Lewandowski pożegnał się z Dortmundem. Borussia - Hoffenheim 3:2 [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 03 maja 2014
  • 90. min. + 5

Koniec meczu.

• 90. min. + 1

Ostatnia zmiana w Borussii, będą ostatnie oklaski dla Lewandowskiego w Dortmundzie. Polaka zastępuje Schieber.

Sędzia dolicza trzy minuty.

• 88. min.

Realizator coraz częściej pokazuje zrezygnowanego Lewandowskiego.

• 84. min.

Weidenfeller wyciąga się i kapitalnie broni zmierzający do bramki tuż przy słupku strzał. Rzut rożny niewykorzystany.

• 81. min.

Kolejna zmiana w Borussii - Hofmann za Mchitariana.

• 76. min.

Aubameyang zastąpił Reusa.

• 75. min.

Lewandowski biegnie z piłką, ostry kąt i... trudno powiedzieć czy uderzał, czy dogrywał na drugi słupek. Piłka przelatuje obok.

• 71. min.

Lewandowski pada w polu karnym, trener Klopp wściekły. Bo karnego nie ma, a rywal rzeczywiście poczynał sobie z polskim napastnikiem dość swobodnie.

• 66. min.

Suele uderza z kilkudziesięciu metrów, piłka lekko skręca, raczej się o nikogo po drodze nie ociera, Weidenfeller przygotowuje koszyczek do interwencji i... przepuszcza piłkę między nogami. Niesamowite.

• GOOOOOOL

66. min.

3:2! Suele! Niesamowite, jak Weidenfeller to wpuścił...

• 62. min.

Zmiana w zespole Hoffenheim. Gyau za Polanskiego.

• 61. min.

Reus dośrodkowuje z rzutu rożnego, Lewandowski uderza głową. Dobrze pilnowany, wysoko nad bramką.

• 60. min.

Znowu Grosskreutz! Czterech dortmundczyków pognało na pięciu rywali i po raz kolejny ten zawodnik strzelał. Świetna interwencja bramkarza, Niemiec się śmieje.

• 59. min.

Grosskreutz przed kolejną szansą! Przyjął piłkę w pole karne i znowu chciał zmieścić przy słupku, ale pomylił się o milimetry.

• 57. min.

Świetna, indywidualna akcja Lewandowskiego. Niestety, w pole karne Polak z piłką głębiej nie wbiegł.

• 54. min.

Zmiana w Hoffenheim. Elyounoussi zastąpiony Salihoviciem.

• 51. min.

Volland z wolnego uderza koszmarnie, gdzieś w najwyższy rząd trybun.

• 49. min.

Brzydka kosa, na szczęście dla Borussii tuż przed polem karnym. Będzie niezła okazja na nawiązanie kontaktu przez Hoffenheim.

Początek drugiej połowy.

• 45. min. + 2

Koniec pierwszej połowy.

• 45. min.

Sędzia dolicza minutę.

• 42. min.

Borussia atakuje, nikt już pewnie nie pamięta, jak wyglądał wynik kwadrans temu.

• 38. min.

Urazy ścielą się gęsto, teraz za twarz trzyma się, zwijając się z bólu, bramkarz gości. Będzie jednak w stanie kontynuować grę.

• 34. min.

Tym razem trafia Polak! Ale nie ten... Przepiękne trafienie Piszczka, dla którego to trzeci gol w sezonie (drugi w ostatnich trzech spotkaniach). Piłka z rzutu wolnego wbite w pole karne, goście próbują wybić piłkę z pola karnego główką, ale wybicie jest lekkie i na piłkę w polu karnym nabiega Piszczek, który zewnętrzną częścią stopy uderza tak, że piłka odkręca się od bramki i trafia w okienko!

• GOOOOOOL

34. min.

3:1! Piszczek!

• 32. min.

Żółta kartka dla Polanskiego.

• 31. min.

