Bundesliga. Robert Lewandowski królem strzelców Bundesligi! [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 10 maja 2014
  • KONIEC MECZU

90. min.

Robert Lewandowski królem strzelców Bundesligi! Polak zdobył dwie bramki w meczu z Herthą Berlin. BVB wygrało 4:0. Do dwóch bramek Lewandowskiego trafienie jeszcze dołożył Jojić i Mchitarian.

• 87. min.

Wagner ukarany żółta kartką.

• 84. min.

OPIS BRAMKI. Robert Lewandowski mógł sezon zakończyć hat-trickiem. Polak ni wykorzystał sytuacji "sam na sam" z bramkarze gospodarzy, ale chwilę później piłkę dobił Mchitarian.

• GOOOOOOL

83. min.

GOOOOOL! Mchitarian!

• 81. min.

OPIS BRAMKI. Już nikt nie odbierze Polakowi tytułu króla strzelców Bundesligi! Lewandowski zdecydował się na strzał z rzutu wolnego i trafił w samo okienko bramki! Bramkarz nie miał szans.

• GOOOOOOL

80. min.

GOOOOOL! Lewandowski!

• 75. min.

Wydawało się, że Polak będzie miał dogodną sytuację do oddania strzału, ale w ostatniej chwili uprzedzili go obrońcy.

• 73. min.

Pierre Aubameyang wchodzi na boisko w miejsce Reusa.

• 71. min.

Schulz został ukarany żółtą kartką.

• 70. min.

Ramos był bliski przejęcia dośrodkowania z rzutu rożnego, ale wyprzedził go Weidenfeller.

• 65. min.

I kolejna zmiana w składzie Herthy. Murawę opuszcza Kobiaszwili, a w jego miejsce wchodzi Ramos.

• 63. min.

Dobrze zapowiadał się kontratak BVB, ale Jojić za mocno podał i zepsuł tą akcję.

• 59. min.

Kolejna wymuszona kontuzją zmiana w składzie Herthy. Murawę opuszcza Langkamp, a w jego miejsce wchodzi Niemeyer.

• 56. min.

Zmiana w składzie BVB. Boisko opuszcza Hummels, a w jego miejsce wchodzi Papastathopoulos. W przerwie Klopp zdjął z boiska Sahina, a jego miejsce zajął Kirch.

• 52. min.

Po szybkim wznowieniu gry z autu, piłkę dostał Lewandowski, ale nie zdołał jej opanować w asyście dwóch obrońców.

• 48. min.

Reus! Niemiec dostał podanie w pole karne od Lewandowskiego i uderzył z pierwszej piłki nad bramkę. To była dobra okazja na podwyższenie wyniku, ale Reus przestrzelił.

Początek drugiej części spotkania.

• 45. min. + 1

PRZERWA. Borussia Dortmund prowadzi do przerwy z Herthą 2:0. Bramkarza gospodarzy pokonał Robert Lewandowski i Jojić. Polak jest coraz bliżej korony króla strzelców Bundesligi!

• 44. min.

Otworzył się nam worek z bramkami.

Robert Lewandowski dostał prostopadłe podanie w pole karne, przyjął futbolówkę i spokojnie skierował ją do bramki obok bramkarza. Powtórki telewizyjne pokazały, że Polak był chyba na delikatnym spalonym, ale sędzia bramkę uznał.

Chwilę później podwyższył Jojić. Przyjął futbolówkę w polu karnym, ograł rywala i skierował ją ładnym strzałem do bramki.

• GOOOOOOL

44. min.

GOOOOOOL! Jojić!

• GOOOOOOL

40. min.

• 37. min.

Brakuje okazji podbramkowych po obu stronach boiska.

• 33. min.

Przedwczesna zmiana w składzie Herthy spowodowana urazem zawodnika. Boisko opuszcza Skjelbred, a w jego miejsce wchodzi Van den Bergh.

• 30. min.

Aktywny od początku spotkania Grosskreutz dostał piłkę w pole karne, ale nie miał miejsca na oddanie strzału i stracił piłkę.