWA

Borussia Dortmund prowadzi do przerwy z FC Augsburg 2:0. Bramki zdobywali Reus i Sokratis.

• 45. min. + 1

Sędzia przedłużył pierwszą połowę spotkania o 60. sekund. Mkhitaryan znów próbował zaskoczyć bramkarza strzałem, ale wyniku nie zmienił. Przerwa.

• 43. min.

Werner również obejrzał żółty kartonik.

• 43. min.

Verhaegh ukarany żółtą kartką za faul na Piszczku.

• 41. min.

Subotic zatrzymał kontratak Augsburga, ale faulował Altintopa.

• 39. min.

Znów faulował Feulner. Tym razem Kehl potrzebuje pomocy medycznej.

• 37. min.

Djurdjic urwał się obronie i wyszedł "sam na sam" z bramkarzem! Strzelił obok Weidenfellera, ale nie trafił w bramkę.

• 35. min.

Sokratis znów zdołał dojść do dośrodkowania Reusa, ale zabrakło mu kilku centymetrów aby oddał dobry strzał na bramkę Augsburga.

• 33. min.

Aubameyang dostał podanie w pole karne od Reusa i nie zastanawiał się ani chwili nad strzałem. Hitz odbił piłkę na rzut rożny.

• 32. min.

Kolejna ładna akcja BVB. Kilka szybkich podań, przeniesienie ciężaru gry na prawą flankę i dośrodkowanie Durma w pole karne. Hitz wyszedł z bramki i uprzedził graczy Borussii.

• 30. min.

Kolejna próba strzału z dystansu Mkhitaryana. Hitz złapał piłkę.

• 28. min.

Verhaegh odebrał piłkę w okolicach pola karnego Borussii, ale faulował Durma.

• 27. min.

Kolejną szansę miał Werner ale i tym razem Piszczek nie pozwolił mu oddać strzału.

• 25. min.

Tym razem piłkę szybko wyłuskali gracze Augsburga i wydawało się, że przeprowadzą groźny kontratak, ale Djurdjic został złapany na spalonym przez defensywę BVB.

• 23. min.

Kolejny odbiór piłki w środku boiska przez zawodników BVB i szybki kontratak. Tym razem "klepka" przed polem karnym nie zakończyła się strzałem na bramkę Augsburga.

• 20. min.

Werner dostał prostopadłe podanie za linię obrony BVB i miał przed sobą prostą drogę do bramki. Zawodnik Augsburga dał się jednak dogonić Łukaszowi Piszczkowi i nie oddał nawet strzału na bramkę bo Polak odebrał mu futbolówkę.

• 18. min.

Podanie w pole karne Augsburga. Aubameyang zdołał utrzymać piłkę w boisku, ale odebrali mu ją obrońcy.

• 15. min.

BVB szybko podwyższa. Reus dośrodkował z narożnika boiska w pole karne wprost na głowę Sokratisa, który strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

• GOOOOOOL

14. min.

GOOOOOL! Sokratis!

• 12. min.

Szybkie rozegranie piłki Reusa z Grosskreutzem. Reus wpadł w pole karne i umieścił piłkę obok interweniującego bramkarza Augsburga.

• GOOOOOOL

11. min.

GOOOOOL! Reus!

• 10. min.

Znakomite podanie Piszczka w pole karne. Aubameyang wyprzedził obrońców i miał przed sobą tylko bramkarza, ale nie zdołał sięgnąć piłki.

• 8. min.

Mkhitaryan dostał podanie od Reusa przed pole karne i zdecydował się na strzał. Piłka po drodze otarła się o obrońcę i opuściła boisko. Po rzucie rożnym pewnie interweniował bramkarz Augsburga.

• 6. min.

Feulner strzelał na bramkę Borussii po krótko rozegranym rzucie wolnym. Weidenfeller nie musiał interweniować, bo piłka poleciała wysoko nad bramką.

• 4. min.

Gwizdy na trybunach. Subotić sfaulował Wernera.

• 2. min.

Gospodarze długo utrzymywali się przy piłce na własnej połowie boiska ale wreszcie ruszyli do ataku. Obrońcy Borussii poradzili sobie jednak z płaskim dośrodkowaniem w pole karne.

• 1. min.

Gramy!

• Wyjściowe składy obu drużyn:

Borussia Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Sokratis, Subotic, Durm, Kehl, Jojic, Reus, Mkhitaryan, Grosskreutz, Aubameyang.

FC Augsburg: Hitz, Verhaegh, Klavan, Altintop, Feulner, Parker, Baier, Baba, Werner, Callsen-Bracker, Djurdjic.

• Dzisiejszym rywalem Borussii Dortmund będzie FC Augsburg, który w pierwszej kolejce spotkań Bundesligi uległ Hoffenheim 0:2.

• Bundesliga. Kłótnia w Borussii. Grosskreutz wyrzucony z treningu

Dziennik "Bild" donosi, że podczas treningu Borussii Dortmund doszło do starcia pomiędzy Jonasem Hofmannem i Kevinem Grosskreutzem. Ten drugi został wyrzucony z zajęć, a podczas schodzenia z wściekłości kopnął piłką w bandy reklamowe.

• Bundesliga. Noty Kickera. Z Polaków najlepszy Polanski, najsłabszy Piszczek

W 1. kolejce Bundesligi na boiskach pojawiło się sześciu Polaków, z czego pięciu zostało ocenionych. Najlepiej wypadł Eugen Polanski, który dostał 2,5, a najgorzej Łukasz Piszczek - 4. Kicker stosuję skalę 1-6, gdzie 1 to klasa światowa.

• Borussia Dortmund w pierwszej kolejce Bundesligi przegrała na własnym stadionie z Bayerem Leverkusen 0:2. Najpierw w pierwszej połowie Bellarabi zdobył najszybszą bramkę w Bundeslidze, a w ostatnich sekundach meczu podwyższył Kiessling.