Znienacka i w mgnieniu oka gospodarze wychodzą na prowadzenie! Ale znowu nie Lewandowski jest strzelcem. Świetne dorzucenie piłki z prawej strony przez Reusa i znakomita główka w wykonaniu Ormianina.

• GOOOOOOL

31. min.

2:1! Mchitarian!

• 29. min.

Kolejni piłkarze Borussii prowadzili akcję, ale piłka im odskakiwała i w końcu trafiła do Grosskreutza, który dobrze przymierzył przy słupku.

• GOOOOOOL

29. min.

1:1! Grosskreutz!

• 28. min.

Volland dostał świetną piłkę i po kapitalnej akcji gości, naciskany przez dwóch obrońców, spudłował minimalnie z linii pola karnego!

• 26. min.

Grosskreutz pada przed polem karnym gości, ale sędzia uznaje, że to on faulował. Wolny dla Hoffenheim.

• 24. min.

Lewandowski efektownie, piętą podaje do Reusa, ale ten jest na spalonym.

• 22. min.

Teraz Mchitarian spróbował sam - strzelił niecelnie z ostrego kąta.

• 21. min.

Dobra akcja Michatarjana, którą źle kończy Jojić, tracąc piłkę pod bramką Hoffenheim.

• 18. min.

Lewandowski bardzo aktywny - uderzył z 25 metrów, piłka kozłowała, ale Grahl pewnie ją chwycił.

• 13. min.

Bardzo dobra akcja Lewandowskiego, który wkręcił w ziemię Abrahama i strzelił płasko w kierunku dalszego słupka. Pomylił się minimalnie, akcji nie zdążył zamknąć Jojić.

• 10. min.

Lewandowski stojąc tyłem do bramki świetnie przyjmuje piłkę i podaje do wbiegającego Reusa, a ten przegrywa pojedynek sam na sam z Grahlem.

• 8. min.

Volland marnuje okazję na drugiego gola dla Hoffenheim.

• 7. min.

Piszczek do Lewandowskiego, ale w polu karnym górą obrońcy gości.

• 5. min.

0:1 - z prawej strony pod bramkę Borussii przedarł się Johnson, zagrał na środek, gdzie był Firmino, który pewnie posłał piłkę do bramki Weidenfellera.

• 1. min.

Mecz rozpoczęty.

• Mecz Borussia - Hoffenheim powinien obfitować w gole, bo gospodarze są już pewni wicemistrzostwa Niemiec, goście - miejsce w środku tabeli, a oba zespoły lubią atakować. W meczach "Wieśniaków" pada w tym sezonie najwięcej bramek w Bundeslidze - średnio ponad cztery na mecz.

• Na dwie kolejki przed końcem Bundesligi Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców. Pierwsze miejsce dzieli z Mariem Mandżukiciem z Bayernu. Obaj zdobyli po 18 bramek. "Bild" twierdzi, że Polaka i Chorwata może zaskoczyć Marco Reus (na zdjęciu z Lewandowskim), który ma w dorobku 16 trafień, a siedem zanotował w pięciu ostatnich meczach.

• W wyjściowym składzie Borussii poza Lewandowskim znalazł się jeszcze jeden Polak - Łukasz Piszczek. W zespole Hoffenheim od pierwszej minuty zagra reprezentant Polski Eugen Polanski.

• 85 meczów i 55 goli - to bilans występów Roberta Lewandowskiego na Signal Iduna Park. W sobotę polski napastnik po raz ostatni zagra w Dortmundzie jako zawodnik Borussii. Po meczu z Hoffenheim w 33. kolejce Bundesligi "Lewy" jako piłkarz BVB wystąpi jeszcze tylko dwa razy - najpierw w Berlinie w ligowym meczu z Herthą, a następnie również w Berlinie w meczu z Bayernem Monachium o Puchar Niemiec. Od nowego sezonu Lewandowski będzie zawodnikiem Bayernu.